PDA

View Full Version : На всички добър късмет-на есен в университет! 12 клас - 2012/2013 VOL. 2



Страници : [1] 2 3 4

bloodyF
04-15-2013, 10:21
Първата темичка е завършена успешно най-после!
По-малко спорове в тази! :-)


http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/525158-12-%D1%82%D0%B8-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81-(%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B5% D0%BD%D1%82%D0%B8)-2012-2013/page102

girlwithblueeyes
04-15-2013, 10:26
Йей имаме си нова тема :D
Ами и от мене успех на всички и дано всеки от нас влезе там където най-много иска :)

На мен тази шумотевицапокрай бала ми идав малко в повече . Да минава и да си се прибирам в Мюнхен за лятото .

pifiella
04-15-2013, 12:11
Готино заглавие,Ив!
В новата тема искам да не се джафкате постоянно на тема - "Коя е най-най-грамотната" :D
МОЛЯ ВИ!:(

girlwithblueeyes
04-15-2013, 12:35
И да се молиш едва ли ще те чуят .

pifiella
04-15-2013, 12:52
Надеждата умира последна.
Имам едно ВАЖНО питане.Днес си получих служебната бележка за явяване на матурите и забелязах нещо подозрително - входящите номера,с които после ще се проверяват резултатите от матурите,са поредни,тоест първи номер е с вх.номер 27, втори номер е с 28 и следователно всички са така, в увеличаване на номера се променя само последната една или две цифри,но се стига до моя номер в класа 11 и вместо да съм с вх.номер 28,аз съм с 29(пропуснат е входящият номер,който трябва да завършва на 28 ),при което се зачудих и питах в канцеларията,а те ми отговориха,че това не ме интересува.Защо и как всички номера в класа са поредни,пропуснат е един и после пак са поредни?Много ми е странно и не знам да не са сбъркали нещо.Ако някой знае къде се проверява за актуалност на данните да ми каже,моля!И при вас така ли вървят номерата или са разбъркани?

ParadOx
04-15-2013, 16:09
И при вас така ли вървят номерата или са разбъркани?

Не знам, сори. Нищо не съм забелязала.

therichbitch
04-15-2013, 16:40
Йее, имаме си нова темичка :D
така де, вие си имате, аз само ще дразня малките :P

granger
04-15-2013, 16:44
Готино заглавие,Ив!
В новата тема искам да не се джафкате постоянно на тема - "Коя е най-най-грамотната" :D
МОЛЯ ВИ!:(

Абсолютно!

scrooper
04-15-2013, 17:10
Надеждата умира последна.
Имам едно ВАЖНО питане.Днес си получих служебната бележка за явяване на матурите и забелязах нещо подозрително - входящите номера,с които после ще се проверяват резултатите от матурите,са поредни,тоест първи номер е с вх.номер 27, втори номер е с 28 и следователно всички са така, в увеличаване на номера се променя само последната една или две цифри,но се стига до моя номер в класа 11 и вместо да съм с вх.номер 28,аз съм с 29(пропуснат е входящият номер,който трябва да завършва на 28 ),при което се зачудих и питах в канцеларията,а те ми отговориха,че това не ме интересува.Защо и как всички номера в класа са поредни,пропуснат е един и после пак са поредни?Много ми е странно и не знам да не са сбъркали нещо.Ако някой знае къде се проверява за актуалност на данните да ми каже,моля!И при вас така ли вървят номерата или са разбъркани?

Хах, ами вероятно някой частен ученик иска да се включи?

granger
04-15-2013, 22:04
Ние още не сме възнаградени със служебна бележчица. Иначе утре някакъв тъп тест по география имам,ама не ме грее особено. Първия час по ИТ си правя клипа за проекта и хич ми не е в ушото :D

bloodyF
04-16-2013, 04:55
Йей имаме си нова тема :D
Ами и от мене успех на всички и дано всеки от нас влезе там където най-много иска :)

На мен тази шумотевицапокрай бала ми идав малко в повече . Да минава и да си се прибирам в Мюнхен за лятото .

МюнхенМюнхенМюнхенМюнхенМ юнхенМюнхенМюнхенМюнхенМю нхенМюнхен
Моля те, вземи ме с теб :D


Пифи, поредни са и в моят клас, да. Но не зная дали има по 1-2 пропуснати или не. Сори. Нямаме ние още такива бележки.

girlwithblueeyes
04-16-2013, 05:20
Иве нямаш проблеми :D аз вече се побърквам и искам да си се прибирам там как ще изтърпя до Юни не знам
И нашите бележки са поредни :)
Днеска за 2 часа само и после на уроче за 2 часа абе веселба :D

anonymous708973
04-16-2013, 05:58
МюнхенМюнхенМюнхенМюнхенМ юнхенМюнхенМюнхенМюнхенМю нхенМюнхен
Моля те, вземи ме с теб :D


И аз така :д

girlwithblueeyes
04-16-2013, 07:22
Ами идваите :D
Доволна съм направих ис тестче по бг само 3 грешки е добре е на фона на предишните .

Wwwooow
04-16-2013, 12:53
Честита нова тема !


# | от Vesela Krysteva на 14 април 2010, 19:03
Отговор на коментар от queen_blunder

Най-често срещаните правописни грешки.

50%-60% от учениците в 12. клас не знаят правописа на думите въстание, загадка, инженер, италиански, препятствие.

60-70% от учениците допускат грешки при думите пунктуация, порасна (пораства), бомбардирам, освиркам, посланик, племенник, растеж, цъфтеж.

70-80% от учениците допускат грешки при писане на думите въплъщавам, предвид, осмивам , безсмислен, безпокойство, кръвообращение.

80-90% не знаят правописа на оттенък, потискам, възпирам, увековечавам, уеднаквявам, одобрявам.

90-100% от анкетираните не знаят как се пишат думите заимствам, двоеточие, двояко, словесност, одеяло, отвертка, фотьойл, немарлив.

pifiella
04-16-2013, 13:25
И тази статистика какво по-точно трябва да показва?
Това,че са анкетирани някакви неграмотни идиоти, не означава,че всички 19-годишни са такива!

bloodyF
04-16-2013, 16:05
Има и по-трудни думи, пък!

От тези двояко и увековечавам , както и бомбардирам и немарлив ги бъркам от време на време (понякога ги уцелвам :D )

Но олук ме уби миналата седмица по БЕЛ :D

therichbitch
04-16-2013, 16:24
И тази статистика какво по-точно трябва да показва?
Това,че са анкетирани някакви неграмотни идиоти, не означава,че всички 19-годишни са такива!

Не са всички, затова има проценти ;)

girlwithblueeyes
04-16-2013, 16:31
А питате ли ме мене със сигурност ако направя една диктовка с дете от 1 клас моята ще има 20 грешки а на детенцето и една няма да има :D . Инаеч да не всички 12 класници са неграмотни . Ако бяха всичик нямаше да ги има и тези проценти .

bloodyF
04-16-2013, 18:27
И тук да си пусна линк към темата:

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/545187-Microsoft-Visual-Studio?p=10668685#post10668685

Някой, ако разбира от Visual Basic, да пише , много моля!

violette94
04-16-2013, 18:38
Хей днес излезнаха резултите от УНСС и 1+3 имам 4.85, а 1+2+3 имам 4.62 и знам, че ще зачетат това с трите модула и според това няма да ми стигне, но ще се явя и на редовния изпит.Това ми беше 3-ти път и имам подобрение(бих казала доста) .. Вие какво мислите, имате ли познати, които са влезнали с такива горе-долу оценки? :)

pifiella
04-16-2013, 18:40
Малко е,много малко.Дори и с хубава диплома пак шансът ти е нищожен,сори.

violette94
04-16-2013, 20:11
Много се тормозя, защото знам, че знам.Уча си и чета отвсякъде и решавам куп тестове.. ще ходя и на редовния, но много ме е страх.. вече така съм се депресирала, че имам чувството, че съм тъпа

bloodyF
04-17-2013, 10:05
Не си тъпа , бе.
Просто си разсеяна. Това, че имаш 4.80 или колкото там не значи, че не знаеш нещата. Просто се концентрирай повече, решавай тестовете за време, засичай си.
Отначало на тестовете за матура правех по 10-15 грешки и ги правех за около 80 минути.
Сега ги правя за 20 минути (цял тест без резюме) и с по 2-3 грешки. Въпрос до концентрация и тренировки.
Успех!

ParadOx
04-17-2013, 10:30
Не си тъпа , бе.
Просто си разсеяна

Ето в тези две изречения се коренят причините за провалените ми изпити.
Страшно разсеяна съм и мн се дразня като ми върнат контролното какви просташки грешки съм правила

Leesha
04-17-2013, 10:30
Имам спор с учителя по БЕЛ :D

Изречението е следното "ала-бала, но от друга страна, знаеше, че бла-бла"

Твърди ми, че запетайка трябва да се сложи само СЛЕД "от друга страна", защото било едносричен съюз и вметната част. Според класа запетайката трябва да се сложи и преди, тоест "но, от друга страна, знаеше, че...". Или изобщо да не се слага ...

Някой ако може да разреши спора и да ми обясни защо е така ...

XTREMEFREERIDE
04-17-2013, 13:23
Утре заминаваме за Созопол, ляляляляля! Много ми е кеф! Ще чета Кант и Платон днес! <3

violette94
04-17-2013, 13:23
Да, разсеяна съм :) И това е най-голямата причина за тази оценка.Като цяло не е лоша, но няма да ми стигне.Ходя на уроци и съм решила куп тестове :) Няма да се откажа и ще продължа да чета пък дано има резултат :).Благодаря ви все пак!

scrooper
04-17-2013, 13:56
90-100% от анкетираните не знаят как се пишат думите заимствам, двоеточие, немарлив.

Еее, то човек не може да знае всичко -.-

granger
04-17-2013, 18:38
На върха на щастието съм. Получих си служебната бележка от състезанието "Знание за Европа" Имам 6 по история, 6 по англиски...и официално - само подавам документи и съм вътреееее....ЮПИ

girlwithblueeyes
04-18-2013, 08:11
Грейнджърке Честито ! :)

Имам да правя една голямааа презентация по История :D а съм направила едва 5 слайда и ми трябват още 15 поне.
отмарям 30 минутки -час и се захващам , че и по датски трябва да си слушам касетите .
И вече броя седмиците за да си прибера вкъщи<3

anonymous708973
04-18-2013, 09:16
Имам спор с учителя по БЕЛ :D

Изречението е следното "ала-бала, но от друга страна, знаеше, че бла-бла"

Твърди ми, че запетайка трябва да се сложи само СЛЕД "от друга страна", защото било едносричен съюз и вметната част. Според класа запетайката трябва да се сложи и преди, тоест "но, от друга страна, знаеше, че...". Или изобщо да не се слага ...

Някой ако може да разреши спора и да ми обясни защо е така ...

