PDA

View Full Version : Май не може да има приятелство с бивш... :?



SilverLinings
04-12-2013, 21:47
Здравейте! Преди 3-4 месеца се раделихме с едно момче (ходихме около 2 месеца, но за това време много се бяхме привързали) , но се разбрахме наистина да си останем приятели (не само на думи). И бяхме/сме - излизаме, говорим си, споделяме си - като приятели, нищо повече. Някъде 1-2 пъти в месеца (вече не живеем в един град, но всеки път досега, когато се е връщал, сме се виждали) излизаме. Добре, обаче от известно време - месец някъде, започва все по-често да ми пише, в момента даже всеки ден, звъни ми по телефона.. Започна да ми праща целувки, да ме нарича "слънце" отново и т.н. Днес дори стана дума за секс и той ме пита един вид дали имам приятел с привилегии (и друг път ме е подпитвал :D) И преди ми е казвал, но вече все по-често колко съм била хубава/сладка и т.н. Накратко - държанието му малко напомня на това, когато още бяхме заедно.. И постоянно говори как искал да ме види - та, скоро сигурно ще се видим. Въпросът е, ако тръгне нещо да прави - да ме целува и знам ли какво :D Как да го отрежа по такъв начин, че да не е грубо и да си запазим "приятелски" отношения или няма такъв филм.. :D Вие какво мислите?

Wednesday666
04-12-2013, 22:18
Аз лично много не вярвам в тези отношения.
За мен или има все още нещо, дефакто затова да са "приятелските" отношения или спираме контакта, демек вече няма нищо.
Но аз като един типично краен човек е ясно, че такова ще ми е мнението.
Иначе, принципно може и да съществува такова приятелство, макар и на мен да не ми се вярва.

Колкото до въпросът ти - ако тръгне да те целува, просто се дръпни, не го оставяй да го направи.
Това би трябвало да му предаде съобщението директно в десетката, друг е въпросът, че след това "приятелство" - нъцки.

MarkKnight
04-12-2013, 23:21
моме,ние от къде да знаем на теб от къде и как ти се иска?

Violenza
04-13-2013, 07:37
И с двамата мъже, с които съм имала сериозни и дълги връзки, в момента поддържам прекрасни приятелски отношения. Все още сме много близки и можем да разчитаме един на друг. Въпросът е да си узрял за такъв вид връзка след раздялата. За мен не е нормално година две да съм си делила леглото с този човек и после да не си говорим. Така че, за мен съществува.
А ти просто бъди искрена с него, ако тръгне да прави нещо. Няма много опции.

3oPuTy
04-13-2013, 07:43
Въпросът е да си узрял за такъв вид връзка след раздялата. За мен не е нормално година две да съм си делила леглото с този човек и после да не си говорим. Така че, за мен съществува.

Точно!
Ама при условие,че тук масово пишат деца под 18 години е напълно нормално да не разбират как става това чудо "просто приятели" :)

Авторке,кое му е трудното?!Казваш му в прав текст,че искаш да сте само приятели и че между вас не може да има нито "просто секс",нито нещо повече.

anonymous708973
04-13-2013, 08:42
Няма такъв филм.
Момчето очевидно иска да е с теб отново, спри да си вдигаш егото с него и му кажи истината. Приятели не може да сте очевидно, не бъди толкова нагла, че да го искаш.

xXxPETYAxXx
04-13-2013, 08:50
По принцип е възможно, обаче в твоя случай очевидно той иска да поддържате и по-интимни отношения. Просто му казваш, че не искаш приятелство с привилегии и толкова. Вече той как ще го приеме и дали ще си запазите просто приятелските отношения - не знам, ще се разбере в последствие.

Edit: Не чакай да дойде и да те награби, а поговори с него за отношението му към теб, преди "ножът да опре кокъла". Направи му забележка за целувките, които ти праща и за обръщението му към теб примерно.

fenastz
04-13-2013, 11:24
Я вземи го изчукай, стига си се правила на голямата работа.

fenkaaa
04-13-2013, 15:21
Това са сложни отношения,но е възможно.

Amore-Mio*
04-14-2013, 06:35
Възможно е и съществува.
Но нещата си опират до вас двамата и до колко сте готови/и узрели за това приятелство.

UniCoWN
04-14-2013, 07:29
Нали знаеш, където е горяло, пак може да пламне. И в повечето случаи ако нарочно не се отдалечите един от друг, за да забравите всички чувства, голяма е вероятността виждайки се често и двамата да преосмислите какво сте загубили и да го поискате пак. Има и друг вариант, след раздялата да продължавате да се виждате (в обща компания примерно) но предварително да сте се намразили - тогава няма как да пламне пак :D

ledenakrasota
04-14-2013, 07:52
Може, но рядко се случва сред подрастващите. :)

T-Rawww
04-14-2013, 08:06
Точно!
Ама при условие,че тук масово пишат деца под 18 години е напълно нормално да не разбират как става това чудо "просто приятели" :)

Това е тийн форум, ти какви хора искаш да пишат дядовци и баби на по 60 години ли? И като сме под 18 означава, че сме малоумни и не разбираме понятието "просто приятели" ли?

Niakoitam
04-14-2013, 09:33
Аз лично много не вярвам в тези отношения.
За мен или има все още нещо, дефакто затова да са "приятелските" отношения или спираме контакта, демек вече няма нищо.
Но аз като един типично краен човек е ясно, че такова ще ми е мнението.
Иначе, принципно може и да съществува такова приятелство, макар и на мен да не ми се вярва.

Колкото до въпросът ти - ако тръгне да те целува, просто се дръпни, не го оставяй да го направи.
Това би трябвало да му предаде съобщението директно в десетката, друг е въпросът, че след това "приятелство" - нъцки.

+1 :)

SilverLinings,смятам че си ти го е казал доста ясно макар и по по заобиколен начин.Той не иска да сте само приятели и не те вижда като само приятелка.На приятелство с привилегии обаче може и да имате сделка.Ти от своя страна вече можеш да решиш устройва ли те това или не и да действаш по начина,който най много ти допада.Да правиш това,което той иска,да се отдръпнеш или просто да очакваш един ден без предупреждение той да се отдръпне,защото вече му е писнала тази игра.:)