PDA

View Full Version : Пролеми със стомаха-газове



Blossom22
04-16-2013, 05:59
Здравейте,тъй като не се чувствам комфортно да споделя с приятели и да ги попитам случвало ли им се е нещо подобно,реших да пиша тук,за да попитам някой имал ли е подобен на моя проблем и ако да,как се е справил с него...Та така де самият проблем е,че имам газове и се чувствам доста некомфортно,по тази причина започнах да отсъствам от училище доста често(там ми е най-зле),да не излизам с приятели и т.н..ходих на доктор(гастролог),който ми каза,че имам колит,но не е нещо сериозно и ще се оправя,предписа ми хапчета,който пих за известно време..има подобрение,но не се оправих напълно.Не мога да отида пак на доктор,понеже родителите ми вече смятат,че нищо ми няма и всичко е на психологическа основа(може и да са прави),а и имат прекалено много работа и не искам да ги занимавам с моите проблеми,но все пак дори и да е от психологическа основа го имам този проблем и вече наистина не знам какво да правя...Малко е смущаващ проблема и може да ви се стори като шега,но не е,затова ще помоля само сериозни хора да пишат и такива,които са го изпитвали на свой гръб,както се казва..:)

vladyman
04-16-2013, 09:49
Имам само един въпрос към теб - колко време на ден прекарваш седнал и колко прекарваш прав ? Няма как човек да се тъпче с храна, да бъде по цял ден седнал и неподвижен и да очаква тялото му да функционира нормално. Просто няма как да стане. Затова започни да спортуваш, започни да правиш дълги разходки, спри дразнещите стомаха храни (а.к.а фаст фууд и газирани напитки) и за два-три месеца проблема ти ще изчезне.

И въпреки това знам, че няма да го направиш. В такъв случай поне стискай палци да не си причиниш на млади години гастрит или язва, тогава вече наистина няма да ти е кеф.

Blossom22
04-16-2013, 10:17
Момиче съм :D..иначе за спортуването спортувам поне 3-4 пъти в седмицата,особенно сега като се стопли-бягам,карам колело и понякога йога правя...не ям прекалено много,даже точно обратното май се получава,което също май не е добре,но нямам апетит..газирани напитки и бобови храни напълно съм ги отписала,фаст фууд ям рядко..така че може да се каже,че не ми е чак толкова заседнал живота :D

vladyman
04-16-2013, 11:06
Ако това наистина е така, тогава проблема ти не е просто колит. Колитите по принцип са резултат от друго заболяване (язва, гастрит и т.н.) или се получават от разбиване на стомашната флора (антибиотици, неправилно хранене и т.н.). При условие, че твърдиш, че при теб не е валидно нито едно от двете обяснения, то тогава или излиза, че колитът ти изобщо не е колит, или че имаш някакво неустановено все още заболяване което ти причинява колит.

Най-добре отиди на диетолог и/или гастроентеролог, донеси му предишните си изследвания и диагнози, опиши му възможно най-точно начина си на живот и направи каквито изследвания ти каже. Хроничните проблеми трябва да се лекуват, защото иначе почти винаги правят рецидив и стават нещо по-сериозно. Сонда в стомаха пускаха ли ти ? Кръвна картина правиха ли ти ? Не знам, нещо тук липсва в картината и трябва да го разбереш какво е.

Подходи сериозно и нещата ще се оправят !

ubuntureload
04-17-2013, 12:48
Газовете са следствие на храните които поемаш. От банани примерно яко ти се къса пърдялника. Прегледай си менюто и направи промени. ;)

DENKAZ
04-19-2013, 21:14
Еми да, промени си менюто щом е толкова сериозно.

Bloodlust
04-25-2013, 20:31
Отиди при друг лекар, както ти препоръчаха. И се старай да ядеш нормално, защото споменаваш, че ядеш малко - това също може да е причина.

tjgirl
04-29-2013, 20:10
Ако си под стрес също е много вероятно това да е причина. Освен това зеле, маруля и всякакви такива зелени също образуват газове.