Господи, какви учители имате...
Не знам как да го обясня, честно казано, толкова е очевидно. "От друга страна" е вметнат израз, огражда се със запетайки от двете страни. Учителят ти нещо си е проспал лекциите за едносричните съюзи и кога важат. Взимай каква да е граматика и отивай при него.

granger
04-18-2013, 10:03
мммм , само 5 часа днес, умирам от кеф. Госпожата по СиЛ адски много ми се зарадва,защото тя ме нави за състезанието към СУ и ...йей :D
Иначе 6цата по физика вчера ми се отрази добре.

bloodyF
04-18-2013, 10:20
На върха на щастието съм. Получих си служебната бележка от състезанието "Знание за Европа" Имам 6 по история, 6 по англиски...и официално - само подавам документи и съм вътреееее....ЮПИ

http://bg-eu.eu/index.php/bg/2012-09-25-08-35-52


Това ли състезание иначе?

granger
04-18-2013, 11:08
Същото.
От 1во до 5то получихме грамоти и награди,като тея на първите 3 места от всичките 9,10,11 и 12 клас отидоха в Брюксел. А останалите 20 от 12 клас май бяхме,които писахме европеистика - 3ма или 4ма не помня бяха оценени с 6 по двата модула АЕ и История.като кака е една от тях :D

Wwwooow
04-18-2013, 14:12
^Честито : )
момичетаа беше ми дадено това, като подчертано беше до след втория въпросителен знак и трябваше да кажа какво е подчертаното изразно средство :

Живот ли бе – да го опишеш?
Живот ли бе – да го разровиш?
Разровиш ли го – ще мирише
и ще горчи като отрова.

а) градация
б)синтактичен паралелизъм
в)сравнение
г)метафори

писах синатактичен паралелизъм ... вие как мислите ?

Fisherman
04-18-2013, 14:33
Мисла,че здраво сте се филмирали

girlwithblueeyes
04-18-2013, 14:45
И в тая ли тема почна да избиваш комплекси ?

3 часа уроче добре ми дойде и съм много доволна от себе си .

Wednesday666
04-18-2013, 21:04
Същото.
От 1во до 5то получихме грамоти и награди,като тея на първите 3 места от всичките 9,10,11 и 12 клас отидоха в Брюксел. А останалите 20 от 12 клас май бяхме,които писахме европеистика - 3ма или 4ма не помня бяха оценени с 6 по двата модула АЕ и История.като кака е една от тях :D

Божеее, единия от преписвачите в гимназията ми е на второ място :lol:,,
Ти е трябвало да спечелиш ;*,,

Wednesday666
04-18-2013, 21:05
^Честито : )
момичетаа беше ми дадено това, като подчертано беше до след втория въпросителен знак и трябваше да кажа какво е подчертаното изразно средство :

Живот ли бе – да го опишеш?
Живот ли бе – да го разровиш?
Разровиш ли го – ще мирише
и ще горчи като отрова.

а) градация
б)синтактичен паралелизъм
в)сравнение
г)метафори

писах синатактичен паралелизъм ... вие как мислите ?

Синтактичен е и според мен.

granger
04-19-2013, 09:23
Стефчо? Хах, ми не знам,добре се беше подготвил, аз повече на тестовата част и изпитчето по АЕ наблегнах, не толкова частта с Брюксел. Ама доволно де :D

SuNsEt
04-19-2013, 15:36
Мисла,че здраво сте се филмирали

И да, и не...

therichbitch
04-19-2013, 16:16
Кой спомена, че няма сертификат за C2 на немски?
Гледам, че в Гьоте- института са въвели някакъв
http://www.goethe.de/ins/bg/sof/lrn/prf/nc2/bgindex.htm

pifiella
04-19-2013, 17:40
Плам,най-искрено ти честитя!
Аз днеска не ходих на училище. През уикенда мисля да спя,в мечтите си,а всъщност ще правя презентация за държавния и трябва да изям учебника по психология...Завиждайте ми пък! :D

SuNsEt
04-19-2013, 17:42
А ваканцията ни беше от 26 април до 6 май или се лъжа?

x7aZzy
04-19-2013, 18:06
Господи, какви учители имате...
Не знам как да го обясня, честно казано, толкова е очевидно. "От друга страна" е вметнат израз, огражда се със запетайки от двете страни. Учителят ти нещо си е проспал лекциите за едносричните съюзи и кога важат. Взимай каква да е граматика и отивай при него.

Не искам да споря.
Само отбелязвам, че според мен учителят е напълно прав.
В противен случай изречението ще се натовари излишно.
Най- добре попитайте отново. Няма откъде да проверя в момента, но съм почти сигурна, че запетая преди "от друга страна" е излишна.
Във въпросното изречение, естествено.

pifiella
04-19-2013, 18:11
А ваканцията ни беше от 26 април до 6 май или се лъжа?

Иска ти се!
От първи до шести(включително).

granger
04-19-2013, 18:37
мерси ,Пифи :)
иначе , дап , от 1ви до 6ти е ваканцията. Аз имам да правя клип и сайт , ама нещо яко ме е хванал мързела, просто не ме пуска... :D иначе и презентация по география имам да правя,ама лесна работа.

Wwwooow
04-19-2013, 18:45
Синтактичен е и според мен.
дамм това е,днес питах господина :)

Wednesday666
04-19-2013, 20:04
Стефчо? Хах, ми не знам,добре се беше подготвил, аз повече на тестовата част и изпитчето по АЕ наблегнах, не толкова частта с Брюксел. Ама доволно де :D

Аха, същия.
На една олимпиада по испански в 11-ти клас, той беше 10-ти или 9-ти, не съм сигурна, май 9-ти бяха, се съсипаха да преписват :D ..


дамм това е,днес питах господина :)

Йес бе, не съм ги забравила още :D..

girlwithblueeyes
04-19-2013, 20:34
Зоват ме 3 есета по датски
2 по немски
1 проекта за урока ми за утре
и 3 теста по български за матурата
:D от къде да започна не знам

ParadOx
04-20-2013, 20:29
Тъй като училището е към края си, ми хрумна да ви питам за кой ще гласувате?

Аз все още се колебая поради ред причини, не ми се изброяват в момента, защото прекалено много ми се спи, за да навлизам в политически размисли. 8-)
Ако все пак сте решили да гласувате- попадна ми един сайт, който може да бъде някак полезен- http://glasovoditel.eu/ ;)

Утре ме чакат цял ден "тестчета" по литература, в понеделник е изходното. Колкото и да е странно по 8 от 11 предмета не знам каква ще ми бъде годишната оценка :-|

granger
04-21-2013, 16:41
Аз се очертавам за 6.00 ,ама да видим. На 25 имам 2 изходни - информатика и математика , във вторник баш ,пък , имам по Литература , по АЕ го направихме миналия четвъртък. По физика не знам кога е, по история...също :lol: ама там съм бетонирала 6цата отпреди 100 години.

Майчице...кога бяхме първи клас, кога завършихме. Така си литна временцето...че не мога да повярвам.

anonymous708973
04-22-2013, 08:37
Тъй като училището е към края си, ми хрумна да ви питам за кой ще гласувате?

Аз все още се колебая поради ред причини, не ми се изброяват в момента, защото прекалено много ми се спи, за да навлизам в политически размисли. 8-)
Ако все пак сте решили да гласувате- попадна ми един сайт, който може да бъде някак полезен- http://glasovoditel.eu/ ;)


По това нещо ми излизат НФСБ като партия, най-близка до моите убеждения. Като кликна на тях, излизат един куп абстрактни глупости.
Не ми допада самият тест, липсват суперважни въпроси.

Ще гласувам за ГЕРБ, защото всяко гласуване за зелени партии е или гласуване за червените, или разсейване на гласове. Зелените никога няма да съберат мнозинство, но няма да рискувам да направят коалицийка с БСП. Оня ден четох предизборните обещания на БСП и се напиках от смях. Ако ги избера (да не дава Господ!), след 4 години ще им цъфна с тва листченце да ги питам колко неща са изпълнили.

granger
04-22-2013, 11:45
нямам си и идея за кого да гласувам. Всички са един дол дренки, ГЕРБ бяха единствените,които се опитваха да работят, ама много се насраха с тия срс-та. То беше ясно,че се подслушва ,ама толкова публично ли трябваше да става всичко?
Мега тъпо. Не знам,често казано, засега те са най-малкото зло като ,че ли...
ВМРО ми харесват,ама милите няма да направят нищо, много малко избиратели ще имат.

XTREMEFREERIDE
04-22-2013, 13:21
На XXV. Национална олимпиада по философия, философската ни група (при ПМГ "Акад. С. П. Корольов" - Благоевград) пожъна невиждан успех, а именно:

1. До олимпиадата в Созопол, 2013 бяха допуснати 7 ученици от 11-ти и 12-ти клас (всички, възпитаници на Павлин Славов, както следва:

Виктория Кирова
Ивайло Урдев
Йоанна Безина
Благовеста Димитрова
Радостина Диловска
Ралица Великова
Пирина Касапинова (аз)

2. На самата олимпиада запазихме местата си в първата половина от участниците, както беше и класирането от националната комисия;

3. Четирима от нашите станаха лауреати:

Благовеста Димитрова
Пирина Касапинова (аз)
Ралица Великова
Радостина Диловска

Това прави всеки от тях (без Благовеста, защото е единадесетокласничка) студент във Философски факултет на СУ "Св. Климент Охридски" (в избрана от тях специалност);

4. Второ и трето място в националната олимпиада бяха присъдени съответно на Радостина Диловска и Ралица Великова (от нашата групичка)!

Е НЕМА ТАКЪВ КЕФ, ПРОСТО!!!

pifiella
04-22-2013, 15:38
Браво!
Огромно браво и честито!
На Славов може да му направите паметник в Благоевград :D

granger
04-23-2013, 09:46
Поздравления,ще си имам колежки във философския?? Представете ми се моля,дами :D
Ако запиша там де, иначе юридическият ме зове! :lol:

girlwithblueeyes
04-23-2013, 11:21
Здравейте :)
Грейнджърке ти право ли искаш да запишеш ? :)
Ще ако да ще бъдем почти колежки само ,че аз ще съм в Дания

Зя изборите няма да гласувам и хич не ме вълнува кой ще ги спечели .

pifiella
04-23-2013, 15:20
Поздравления,ще си имам колежки във философския?? Представете ми се моля,дами :D
Ако запиша там де, иначе юридическият ме зове! :lol:
Че европеистиката във Философския ли е?Въх...не знаех.

granger
04-23-2013, 17:27
Да, във философския е :D
Иначе ,не , не искам право, тва ми е много задна опция. МИО ми е първо желание.

Fisherman
04-23-2013, 18:17
Toя философски факултет в ректората на СУ ли е? Аз така и няма да стъпя там,а там е бая хубаво точно в центъра,метростанцията е точно пред университета,има хубава градинка вътре,голяма библиотека.

Само хубави неща.

pifiella
04-23-2013, 19:42
Май се намира в Ректората.Не съм сигурна,но когато можеше да си видиш писмената работа от журналистиката и философията трябваше да се ходи до съответния факултет и философията се проверяваше в Ректората.
А аз трябваше да ходя до ФЖМК,много е подтискащо.Като болница е,неква пейка и стълби,нито двор,нито нищо... :D
А и влязох първо в Химическия/Медицинския и питах къде мога да си видя есето...Голям смях падна.

therichbitch
04-23-2013, 20:51
Toя философски факултет в ректората на СУ ли е? Аз така и няма да стъпя там,а там е бая хубаво точно в центъра,метростанцията е точно пред университета,има хубава градинка вътре,голяма библиотека.
Само хубави неща.

Философският факултет на СУ е до Плиска, не е в центъра.

