PDA

View Full Version : Давам фитнес безплатни съвети/програми (+продавам добавки на ниски цени)



raddikokko
04-16-2013, 21:19
Скоро ще ме удобряват като фитнес инструктор + имам около 5 години стаж в залата и обичам да помагам на хората , така 4е бих отговарял на всякакви въпроси които имате , а даже и програми съм склонен да правя , и да давам съвети за добавки ( също съм дистрибутор в http://healthstore.bg/ и ако има някакви амбицирани ще им дам скайп да се разбираме)

firstdiesel
04-16-2013, 21:24
одобрят*

каква програма ще ми предложиш за качване на мускулна маса и сила ?

хранителен режим за качване с малко въглехидрати ?

raddikokko
04-16-2013, 21:57
Иска6 да е без ваглехидрати за да ка4ва6 4иста мускулна маса ? ми не е тва на4ина пробвал съм го :) ,На4ина е за оптимално развитие на мускулите за даден период време с следния хранителен режим - 50% ваглехидрати 35-40% протеин и другото полезни (по възможност) мазнини. Идеята е оба4е да не прекалява6 и да не се тъп4е6 като свиня , яж колкото ти се яде по 4 пъти на ден и виж за 2 седмици кво е станало, не би тряало да си ка4ил килограми за6тото мускулите се прават трудно , ако си ка4ил зна4и прекалява6 с калориите , ако си отслабнал тогава яж пове4е . ТОва оба4е не важи за Ектоморфите , ако си ектоморф може6 да си позволи6 да яде6 до пръсване и няма да стане6 дебел. При4ината поради която тряа да приема6 ваглехидрати е за6тото това е главната енергия с която хората функционират и се зареждат с Гликоген - който отговаря за силата и издържливостта :)

raddikokko
04-16-2013, 22:04
тряа с на4ина на хранене и трениране да ка4ва6 средно по 1 килограм на 2 месеца и половина , каи го 2. Ако ка4ва6 пове4е и не си на химия, зна4и са мазнини а не е идеята да се ка4ват мазнини нали така : ).

firstdiesel
04-17-2013, 08:29
имаш грешка тука, бате ...
искам да видиш изследванията за ичерпване на гликоген и изчерпване на триглицериди при един човек-"една" дейност ;) и ще разбереш че тоя гликоген дето го знаехме че е главен източник се оказа не толкова главен ...
маркери : 26% гликоген срещу 30% триглицериди

с повече мазнини качваш масата много по-чиста, плюс това почивките между сериите може да са ти по-кратки, понеже имаш и по-добра силова издръжливост! но бих казал че високомазнината диета си е относително по-скъпа от високовъглехидратната, но пък ти се налага да ядеш по-малко като обем храна, понеже 1г мазнина - 9кал, 1 въглехидрат - 4кал
пълномаслените протеинови храни са идеални - кашкавали, сирена, яйца, месо с мас

зъбите също ще са ти здрави, кариесите изчезват ...

Ukhtar
04-17-2013, 10:59
За силова издръжливост някакъв съвет?

DownloadVirus
04-17-2013, 13:27
Като за начало може ли снимка?

Muaythaifighter
04-17-2013, 14:43
моята е 30-35 % белтъчини на ден около 300гр ( успявам да ги усвоявам) хаха :)
55-60 % въглихидрати

firstdiesel
04-17-2013, 20:50
моите въглехидрати са много малко ... овесена трица сутринта, и 2-3 банана и 1-2 ябълки през деня
в най-богатия ден на въглехидрати не надвишават 1000ккал
а 1000 калории при диета 4000-5000 ккал дневно е 20-25%
имам 300-350г белтъчини - около 30%
останалото са масти - яйца, телешка мас и сланина (с месото), пълномаслени сирена и кашкавали, мега пълномаслено мляко над 6% масленост, сурови ядки ...
качва се!
пък като махна бойните спортове направо се късам от качване :D

друга диета е Войнската с нея постя нерелигиозно :D почива 2 седмици, свалих излишни 1-2 кила и силата не спадна, даже напротив, станах по силен (ориентирам се по железата) .. но и при нея не приемах много въглехидрати - 2 банана, 1 ябълка и 2 портокала :D

мисля да експериментирам със (само) станазолол 28 дена по 50мг орално, да видим кво ще стане, ако добавя лек стероид към такава свръхкалорийна диета, но се двоумя още .... до ся не съм стимулирал ... да не зема се нацепя кат кон, после да нямам лице да казвам на учениците си да не зобят :D

kyka1
04-18-2013, 18:27
Здравей аз съм нов във фитнеса пък ми сложиха някаква програма може ли да ми кажеш дали става :)

Понеделник - Гърди
1. Лежанка - Хоризонтална 3x10,10,8
2. Горна част - 3x10,10,8 (не пише машина и не го разбрах)
3. Долна част - 3x10,10,8 (не пише машина и не го разбрах)
4. Флайс - 4x12,10,10,8
5.Коремни...

