PDA

View Full Version : Задачи по [ФИЗИКА][СПЕШНО]



reks10
04-16-2013, 14:02
Здравейте скъпи приятели.
Нов съм тук.Имам сериозен проблем.Трябва да реша 2 задачи по физика за утре.Единствено не съжалявам че намерих вашия форум.Задачите са следните:
1.Топче, окачено на пружина, трепти с период Т = 0,4 s и амплитуда А = 5 cm. Колко е пътят изминат от топчето за 4 s ?
а) 100 cm б) 200 cm

в) 300 cm г) 400 cm
2. Собствената честота на трептяща система е 21 Hz. Ще се измени ли амплитудата на трептенията под въздействие на външна сила, действаща с период Т= 0,05 s? Обосновете отговора си.

Дадено: Търси се: Решение:

Отговор:...
3.Амплитудата на пружинно махало с коефициент на еластичност 600 N/m, е 3 cm. Кой е верния отговор за еластичната Еп и кинетичната Ек на махалото в този момент.

а) Еп = 0,27 J , Ек = 0,27 J б) Еп = 0 J , Ек = 0 J

в) Еп = 0,27 J, Ек = 0 J г) Еп = 0 J , Ек = 0,27 J
4.Сеизмична вълна се разпространява със скорост 6 km/s и има период 0,05 s. Намерете дължината и честота на сеизмичната вълна.
Дадено: Търси се: Решение:

5.Вълнов фронт на звукова вълна с период 2,5 ms за време 5 s изминава разстояние 1700 m. Определете честотата, скоростта и дължината на звуковата вълна.
Дадено: Търси се: Решение:

6.Разстоянието между съседни гребен и дол на механична вълна е 5 m. Честотата на вълната е 400 Hz. Какво разстояние ще измине вълната за 1 min?
Дадено: Търси се: Решение:
За мен,всяка една задача с която успеете да ми помогнете и една голяма признателност към вас.