Иначе, пред ФМИ е най- зеленко и уютно за мен. При Ректората не можеш да се доредиш за нищо- ни за пейка, ни за кафе

XTREMEFREERIDE
04-24-2013, 17:04
Днес бяхме с две мацки на подбора за международната. Аз и от миналата година си знаех, че всичко е нагласено, ама пак да го направят и то със същата мацка...прекалено пошло! Не давам така да ми огрозноствяват философията, пък!!! -_-

Иначе кандидатурата с лауреатството ще ми е просто резервен вариант. Дано не се стигне до там. :)

klimatronik
04-24-2013, 17:11
Някой от Софийския уни?
В биологическия факултет приемат ли с 4.

joannalof
04-24-2013, 18:08
Въпрос към всички 12кл - срочните оценки влизат ли в дипломата?

granger
04-24-2013, 18:10
годишните от 9 до 12 включително,доколкото помня.

XTREMEFREERIDE
04-25-2013, 15:47
годишните от 9 до 12 включително,доколкото помня.

Разказвателните предмети от 9ти клас, по които сме учили по учебник за 8ми клас не влизат.

Chacho
04-25-2013, 15:48
Някой от Софийския уни?
В биологическия факултет приемат ли с 4.

Доколкото знам - да. Един авер влезе с подобна оценка.

granger
04-25-2013, 18:01
Разказвателните предмети от 9ти клас, по които сме учили по учебник за 8ми клас не влизат.
Ми аз не съм учила в 9 клас по учебник от 8.
Ако сте били подгответа?

gabi_94
04-25-2013, 18:05
Ех, хора...налегна ме носталгия по гимназиалните години - безгрижни и мързеливи :D. Аз тази година съм учила повече от 4те предишни години взети заедно...ама няма как с тези теми по история :D

pifiella
04-25-2013, 18:59
Ех, хора...налегна ме носталгия по гимназиалните години - безгрижни и мързеливи :D. Аз тази година съм учила повече от 4те предишни години взети заедно...ама няма как с тези теми по история :D


Не си само ти,ако ти е успокоение :)
Кога излизат разпределенията за матурите - кой къде ще е,знаете ли?

ParadOx
04-25-2013, 21:02
Кога излизат разпределенията за матурите - кой къде ще е,знаете ли?

Не знам, но се надявам да не ме запратят някъде съвсем на майната си 8-) В този случай е готино да си от малък град...

anonymous708973
04-25-2013, 21:03
Някой може ли да ме ориентира за основните послания в "Една торба барут" на Йовков?

granger
04-26-2013, 10:29
Кой има 6чка по физика за годината? АзЕ
Опсалалал :D
Ама едно хубаво време,ама така бързо да свърши училищее...ух,че кеф!

XTREMEFREERIDE
04-26-2013, 12:04
Да отида на първата си проба за роклята и да припадна в ателието...само на мен може да ми се случи подобна простотия. :D Иначе много ми харесва как става! Притеснявах се дали ще ми хареса, но в крайна сметка бях очарована от резултата до момента.

EDIT: 5.92 на пробната матура по БЕЛ! ^-^

granger
04-26-2013, 12:57
Как така припадна ,бе,моме? От жегата ?
Иначе честито и азе така г/д :lol:
Какви ти бяха грешките на теб?

ParadOx
04-26-2013, 17:18
Тъй като вече си имам всичко за бала и съм на последните щрихи (прическа, грим а-у 8-) ), та да ви питам с какъв парфюм ще сте на бала, че аз не мога да реша? :D Не искам нещо бабешко, сладникаво и тежко, а лек и свеж парфюм :)
Предложения?

bloodyF
04-26-2013, 17:27
Аз ще съм си с един, който ми е подарък от приятеля ми 8-)
Няма да си купувам специално, по принцип той е много свежичък - от LR Cosmetics, бившият на Leona Lewis (парфюмът, де :Д)


А на мен ми се подпали главата вече с тия балове..

XTREMEFREERIDE
04-26-2013, 20:12
Как така припадна ,бе,моме? От жегата ?
Иначе честито и азе така г/д :lol:
Какви ти бяха грешките на теб?

Принципно кръвното ми е много ниско, с много близки горна и долна граница. Малко нещо да не ми е в нормата и ми става зле. Ама днеска такава жега в тоя Благоевград - 34 градуса на сянка - буквално лошо ми стана. :lol: Ама чак толкова зле отдавна не ми беше ставало. Ужас направо. После си полях плата за роклята с водата, която ми дадоха да пия. Абеее, думи нямам, такъв карък. XD

Иначе за грешките: това, което видях на прима виста беше, че имам 28т. на есето и съм объркала последната задача от теста малко (там това с имената, авторите, творбите и т.н.), ама това е защото не съм чела Елин Пелин и като ме питат за имена от негов разказ направо си увисвам. Голям праз. Аз изобщо не очаквах толкова добре да е минало. Имах си доста предразсъдъци. Останалите грешки не съм ги видяла още къде са, че едва днес си получих теста да го разгледам.

Дано и на реалните матури минат толкова добре нещата. Много ще ми е кеф. :)

Днес разбрах, че съм оформена с 6 по математика. Супер многото се зарадвах.

granger
04-27-2013, 07:15
А честито , аз на теста бях допуснала много елементарни грешки от недоглеждане,ама съм си доволна от резултатите,ако и на истинската са така ще съм на 7мото небе.
Ние вече сме оформени по всичко с 6.00 :D
Иначе и моето е ниско и понякога като събера границите и не мога да стана, направо като труп съм, повдига ми се,боли ме града,вие ми се свят. Не ми се е случвало да припадна,дано и на теб не ти се случва повече...

girlwithblueeyes
04-27-2013, 09:06
И за съм почти готова аз моят бал :D остават още малко щрихи
Иначе все уроци и уроци и на всичкото отгоре и на работа ходя абеее нямам думи .

pifiella
04-27-2013, 13:56
Аз на пробната имам 5.70, ама забравих да ви кажа.Добре,че ме подсетихте!
ПРИКЛЮЧИХ С МАТЕМАТИКАТА ЗАВИНАГИ!
На последното контролно имам 6 (третата за срока) и ме оформи. КРАЙ! Най-голямата ми мъка,с която се боря от първи клас,завърши щастливо!
Йеииииии, браво на Габи!:D

pifiella
04-27-2013, 13:56
Аз на пробната имам 5.70, ама забравих да ви кажа.Добре,че ме подсетихте!
ПРИКЛЮЧИХ С МАТЕМАТИКАТА ЗАВИНАГИ!
На последното контролно имам 6 (третата за срока) и ме оформи. КРАЙ! Най-голямата ми мъка,с която се боря от първи клас,завърши щастливо!
Йеииииии, браво на Габи!:D

SuNsEt
04-27-2013, 14:06
Имам въпрос за запетая пред ЧЕ .
На супер много места срещам да се пише ,, е,че ''
същевременно по други места срещам да е само ,, е че '' -без запетая.
В учебници съм го срещала и в двата варианта и исках да ви попитам , според вас кой е правилният начин и защо?
И правила четох,но като го видя в учебник ,че е по друг начин написано и правилото губи смисъл за мен.

pifiella
04-27-2013, 16:31
Знам,че пред "че" се пише запетая винаги,не знам за изключения.

granger
04-27-2013, 17:18
Доколкото знам, без да имам претенции,че съм суперкомпетентна, пред "че" винаги има запетая?

SpiritInBlack
04-27-2013, 18:19
Не винаги има запетая пред " че ".

bloodyF
04-27-2013, 20:00
Не винаги има запетая пред " че ".

;-)

http://dox.bg/files/dw?a=f29f6778bc


Полезно е, писано е от декана на филологическия факултет към ЮЗУ.

irrationalDecision
04-27-2013, 20:11
Не съм още 12 клас, но чета с интерес темата ви. По повод ЧЕ и запетаята - има доста случаи, при които пред ЧЕ няма запетая и те много лесно се разпознават. При свързването на две сложни изречения ЧЕ принципно си изпълнява ролята на съюз и пред него стои запетая. Но има немалко случаи, когато към ЧЕ е прикачена и друга дума, която заедно с ЧЕ представлява вече една цялостна "връзка" между простите изречения , съставляващи сложното. В тези случаи запетаята вече не е пред ЧЕ, а пред цялата тази връзка. Примерно: "Не участвах в конкурса , въпреки че бях добре подготвен.", "Имам твърде много работа за вършене у дома, така че не смятам да се размотавам с вас безцелно по улиците." Такива са случаите и с "все едно че", "само че", "сякаш че", "макар че", "независимо че", "добре че" и т.н.

granger
04-28-2013, 05:58
Интересно е ,че винаги си ги пиша така.
В смисъл ",така че" и вече си ги мисля като едно :D Не мога да напиша така,че...,както и въпреки че. и тн.

За тези,които ще кандидатстват към СУ : записахте ли се вече за изпити? Датата е до 23 май.

irrationalDecision
04-28-2013, 06:26
И при тези групи има варианти, в зависимост от смисъла. Има случаи и със запетая между така и ЧЕ, добре и ЧЕ .

Учителката обяснава така, че всички да я разберат. Получи се добре, че си взех тридневна отпуска.

granger
04-28-2013, 06:28
Естествено е ,че зависи от ситуацията, просто ги святкам по навик. Не всичко мога да си обясня с правила. Просто от малки ни подхванаха свестни учители.

anonymous708973
04-28-2013, 08:47
;-)

http://dox.bg/files/dw?a=f29f6778bc


Полезно е, писано е от декана на филологическия факултет към ЮЗУ.

АААА, мерси!

gabi_94
04-28-2013, 16:28
Интересно е ,че винаги си ги пиша така.
В смисъл ",така че" и вече си ги мисля като едно :D Не мога да напиша така,че...,както и въпреки че. и тн.

За тези,които ще кандидатстват към СУ : записахте ли се вече за изпити? Датата е до 23 май.


Аз чакам да излязат резултатите по история от предварителния, че се записвам с една групичка приятели и не се знае кой каква оценка има, та общо взето има време де. Иначе ще карам по история и английски.

XTREMEFREERIDE
04-29-2013, 05:59
Днес ще бъде айляк-ден. И от утре пак зор.

Останаха ми две седмици до специализирания изпит. Грррр!

girlwithblueeyes
04-29-2013, 06:11
Днеска нагло пропускам училище но пък ще си напиша по датски
Утре пък не ми се мисли какво ме чака .
За запетаите знам, че се пишат пред че , пред изброяване и които ,която ,който и това е друго не знам с мя скромен български .:D

bloodyF
04-29-2013, 07:07
Днес ще бъде айляк-ден. И от утре пак зор.


Мхм.

Ама и аз като Синеочка ще си решавам тестовете от Матура за отличен и ще ги прочета най-сетне тия тъпи разкази.
А довечера ще учим заедно с BF . Дано да е успешно :D

POLLINA
04-29-2013, 07:10
Бъдещи студентии , какво искате да ви се падне на матурата? интересно ми е просто :cool:

Аз за моята матура исках Йордан Йовков, Елин Пелин или Алеко Константинов, но уви, падна ми се Далчев ''Книгите''.
Стихотворенията ми бяха по-омразни, но пък Далчев ми беше най-лесен от всички

girlwithblueeyes
04-29-2013, 07:41
@Иве
Охх тая матура ще ми изпие кръвта :D
Матурата по немски кеф там почти не се готвя само решавам тестове
За тая по БГ се надявам поне на 5

@Polinna

Знам кой не искам да ми се пада - Ботев, Талев или, Димов:D

Въй добре върви засега домашното 2 дни няма да имам урок и ще си го напиша на спокойствие . Че в Сряда играят сънародниците ми та да съм си спокойна :D

bloodyF
04-29-2013, 11:06
Алеко, Елин Пелин, Йовков...