Вторник - Гръб
1. Скрипец - предно - 3x10,10,8
2. Чукове - 3x10,10,8
3. Машина за гръб - 3x10,10,8
4. Гръбни преси - 4x12

Сряда - Ръце - Бицепси + Трицепси
Бицепси:
1. Лост - 3x10,10,8
2. Чукове - 3x10,10,8
3. С дъмбели седнал - 3x10,10,8
Трицепси:
1. Френско - 3x10,10,8
2. Скрипец прав - 3x10,10,8
3. Скрипец със въже - 3x10,10,8
4.Коремни...

Четвъртък - Рамо
1.Предно - 3x10,10,8 (не пише машина и не го разбрах)
2. Задно - 3x10,10,8 (не пише машина и не го разбрах)
3. Средно - 3x10,10,8 (не пише машина и не го разбрах)

Петък - Крака
1.Предно бедро - 3x10,10,8
2. Задно бедро - 3x10,10,8
3. Напади - 3x10,10,8
4. Прасец - 3x10,10,8

redbul2
04-18-2013, 18:57
За пръв път ли ще влизаш в зала? Ръст,тегло?

kyka1
04-18-2013, 19:06
За пръв път ли ще влизаш в зала? Ръст,тегло?
Абе не е за първи път но съм нов...Висок съм: 1.78 и съм тегло: 71,5

redbul2
04-18-2013, 19:23
Ааа, 71,5 кг значи. Щото за някой който е 55-65 кила може да е тежка,ама за по-атлетичен пич е поносимо натоварването :)
За слаби хора е направо самоубийство да тренират по нея. Според мен добре избрани упражнения до четвъртъка и петъка. За четвъртък не се разбира какво точно правиш,а за петъка както някои ти писаха в бибитайма няма клекове или легпреса или хакен клек поне. С клек или легпреса като първо упражнение щеше да е още по-добре. Но да видим и какво ще каже авторът на темата за програмата ти. :)

firstdiesel
04-18-2013, 20:12
няма клекове, няма тяга .. ама има по цели 6 изолирани упражнения за ръце .. wtf ???

BAN.ili.NE
04-18-2013, 20:25
Виж са хода на фитнес от 2 месеца и 1,2седмици след около 6 меса според теб какъв ще е резултата ? Това прави 8 месеца общо. 3 пъти в седмицата - Понеделник, Сряда и Петък тренирам по една програма, която ми дадоха - гърди, гръб, рамо, бицепс, трицепс и накрая корем, а тези всички упражнения ги правя с лека тежест и повечко повторения и общо 4 серий. Също така се ограничавам от вредните храни като тестено, пържено, газирано и т.н. Кардио немога да права, защото фитнеса има 2 пътечки, които са до 80кг, а и там влизат само жени и прочие, мъже рядко влизат, или ако влизат, влизат за да вземат гира 1кг или подобно...Та аз съм 183см 93кг. ИСКАМ ДА МИ КАЖЕШ СПОРЕД ТЕБЕ ЕЙ ТАКА Г/Д КАКЪК ЩЕ Е РЕЗУЛТАТЪТ ??? НЕЩО ОРЕЛЕФЕНО, НЯКОЛКО КИЛЦА СМЪКНАТИ ДА/НЕ И КОЛКО ПРОСТО КАЖИ НЕЩО БЕ ЧОВЕК...И в една друга тема питах, никой не казва бе човек... не предсказвали бъдещето бе... ай поне ти кажи ей така горе долу пфффф.....:@@:@питай ако има нещо неточно

firstdiesel
04-19-2013, 09:35
момче казваме ти, то не става за кратко време тва .. а и не искаш да тренираш здраво, това па значи че става още по-бавно!

