PDA

View Full Version : Не мога повече по този начин



RED_
04-14-2013, 10:25
Заедно сме от година и половина ,като сме късали няколко пъти. Може би вече се имаме за даденост,не знам,но все по-често се караме и не издържам. Обичам да си седя сама в нас и да си правя нещо мое, да е тишина и спокойствие. Напоследък съм заета покрай завършването и той не може да разбере сякаш,че например тая седмица имам да уча и не ми се излиза.Постоянно ми прави проблем защо не намирам време за него, когато не му вдигна ме пита къде съм била,какво съм правила... Вчера бях на рожден ден на един мой много скъп приятел и когато му казах по телефона,че ще отида на рд-то , той започна да обижда момчето ,че ако ме пипнел с пръст щял да го пребие и не знам си какво още.Онзи ден излязох с най-добрата ми приятелка за 2 часа след даскало и той вечерта ми се репчеше как можело да излизам с нея ,а за него да не съм имала време. Когато не се виждаме се чуваме 2-3 пъти на ден и въпросите са едни и същи 'какво правиш, аха еми браво на теб, какво ще правиш после,как ти мина деня' и толкоз. Признавам си ,че и аз имам голяма вина,защото усещам,че вече нямам желание да излизам с него, той просто не ме привлича ...Знам,че изпитва силни чувства към мен и виждам малките жестове,които прави.Но просто на моменти ми е прекалено това все едно сме семейство , да иска да се виждаме по -често и за цял ден,да си ходим на гости , цялата тази сериозност и в следващия момент,когато го попитам къде му се ходи да каже 'ами не знам,ти избери' и в крайна сметка правим едно и също нещо всеки път.Казвам си не, нещата ще се оправят,грешката е в мен,че се държа лошо с него,той не го заслужава и в следващия момент ,когато или си говорим , или сме заедно той прави нещо (без да иска или нарочно може би) , което ме вбесява и пак почваме с караниците.Понякога ,когато не му вдигна ми звъни още 1-2 пъти, пише ми във фейса,за да види дали съм на линия ... В разговорите се прокрадват разни тънки реплики от сорта на 'да,сега ще се прибереш , аз ти взимам от ценното време, ти никога нямаш време за мен, аз много ли искам' и разни подобни. Прави си планове за няколко месеца напред с мен... Като цяло не изглежда,че ме притиска,но всъщност всичките тези караници ми идват в повече вече и щом ми каже хайде да се видим , от вътре усещам как бързо искам да му откажа. В скандалите говори разни глупости като тези за онова момче с рождения ден и после ми се извинява.Всеки път е така, и трябвало ,когато се ядосва аз да си мълча и да не казвам нищо докато не му мине.
Много неща съм преживяла с него, сега ми предстои бал.Не знам дали тази връзка се е изчерпала или не.Говорила съм с него за това,всъщност напоследък когато намекна за проблемите,които виждам винаги започват караници и аз се побърквам.Не мога спокойно да говоря с него за това.Той не е лош човек и виждам,че според него не полагам достатъчно усилия, но на мен просто ми омръзна. Винаги всичко е едно и също,никога нямаме възможност да отидем някъде на по- различно място , винаги разговорите са едни и същи...
Не знам дали нещата могат да бъдат както преди ...но вече ми е трудно да крия тези емоции в себе си. Понякога просто искам да сме само приятели и той да не влага такова усърдие във всичко , да спре да ме проверява кога ще му кажа,че го обичам и кога ще го целуна,кога ще го прегърна.Да спре да ми прави намеци за тези неща, просто искам релакс,защото покрай последната ми година в даскало и без това ми е напрегнато , освен ,че трябва да уча искам и да си почина дори и от него , от всички,а той рядко ми дава тази възможност с въпросите си 'кога ще се видим , мисля,че една сериозна връзка го изисква и тн' . И все пак се виждаме 1-2 пъти седмично вече,защото иначе тотално нямам време за каквото и да е.

ameli
04-14-2013, 10:40
Защо просто не му го кажеш всичко това - че ти е натоварено, искаш почивка и т.н.?

