PDA

View Full Version : Желание за ново начало!



Blader_bulgaria
04-14-2013, 06:57
Здравейте,аз съм момче на 15 години.През последните години имах здравословни проблеми и взимах доста лекарства,заради което дигнах и не много,но все пак доста килограми.Може би от началото на февруари се чувствам вече добре и започнах да се движа,да ,ям нормално,но сега искам да отслабна и да се подкарам отново във форма,но ми трябва помощ за да разбера какво да правя,как да се храня и т.н.Най-много искам да махна образувалата ми се "паласка",въпреки че знам колко трудно се маха тя...
От мои приятели знам,че бягането е добра тренировка и днес сутринта станах и избягах 3км в квартала и се чувствам прекрасно след това.Аз съм 173см и 69кг.Моля да ми даде някакви насоки.



П.С.Аз уча в езикова гимназия,в която нямам много време през седмицата.На училище съм от 9 сутринта да 18:30 вечерта,така че имайте впредвид,че нямам ужасно много време на света.Искам да правя нещо сутрин примерно да стана в 7 да загрея да избягам нещо като днес да се оправя и да тръгна към училище,но в училище имаме "лафка" където единствените плодове са банан и ябълка.Предлагат и пилешко и всякакви меса.
Благодаря предварително! :)

firstdiesel
04-14-2013, 08:57
щанги-кардио-месо

тва са ти насоките ... ако имаш конкретни въпроси давай

Blader_bulgaria
04-14-2013, 10:11
Щанги в зала?Не били трябвало първо да започна с кардио докато вече тялото ми свикне с такова "натоварване".Друг въпрос ми е хранителния режим.Имам предвид какво да се закусва след примерно сутрешно бягане,колоездене и т.н. Нещо което ти помага с възвръщане на енергията и възтановяване.Не разбирам все още и не мога да си изградя режим това ми е въпроса.Какво би трябвало да отбягвам и на какво трябва да наблягавам?

firstdiesel
04-14-2013, 12:28
наблягай на белтъчините - меса, сирена, кашкавали, кисело млеко (по-много), яйца (общо взето животнски продукти)

другите нутриенти ще си ги набавиш неволно :D ако тия горните ги ядеш без да ги обезмасляваш ще си имаш и източник за енергия - мазнини, които са много по-добър и здравословен источник на енергия от въглехидратите! (зърно, ориз, картофи и производните им) ... но не ги отричам като храна!

от въглехидратните храни яж плодове за фибри и витамини
яж салата - домати и зелено

с такъв приток на материял и мазнини може тестостерона да ти дойде в повече и да почнеш да пъпчасваш, ако стане така вкарай моркови и сурови ядки (бадеми примерно), но не спирай яденето ;)

****
като станеш сутрин давай кисело млеко, с 3-4 цели яйца и някъв плод ... ако това не ти стига вкарай овесена трица/ядки към киселото млеко

след 2-3 часа няква закуска - примерно млеко с плод/плодова напитка (плодова напитка значи сок от плод :D а не вода с вкус на плод)

на обяд дай мощна салата с месо и животинска мас ... и ако не ти стига тва вкарай печен картоф или хляб

след 2-3 часа някви ядки с плод/плодова напитка

вечеря салата, пилешко/риба/заешко .... и ориз

преди лягане - извара/сирене/кашкавал
***
е тва е примерен режим ... без въглехидратите е за поддържане или за чистене на мастна тъкан, а с въглехидратите за качване на маса

пп: преди и след тренировка са свръх бързите храни - спортни хранителни добавки - протеини, гейнери, аминокиселини, азотни бустери и т.н.