PDA

View Full Version : МНЕНИЯ ЗА НОВО НАЧАЛО



ststema
04-16-2013, 11:20
Аз съм на 14. Висока съм 1,69, тежа 66 кг. Имам голям корем и големи паласки.
От две седмици започнах да тренирам като понеделник - бягам, вторник разцъквам тенис, сряда - фитнес, четвъртък - бягам и петък - плуване или фитнес.
От не отдавна спрях да ям милинките и хамбургерите на училище. Ям солети и една вафла (Питам се дали 1 вафла пречи????????????????????). Вкъщи заменихме олиото със зехтин. И примерното ми меню е:
Закуска (в училище) - солети, ябълка и една вафла
Обед - Някаква супа, с две филийки ръжен хляб или Пилешки флейки
Вечеря - Салата и супа/(нещо друго, което мама наготви)
Обичам сладкото, но гледам да го заменя със плодове.
Мисля, че съм малка за диети за това просто реших да спра чипсовете, снаксовете, дюнерите, газираното, многото сладко и да ям по-здравословно.
Да ви попитам лошо ли е ако ям по една вафла на ден и чопля една шепичка семки?
Моля ви давайте мнения да видя дали да продължавам с новия начин на хранене и спорт?

minchorna
04-16-2013, 11:24
По-добре си вземай корни вместо тая вафла.И солетите ги спри.

ststema
04-16-2013, 11:26
С какво да заменя солетите?! Bake rolls, Maretti?

Тамии ..^^
04-16-2013, 11:43
Няма смисъл да спираш да ядеш миленки за сметка на солети и вафли, защото са по-вредни. Реално погледнато, миленката е хляб и сирене, а солетите и вафлите са бъкани с Е-та и няма нищо здравословно в тях, не знам защо се залъгваш. Най-добре си носи сандвичи с пълнозърнест или черен хляб от вкъщи.

ststema
04-16-2013, 12:06
http://nie-jenite.com/4941/nay-zasishtashtite-hrani-ot-koito-nyama-da-napalneem/ Да ви попитам за какви пуканки става на въпрос?

tonssy
04-16-2013, 12:22
С какво да заменя солетите?! Bake rolls, Maretti?

Ама НЕ ги ЗАМЕНЯЙ, СПРИ ги. Бейк ролс и Марети са още по-зле от солетите.

BonnieandClyde666
04-16-2013, 15:25
Отпиши всички боклучаци!

BlackMeow
04-16-2013, 18:15
Какво точно означава "разцъквам тенис"?
И тялото ти сега се развива тоест ще си направиш услуга, ако не изпадаш в крайности. Спортувай, движи се и примерно не комбинирай кофти храни - картофи с хляб примерно. Дюнерите ги забрави - и дори 3 вафли са 100 пъти по-добре от един дюнер. Гледай количеството храна да е достатъчно, но не се тъпчи.
Вземи си хубави витамини.

ststema
04-16-2013, 18:43
Имах предвид, че вторник играя тенис на корт. С тези спортове, които съм избрала ще смъкна ли коремчето? :)

TheBobqk
04-16-2013, 19:47
С плуването ще се стегнеш много, но ще мине време, докато видиш резултатите. Лично на мен ми харесва как се храниш и спортуваш, като изключим солетките. Послушай горните мнения и по-добре яж милинки, вместо солетки и марети.
Това, което аз правя, принципно, е да си хапвам от всичко, което обичам по малко. Предполагам, че ако се комбинира със спорт ще е достатъчно здравословно. (Като тук не говорим за дюнерчета и пици, а за плодове, зеленчуци, месо, шоколад)

sunrisee6
04-16-2013, 19:58
Бих ти препоръчала да смениш супите с твърда храна, доколкото знам от супите не се отслабва, защото не дъвчеш храната, а направо гълташ. В този ред на мисли, дъвчи повече, хубаво да се смели в устата ти, така организма по-лесно преработва храната.
Иначе защо не си правиш сандвичи от вкъщи за у-ще и да спреш всички солети, милинки и т.н. :)

