PDA

View Full Version : ХОРА МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕ ПЪПКИ СПЕШНО !



petia955
04-12-2013, 14:45
Ужасно спешно е!! Утре имам много важна работа и трябва кожата ми да е абсолютно чиста, преди малко ми казаха. Имам малко пъпки по лицето, като някои от тях бях разчоплила, не питайте защо, принципно знам колко е лошо и не си ги пипам. Много моля кажете нещо, с което да си оправя лицето до утре, знам, че сигурно е невъзможно, но надеждата умира последна. Намазах пъпките със салицилов спирт, колко пъти мога да ги намажа пак? Някакъв крем да сложа или давайте съвети!!!

Vanda
04-12-2013, 15:47
Кожата ти магически за часове няма как да ти се оправи.Сложи изсушаващо гелче на пъпките и си сложи крем на лицето.През деня пий много вода за да предотвратиш появата на нови пъпки.Вечерта бъди сигурна,че си си изчистила лицето добре.Утре е въпрос само и единствено да покриеш пъпките си.За целта ти трябва,ФДТ,коректор и евентуално пудра,ако ти е мазна кожата.Пъпките,ако са ти червени можеш да използваш Визин.Аз освен за очи си капвам на една клечка за уши и си мажа червеният участък.Може да ти се струва много налудничево,но действа.Първо си сложи ФДТ,после на проблемните места си сложи коректор.Ако си сложиш само ФДТ единственото,което ще постигнеш е равномерен тен.Коректора е точно за несъвършенствата ти.

shmyshi
04-12-2013, 17:24
И аз съм имала същите терзания и е доста неприятно. В последствие като пораснах, разбрах, че пъпките освен аз, никой друг не ги забелязва. Мажи със сапун на всеки 30 мин. пъпчицата - намалява подутината, НО няма да изчезне напълно.

petia955
04-12-2013, 18:10
Ами принципно нямам проблем с пъпките, не се притеснявам, то е ясно, че е от възрастта и всички имаме, а и нямам много пъпки, обаче утре имам ангажимент и точно кожата ми ще гледат. Благодаря ви и на двете много да съветите. :)

ross
04-23-2013, 10:39
Имала съм проблем с досадните пъпки и знам, колко е неприятно. Постоянно се опитвах да ги прикривам, имах и притеснения за външния си вид. Не знам до хормони ли какво, сега не мога да се оплача. Имам си обаче стриктни правила, които спазвам. Може и досадно да звучи, но почистване, ексфолиране и хидратация с подходяща козметика наистина върши работа. Ето малко полезна информация, която вероятно ще ви бъде от полза: http://beauty.fashion.bg/article/7328/25/profesionalna-kozmetika-za-spraviane-s-problemnata-mazna-koja

YSMF
04-23-2013, 10:44
Единственото, което му хрумна като скоростна помощ е акне аут крем. При мен за ден имаше разлика.

kalpazanka
04-23-2013, 10:45
Акне аут активен лосион.

shusha
04-23-2013, 10:58
...Пъпките,ако са ти червени можеш да използваш Визин.Аз освен за очи си капвам на една клечка за уши и си мажа червеният участък.Може да ти се струва много налудничево,но действа...
тоя Визин е вълшебен :д за всичко става!

Съветът ми е, да не прекалиш с грижите и сами да оплескаш още повече положението. Горните съвети са полезни и ще подействат

strawberry88
04-23-2013, 11:10
Акне аут активен лосион.

Подкрепям!В случай, че не се махнат ги прикрий с коректор и пудра.Какъв е проблема?А и щом не са много и попринцип нямаш...

rebeldef1
05-04-2013, 14:43
Честно казано аз ползвам бебешки крем "Бочко" за лицето си...Той е за нежна кожа и съм доволна..По-малко пъпки имах..В момента,в който го спрях започнаха да се появяват и имах чувството,че всички други измислени кремове ги стимулираха още повече да се появяват и забавяха изчезването им!