PDA

View Full Version : Как да се караме по-малко с половинката ?



SkiCatA
04-15-2013, 14:31
Знам, че има още хиляди подобни статии, но исках да видя как мислите в този форум по въпроса. Имате ли като цяло някаква формула за разбиране с приятеля/приятелката, защото вече съм отчаян.

Благодаря предварително за разбирането!

IseeDEADbodies
04-15-2013, 14:58
Ползвам тази формула : CnH2n+1OH. Действа безотказно

xXxPETYAxXx
04-15-2013, 15:22
Честите караници обикновено са за глупости. За това, трябва да спрете да се вкопчвате във всяка една мъничка грешчица и да я изкарвате огромно прегрешение. Като нещо не ви се харесва, трябва да се научите с какъв тон да споделяте това, а не да нападате. Всеки човек, когато го нападнат от раз и се самозащитава чрез нападение, което поражда по-голям скандал. Сиреч НЕ правете от мухата слон!

Amore-Mio*
04-15-2013, 16:15
В една връзка трябва да се стигне до оня момент, в който двамата осъзнават, че не конфликтите ще им помогнат да са заедно, а разговорите.

Повече разговори и по - малко караници за глупости.

xoxi
04-15-2013, 16:45
За мен всичко е въпрос на търпение и умение да се признават собствените грешки. Забелязала съм, че хората, когато започнат да усещат, че не могат да спечелят даден спор, започват да повишават тон, в опит да се защитят. Ако и двете страни са сигурни в себе си, то спор реално няма да има, а ще има просто една дискусия. Трябва да се осъзнае, че виковете и крясъците не са довод. Когато осъзнае човек, че губи даден спор, най-добре да признае собствената си грешка или пропуск пред себе си и другия. Никой не обича да се признава за победен, но понякога е по-добре така, отколкото човек да проявява глупав и ненужен инат.
Ние нямаме "формула", защото не ни и трябва. Разговаряме, правим компромиси, когато е нужно и това е.

anonymous708973
04-15-2013, 18:07
За това, трябва да спрете да се вкопчвате във всяка една мъничка грешчица и да я изкарвате огромно прегрешение.

Абсолютно.
И като не си на кеф, по-добре не се виждайте/не говорете с човека, за да не си го изкарвате на него.
Не бъдете убедени, че сте прави на 100% само защото се касае за определена област.

FuCKkK13
04-15-2013, 18:16
всеки човек е различен... трябва да действаш при различни хора различно... първо се напасвате,а след това се правят компромиси,спирате да гледате и най малката грешка като '' що не ми се обади преди 2 мин,а чак сега,казах ти в 3 и 12 ( примерно) 8-) и така... друг вариант е ако ти е изнервено или на човека до теб - другия да търпи изнервения и да си повтаря,че е само днеска или само за няколко часа,а не да го напада и да се кара с него ...друг вариант - виждаш,че си изнервен и казваш така и така днеска ми е еди какво си ( ОБЯСНЯВАШ !!! а не да не вдигаш телефон и другия да се чуди и мае защо и да с вкарва във филми особено ако сте се скарали предния ден примерно) днес по добре да не се видим щото ще се караме ( отсрещния естествено трябва да го разбере,а не да е някаква госпожица дето като и кажеш днес не ми е ден дай да не излизаме да не се ядосваме взаимно и да почне '' ти не искаш да си с мене,лъжеш ме,изневеряваш ми - примерно,абе филми ) ии толкоз

psychopath
04-15-2013, 20:18
По-добре да се карате, стига да не е за някакви ежедневни глупости... :D

DENKAZ
04-15-2013, 20:47
Kъсате. На мен ми помага много.