PDA

View Full Version : Нещо като хоби.



butterflyyy
04-14-2013, 15:49
Здравейте! Може ли да ми предложите нещо с което да се занимавам. На 15 години съм, тази година ставам на 16! :) Пробвала съм много неща. Да пиша стихотворения, да рисувам, музика, бойни изкуства, но накрая резултата винаги е един и същ - пълна кръгла голяма 0 :( Искам да се занимавам с нещо, за да си запълвам време, да не стоя постоянно на компютъра и да ми е забавно. Ако някой ми прадложи нещо, ще съм му много благодарна! :)

tonssy
04-14-2013, 15:51
Танци? Спорт?

Amore-Mio*
04-14-2013, 15:58
Плуване.
Волейбол.
Баскетбол.
Танци.
Изучаване на езици.
Четене на книги.
И всичко, което би могла да се сетиш.
Аз, по едно време, си правех разни неща от неща.

dread88
04-14-2013, 22:27
Демек-кажете ми кво да харесвам щото аз не знам... което те влече и ти харесва това прави

Shenaiit
04-15-2013, 07:52
пиши в фейс'а '' от нищо нещо '' ,. :) ,

KadifWerewolf
04-15-2013, 10:57
Аз, по едно време, си правех разни неща от неща.
Amazing

lux_aeterna
05-02-2013, 11:01
Аз предлагам ръчно направени бижута. Можеш да си правиш бижута от стари и непотребни материали или да си купиш неща специално за бижутата. Погледни идеите в този сайт - www.muse.alle.bg

prosto_chovek
05-02-2013, 11:06
Ти ако нямаш воля и постоянство, каквото и да ти се предложи, няма да свършиш нищо накрая.
Иначе хубави занимания:
- спорт;
- рисуване;
- пеене;
- картинг;
- туризъм;
и така нататък.

lux_aeterna
05-02-2013, 11:19
Ти ако нямаш воля и постоянство, каквото и да ти се предложи, няма да свършиш нищо накрая.

Съгласна съм. За каквото и да е хоби е нужно постоянство. В началото може и да не ти е лесно, но може и да успееш.

prosto_chovek
05-02-2013, 11:20
С всяко нещо е така, не само с хобитата. Всъщност за мен спортът и хобитата ти изграждат такова постоянство за сериозните неща.

lux_aeterna
05-02-2013, 11:20
Точно :)

nosferatu23
05-02-2013, 11:22
С всяко нещо е така, не само с хобитата. Всъщност за мен спортът и хобитата ти изграждат такова постоянство за сериозните неща.

доста правилно , стига да те кефи ще добиеш постоянство и търпение с времето , всеки бърза и греши в началото ;)

prosto_chovek
05-02-2013, 11:35
Аз имам една теория - човек се отказва от нещо, защото не му се занимава с него. А на човек не му се занимава с нещо, защото не го владее като хората и подъзнателно това го кара да го чувства чуждо като занимание. Следователно ако има амбицията да направи нещото така, че да разбира от него и да му идва отръки, той автоматично няма да иска да спира да се занимава с него, защото ще е добър в нещото. Така е с всяко нещо.

nosferatu23
05-02-2013, 11:38
Аз имам една теория - човек се отказва от нещо, защото не му се занимава с него. А на човек не му се занимава с нещо, защото не го владее като хората и подъзнателно това го кара да го чувства чуждо като занимание. Следователно ако има амбицията да направи нещото така, че да разбира от него и да му идва отръки, той автоматично няма да иска да спира да се занимава с него, защото ще е добър в нещото. Така е с всяко нещо.

само да не забравим че има и донякъде може да е на генетично ниво , не всеки има талант и дори и да се хванеш с нещо може след години да си на начално ниво ;)

prosto_chovek
05-02-2013, 11:40
И това е така, говоря за общия случай. Макар че лично спред мен, има неща, които всеки, ако седне и наистина го иска, ще го направи. Изключвам някои спортове и изкуства - примерно всеки може да се научи да си прави колата, ако наистина седне и се занимава.

nosferatu23
05-02-2013, 11:42
И това е така, говоря за общия случай. Макар че лично спред мен, има неща, които всеки, ако седне и наистина го иска, ще го направи. Изключвам някои спортове и изкуства - примерно всеки може да се научи да си прави колата, ако наистина седне и се занимава.

за да наваксаш за липсата на талант ще успееш да стигнеш задоволително ниво ако четеш по цял ден и се трудиш и тренираш и т.н. , примерно един боксьор никога няма да може да удря бързо като тайсън но пак може да стигне добро ниво ако компенсира с много повече тренировки
и то наистина си трябва мотивация ;) мотивацията може да дойде дори от тъпотия като да искаш да стигнеш подобно равнище на мощ , не че ще успееш но може да те крепи.при мен пък е от самата дейност щото ме кефи и не ми трябва друга мотивация

prosto_chovek
05-02-2013, 11:43
Точно така. И спортът и хобитата развиват тази мотивация и постоянство.

nosferatu23
05-02-2013, 11:46
Точно така. И спортът и хобитата развиват тази мотивация и постоянство.

правех много грешки , бях много несигурен , след няколко години четене и трениране и постоянство вече имам внимателен поглед към детайла и голямо спокоиствие , така че наистина развива се постоянство , освен ако не научиш грешен подход и не си останеш същия идиот , има го и това , даже това е при повечето хора ;) просто щото им харесва да спрат донякъде и не им се занимава от мързел , предпочитат да гледат комедии по цял ден и да киснат в кафетата ;)

prosto_chovek
05-02-2013, 11:47
Много са такива. Аз лично не уважавам това качество у такива хора. И за кафетата има време, и за всичко, ако знаеш как да си го разпределиш.

nosferatu23
05-02-2013, 11:49
Много са такива. Аз лично не уважавам това качество у такива хора. И за кафетата има време, и за всичко, ако знаеш как да си го разпределиш.

важен е приоритета ;)

още нещо , също е грешно да се хванеш с нещо след 1 месец да го оставиш защото не струваш и да почнеш със следващото , така доникъде.....цял живот ;)

prosto_chovek
05-02-2013, 11:52
Няма как да станеш добър в нещо, ако го оставиш веднага, когато ти стане трудно.