изобщо някой от миналата година.. (без Вазов и Ботев)

pifiella
04-29-2013, 11:43
Искам Йовков,Талев или Димов.И на Пелин няма да се сърдя.Искам разказ,а не нек'ва тъпа миниатюра на Славейков,в която трябва да анализирам как листата се клатят над огледалната вода и това,разбираш ли,е кръговратът на живота...Хъъъъъ :D

XTREMEFREERIDE
04-29-2013, 15:01
Умирам си за всичко, освен разкази. Там всичко си е казано. Колкото и да харесвам Йовков, повече ми е кеф да го чета, а не да разсъждавам върху него. Пелин не мога да го търпя. От Вазов бих понесла само "Дядо Йоцо гледа". Даже май най-много ми се иска това. О, или Вапцаров!!! <3

granger
04-29-2013, 15:06
Много претенции ,бе,сладки :)
Искам всичко друго ,но не и Славейков! На "Септември" ще им разкажа играта.
А днес изключително начетената ми г-жа по БЕЛ ми заяви,че Яворов не е символист, при което паднах. Той бил психологически поет и само очертавал рамките на символизма. Аз навсякъде,където чета - Яворов е описан като символист...
Много я уважавам и като казвам "начетена" наистина е, но това ме обърква.

girlwithblueeyes
04-29-2013, 15:15
Септември и на мен ми е любимо
Най-много харесвам Йовков

ParadOx
04-29-2013, 18:10
И аз да се изкажа 8-) - Ботев, Вапцаров, Багряна, Йовков и Елин Пелин са ми екстра.
В никакъв случай не искам Вазов, Славейков, Гео Милев... най-вече Славейков, начело със Cis moll и гореспоменатите миниатюри :D

Wednesday666
04-30-2013, 08:18
И аз да се изкажа 8-) - Ботев, Вапцаров, Багряна, Йовков и Елин Пелин са ми екстра.
В никакъв случай не искам Вазов, Славейков, Гео Милев... най-вече Славейков, начело със Cis moll и гореспоменатите миниатюри :D

Молете се да е нещо друго, само не миниатюрите на Славейков, шот не ми е ясно как ще разсъждавате върху 4 реда :lol:..
Някой разказ да ви се падне и сте екстра :).

gabi_94
04-30-2013, 09:18
Така, от целия випуск аз съм късметлийката, която ще държи реч пред всички на изпращането. Трябва да измисля оригинално обръщение към учителите и съучениците, така че, ако някой е в моето положение, или случайно има идеи, може да ги сподели :D

Chacho
04-30-2013, 09:49
Така, от целия випуск аз съм късметлийката, която ще държи реч пред всички на изпращането. Трябва да измисля оригинално обръщение към учителите и съучениците, така че, ако някой е в моето положение, или случайно има идеи, може да ги сподели :D

Говори за твоето училище и за твоите съученици, а не за училището и учениците като цяло. Това, което ви отличава, е това, за което ще искате да слушате.

ParadOx
04-30-2013, 10:36
Вече официално съм оформена по всичко. Не връзвам 5.50, но пък дипломата ми ще е достатъчна, за да уча където искам. От тук нататък само късмет и търпение ми трябва 8-)

^^ И аз ще държа реч на изпращането, но няма да я пиша аз 8-)

Chacho
04-30-2013, 11:22
Хахаха, за баладжиите:
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/ay7GK8V_700b.jpg

XTREMEFREERIDE
04-30-2013, 14:19
Хахаххаха, Чачо, изби рибата с тоя солариум! :lol:

Хора, роклята ми става сума ти прекрасна! Много се опасявах дали ще се харесвам, но след днешната проба, когато вече съвсем започва да заприличва на нещо, съм мноооого доволна! И щастлива, да, да!

girlwithblueeyes
04-30-2013, 14:32
Тва пък солариумът ми е толкова противно нещо по-добре да съм бяла като вампир вместо да отида .

Изпита ми по датски мина много добре дано резултати идеални .

granger
04-30-2013, 16:03
И аз ще държа реч,споко. Пак я ще си я мисля, ама мисля да заобиколя малко рамките, няма как и без тривиалностите,но моята АБУРИГЕНТСКА реч ще се помни!

girlwithblueeyes
04-30-2013, 16:16
Аз реч няма да държа имах желание ,но акцентът ми е много силен и затова ми казаха, че няма как да съм аз
А толкова исках дасе изявя :D

princo90
04-30-2013, 17:18
А някой знае ли дали и на двете матури ще ни разхвърлят по училищата? Защото чух, че на първата матура (тази по български) изпитът си се провеждал в училище, и то половиният клас си оставал заедно.

Wednesday666
04-30-2013, 17:28
А някой знае ли дали и на двете матури ще ни разхвърлят по училищата? Защото чух, че на първата матура (тази по български) изпитът си се провеждал в училище, и то половиният клас си оставал заедно.

Ако отново съвпадат матурите на 12 и 7-ми клас, и твоето училище е СОУ, демек има и 7-ми и 12-ти клас, ще ви разхвърлят и на двете матури. Иначе, ако няма - на първата матура сте си във вашето, после ще ви разхвърлят.

princo90
04-30-2013, 17:32
Ако отново съвпадат матурите на 12 и 7-ми клас, и твоето училище е СОУ, демек има и 7-ми и 12-ти клас, ще ви разхвърлят и на двете матури. Иначе, ако няма - на първата матура сте си във вашето, после ще ви разхвърлят.

Ами не сме СОУ - математическа гимназия сме, но имаме седми класове, да. Изпитите на 12-ти и 7-ми клас съвпадат, тъй че явно ще сме разбъркани.

Wednesday666
04-30-2013, 17:50
Ами не сме СОУ - математическа гимназия сме, но имаме седми класове, да. Изпитите на 12-ти и 7-ми клас съвпадат, тъй че явно ще сме разбъркани.

Ами на нас така ни го обясниха миналата година, шот все пак СОУ е средно, демек има всички класове, в такъв смисъл го казах.

pifiella
04-30-2013, 18:46
Аз се надявам да не държа реч. За бала ми се размина,сега остава да си изберат някой и за дипломирането и дано не съм аз.Не,че има нещо лошо,ама никои не те слуша,а моите словa трябва да бъдат оценени,пък! :D

granger
04-30-2013, 18:49
Аз реч няма да държа имах желание ,но акцентът ми е много силен и затова ми казаха, че няма как да съм аз
А толкова исках дасе изявя :D

Българка ли си изцяло,или? И в Дания или Германия беше живяла,та казваш,че имаш акцент?

girlwithblueeyes
04-30-2013, 19:25
Грейнджър
Живяла съм в Германия 16 години от живота си и е нормално да се появило нещо като акцент още повече , че не съм контактувала с българи . И да майка ми е наполвина германка . По скоро влияние е окозало факта , че почти цял живот съм говорела на немски . Приятелят ми е от Дания иначе друго общо нямам с нея :D

granger
05-01-2013, 05:10
Ахаам,интересно.

girlwithblueeyes
05-01-2013, 06:32
Ахаам,интересно.

Не толкова интересно :D

scrooper
05-01-2013, 07:37
А днес изключително начетената ми г-жа по БЕЛ ми заяви,че Яворов не е символист, при което паднах. Той бил психологически поет и само очертавал рамките на символизма. Аз навсякъде,където чета - Яворов е описан като символист...
Много я уважавам и като казвам "начетена" наистина е, но това ме обърква.

Да напишеш, че "очертава рамките на символизма", звучи на по-висок стил. Мерси, ще си го ползвам ^_^

granger
05-01-2013, 10:22
Той ги очертава,ама не е символист...уж, ни нам. Аз си го пиша като такъв, пък квото ще да е.
Синеочке, за мен е интересно. Радвам се на хора,които говорят доста езици.

girlwithblueeyes
05-01-2013, 10:27
Моите са нищо :D една приятелка говори 8

granger
05-01-2013, 11:29
Аз с моите 2 да си режа вените тогава :lol:

girlwithblueeyes
05-01-2013, 11:32
Хаха то и аз не говоря толкова много езици немският си ми е като роден :lol:
Другите са ми в процес на учене .

bloodyF
05-01-2013, 15:44
Завиждам <3
Някой ден искам да ти дойда на гости в Германия. Като науча немския обаче :D

girlwithblueeyes
05-01-2013, 19:16
Ела ела:D
Немският е хубав език<3

XTREMEFREERIDE
05-02-2013, 15:24
Хайде, весели празници на всички! Да си почитенете ефективно. :) Малко остана.

pifiella
05-03-2013, 08:02
Хубави празници,хора!
Починете си,че матури ни чакат! :*

granger
05-03-2013, 08:11
Весели празници, сладури.
Аз трябва да уча,а такъв мързел и апатия са ме налегнали.

girlwithblueeyes
05-03-2013, 08:26
Весели празници <3
И аз имам да уча по датски ама май засега няма да се получат нещатаа :lol:

girlwithblueeyes
05-03-2013, 22:28
Пифи ,Иве ЧРД всичко най-хубаво . И успешен прием:)
Матурите скоро идват дано се справя с българският:D утре пак ще порешавам тестове вече правя много по-малко грешки.

pifiella
05-03-2013, 22:31
Мерси!
Ив,ей за тва се разбираме,щото сме астрални близнаци.
Честито ти пълнолетие.Всичко най-хубаво!

granger
05-03-2013, 22:36
Честит рожден ден ,Пифи! Много здраве,щастие,усмивки, дъги от щастие,щоколади,взети изпити , парички,мегаяк бал :lol:

XTREMEFREERIDE
05-04-2013, 14:19
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/197679_473875072695687_1856330914_n.jpg

Зелените са боядисани с боя от магазините, тъй като само тя се оказа безвредна (прави се от хлорофил).

Чисто жълтите са варени с коприва в тенджерата.

Червените - с брош.

Лилавите варихме в червено вино с оцет и сол.

Шарено-оранжавите са варени като всяко по отделно завивахме в кромидени люспички и после в чорапче. :) А пък чистите оранжави са потапяни вече сварени във водата от тези с кромида.

В горния ляв ъгъл има 3, които са почти неоцветени, но имат много интересни лилаво-сини шарки. Тях оставихме за 15-20 минути в сок от касис.

Nice, huh?

anonymous708973
05-04-2013, 14:41
Много са ми бледи на мен, мисля, че веднъж годишно мога да избера на погълна малко химикали, за да са ми яйцата ярки и лъскавки.

XTREMEFREERIDE
05-04-2013, 19:42
Много хора така реагират. :) Аз намирам нещо специално във всичко това и никога не съм се радвала на яйчица повече! Но си е до човек явно.