кво се форсираш, сърди се на себе си!

malkataroza2
04-22-2013, 18:22
Здрасти , дай някакви предложения за по-ефективни упражнения за бицепс и трицепс като за начало за момиче :)

firstdiesel
04-22-2013, 19:36
Здрасти , дай някакви предложения за по-ефективни упражнения за бицепс и трицепс като за начало за момиче :)

бицепс
бицепсово сгъване прав, с прав лост
бицепсово сгъване с дъмбели - прав

трицепс
френско разгъване
разгъване прав на кабел (вертикален кабел, посока - към земята)
кик-бек с дъмбел

рамена (делтоиди) също са важни!
рамена преса с дъмбели - седнал
повдигане дъмбел напред
повдигане дъмбели встрани

разбира се, това са крайно изолирани - допълващи - упражнения,
също трябва да правиш базови
за момичета това са:
преден клек
римска мъртва тяга
повдигане от полулег


допълващи към базовите
към клека: български клек, напади
към тягата: бедрено сгъване на машина, гребане с щанга/гребане на хоризонтелн скрипец, придърпване на вертикален скрипец към гърди
към лег: флайс с изправени ръце

общо взето това е ...
при жените раменият пояс не се развива много

deathman94
04-23-2013, 12:00
дай ми скайп да ти задам няколко въпроса :3

malkataroza2
04-23-2013, 12:49
а някое ефективно упражнение за изгаряне на подкожни мазнинки ?

Muaythaifighter
04-23-2013, 13:19
След години тренировка съм остановил, че най-ефективният прием на белтъчините, след зала е (0,5гр/1кг собствено тегло),+ 0,5кг/1кг ( д-глюкоза), най-бързият прост въглихидрат.

И тази доза на протеина е ако наприме сте 80кг , 40гр ( чист протеин, не примеса ).Колкото по-бързо стигне протеина до тренирания мускул, толкова повече мускулна маса се спасява от катаболизма след тренировка


за теб по-горе, ако искаш да изчистиш мазнини в долната част на корема,едно ефективно упражнения е вертикалното повдигане на крака от (stand). Коремни , ае ко ти обясняям я влез малко в нета да си търсиш

Momicheto:)
05-01-2013, 11:12
Здравейте! :)
Скоро навърших 17, 1.68 съм висока(момиче), искам да дръпна с 2-3см ако е възможно :( и да кача някой килограм(под килограми имам предвид мускул), днес се мерих и съм точно 50кг. От 2-3 месеца тренирам кикбокс, 2-3 пъти седмично, но не ми се получават особено добре нещата, особено откъм издръжливост(как да си подобря издръжливостта?), тренировката ни е час и половина+. Та, виждам има доста компетентни хора във форума, може ли да ми нахвърляте бележки за една примерна диета? Послепис - в училище ям всякакви хамбургери, сандвичи, понякога си взимам порция с пържола и някаква гарнитура - зеленчуци например. Сега като сме ваканция ще се опитам да се храня по-добре, никакви хамбургери пък и то остана 1 месец училище. Не ям много сладко и солено, разни вафли, газирани напитки,така че това не ми е проблем.

Предполагам трябва да включа в менюто си ядки,месо,яйца,кашкавал,сир ене,извара,кисело мляко? Моля Ви за съвет. :D
Това са ми основите цели:
1.качване на мускулна маса
2.издръжливост
3.височината

firstdiesel
05-01-2013, 11:33
а някое ефективно упражнение за изгаряне на подкожни мазнинки ?
кардио упражнения
вело
пътека
кросрен
изреждаш ги по 15 мин и си номер1

firstdiesel
05-01-2013, 11:34
Здравейте! :)
Скоро навърших 17, 1.68 съм висока(момиче), искам да дръпна с 2-3см ако е възможно :( и да кача някой килограм(под килограми имам предвид мускул), днес се мерих и съм точно 50кг. От 2-3 месеца тренирам кикбокс, 2-3 пъти седмично, но не ми се получават особено добре нещата, особено откъм издръжливост(как да си подобря издръжливостта?),тренировк та ни е час и половина+. Та, виждам има доста компетентни хора във форума, може ли да ми нахвърляте бележки за една примерна диета? Послепис - в училище ям всякакви хамбургери, сандвичи, понякога си взимам порция с пържола и някаква гарнитура - зеленчуци например. Сега като сме ваканция ще се опитам да се храня по-добре, никакви хамбургери пък и то остана 1 месец училище. Не ям много сладко и солено, разни вафли, газирани напитки,така че това не ми е проблем.