VampireLover3
04-16-2013, 20:21
Мда яж милинки, които са 45% олио. Малка си за диети, но не си малка за да се храниш здравословно, а здравословното хранене не означава нито солети, нито милинки още по-малко пък вафли.
Ядеш всичко което майка ти ти направи в не огромни количества, по-често плодове, шоколад и мед.
Тренираш най-вече за удоволствие, така резултатите са по-приятни ако мога така да се изряза, когато вършиш нещо, което не обичаш то ти писва доста бързо и следователно се връщаш в начална позиция, когато го спреш.
Трябва да си доста упорита, но в никакъв случай не бързай със свалянето на кг.

ststema
04-16-2013, 20:22
Жестоки сте, мацкиииииииии. Благодаря ви много. Почвам да тренирам сериозно и да си правя сандвичи с пълнозърнест хляб за училище. Благодаря ви отново :):):)

FuckingFreak
04-16-2013, 20:45
Това, което майка ѝ готви, не значи здравословно. Иначе по-добре си прави сандвичи (с пълнозърнест хляб, масло, без майонези и колбаси), най-добрата алтернатива е, или яж банан за закуска. :)

ststema
04-16-2013, 20:48
Чувала съм, че в банана има много калории, но пък засищал

VampireLover3
04-16-2013, 22:05
И все пак живее с родителите си не може да им каже от утре ще готвите това и това, защото трябва да отслабна. Разбира се като се готви нещо пържено го отбягваш, а ако искаш може и да им кажеш да спрат да пържат, а да пекат нещата, защото така е по-полезно.
И мисля, че домашните ястия са в пъти по-полезни от милинките, активията, корнитата, солетите и другите нещица, които всички толкова яко се заблуждават, че са здравословни.

FuckingFreak
04-17-2013, 05:39
Чувала съм, че в банана има много калории, но пък засищал

Малко е парадоксално да говориш, че банана е калоричен, а в същото време да нагъваш вафли и солети.

ststema
04-17-2013, 10:26
Ами мислех си, че да ям едно пакетче солети е по-добре от една милинка или някакъв хамбургер

tonssy
04-17-2013, 10:27
Да, бананът е калоричен и с по-високо съдържание на въглехидрати, но за закуска става (и не само за това време от деня всъщност..). Повече от един на ден обаче при отслабване не се препоръчва. И, все пак- повечето вафли не само че съдържат повече калории от тези на 1 банан, а също така и мазнини.

^Ама солети не са ти нужни, не разбираш ли. Няма смисъл да ги заместваш с каквото и да било. Същото се отнася и за останалите боклуци, които изброи. Прави си сандвич от пълнозърнест хляб, слагай вътре и зеленчуци.

ststema
04-17-2013, 11:52
Значи сега разбирам един банан за закуска. Предполагам ще ме засити. А какво мислите за Nestle fitness десертите? С тях добре ли е да заменя вафлите тъй като не мога да се откажа от сладкото напълно

EternalDream
04-17-2013, 12:52
Значи сега разбирам един банан за закуска. Предполагам ще ме засити. А какво мислите за Nestle fitness десертите? С тях добре ли е да заменя вафлите тъй като не мога да се откажа от сладкото напълно

Да, например банан и едно такова десертче за закуска е по-добре.

tonssy
04-17-2013, 12:53
По-добър вариант са от вафлите, въпреки че не съм им чела на тях съдържанието. Има и едно "Corny free", което е без захар, в Пикадили и Била съм го виждала в опаковки от по 5-6 броя. Обикновеното Корни има захар и разни други съставки, които не са особено полезни :)

ststema
04-17-2013, 12:58
Ще потърся за Корни :) Сега отивам във фитнеса. Като стана въпрос за фитнес за отслабване ми трябват само пътеката и крос тренажора, нали?

BonnieandClyde666
04-17-2013, 17:21
И от водата се дебелее, да знеш!

ststema
04-17-2013, 17:29
КАК?!?! От вода?

FuckingFreak
04-17-2013, 17:30
Пътека, кростренажор и солети. Сложи и една активия, та картинката да е пълна. Каква трагедия :)
По-добре вземи сериозно да изчетеш милионите теми....

BonnieandClyde666
04-17-2013, 17:40
Ако прекалиш с количеството! И вместо 2л. изпиеш 3л. например. :)