XTREMEFREERIDE
05-06-2013, 15:48
В събота изпит, брррр...

granger
05-06-2013, 18:40
^ Какъъъв?

maximxxl
05-06-2013, 20:22
и кой казааааааааааа 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! имааа ли много пияяяни покраи баловетееееееееееееееееее ееееееееееееееееееее

UNITED2
05-06-2013, 23:10
Кой мисли да кандидатства журналистика в СУ?
Мен малко ме притеснява устния изпит, 'щото принципно умея да развивам теми, да разсъждавам и говоря, но когато знам, че е пред хора, които определят бъдещето ми, май малко ще ми е спечено. :D
И отделно да ви питам, вярно ли е, че за самото записване се дават 30 лева, а след това за писмения и евентуално устния по още 30, което прави 90 лева общо.Не, че е някакъв проблем, но чисто информативно искам да знам. :)

XTREMEFREERIDE
05-07-2013, 06:09
granger, специализирания за Графичен дизайн в НБУ. :/ Малко съм спекла, въпреки, че нещата са ми готови, ама изцяло сама съм си се готвила и нямам идея дали е добре... Ще го видим. :) Имам доста фотографии, няколко лога, няколко уеб дизайна и около 7-8 рисунки.

Ма ме хваща едно тъжничко така като знам, че са последните дни...

bloodyF
05-07-2013, 06:17
Мерси!
Ив,ей за тва се разбираме,щото сме астрални близнаци.
Честито ти пълнолетие.Всичко най-хубаво!

Благодаря :*
Синеочке, мерси! :*

girlwithblueeyes
05-07-2013, 06:23
@XTREMEFREERIDE
Успех на изпита,стискам палци

И на мен ми някакво странно . Обичам си Мюнхен, нямам търпнение да си видя приятелите . Но това място ще ми липсва малко или много. Не се превързвам към хората , дълго време не ги усещах близки . Разделяха ни езикови и културни бариери но тук намирах много стойностни хора . За тези хора ще ми е мъчно иначе не ми е особено на сърцето

granger
05-07-2013, 09:12
granger, специализирания за Графичен дизайн в НБУ. :/ Малко съм спекла, въпреки, че нещата са ми готови, ама изцяло сама съм си се готвила и нямам идея дали е добре... Ще го видим. :) Имам доста фотографии, няколко лога, няколко уеб дизайна и около 7-8 рисунки.

Ма ме хваща едно тъжничко така като знам, че са последните дни...
Виждала съм твои неща , сигурна съм ,че ще ги разбиеш :D Успех!

Аз днес си скатах 3 часа,просто нямаше дневник, оформени сме, абе тъпотия.

girlwithblueeyes
05-07-2013, 09:52
Аз ходих за 1 час само и после се прибрах. То бяхме 6 човека на кръст . И без сме оформени няма кой да се занимава
Йей да се похваля ан последният тест по бг имам само 3 грешки . Горда съм със себе си .

bloodfrozen
05-07-2013, 10:32
Балът е след 2 седмици, а аз още не съм открила подходящи обувки, чантичка също липсва, за бижута да не говорим. :lol:

violette94
05-07-2013, 11:03
Как сте? Аз съм супер заета и объркана, и притеснена!! :D Матурите наближават, а мен толкова ме е страх... Балове, рокли, супер много рожденици-ужас!Роклята ми за бала все още не е готова, защото ми я поправят.Не съм си купила обувки, чанта, бижута.. Също така имам изпит по английски.Яко съм се спекла! :(
Kъсмет на всички! :*

pifiella
05-07-2013, 15:02
Кой мисли да кандидатства журналистика в СУ?
Мен малко ме притеснява устния изпит, 'щото принципно умея да развивам теми, да разсъждавам и говоря, но когато знам, че е пред хора, които определят бъдещето ми, май малко ще ми е спечено. :D
И отделно да ви питам, вярно ли е, че за самото записване се дават 30 лева, а след това за писмения и евентуално устния по още 30, което прави 90 лева общо.Не, че е някакъв проблем, но чисто информативно искам да знам. :)

Аз и още 2 момичета от темата кандидатстваме журналистика.
До 23 май е записването за редовния и трябва да дадеш 60 лв.(30 писмен+30 устен и 2 или 6 лева за превод).Това е.

UNITED2
05-07-2013, 16:10
pifiella ти май пишеш и във форума на СУ, нали? Снощи изчетох абсолютно цялата тема от-до, а беше над 75 страници и страшно много се ентусиазирах, но и в същото време се поспекох малко.
Едно момиче ми каза, че миналата година нейна позната я записала за изпита, а тази година тя казва, че ще запише мен, не е задължително да ходя лично, нали?
А и къде мога да проверя колко е бала за момчета?

pifiella
05-07-2013, 17:36
pifiella ти май пишеш и във форума на СУ, нали? Снощи изчетох абсолютно цялата тема от-до, а беше над 75 страници и страшно много се ентусиазирах, но и в същото време се поспекох малко.
Едно момиче ми каза, че миналата година нейна позната я записала за изпита, а тази година тя казва, че ще запише мен, не е задължително да ходя лично, нали?
А и къде мога да проверя колко е бала за момчета?
ВЪХ...Разкрита съм!:D

Не знам дали може друг да те запише.Аз се записвах в СУ,искат лична карта.Не знам.
От къде си?Може в трвоя град да има бюро за прием на документи и там да си ги подадеш.

bloodyF
05-07-2013, 20:11
Аз имам лек проблем....



Личната ми карта изтича на 26.5. Тя е с адрес Х.
Аз ще си вадя нова с адрес Y.
Обаче за матурите се записах със старата, а за изпита за СУ какво да направя..?
Трябва да се запиша до 23, а новата няма как да я изкарам преди матурите , защото ако отида с новата на матурата може да ми я анулират изобщо..

Оф, много ми е объркано -.-

UNITED2
05-07-2013, 22:16
Честно казано искам всичко вече да свърши, писна ми! Балове, матури, кандидатстване, разправии... Обещал съм, че ако всичко се нареди както аз искам ще купя 10 кутии бонбони от най-скъпите и вкусните и ще раздавам на народа по улиците. :D

Wednesday666
05-08-2013, 06:12
Честно казано искам всичко вече да свърши, писна ми! Балове, матури, кандидатстване, разправии... Обещал съм, че ако всичко се нареди както аз искам ще купя 10 кутии бонбони от най-скъпите и вкусните и ще раздавам на народа по улиците. :D

Един ден ще се чудиш защо си хвърлил толкова нерви за нещо, което не е чак толкова трудно :)..

girlwithblueeyes
05-08-2013, 06:29
Утре ме чака 3 часов урок по датски . Ще е бруталия
Днеска удобобно пропускам доста ме помръзва
Ще си реша няколко теста по български и немски 1-2 и после ще видим:D

XTREMEFREERIDE
05-08-2013, 06:42
Иве, как ще ти изтича картата на 26ти Май бе?!

Пък, дори и да ти изтича тогава, матурите са преди това. Ти можеш със старата да си отидеш на тях, дори и новата да ти е готова. Просто не си я взимай преди да мине втората матура. Имаш това право. След като имаш валиден документ за самоличност в себе си, никой не може да ти направи проблем. :)

Chacho
05-08-2013, 08:30
Аз имам лек проблем....



Личната ми карта изтича на 26.5. Тя е с адрес Х.
Аз ще си вадя нова с адрес Y.
Обаче за матурите се записах със старата, а за изпита за СУ какво да направя..?
Трябва да се запиша до 23, а новата няма как да я изкарам преди матурите , защото ако отида с новата на матурата може да ми я анулират изобщо..

Оф, много ми е объркано -.-

Е извади си нова след матурата. А старата има важеше 3 месеца след срока написан на нея. Или повече, ма мисля, че бяха 3.

DukeSolinus
05-08-2013, 10:51
Най-сетне и аз да пиша пак. :)
IELTS мина - изкараш 6.5! :) Което значи, че най-вероятно ще се учи във Великобритания. Днес класа бяхме да се снимаме за албума и отделно с 3657894564 фотоапарата всеки се снимаше със всеки. :D И класната ми каза, че искат аз да чета прощалното слово на изпращането ни. Сега проблема е, че не знам какво да напиша в него. Трябва да го напиша и да й го пратя тя да го редактира. Някаква идея какво да включа? :)

Edit: Прочетох и "Железният светилник". Направо се влюбих в тая книга. Много ми хареса. <3

ParadOx
05-08-2013, 14:30
И кой каза 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 (party)... Днес имах с три от общо трите ми любими учителки 8-) .., затова отидох като за последно 8-)

UNITED2
05-08-2013, 15:26
И аз днес си влезнах в някои часове! На госпожите казах, че ще кандидатствам неща свързани с техните предмети и ги помолих да ми завишат оценката, та по География си изпросих 6, а по История и Биология 5 :D (Историята наистина ще ми трябва де).
Усещам адската носталгия вече, все едно има нещо в корема ми, което всеки път щом се сетя, че се разделям с класа си започва да мърда :D Във вторник ще се реве яко.
Ах, мамка му, тия емоции повторение нямат!!!

pifiella
05-08-2013, 15:33
Това ми хареса много.Откраднете си по някоя и друга идея:D
Слово на американския писател Кърт Вонегът пред випуск '97 на Масачузетския университет*.
Дами и господа от випуск 97,

Мажете се с плажно масло!

Ако трябва да ви дам само един съвет за бъдещето, той ще бъде този за плажното масло.

Ползата от плажното масло в дългосрочна переспектива е доказана от науката, докато останалите ми съвети са на основата на собствения ми криволичещ житейски опит.

Ето ги и тези съвети:

Радвайте се на силата и красотата на младостта си. Всъщност вие ще разберете силата и красотата на младостта си, едва след като те избледнеят, но не обръщате внимание сега. Повярвайте ми, след 20 години, като разглеждате старите си снимки, ще си припомните по начин, който сега не можете да проумеете, колко много възможности е имало пред вас и колко невероятно сте изглеждали. И въщност изобщо не сте били дебели.

Не се притеснявайте за бъдещето. Или пък се притеснявайте, но знайте, че притеснението ви ще бъде от полза не повече от дъвченето на дъвка при решаване на уравнение по алгебра. Истинските ви проблеми в живота ще бъдат неща, които никога на са ви идвали наум.

Всеки ден правете нещо, което ви плаши.

Пейте.

Не бъдете безотговорни към сърцата на другите хора. Не се свързвайте с хора, които са безотговорни към вашето сърце.

Чистете си зъбите с конец.

Не си губете времето в ревност. Понякога ще бъдете в предна позиция, понякога ще изоставате. Надбягването е дълго и в крайна сметка е със самите вас.

Помнете комплиментите, които получавате. Забравяйте обидите. Ако успеете, кажете ми как сте го постигнали.

Пазете старите си любовни писма. Изхвърляйте старите си банкови извлечения.

Протягайте се.

Не се чувствайте виновни, ако не знаете какво искате от живота.

Най-интересните хора, които познавам, са знаели на 22 години какво искат от живота. Някои от най-интересните на 40 години все още не знаят.

Приемайте по много калций. Бъдете внимателни с коленете си. Ще ви липсват, когато си отидат.

Може би ще се ожените, може би няма. Може да имате деца, може и да нямате.

Може би ще се разведете на 40 години, може би ще празнувате 75 години сватба.

Каквото и да стане, не сe поздравявайте или самообвинявайте твърде много.

Вашият избор е на половина късмет. Както и изборът на всеки друг.

Радвайте се на тялото си. Използвайте го по всякакъв начин. Не се страхувайте от него или от това, което другите мислят за него. То е най-великият инструмент, който някога сте притежавали.