Предполагам трябва да включа в менюто си ядки,месо,яйца,кашкавал,сир ене,извара,кисело мляко? Моля Ви за съвет. :D
Това са ми основите цели:
1.качване на мускулна маса
2.издръжливост
3.височината

общофизически кръгови тренировки

примерно този кръг
http://www.youtube.com/watch?v=SRpPHlDUC0Y

firstdiesel
05-01-2013, 11:35
диетата ти трябва да включва
меса
сирена, кашкавали, извара
яйца и кис.млеко

също ти трябват калории
овес, пшеница ... зърно
ориз и картоф

краве масло
свинска и телешка мас
бадеми, фъстъци ... сурови ядки


мога да ти изготвя режим, но ми пиши лично .... а и сега нямам време

sunrice55
05-01-2013, 16:27
Здравейте!
След месец правя 17 години, доста слаба съм тежа 41кг а ръста ми е 1,60см ако може някой да ми направи хранителен режим или да ми каже с какво да се храня за да покача килограмите си, но не с мазнини разбира се. Попринцип не тренирам нещо съществено, ходя да бягам сутрин преди да отида на училище 2-3 пъти седмично от скоро. Понякога правя и упражнения в дните в които не ходя да бягам .. обикновенно ги редувам 1 ден бягане 1 ден тренировки. Ще съм много благодарна ако някой ми направи хранителен режим, защото не му разбирам особено и да ми каже какви упражнения да правя за да не натрупам мазнини.

firstdiesel
05-01-2013, 17:48
Здравейте!
След месец правя 17 години, доста слаба съм тежа 41кг а ръста ми е 1,60см ако може някой да ми направи хранителен режим или да ми каже с какво да се храня за да покача килограмите си, но не с мазнини разбира се. Попринцип не тренирам нещо съществено, ходя да бягам сутрин преди да отида на училище 2-3 пъти седмично от скоро. Понякога правя и упражнения в дните в които не ходя да бягам .. обикновенно ги редувам 1 ден бягане 1 ден тренировки. Ще съм много благодарна ако някой ми направи хранителен режим, защото не му разбирам особено и да ми каже какви упражнения да правя за да не натрупам мазнини.

няма начин да не тренираш (при това тежко) и да качваш повече мускулна маса отколкото мастна тъкан!

sunrice55
05-01-2013, 18:19
за това казах ако може някой да ми каже и упражнения или някакви тренировки

firstdiesel
05-01-2013, 20:36
за това казах ако може някой да ми каже и упражнения или някакви тренировки

какви упражнения можеш да правиш .. имаш ли оборудване, ще посещаваш ли зала ?

sunrice55
05-02-2013, 14:38
нямам условия и уреди може да посещавам зала .. насочете ме с какво да се храня

black_pearl
05-05-2013, 18:13
Мисля да почна да ходя на фитнес скоро, но не знам точно на кои уреди трябва да тренирам и какви упражнения да правя. Искам отслабване (и стягане) в зоната на бедрата, дупето и като цяло ханша. Бихте ли препоръчали упражнения и тренировки на какви уреди да правя? :)

portokal100
05-05-2013, 20:35
Висок съм 178см
тежа 63кг
много трудно качвам
ходя на фитнес от 2месеца и половина - 6 тренировки в седмицата
закуска - 4 филии хляб, 2 яйца - само белтъка, чаша мляко
междинно - 2 сандвича с месо и царевица или краставици/зеле
обяд - към 250 гр. пилешко към 100-120 гр свинска пържола, ориз, 2 яйца - белтъци
междувременно - банани 1-2 на ден
вечеря - 100 гр пилешко, към 200-250 гр картофи, 2 яйца - белтъци и някаква салата

Въпроса ми е какво трябва да променя за да качвам по-ефективно. В момента е почти без резултат.

