PDA

View Full Version : Книга за... момче :(



SomeoneSpecial
04-16-2013, 15:34
С приятеля ми сме заедно от повече от година и половина и още първите седмици на връзката ни се ужасих, когато разбрах, че той всъщност не е чел нито една книга през живота си, като изключим тези, които ни преподават в училище. Загнездил е в ума си " книгите в училище са тъпи, значи всички книги са тъпи " и това е!
Той обожава логически задачи, наука, загадки, експерименти и всякакви такива неща. Бях намислила да му дам книгата на Даниел Кийс " Цветя за Алджърнън ", защото е единствената такава, която съм чела (и която обожавам!), но все пак ме е страх. Ако не му хареса, до края на живота си няма да ме послуша повече и да прочете нещо! Едвам го навих! :(
Help A.S.A.P :D

Едит: Той е на 20г.

Stray
04-16-2013, 17:36
Какви филми предпочита?

SomeoneSpecial
04-16-2013, 19:55
Много харесва сериалите House и Numers, за филми знам, че харесва Thor, The Avengers и Бягство от LA [последния му е най-любим]

Stray
04-17-2013, 13:29
По-скоро бих му подарил комикс на Marvel! :)
Книгата не трябва да е много тежка като за първа, иначе ще я захвърли. Също смятам, че трябва да го грабне от първите страници за да продължи да я чете и да не му е скучна. Мисля си за нещо по Стивън Кинг, но е въпрос на вкус. Може да погледнеш "Мъртвата Зона", или "Зеленият Път". На Дан Браун "Цифрова Крепост" ми звучи като книга, която може да му хареса. Трудно решение е наистина, успех! :)

prosto_chovek
05-02-2013, 18:08
Като не обича книги, защо искаш да го превъзпитаваш на 20?

SomeoneSpecial
05-03-2013, 00:08
Забравих, че в българските форуми много обичате да давате акъл на някого, вместо просто да отговорите на въпроса му : )) Мисля, че познавам приятеля си по-добре от теб и по-добре мога да преценя дали бих могла да го "превъзпитам" (доста неуместен и чисто тъп епитет) или не :)
Благодаря на Stray за отговора, дадох му моята на Даниел Кийс и много му хареса, за щастие. Аз също мислех да се насоча към книгите на Дан Браун, та най-вероятно именно тази ще е следващата книга, която ще му дам. : ))

Chacho
05-03-2013, 05:00
За след време:

Cryptonomicon - Neil Stephenson,

Човекът, който обичаше Стивън Кинг - Бранимир Събев ( http://www.ibis.bg/bran-1.php )

и не на последно място:

Шерлок Холмс - Сър Артър Конан Дойл (ако знае английски, купи му я/ да си я купи в оригинал, на Wordsworth е много яка)

Lucho
05-03-2013, 19:33
Забравих, че в българските форуми много обичате да давате акъл на някого, вместо просто да отговорите на въпроса му : ))

Като не ти отърват българските форуми отиди да питаш в чуждите. На два клика разстояние са и дават по-удачни отговори.

И за да не е съвсем трол препоръчвам някаква книга на Стивън Кинг. Не посочвам конкретно заглавие защото не знам какво и дали въобще ще хареса нещо от него.

LaPavleta
05-04-2013, 11:07
И аз препоръчвам нещо на Дан Браун - увлекателни са и не "натежават" на несвикналите да четат много :)

thewhitelotus
05-08-2013, 09:13
Ако знае английски, предложи му да си изтегли аудио книги (например за Шерлок Холмс). После като види, че са интересни, сам ще поиска да чете такива, които ги няма в аудио формат.

SomeoneSpecial
05-09-2013, 01:37
Блогадаря ви : ) Може ли да ми кажете къде мога да си намеря аудио книги?

thewhitelotus
05-09-2013, 07:39
В Замунда има само няколко: http://www.zamunda.net/browse.php?search=audiobook&cat=0&incldead=1

Иначе ето един сайт с много повече книги, пак на английски: http://www.booksshouldbefree.com/
От тук могат да се изтеглят във всякакви формати.

Chacho
05-09-2013, 07:57
В piratebay също има аудиокниги.

Шерлок Холмс не е й е много прост английския, а и не е много лека. Увлекателна е, много. Но за първо четене сигурно ще е трудна. Описанията са малко по-тежки и е бая дебела.