Танцувайте, даже и да няма къде другаде, освен в стаята, в която живеете.

Четете указанията, дори и да не ги спазвате. Не четете модни списания. Те само ще ви накарат да се почувствате грозни.

Опознайте родителите си. Някой ден те ще си отидат завинаги. Бъдете мили с братята и сестрите си. Те са най-добрата връзка с миналото ви и са хората, които с най-голяма вероятност ще ви останат верни и в бъдеще.

Разберете, че приятелите идват и си отиват, но се дръжте за най-ценните от тях. Работете упорито да запълните разликите помежду си в географското разположение и начина на живот, защото колкото повече остарявате, толкова повече ще се нуждаете от хора, които са ви познавали на младини.

Живейте в Ню Йорк, но го напуснете, преди да ви е направил суров човек.

Живейте в Северна Каролина, но я напуснете, преди да ви изнежи.

Пътувайте.

Приемете някои вечни истини. Цените ще се повишават. Политиците ще флиртуват с вас. Вие също ще остареете. И когато това стане, ще си въобразявате, чи когато сте били млади, цените са били поносими, политиците благородни, а децата са уважавали възрастните.

Уважавайте възрастните.

Не очаквайте някой да ви помага. Може би ще имате доверителен фонд. Може би ще се ожените за богат човек. Но никога не знаете кога кранчето ще спре.

Не си играйте твърде много с косата си, защото когато станете на 40, тя ще изглежда като на 85.

Внимавайте чии съвети ще приемете, но бъдете търпеливи с тези, които ви ги дават. Съветите са форма на носталгия. Даването на съвети е изваждане на миналото от мястото му, забърсване, боядисване на грозните части и преработване, за да се представи на по-висока стойност.

Но имайте ми вяра за плажното масло.

gabi_94
05-09-2013, 09:25
Имайте вяра и на мен за плажното масло - миналата година се пекох без фактор, за да почернея и макар че наистина бях черна си докарах слънчева алергия, която се появява когато и скимне.

Иначе утре ми е изпращането - голяма еуфория, голямо чудо... Написах си обръщението към учителите, госпожата, която ми го възложи като задача много го хареса, сега остава да не се притесня и да го рецитирам пред всички на сцената... :D Същевременно умирам от притеснение и нерви, защото чакам всеки момент да излязат резултатите от предварителният ми изпит по история в СУ..Не се изтрайва вече това чакане, 3 седмици минаха...

girlwithblueeyes
05-09-2013, 09:41
Да се похваля взела съм си с отличен изпита по датски от 100 имам 96 точки . Не очаквах чак такъв резулатат

Днес като за последон бяхме всички явно носталгията е у всеки

За мен не е нещо кой знае какво но просто има хора и моменти който ще ми липсват . Да не съм привързана към никой от тук нито пък ще ми липсва нещо от тук . Но ще ми липсват хубавите моменти .

DukeSolinus
05-09-2013, 10:15
Днес ние бяхме като за последно в класната стая (преди изпращането) и това си говорихме, че вече го чувстваме като чуждо. :( Минаха си 5 години. Сега все още се опитваме да осъзнаем, че в сряда ни е изпращането. Изглеждаше ни толкова далече, а ето че си дойде. :)

Както казва господина ми по актьорско: Завършвате училище и вече влизате в живота. :)

UNITED2
05-09-2013, 10:56
Тъжно ми еееееееееееееее! Ще ми липсва всичко и всички ;(

pifiella
05-09-2013, 10:58
О,я се стегнете!
Да не ви вадят бъбрек,че ви е тъжно:D
Завършваме,не умираме!

UNITED2
05-09-2013, 11:02
Е чак пък и толкова лесно не бих могъл да го преживея. Малко или много с тези хора сте изживели какви ли не моменти заедно, с учителите също, а сега се разделяте. Не казвам, че ще си прережа вените, радвам се много, че завършваме, но в същото време ми е тежко. Ибаси.. :D

gabi_94
05-09-2013, 11:03
На мен не ми е тъжно особено... :D Ще ми липсват няколко съученици и учители...ма чак пък всички.. :D И не, няма изобщо да рева, а повечето момичета се изживяват като многострадални геновеви.. :D

Hayashi
05-09-2013, 11:24
Офффф, днес пристигнаха едни документи от Франция. Седя си, взирам се в тях, подпирам се и се отчайвам. Само французите могат така да напишат нещо, че да разбирам всяка една дума в изречението обаче пак да не му схващам смисъла.

ParadOx
05-09-2013, 12:06
За мен не е нещо кой знае какво но просто има хора и моменти които ще ми липсват . Да не съм привързана към никой от тук нито пък ще ми липсва нещо от тук . Но ще ми липсват хубавите моменти .

Точно! И на мен за тва ми е тъжно... за всички случки през тея 5 год... и за някои хора :)

granger
05-09-2013, 13:20
Усещането да съм там ще ми липсва, самата атмосфера. Моето изпращане е на 18, на 14 и утре също ще идем,но ... знам,че ще ми липсва, но се настройвам за нещо по-добро.

girlwithblueeyes
05-09-2013, 13:22
Моето е на 14
Само дано никой не реве :lol:

granger
05-09-2013, 13:50
Ох,имам много задачи, Няма да ви разправям ква идиотка съм днес. Припаднах си леко в училище, добре че една от най-добрите ми дружки беше с мен, та само на нея казах. Бях в тоалетните,нямам спомен как се довлякох дотам,нямам спомен и как паднах, само се свестих от болка в главата , гърба и лакътя. Излязох и я питам как изглеждам и само като чух - жълта и още по-зле ми стана. Имам чувството ,че стълбите до горния етаж ги взех на магия, само си съблякох сакото , отворих прозореца и проснах на чина , след 3 минути ми нямаше нищо...просто се освестих. Пратих я да ми купи нешо за ядене и го ометох за нула време. Явно събрах границите и ...туп. Иначе след това си изкарах следващите 2 часа като директорка и си отидох,щото нямаше повече какво да се прави...
На такива като мен им се казва тъпи и упорити.

girlwithblueeyes
05-09-2013, 13:53
Грейнджърке как така си припаднала :( според мен при теб е покрай приятелят ти . Успокой се малко мацка иначе ще се съсипеш .

granger
05-09-2013, 13:54
Ами дап, просто не бях яла много, нерви,преумора...и изведнъж само усетих,че ми причернява , а като събера границите така става и се пльоснах.Нямам спомен,но не е било фино и акробатично,както по филмите, ами като едни други филми - анимационни - права като талпа назад.

girlwithblueeyes
05-09-2013, 14:02
Аз преди съм припадала но при мен ставаше до дума за психологичен проблем и трябаваше терапаия
Просто го раздавай малко по спокойно и се пази и унито и гаджето не са по -важни от тебе самата .

marilyn
05-09-2013, 14:07
Ох,имам много задачи, Няма да ви разправям ква идиотка съм днес. Припаднах си леко в училище, добре че една от най-добрите ми дружки беше с мен, та само на нея казах. Бях в тоалетните,нямам спомен как се довлякох дотам,нямам спомен и как паднах, само се свестих от болка в главата , гърба и лакътя. Излязох и я питам как изглеждам и само като чух - жълта и още по-зле ми стана. Имам чувството ,че стълбите до горния етаж ги взех на магия, само си съблякох сакото , отворих прозореца и проснах на чина , след 3 минути ми нямаше нищо...просто се освестих. Пратих я да ми купи нешо за ядене и го ометох за нула време. Явно събрах границите и ...туп. Иначе след това си изкарах следващите 2 часа като директорка и си отидох,щото нямаше повече какво да се прави...
На такива като мен им се казва тъпи и упорити.

Ужассс, спи и яж, бе Пламе! По-малко нерви... пази си здравето!

granger
05-09-2013, 14:26
Опитвам се, споко , ще се оправя.

MagicSmiles23
05-09-2013, 14:36
Не съм 12 клас , но искам просто да ви пожелая късмет на всички.Ще се справите.Успех на 21 май /някой да ме поправи ако 1-вата матура не беше тогава/! (:

Wwwooow
05-09-2013, 20:48
^тогава е : ) мерси
Ох, това беше то.. На 14 ни е изпращането и после матурите и после бала иии после държавните и КРАЙ : ) дано всичко мине добре, леко и приятно, за да се насладим пълноценно на лятото :p

XTREMEFREERIDE
05-10-2013, 05:57
Много се радвам, че завършвам. Не такова радвам се като "писнало ми е вече", ами по-скоро от това, че при мен много естествено и точно на време си идва този момент. Напълно съм готова за новото. Готова съм за университет, за работа. Готова съм да живея с Него. Готова съм да направя всичко възможно да освободя нашите от грижите за финансирането ми. И не само че съм готова, ами и искам всяко едно от тези неща! Радвам се. Защото ми се случиха прекрасни неща в гимназията, но бяха и напълно достатъчно. 5 години. Стига толкова. Наистина са ми стигнали.

Оформиха ни вече, всичко е на мястото си. Изпращането ни е след седмица. Бала - след матурите. И за това се радвам. Разбрах, че тук има хора, на които балът им е преди ДЗИтата. Радвам се, че при нас е след ВСИЧКО. Иначе аз лично нямаше да си го изкарам спокойно.

Стискайте всичките палци на света да не спека утре на изпита! Точно след 24 часа ще треперя пред вратата. Ама ми е много интересен този изпит! Нямам търпение да видя как ще протече. (: Притеснявам се, разбира се, защото бъдещето ми зависи от това, но пък наистина ми е любопитно.

SuNsEt
05-10-2013, 06:12
Оф, хора , дайте съвет , моля ви !!!!!!
Тея от моя клас искат всички да отидем да вземем класната от тях и след това да ходим към даскало,но аз не мога да отида.
Първо , защото тя живее на другия край на София и ще ми трябва един час докато стигна до там.
Второ, искат 16:30 да сме там, което значи ,че трябва да тръгна в 15:00-15:30 ,за да стигна.
Трето, ще съм с лимузина и определено няма да има къде да се паркира, в това съм сигурна,все пак класната живее в Надежда(нищо лично към живущите там) и да се изсипят 28 коли ... не,не,не...
Четвърто, ще имам гости от други градове , които не съм виждала от супер много време , освен тях искам просто да си уважа всички гости !
Пето , прическата и гримът общо взето са ми около 14:00 -15:00 часа, няма да бързам заради някакви прищявки.

Класната е казала 16:30 да дойдат да я вземат,но според мен въобще не е споменала да е целият клас,а една смотла си го е измислила....

Като цяло нямам абсолютно нищо против да отида до тях ,обаче просто не мога! И съм сигурна,че поне още 5 човека няма да могат. Стана някакъв скандал как никога не сме били единен клас и поне веднъж да сме направили нещо заедно. Ако съм имала респект към класната, да съм отишла бля бля... Класната много добре знае какво ми е отношението и много пъти съм и благодарила лично за неща,които е правила за мен. Не мисля,че това двуличие е нормално ... Пет години спаха , псуваха я , бяха против нея ,а сега изведнъж 'Имай малко респект' wtf?!

Мисля,че най - добре ще бъде да отидат тези,на които им е най - близо и най - удобно . Друг вариант е да отидат само момчетата...
То беше правилно и на 15-ти септември да се съберем целия клас, да си помагаме през годината, че и заедно на 26-ти да отидем на дискотека,ама някои хора(повечето) се правят на .... айде да не казвам !

