PDA

View Full Version : Непокист.



butterflyyy
04-12-2013, 14:11
Здравейте! Предварително се извинявам, ако темата не е за тук. Имам един проблем. Искам да стана непокист и да не ми пука за нищо. От най-малкото нещо страдам. Някой да ме обиди и не мога да го приживея 3 дни, а пък с по-големите неща е много по-сложно. Много ми е трудно. Връзвам се лесно и ми пука твърде много. Искам да бъда непокист, да не ми пука за нищо и да не страдам. Моля ви дайте съвети.

granger
04-12-2013, 14:25
непокист
пука
А сега открий разликите.

Няма начин да не ти пука,ако наистина държиш да се харесаш на околните. Нормално е да те дразни. Идеята е просто да не го показваш. Дори и да ти е зле, прави се че не ти пука, след време ще усетиш,че наистина няма да ти пука.

Chacho
04-12-2013, 14:30
Кво ти пока?

Stray
04-12-2013, 14:44
Научи се да се харесваш, ако не се харесваш направи решение и се промени към нещо по-добро. Концентрирай се върху важните неща в живота си. Да опознаеш себе си е едно от тях, когато знаеш коя си и си щастлива с това, спираш да се връзваш на хората, защото в този момент никой няма да те познава по-добре от теб самата.

magneticfields
04-12-2013, 18:56
Първо се научи на правопис,
после се чуди, как да ставаш непУкист

butterflyyy
04-13-2013, 17:47
Е, объркала съм 1 буква без да искам и ме изкарахте нeграмотна |(

TheBobqk
04-15-2013, 06:15
Обърка една дума три пъти, това не е грешка по невнимание. Ставай си непУкист, като искаш, но може да ти пУка малко за правописа ти.

Chacho
04-15-2013, 07:41
Квото и да правиш, за да не страдаш, ще се провали. Просто приеми, че страданието ще се появява и изчезва от живота ти и единствено можеш да свикнеш с мисълта, че все някога свършва и да не се впрягаш много.

Да не ти пука за нищо е признак на безотговорност и емоционална незрялост.

vladyman
04-15-2013, 11:41
Просто се научи да ти пука само за наистина важните неща.

Поне според мен, нещата за които трябва да ти пука са следните, подредени по важност:
1) Дали живота ти се движи в правилната посока
2) Дали си здрав/а
3) Дали най-близките ти хора са добре
4) Какво мислят за теб хората от които зависиш (шефове, родители и т.н.)

За всичко останало - поне според мен - можеш да си позволиш да не ти пука особено. Сега ще ти обясня защо. Представи си, че някой съученик те нарече "дебела пача" (не теб конкретно, просто описвам ситуация :D). Ако на теб ти пука само за четирите неща които изброих по-горе, тогава ти ще си наясно, че 1)живота ти се движи в правилната посока, тоест не си "пача" и 2)тъй-като се интересуваш от здравето си ти няма да си позволиш да бъдеш "дебела". Тоест, веднага ще си наясно, че не си "дебела пача", в резултат на което ще спре да ти пука за това. Още по-важно - хората около теб също ще видят, че не си "дебела пача" и ще застанат на твоя страна. Ако пък случайно не го направят - майната им.

girlwithblueeyes
04-15-2013, 11:47
Квото и да правиш, за да не страдаш, ще се провали. Просто приеми, че страданието ще се появява и изчезва от живота ти и единствено можеш да свикнеш с мисълта, че все някога свършва и да не се впрягаш много.

Да не ти пука за нищо е признак на безотговорност и емоционална незрялост.

+1

Your.Passion
04-15-2013, 11:50
Айде обратно в 1-ви клас.

А по темата: Явно твърде много държиш на мнението на околните...