redbul2
05-06-2013, 07:09
Висок съм 178см
тежа 63кг
много трудно качвам
ходя на фитнес от 2месеца и половина - 6 тренировки в седмицата
-------------------------------------------------------------------
Въпроса ми е какво трябва да променя за да качвам по-ефективно. В момента е почти без резултат.
Много ясно,че няма да имаш никакви резултати. Ти за какъв се мислиш? За Арни Шварценегер и Рони Кулман ли? :) Че тренираш по 6 пъти седмично? От 5 до 7 тренировки е добро за сваляне на килограми и топене на мазнини. От 2 до 4 тренировки седмично е най-доброто за качване на маса при слаби хора. Мускулите растат по време на почивката. Това е златното правило на културизма.
Най-добре да тренираш 3 пъти седмично:понеделник,сряда, петък или други 3 дни. Напиши си програмата. Ако искаш може и използваните тежести в темата или на лично съобщение. И освен това сутрин ти е малко слаба храната откъм калории. Можеш да си вземеш овесени ядки и хапвай сутрин и вечер, и между паузите в храненията през деня.

Фитнесът е цяло изкуство като лекарската терапия с медикаменти. И не става просто така,ходиш в залата и резултатите сами идват. :) Във фитнеса можеш да ходиш и с някой опитен авер,който да ти казва какво да правиш.

black_pearl
05-06-2013, 10:15
Аз ще пробвам, докато ми обърнете внимание. :D

Мисля да почна да ходя на фитнес скоро, но не знам точно на кои уреди трябва да тренирам и какви упражнения да правя. Искам отслабване (и стягане) в зоната на бедрата, дупето и като цяло ханша. Бихте ли препоръчали упражнения и тренировки на какви уреди да правя?

DownloadVirus
05-06-2013, 13:22
Висок съм 178см
тежа 63кг
много трудно качвам
ходя на фитнес от 2месеца и половина - 6 тренировки в седмицата
закуска - 4 филии хляб, 2 яйца - само белтъка, чаша мляко
междинно - 2 сандвича с месо и царевица или краставици/зеле
обяд - към 250 гр. пилешко към 100-120 гр свинска пържола, ориз, 2 яйца - белтъци
междувременно - банани 1-2 на ден
вечеря - 100 гр пилешко, към 200-250 гр картофи, 2 яйца - белтъци и някаква салата

Въпроса ми е какво трябва да променя за да качвам по-ефективно. В момента е почти без резултат.

Яж яйцата цели. Напълно безсмислено много протеин си сложил за каквато и да е целта на без зоб.

Muaythaifighter
05-06-2013, 19:25
Висок съм 178см
тежа 63кг
много трудно качвам
ходя на фитнес от 2месеца и половина - 6 тренировки в седмицата
закуска - 4 филии хляб, 2 яйца - само белтъка, чаша мляко
междинно - 2 сандвича с месо и царевица или краставици/зеле
обяд - към 250 гр. пилешко към 100-120 гр свинска пържола, ориз, 2 яйца - белтъци
междувременно - банани 1-2 на ден
вечеря - 100 гр пилешко, към 200-250 гр картофи, 2 яйца - белтъци и някаква салата

Въпроса ми е какво трябва да променя за да качвам по-ефективно. В момента е почти без резултат.


няма такова нещо като качвам трудно , просто си несериозен папагал и трябва да ядеш на маха

Kamen1546
05-07-2013, 19:20
Здравейте ;) на 15 съм след много усилия свалих 25 кила
сега съм 76 180 висок какви упражнения трябва да правя за яко тяло ?

SmIx
05-18-2013, 09:03
Здравейте! Момиче съм, на 17г. Тежа 57 кг и съм висока 163см. Индексът на мазнини ми е около 21%. От месец и половина реших да започна тренировки и някакъв хранителен режим. За тренировките: тренирам 6 дни в седмицата по 40 минути в домашни условия. За храненето: старая се да намаля мазнините и въглехидратите, но не успявам да спазвам добър хранителен режим, не съм запозната точно как да го направя. Целта ми е сваляне на килограми и мускулната ми маса да се покаже. 30 минути преди тренировка взимам л-карнитин (BIOTECH USA Liquid L-Carnitine + Chrome ). Сутрин закуската ми е овесени трици с обезмаслено мляко или 2 сварени яйца също с чаша обезмаслено мляко( в 6 и 10 часа-когато съм на даскало). Втората закуска ми е плод(банан или ябълка-към 10 и 30 часа).Когато не съм на даскало обикновено ставам по-късно и премествам първата закуска при втората. За обяд- нещо домашно приготвено(супа,бобови изделия,ориз,пилешко....) Следобедна закуска- плод 1 час преди тренировка-към 16 и 30) . В 17:00 часа пия л-карнитина. 17:30 следва тренировка до 18;30 с малки почивки. В 19:00-вечеря- отново домашна храна като избягвам пърженото.
За тренировката: 3 пъти седмично правя коремни преси. 6 пъти седмично кардио упражнения, лицеви опори и всички всевъзможни, които се правят в домашни условия. Бюджетът ми не е кой знае колко голям, а и живея в населено място, където няма фитнес. Моля за препоръки относно упражнения и хранителен режим за сваляне на килограми. Надявам се за отговор и благодаря за отделеното време!!!