Според вас права ли съм да мисля така?? Трябва ли наистина да отида? Какво ви е мнението за тази ситуация ?

girlwithblueeyes
05-10-2013, 06:28
Ами за мен лично е глупаво да целият клас да ходите . Аз лично не бих отишла ако ситуацията е такава каквото я описваш виж с гостите и си направи грима и прическата . Убедена съм че и останалиет от класа мислят като тебе но някой за да се направят на интересни накрая лицемерят . Уважението към класната се показва през всичките тези години докато сте заедно а не от днес за утре . Тя жената е на ясно кой колко я уважава и едвали би ти се обидила

Chacho
05-10-2013, 07:44
...

Мацка, има време до бала. Що не направите серенада преди това? И без това така повелява традицията. Просто се съберете някой ден преди това и отидете целият клас. А пък на деня на бала да отиде да я вземе който трябва.

Мене класната даже ми беше дама и не съм ходил да я взимам. Ма за сметка на тва се напих няколко дни преди бала у тях, като се събирахме. :D

maximxxl
05-10-2013, 10:22
ъъъхх ние тук всеки си прави отделно собствен бал и после един общ на 24ти май и общо взето всеки ден почти съм на балл и се правиме на мотовилки...малките часове не ни бягат ;D даже няколко пъти съм на 2 бала един след друг оО не питайте как оцелявам покрай тия купони.... :D иначе матурите сме ги отебали, кво сме учили до тука тва. нне се вкарвайте у филми, все пак са направени за ученици, не за професориии :)

SuNsEt
05-10-2013, 12:17
Честно да ви кажа, идеята за серенада преди това е много хубава,НО ... въобще не ми се занимава с този клас вече. Днес на два пъти ми се заядоха при положение,че им казах,че ще отида... Никой не знае къде живее тя и сме щели да се събираме пред някакъв супермаркет и от там да тръгнем да я взимаме. Пълна простотия.... С тези хора не можеш да излезеш на глава,а ако дадеш идея и после нещо се обърка ставаш ти виновен. За това не искам да си създавам главоболия последните дни. Много ме ядосват,а искам да си почина и да си уча за изпитите...

Абсолютно съм сигурна,че времето няма да ми стигне , че да ходя и аз да я взимам .За това в крайна сметка,ако не станат нещата се обаждам на класната и се извинявам ,че няма да мога да дойда да я ВЗЕМА ... Като че ли ще се качи на всичките 28 коли едновременно , хах...

Chacho
05-10-2013, 14:22
Що си не изберете един да организира нещата и да "филтрира идеите"? Така ще избегнете голяма част от какафонията.

При нас всичко мина толкова лесно и приятно, че се учудвам как може да стане инак.

За изпращането трябваше да правим представление в един театър. Всички се подготвяха със седмици, дразнеха се един на друг, ревеха. В нашия клас се събрахме последния ден, без сценарий, без нищо. Хрумна ни основната идея, покрай нея ни хрумнаха малко подробности, направо седнахме, разиграхме го на импровизация, хареса ни от първия път, разиграхме го още веднъж, за да се посмеем на измисленото и накрая имахме най-якото изпращане. С едночасова "организация". До последно не записахме и един ред сюжет, просто всеки си запомни репликите, които беше импровизирал първият път. Без скандали, без нищо, просто изшлайфахме нещата скоропостижно.

За серенадата се разбрахме еди къде си, в еди колко си часа и повече не сме го обсъждали. Направо отидохме и се разбихме.

На бала бяхме адски задружни. Повечето искахме на море. Реши се на планина. Никой не се е цупил. Не сме имали разправии за дами, кавалери и простотии, всеки беше доволен. На първа бална вечер всеки беше в добри отношения със всеки. Размазахме се и никой от нас не го е забравил и досега. На курорта като отидохме, първата вечер искахме да се съберем в някво заведение випуска. Нашият клас закъсняхме и нямаше място. Без караници, просто си отидохме на друго място, разцепихме се, върнахме се в хотела с другите и се разцепихме и с тях. На втора бална вечер най-накрая имаше сълзи, щото един авер от Канада, който беше в класа ни, се върна за бала и каза, че сме били най-истинските хора за него.

И това беше ключовият момент. Всеки беше искрен, всеки забрави за дребните разпри, всеки просто искаше да си изкара добре и приемахме абсолютно всичко с доза хумор. А нещата пред нас се нареждаха.

Не знам как можете да се карате и да не се разбирате. Тва ви е бала все пак. Всеки трябва да прави малки компромиси, да позабрави малко за себе си и да бъдете задружни. Иначе еби го у бала.

granger
05-10-2013, 17:19
Душици, искам да запитам. В бюро или център за подаване на документи за кандидатстване колко е таксата за обслужване. За да си направя сметка дали да ходя по София или в Пловдив да се метна направо.

anonymous708973
05-11-2013, 07:23
Що си не изберете един да организира нещата и да "филтрира идеите"? Така ще избегнете голяма част от какафонията.

Никакъв шанс. Тоя човек ще бъде разпнат на кръст. Всеки си има мнение и не допуска друго.
Точно щото позволихме на една мадама да организира ходенето на дискотека, изтървахме времето за преговаряне с дискотеката, която е на минута и половина от хотела и можеше да хванем адски намаления и отиваме на дискотека, до която трябва с такси да ходим.

Изобщо не сме задружни. Мноого малко хора ще ми липсват от тоя клас.

gabi_94
05-11-2013, 07:54
Моето изпращане беше вчера. Програмата в училище не ми допадна особено. После пък ходихме на снимки за албум в Борисовата и си представете ужаса на момичетата с токове, които държаха да се снимат точно на изпращането, за да са красиви. Е аз бях с ниски и проблем нямах, но все пак ми беше изморено. Прибрах се вкъщи за малко и айде на "Каручката". Имаше страааааааааааааашно много хора - само абитуриенти почти. От нашето училище бяхме 4 класа, а имаше от още сума ти училища. Музиката беше прекааааааааааааалено силна, ама направо непоносима, в момента не чувам добре даже и в ушите ми кънтят. Иначе се забавляваха съучениците ми доста. Не беше много зле, но не беше и супер готино. Най-много ме издразни факта като разрешиха пушенето, стана много кофти вътре. Просто накрая не издържах и се прибрах, другите ходиха на дискотека. И това е от моето изпращане. Мина адски бързо.

Впрочем имам 5.13 на изпита по история в СУ - не е много задоволителен резултат и ще се явявам на редовен за жалост.

granger
05-11-2013, 15:42
Аз днес си платих таксите към СУ, за 2 изпита. В понеделник отивам в Пловдив в бюро да си пусна документите!

kosder
05-11-2013, 23:38
Да се похваля. Изпит по История в СУ - 5.63.

scrooper
05-12-2013, 00:03
Много се радвам, че завършвам. Не такова радвам се като "писнало ми е вече", ами по-скоро от това, че при мен много естествено и точно на време си идва този момент. Напълно съм готова за новото.

И аз се чувствам готова. Бликам от щастие направо. Ще уча това, което желая и ще се науча да се издържам. Какво по-прекрасно (:

anonymous708973
05-12-2013, 08:06
Напълно съм готова за новото. Готова съм за университет, за работа. Готова съм да живея с Него. Готова съм да направя всичко възможно да освободя нашите от грижите за финансирането ми. И не само че съм готова, ами и искам всяко едно от тези неща! Радвам се. Защото ми се случиха прекрасни неща в гимназията, но бяха и напълно достатъчно. 5 години. Стига толкова. Наистина са ми стигнали.

Ако знаеш колко завиждам за това... иска ми се и при мен нещата да бяха толкова ясни и толкова розови.

На мен в буквалния смисъл ми е писнало обаче от гимназията.

pifiella
05-12-2013, 09:31
И на мен си ми стигнаха 5 години,ама идеално.
Във вторник ще се снимаме.
В другата неделя ми е бала с роднините,после матури,после на 25 ор'гиналния бал,после 3 дни на Банско (27-31),после държавни,после още два изпита в СУ и много "послета" се насъбраха.
А и ние изпращане нямаме.

granger
05-12-2013, 10:42
Бал с родата :lol: на 17
Изпращане с класа 18
БЕЛ матура - 21
АЕ матура-23
Бал - 24
Първи изпит към 01.06 :lol: yeah
Втори 16.06 ...къх.
Очертават се интересни дни.

Fisherman
05-12-2013, 10:51
Кефете се деца,тва го водят за най-якото време в живота заедно със студентските години.Които верно са си стабиларка =)

XTREMEFREERIDE
05-12-2013, 15:18
Гадно ми е, защото съм поставена пред шибан избор. Изпита ми от вчера се отмени за 18ти. Изпращането ми беше за 17ти, но и то се отмени за 18ти. Сега не знам какво да направя. Имам още една дата за този изпит, но е чак през Юли. Не ми се ще чак дотогава да чакам. Предпочитам преди бала да ми мине и да знам поне някакъв резултат. Пък ако се наложи втори път да ходя, да имам алтернатива. Уф. Ще се пръсна. -_- Ама май ще си отида на изпита. Той е сутринта, така че с малко повече късмет ще стигна по средата на изпращането в Благоевград. Хм. Ха да видим какво ще става.

Вчера с една приятелка видяхме една мацка, която се печеше на една полянка до реката. Пък горе зад едно дърво един пич я гледаше и лъскаше. После си свърши съвсем спокойно и си тръгна.
:lol:

granger
05-12-2013, 15:44
Вчера с една приятелка видяхме една мацка, която се печеше на една полянка до реката. Пък горе зад едно дърво един пич я гледаше и лъскаше. После си свърши съвсем спокойно и си тръгна.
DAAAAAAAMN, sick people!

Успех с изпита, кофти се получава така , на мен също доста планове ми се оплескаха заради тоя 18,ама ...

seek&destroy
05-12-2013, 19:53
А и ние изпращане нямаме.
Даа, странно. Май и никога не е имало.

girlwithblueeyes
05-12-2013, 20:09
Аз няма да имам бал не съм по тези неща и въобще не ми се занимава
Във Вторник ни е изпращането дано никой не вземе да реве , че ще ще стане досадно . Има хора които ще ми липсват ама в край на сметка никой не умира не са нужни драми и ред сълзи ред сополи . После матурки и бал на 24 Май и айдее Auf Wiedersehen :D :D
После местене в Дания и очкване на учебната година :D

XTREMEFREERIDE
05-13-2013, 06:53
Много съм щастлива, че си намерих работа. Това беше едно от решаващите ми неща. Сега знам, че се местим през юни и през юли започвам. Ще имам какво да правя 2 месеца. Чудесно.

pifiella
05-13-2013, 07:33
Каква работа?
Май й аз си намерих,ама ще видим.:D

XTREMEFREERIDE
05-13-2013, 07:59
Ще съм дизайнер в тази фирма: http://www.doublet.bg/
Бъдещият ми шеф ми разгледа портфолиото и го хареса. Лошото само е, че ще работим на MAC-ове, но и с това ще свикна, хаха. Ще се уча и същевременно ще върша работа. Нещо като стаж, за който ще ми плащат, което напълно ме устройва. Направо...много съм щастлива, ама много! Сега остава само да ми мине изпита в събота добре и... <333

Пифи, твоята каква е?

pifiella
05-13-2013, 08:08
XTREMEFREERIDE,честито !

