PDA

View Full Version : Струва ли си?



never_back_down_
04-14-2013, 08:04
Тъй като обещах на моя приятелка да се допитам и до други мнения, освен моето искам да ви попитам следното.
Знам, че честите скандали и караници, отегчават връзката, а тя редовно създава конфликти за това, че той излиза на дискотека без нея( няма как да е с нея, защото тя все още няма 18). Прави го два-три пъти седмично, тя според мен ревнува,, но казва че за това и е приятел, за да е с нея, т.е. да не ходи никъде, но през това време да си говорят по телефона. И разбирате ли всеки ден те са скарани за това, а тя го обича. Казвам и, че на него ще му писне от това и това е нормално, но тя продължава ,, Той там ще гледа готините момичета'' не знам си какво. Моля ви, дай те си мнението по въпроса и вие. Струва ли си да се карат за подобни неща?

notlike
04-14-2013, 09:30
Тая твоя приятелка (а навярно ти) ревнува прекалено много. Ако пичът е свестен, няма да тръгне да забива по дискотеките, ако е обвързан. А това, че ще "гледа готините момичета" ми намирисва на ревност. Кажи на твоята дружка, че няма нужда да се притеснява - ако приятелят ѝ е добър човек, той няма да бутне чуждо. Ако ли не е - няма смисъл да се тревожи, защото явно не са един за друг. Е, разбира се, има и изключения "алкохолът е виновен", но това пак не оневинява постъпките на когото и да било.

GoldenHeart
04-14-2013, 09:35
Приятелят ми също ходи по дискотеките, но аз не го спирам, защото не трябва. Нека си живее живота човекът. Коя съм аз, че да го спирам? И кажи на приятелката си, че колкото повече го спира, толкова по-зле за нея. Той все повече ще иска да ходи. Забраненото е най-сладко. Също... Ако и изневери, то си е за негова сметка. Кажи и да спре с тази ревност и тези детински сцени.

never_back_down_
04-14-2013, 10:33
Може би се страхува и от един-двама от приятелите му, които си падат малко такива ,, кръшкачи''. По-точно не приятели, а са в компанията понякога, когато излиза.

3oPuTy
04-14-2013, 10:51
Това,че в компанията му има "кръшкачи" не означава,че и той ще започне да се кривва.
Тя му няма доверие и според мен въобще няма смисъл да губи времето на момчето.Дано му дойде акъла на момчето!

Между другото и аз си мисля,че тази приятелка си ти ...

never_back_down_
04-14-2013, 11:08
За какво ми е да се крия, ако бях аз. Все едно тука някой ме познава и знае коя съм, че да казвам, че не съм.

Amore-Mio*
04-14-2013, 13:15
Прекалена е ревността й, но ако си нямат достатъчно доверие, е нормално.
Кажи й, че тя няма право да го спира. Нека си отива човекът и да се забавлява. Сега му е времето. След време ще мисли за работа, деца, семейство и така нататък.
Пък, ако й изневери, то тогава тя ще се е отървала от един боклук, който не я е заслужавал.

never_back_down_
04-14-2013, 14:08
Прекалена е ревността й, но ако си нямат достатъчно доверие, е нормално.
Кажи й, че тя няма право да го спира. Нека си отива човекът и да се забавлява. Сега му е времето. След време ще мисли за работа, деца, семейство и така нататък.
Пък, ако й изневери, то тогава тя ще се е отървала от един боклук, който не я е заслужавал.
И аз това и казвам, но понякога ми хрумва и друго, ако и изневери и тя няма как да разбере....

xXxPETYAxXx
04-14-2013, 15:10
Той, ако ще изневерява, може да го прави и без да ходи по дискотеки ;)

Ама, според мен това, че тя няма 18 не е фактор. Има много начини и места, на които биха я пуснали, ако обаче се чувства нежелана вече е проблем. Ако аз съм на нейно място, не би ме било яд, ако няма алтернативен вариант, в който да сме заедно, но би ми станало гадно, ако може да сме заедно, но просто не желае да си прекара времето с мен. Защото има разлика между "Аз отивам на дискотека, ама тебе няма да те пуснат, така че ще се чуем после" и "Отивам на дискотека, ела с нас, ако искаш, ще измислим как да те вкараме".

Момичето на колко години е?

Violenza
04-14-2013, 16:44
И двамата не са прави. Тя не може постоянно да му казва къде и кога да ходи, а той е редно да се съобрази малко с това, че на нея не й е приятно през вечер да е на дискотека и просто да разреди малко. Ако не ги устройва да правят компромиси, тогава защо изобщо имат връзка?

r0073x
04-14-2013, 18:51
Момчето ако е искало, щяло да измисли някаква схема - или да я вкара в тия заведения, в които той ходи, или да идат някъде другаде, където не са толкова стриктни по отношения на възрастовия контрол и пак да си прекарат вечерта/нощта заедно на заведение ;)
Всичко друго са извинения и глупости ;)

3oPuTy
04-15-2013, 11:28
^ Според мен едно отговорно и интелигентно момче никога не би направило подобно нещо ...
Да не говорим,че той не е длъжен да я мъкне навсякъде с него.Всеки има право на личен живот.

never_back_down_
04-15-2013, 11:42
Тя не ходи с него не, защото той не я иска, а защото техните не я пускат. Тя е на 17.

F4ence
04-16-2013, 19:15
Мъжът трябва да си има свое пространство и да си излиза по мъжки. Ако е точен и я обича, няма да и изневери, дори след употреба на алкохол. Добре е тя да си замълчи, и да не му звъни през пет минути, да го пита колко е пил и няма ли да се прибира и да и пише. Така само го притиска или да скъсат или да почне да и кръшка. Всяка жена може да разбере, кога мъжът я лъже. По - добрия вариант е просто да го държи под контрол по тънката... Да го пита пред приятели как са изкарали и да види реакциите на всички, или да го пита как е изкарал, и да се радва видимо за него, че си е изкарал добре. Да го разпитва къде е бил, ама не като на разпит, а просто от любопитство. Ако го следи какво казва и той излъже ... след като му е спечелила доверието ще го хване ако лъже... През останалото време трябва да му има доверие или здрави нерви и да си мълчи и да не прави панаири, защото така най-много да го загуби.

ivcheto0o
04-17-2013, 11:34
Няма смисъл да го ревнува,той ако е решил да изневерява не му е нужно да ходи по дискотеки.Да му има повече доверие.С това си поведение най-много да започне да го задушава и на него да му писне.