RED_
04-14-2013, 10:50
Защото съм му го казвала вече. Понякога се съгласява с мен ,друг път спори с мен ,че преди съм предпочитала да излизам с него, от колкото да си изпълнявам домашните задължения(чистене,учене, пазаруване а у ).Понякога ми казва 'Когато има желание има и начин' ... казвала съм му окей,ела в нас ще ми помогнеш да науча 'Е, какво да ти помагам, само ще ти преча' , а той ,когато дойде това значи ,че целият ми ден е запълнен вече,защото обикновено идва в 2 след обяд и си тръгва към 6-7...Ако му кажа ,че трябва да уча почват едни 'само толкова време ли ти стига да се видим ,аз не мога да не те виждам,разбери ,че ми липсваш' . Пък това ,че искам да остана сама никога не го е разбирал,само е повтарял 'добре,добре' и после пак недоволства. Прави някакви неща от сорта на да не ходи на лекции ,за да се види с мен ,а аз НЕ искам да прави такива неща и всеки път му казвам ,че не искам да пропуска,но той настоява. И така,когато аз цяла седмица съм заета се оказва,че съм длъжна да намеря време за него така както той за мен - не го е казвал в прав текст,но се е подразбирало по думите му.
Не уча нонстоп , понякога просто си чета нещо в нас, отделям време на родителите си или приятелите си , през останалото време уча и гледам да намеря време да се видя с него,но това е за около 2-3 часа, на които той е недоволен. Когато му отделя цял ден после нямам време за нищо,защото това е събота или неделя . И така, да не изпадам в повече подробности.

ameli
04-14-2013, 10:55
Може би и аз бих ти се обидила ако бях на мястото на момчето, все пак е нормално да иска да прекара време с приятелката си. Наистина е тъпо да излизаш с други, а с него не. Дори да не е за цял ден, просто час-два, колкото просто да сте заедно.
Като толкова не ти харесва винаги можеш да го оставиш. По-добре ли е да се карате непрекъснато, само защото някога сте имали хубави моменти?

paradosou
04-14-2013, 11:44
усещам,че вече нямам желание да излизам с него, той просто не ме привлича...

Не знам дали тази връзка се е изчерпала или не.
В бонус те дразни прекалената му настоятелност, чувстваш се притисната, стабилно се разминавате в представите си/плановете/самата връзка, не можете да говорите нормално за проблемите, понеже не проявява разбиране и се стига до скандали... Сериозно ли се колебаеш какво следва?!
Сбoгуваш ли се с нещо отдавна изчерпано, животът обикновено те възнаграждава с ново 'здравей'. :)

xXxPETYAxXx
04-14-2013, 12:52
Е, ти чувства към него нямаш, какво се чудиш!? Късайте и толкова, ще си свободна и ще имаш колкото време си искаш само за себе си.

Amore-Mio*
04-14-2013, 13:20
Той това, той онова.
Ама не виждаш ли, че сама провокираш тия негови думи и действия?
Нормално е да си помисли, че има някой друг, когато излизаш с други, не и с него. И тук, поне малко, е прав: "можеш да намираш време за други", но не и за него. А трябва.
Щом дните ви са едни и същи, ми разнообразете, бе.
Не става само той да дава всичко, а ти просто да си вдигаш егото. Защото е така!
Като не те привлича, като не искаш да си с него - слагаш края и това е!

balu4ka
04-14-2013, 14:01
Не знам дали осъзнаваш,че постъпваш доста егоистично с него.Ти искаш свободно време,искаш да си сама,искаш си почивката,тогава защо си с него?!Никъде не видях да казваш,че изпитваш нещо към него,видях само едно мрънкане.С него си,защото не искаш да си сама,така ли да го приемам?-Съжалявам,но е подло и тъпо.
Аз не знам как той те търпи още.След като един човек дава и от малкото си на някой,може би заслужава поне малкото уважение.Явно трудно ти се угажда на теб,скъсай с него и си прави там каквото искаш,остави го да си дири щастието другаде,защото като гледам не си ти човекът ,който е способен да му го даде.Трудно би могла,след като търсиш само своето такова; )Връзката е двама в едно цяло,компромиси и сплотеност.