Аз ще съм детегледачка няколко пъти в седмицата,в събота и неделя по цял ден :D
А отделно ще си търся още нещо за през седмицата.

anonymous708973
05-13-2013, 08:08
Не бързаш ли малко с работата? Откъде знаеш, че ще имаш време покрай университета?

Аз ще карам стаж във фирмата на майка юни месец, ама хич няма да клатене на краката :д Иска ми се и някаква работа, ама... с промоутърство повече хич не ми се занимава, търсила съм за детегледачки и все искат учителки или бивши медицински сестри и ... гр.

Chacho
05-13-2013, 08:09
Не бързаш ли малко с работата? Откъде знаеш, че ще имаш време покрай университета?

То май е за лятото. Ма все ще има време, тва е университет... :D

pifiella
05-13-2013, 08:18
търсила съм за детегледачки и все искат учителки или бивши медицински сестри и ... гр.

Дам,ама не.Търсят медицински сестри за бебетата 0 -3 г.,за по-големите деца искат студентки,защото една пенсионирана учителка няма как да настигне детето в градинката,например.
А и аз ще ги взимам от детска и ще се гледаме по 5 часа,докато не се прибере майка им .Не е някаква супер сложна задача.
А аз искам,не искам трябва да работя докато следвам.Такива филми,че някой ще ме издържа ,при мен ги няма :)

anonymous708973
05-13-2013, 08:44
Дам,ама не.Търсят медицински сестри за бебетата 0 -3 г.,за по-големите деца искат студентки,защото една пенсионирана учителка няма как да настигне детето в градинката,например.
А и аз ще ги взимам от детска и ще се гледаме по 5 часа,докато не се прибере майка им .Не е някаква супер сложна задача.
А аз искам,не искам трябва да работя докато следвам.Такива филми,че някой ще ме издържа ,при мен ги няма :)

Покажи ми къде, моля, толкова неща съм преровила... идеално ще ми е да се разправям с някое 4-5-6-годишно.
Къде откри тази работа, познати ли са ви или...?

girlwithblueeyes
05-13-2013, 11:19
Главон чрез гледане на деца съм си изкарвала парите работата ме устройва идеално
Но от лятото няма да мога да се занивам с това и ще помогам на баща ми в Германия в кантората . Ще редя документи и т.н :D
А от есента какво ще правя не знам от унито едва ли ще имам време но пък родителите на гаджето ми са прависти и са ми обещали да измислим заедно нещо .

Chacho
05-13-2013, 11:22
Всъщност, ако си намерите временна работа в унито, ще ви е от полза. Като се наложи да учите през малкото свободно време, което ще имате, ако спрете работа, ще сте се научили да си го уползотворявате. Иначе е изкусително да се офлянкваш.

pifiella
05-13-2013, 11:54
Покажи ми къде, моля, толкова неща съм преровила... идеално ще ми е да се разправям с някое 4-5-6-годишно.
Къде откри тази работа, познати ли са ви или...?

В бгмама има цял раздел за детегледачки.Там си намирам :D и никога не съм ги познавала лично родителите.
В джобса също има обяви.Може да е само взимане или водене на градина и много други варианти.

SuNsEt
05-13-2013, 14:46
Според вас на матурите ще ни дадат ли да си пишем в самия тест(както на изпитите в УНСС дават да се пише в книжката в въпросите) ? Госпожата ми каза,че трябва да питам квесторите направо на изпита ...но нещо ме съмнява те да знаят. Та ако е възможно да можем да си заграждаме в теста отговорите и после да ги нанесем в картата .

pifiella
05-13-2013, 15:47
Според вас на матурите ще ни дадат ли да си пишем в самия тест.
Дават,разбира се!

XTREMEFREERIDE
05-13-2013, 15:59
Моята работа засега е само за лятото (или юли и августи, или юли,август и спетември), но ако се споразумеем след това с шефа да ми дава задачки за вкъщи, та да изкарвам парички поне квартирата да си плащам... Първата година ще е така, а втората сигурно ще започна редовна работа.

marilyn
05-13-2013, 17:22
Според вас на матурите ще ни дадат ли да си пишем в самия тест(както на изпитите в УНСС дават да се пише в книжката в въпросите) ? Госпожата ми каза,че трябва да питам квесторите направо на изпита ...но нещо ме съмнява те да знаят. Та ако е възможно да можем да си заграждаме в теста отговорите и после да ги нанесем в картата .

Някои дават, други не... поне така стана миналата година, на нас квесторите ни даваха, после коментирах с приятели- на някои не са им давали. Най-добре питай квесторите. А и те ще ви дадат указания.

princo90
05-13-2013, 18:43
Абе хора, сега правя матурата от 2010. Става въпрос за първи въпрос - защо верният отговор е този, ми е ясно. Не ми е ясно - "комедиянски", "комедиански" или по трети начин е правилно да се напише?? В нета по речниците такава дума даже не е въведена.

den4o7
05-13-2013, 19:21
Абе хора, сега правя матурата от 2010. Става въпрос за първи въпрос - защо верният отговор е този, ми е ясно. Не ми е ясно - "комедиянски", "комедиански" или по трети начин е правилно да се напише?? В нета по речниците такава дума даже не е въведена.

комедиантски - малко да имаш, ама навреме да дойде.

princo90
05-13-2013, 22:36
комедиантски - малко да имаш, ама навреме да дойде.

Благодаря за отговора! Това последното не го разбрах.

XTREMEFREERIDE
05-14-2013, 09:54
'Айде, честито завършване!!! :)

pifiella
05-14-2013, 10:17
Честито ни!
А на мен разпределение за матурите...йей
По БЕЛ съм в една стая с 4-ма от моя клас,а по философия сме почти целия зип заедно.
Оформена съм по всичко с 6.
Днеска се снимахне.
Утре ще ходя за 3 часа философия.В четвъртък трябва да си взема роклята и те така.

granger
05-14-2013, 10:18
Майчицееее...завършихме. А аз не мога нещо да се изкефя на макс. Някакво никакво ми е.
Честито ни. Сега на 18 ще се събираме за изпращането,след това около матурите , след това балът и...едва ли ще се съберем абсолютно всички някога.
Оформена съм с 6.00 по всичко. Дано не прееба матурите. :lol:

girlwithblueeyes
05-14-2013, 10:53
Преди малко се прибирам от изпращеното ми . Хубаво беше в интерес на истината ще ми липсва тоав място и някой хора но никога не съм била толкоав привързана към някой . Факт е че след бала вече всеки тръгва по своя път и едвали някога въобще ще се видим повече . Ще останат едни приятни спомени но дори да се срещнем след 10 години всеки ще е променен.
Днес сигурно преди бала ще се съберем класа за последно и после всеки на където го отвве вятъра .

shmatarok
05-14-2013, 11:29
Аз минавам да ви поздравя с честито завършване и да ви пожелая успешно взимане на матурите и незабравим бал. :)

Като ви чета ми става носталгично за миналата година, насладете се на следващите две седмици, нищо, че имате изпити и матури и те са си емоция.

ParadOx
05-14-2013, 12:46
Нека аз да започна големия спам в следващите 2-3 страници :D

Къде сте на матурите?
Аз съм ПГБЕТ и 15 СОУ

DukeSolinus
05-14-2013, 13:04
Вече знаете ли къде ще сте на матурите?

ParadOx
05-14-2013, 13:19
Да 8-)

Chacho
05-14-2013, 13:21
Аз съм на планина. :D

bloodyF
05-14-2013, 15:49
Аз не зная все още :(


Липсвате ми, но нямам време, отивам да се къпя и изчезвам на работа, че окъснях съвсем! Обичам ви, сладки мои , вече завършили, абитуриенти :-)

Wwwooow
05-15-2013, 09:14
Мина и изпращането, йееее :д остават 7 дена до матурата по Бел ииии трябва да седна тея дни да направя един стабилен преговор на всичко :) по биология имам доста неща да науча още..днес трябва с това да се занимавам цял ден, страх ме е много. И тоя бал да вземе да минава веднъж за винаги и държавния и той и да се успокоя малко.. Толкова отдавна мечтая да се отърва от училище : )

ParadOx
05-15-2013, 09:58
На мен днес ми е ден за реанимиране, но от утре почвам стабилен преговор по БЕЛ

girlwithblueeyes
05-15-2013, 11:37
Оххх и аз трябав да уча и по датски и български
Ама по нощите ще е
Сега си почивам че снощи беше дълга нощ
Абе да попитам само на мен ли ми е все тая че сме завършили и т.н . През цялото вреем гледах как всички плачат а аз седя като стъкло :lol:

granger
05-15-2013, 11:51
Имам да уча по история, а ме мързи У червата!
Ама ще се справя, какво да се прави.

PlovdivTeam
05-15-2013, 12:01
Хорца, никъде не намирам в интернета снимка на България с езерата и язовирите, някой може ли да ми помогне. Трябва да ги уча за матурата по География. Или другия вариант, да отскоча до някоя книжарница и да си взема атлас.. :(

granger
05-15-2013, 12:23
^
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D 1%8F:%D0%AF%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%80%D0%B8_%D 0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1 %8F

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B0_%D0%B2_%D0%91%D1%8A %D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F

Най-добре намери атлас,защото снимка...трудно ще откриеш. Направи си някакъв списък по области може би и така ги учи.

XTREMEFREERIDE
05-15-2013, 12:50
Хич не ми се учи днес. А трябва. :(

Много ми е романтично, освен това. Аз да си кажа. :'D

Wednesday666
05-15-2013, 14:16
Честито на завършващите.
Пожелавам ви попътен вятър и успешно вземане на матурите с отлични оценки. :-)

pifiella
05-15-2013, 16:45
Аз завърших,ама днеска пак в 8 на училище.Имахме допълнителни часове по философия и решавахме матурите по желание,които бяха трудни.Да минава всичко!

XTREMEFREERIDE
05-15-2013, 17:25
Хайде, стискайте зъби! Малко остана!

Wwwooow
05-15-2013, 22:17
стискаме,стискаме : ))

XTREMEFREERIDE
05-16-2013, 09:28
Учите ли още за матури?

girlwithblueeyes
05-16-2013, 09:39
Ja:D
Вече правя по 2-3 грешки на тестчета по бг пък да се похваля и за .
Сега ми е досат мързеливо ама няма как трябва да се учи .

scrooper
05-16-2013, 09:55
Абе да попитам само на мен ли ми е все тая че сме завършили и т.н . През цялото вреем гледах как всички плачат а аз седя като стъкло :lol:
Супер, няма да ти липсва особено и няма да ти е гадно.

girlwithblueeyes
05-16-2013, 10:02
Абе ще ми липсва до някъде просто аз съм си по сдържана от към емоции
Ама в край на сметка това са нещата от живота и няма нужда от драми и реване нали никой не е умрял ?!

granger
05-16-2013, 11:03
На мен ми липсва обстановката, досадата да седиш там,ама да знаеш,че винаги можеш да си хванеш чуканалата. Липсват ми повече съучениците, с които междучасията си пафкахме и ни беше забавно. Обстановката ми липсва, ученето си е учене навсякъде, не ми липсват нито уроци,нито тва да седя и да тъпея в час.