Fisherman
05-19-2013, 14:54
тоя ел карнитин ако някой ми покаже точно какво прави и как действа шапка му свалям,просто е поредната шарлатанска раота

Horrificus
05-19-2013, 17:11
Сакам да стана като Брок Леснар - 135кг нацепен, ама без химия. Какво да правя?

DownloadVirus
05-19-2013, 18:58
Сакам да стана като Брок Леснар - 135кг нацепен, ама без химия. Какво да правя?

Брок Леснар е 135 кг мазен тюфлек.. Много мускулна маса и много сланина има..Иначе размерите му са впечатляващи като цяло.

D*Rose
05-19-2013, 19:22
Сакам да стана като Брок Леснар - 135кг нацепен, ама без химия. Какво да правя?

Продължавай да мечтаеш.

dqvolcheto9
05-22-2013, 19:31
Здравейте!Момиче съм 50 кг 170 висока... Искам да изкарам по-бързо плочки (подкожно се усещат,колкото и смешно да звучи),но ми трябва кардио или програма ,която да ме натоварва наистина..правя 8 minutes abs (има натоварване),но май ще ми трябва и някакво кардио..Тренирам в домашния условия 5-6 дена в седмицата по 30-40 минути ..Много ви моля за помощ,ще ви бъда много благодарна :)

D*Rose
05-22-2013, 19:59
Insanity - 2 месеца е програмата, по 1 час на ден тренировка след която умираш. Има я в замунда. Успех.

dqvolcheto9
05-22-2013, 20:18
Да ,аз я имам и я правих ,но нещо ми доскучава ..Правих я седмица и половина..Сега правя тази hip hop abs ,но... А и тя не е ли повече за отслабване,не толкова за стягане ? (извинявам се за глупавия въпрос )

D*Rose
05-23-2013, 10:46
Казваш, че ти трябва кардио, давам ти кардио. Коремните мускули се правят повече в кухнята, отколкото във фитнеса (т.е. храна>упражнения и внимавай какво ядеш); и се стягат за един месец, при условие, че правиш по 60 коремни преди и след ставане (примерно). Натам те са си стегнати, но ако не се виждат, значи е нужно кардио да изчисти мазното.

hip hop abs не я знам.

SuperDessue..
06-06-2013, 06:49
Пия липотропен фет бърнър. Какво трябва да имам в режима си, за да е максимално ефективен?

firstdiesel
06-06-2013, 09:00
Пия липотропен фет бърнър. Какво трябва да имам в режима си, за да е максимално ефективен?
месо, салата и тренировки :D

D*Rose
06-06-2013, 10:37
месо, салата и тренировки :D

и млечни продукти! също да знаеш кога да се храниш и кога да спреш :D

p.s. чувал съм по-хубави думи за термогенните бърнъри

Hat℮ mε I'm famσus
06-09-2013, 15:35
Ако можеш да ми предложиш за качване на маса ... пиши ми на лично ако е възможно

Minwu
06-11-2013, 20:38
Изготви ми режим за качване на мускул? - Веган съм. Също някой, ако ми каже упражнения за вкъщи или някое видео със силови тренировки ще бъда много благодарна. Имам 2 гирички вкъщи от по 5кг.

ivanpetrov94
06-12-2013, 11:38
Какъв е най-подходящия начин да си изчистя корема от мазнините какво трябва да ям и какви упражнения трябва да правя за да ми се виждат плочките.Висок съм 1,70 и тежа 61кг виждат ми се горе долу горните 2 другите ги усещам като се стегна но не се виждат

heartshapedbox
06-12-2013, 15:29
Може ли някъкъв хранителен режим за сваляне?
Момиче съм, 164см, 51 кг. Правя 30 day shred + велоаргометър. Вегетарианка съм.
Мерси предварително :)