canopy_
04-14-2013, 19:15
Вие се дразните за доста дребни неща, държите си сметка придружено с неподходящ тон сигурно, намесвате странични хора, което си е показателно, че работата не върви.
Предпочиташ да си стоиш във вас, да не го виждаш, отблъсква те, изнервя те... Ако беше сигурна в чувствата си ти щеше да искаш всяка свободна минута да си с него. Бал, изпити - не са маловажни и ти си под напрежение, а трябва да има големи компромиси от другата страна точно сега, поне според мен.
Може би не си склонна да се разделите окончателно, защото сте си свикнали адски много, ти си част от ежедневието му, той е част от твоето, а ако се разделите... На другия ден ще сте си като непознати и няма бъде като вчера. Тормозиш се как той ще го преодолее и т.н.
Навици. Навици, които е по-добре да оставиш назад щом има такова напрежение породено от малки неща и чувствата не са така силни.

Дръж си на учението, което ти е важно в момента, радвай се на бала, избягвай излишните нерви, ако трябва се разделете, дайте си шанс поотделно да намерите нещо по-добро.

r0073x
04-15-2013, 06:09
Все едно чета за предната ми връзка през погледа на тогавашната ми приятелка...

Момчето те обича, привързало се е към и теб и за него е ценен всеки един миг с теб. Едно на ръка му е кофти, че се виждате рядко, а още по-кофти е, когато му кажеш, че нямаш време за него, а имаш време за приятелки. Един вид, те са ти по-висок приоритет от него и времето ти с тях ти е по-приятно. Може би е виждал, че, докато "нямаш свободно време", се разхождаш с приятели и това започва да е*ава доверието му към теб и оттам проверките "къде си, к'во правиш & etc, & etc...".

Кофти е, че виждаш всички жестове, които той прави за теб, но все пак тъпият бал е мега-важен и ти пречи да се виждаш с гаджето. Или просто се чудиш с какво да си измиеш ръцете сама пред себе си, че вече не го обичаш, и трябва да измислиш някаква причина, която да те кара да се чувстваш ангажирана ?
Балът ще мине и ще остане назад, но това момче никога повече няма да бъде част от живота ти.

Щом нямаш вече чувства към него, просто се разделете, но бъди тактична, защото оная мърла, с която ходех, ми го заби това в мега-неподходящия момент по мега-идиотския начин ;)

п.п. Дано момчето си намери някоя по-добра - по начина на изказване приличаш на човек със сходен характер с този на момичето от моя случай. Ти просто не гп заслужаваш ;)

XTREMEFREERIDE
04-15-2013, 10:56
Мисля, че трябва да мине малко време. Не да си давате някакво време почивка един от друг, това е глупаво, особено за една сериозна връзка. Просто той трябва да разбере, че в момента си натоварена и като ти се правят 1000 неща, а вместо тях учиш, в малкото ти свободно време искаш да ги направиш всичките, но след като не можеш приоритизираш. Понякога приоритетите ти са различни от "него", но това изобщо не би трябвало да означава, че не го обичаш. Не знам какво да ти кажа да направиш. Не мисля, че можеш да го накараш да разбере, освен ако той сам не поиска.

Пък ако връзката ви е амортизирана, няма смисъл вече.

ayaska
04-20-2013, 15:38
Мога само да ти кажа, че в момента аз съм в същото положение, но от страната на приятеля ти. Разбирам, че ти е много натоварено покрай изпити и балове и е трудно да намираш време, но именно това страшно много наранява човека, когото се предполага че обичаш. Щом имаш време за приятелите си и да излизаш сама, значи ежедневието ти не е запълнено 24/7 и можеш да отделяш време за него. Въпросът е дали искаш... Приятелят ти явно много те обича и държи на теб и всичките спорове и караници идват от там, че той се чувства недооценен. Помисли си- ако наистина държиш на този човек ще можеш да му отделяш време, ако не- по- добре не го мотай..
Но от личен опит ти казвам, че страхотно го нараняваш и няма да търпи това отношение още дълго време. Решението е твое..

ShtrudeL
04-20-2013, 18:13
Прост въпрос - обичаш ли го?
Бих искала отговора да е с 'Да' или 'Не'..

marin4itu
04-21-2013, 15:14
Щрудел, аз май ще отговоря преди нея..
Не мисля, че тя го обича... Изрежда някакви причини пред себе си, за да замаже това, че няма време и желание да се вижда с него... За мен вече всичко е изчерпано по между им.. Жалко за момчето, защото явно наистина я обича..