PDA

View Full Version : Луда по шоколада



capka_vodka
04-17-2013, 15:51
Здравейте!Попаднах на подобни теми,но са стари и неактивни..ако има подобна моля някой да я препрати,а не да ме упреква.Та,аз съм момиче гимназистка.Не съм имала проблеми с теглото.До преди няколко години дори се отвращавах от храната и ме караха насила да ям.Влезнах в пубертета и -хоп!Качих килограми,излезнаха ми пъпки по лицето ииии станах много чувствителна.Аз нямам чувство за хумор май.Защото,когато съученици и приятели се бъзикат с мен аз го вземам насериозно-ама наистина насериозно иии ми става кофти.Лятото бях 52 кг,ядях нормално,но направих грешка и сега не мога да излезна от целия капан,който навързах...спазвах диета строга и след нея почна безразборно тъпчене ии много хора вече видимо ми казват,че съм понапълняла....Всеки ден се прибирам от даскало,вземам пари от касата и бягам до магазина за кофика течен шоколад.Това се случва всяка вечер.Само 3 дни съм издържала без сладко и дотам......не знам какво да правя..срам ме е да отида на психолог,защото май имам хранително разстройство и не ме е срам да си го призная..предния ден не ядох нищо целия ден и вечерта се натъпках с дозата шоколад...от шоколада треперя ,не съм наред с нервите,емоциите ми са цветни-ту ми се реве,ту ме избива на смях и се хиля като луда..днес ми посиняха ноктите в училище....ръцете ми побеляха...червата ми непрекъснато къркорят и издават странни звуци..пъпчасала съм ,надебеляла съм,трепери ми цялото тяло и постоянно ме тресе.Не знам как да спра със сладкото ..моля ви вдъхнете ми малко кураж..Крия се от нашите и ям тайно шоколада..вземам пари от портмонето на мама,защото в касата вече нямам пукнат лев,и понеже живеем въвв вход,отскачам до магазина купувам два шоколада и на екс ги излапвам във входа...Наистина съм отчаяна..Сигурно вече сте разбрали,че не съм добре психически от всичко това,т.е отразява ми се на здравето..вече имам страх от тишината,тъй като куркащите ми черва я раздират в учебните часовееее.......... мога да ви говоря за здравословните ми проблеми,заради манията си по шоколад,която развих,до утрееее ,обаче кааква е файдата.Аз сама не мога да се справя ..Трябва ми помощ!И наистина я очаквам от някого от вас

BonnieandClyde666
04-17-2013, 17:20
Абе, тоя шоколад ше ви затрие, дебелани! Я се стегнете, бе! То, ако става постоянно и само с шоколад да се тъпчета, па да искате да сте слаби, тури му пепел.

marin4itu
04-17-2013, 17:22
Внушаваш си много яко. Звучиш като пристрастена, но не към наркотици, ами към шоколад. И аз обожавам шоколад (особено Милка), но определено не съм като теб. През деня в училище си вземи сандвич, салата и примерно 4 блокчета шоколад, но натурален. Абе определено изцяло трябва да си промениш режима на хранене. И малко воля си дай, престани да хленчиш...

tjgirl
04-17-2013, 17:30
Надявам се осъзнаваш, че във форума не можеш да намериш тази подкрепа и помощ, които търсиш. Сама си посочваш грешката - криеш проблема и то от най-близките ти хора - от семейството. Убедена съм, че ако им споделиш за този проблем, ще те подкрепят. Никой родител не би искал детето му да страда. Не изключвам възможността и за психолог, но това В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не трябва да те плаши. Това е човек, който ще ти помогне да се пребориш и не трябва да го приемаш като нещо опасно или лошо. Събери повече кураж и им кажи, ще видиш, че всичко ще се нареди. Успех! :*

BeautyBeast
04-17-2013, 20:16
Повярвай ми много по-зле съм. Преди си купувах течен 400гр като 4 шоколада и на веднъж отиваше цялата и е насищах и лед 3-4 часа отново ми се ядеше. Сега ми е много трудно, но се справям г/д ям по 1 ред на ден и леко по леко ще спра, но е много трудно знам. Трябва да имаш воля и много силно да искаш да отслабнеш. Ако сама не си помогнеш, няма кой да ти помогне.

FuCKkK13
04-17-2013, 21:04
настроението ти не е от шоколада,а от пубертета,другото наполовин е на психична основа,а шоколада сама трябва да го намалиш

tori
04-18-2013, 12:50
Смени шоколада с нещо друго сладко. Например плодове с мед и кисело мляко или само плодове - по-добре е да си пристрастена към плодове, отколкото към това. И си направи няколко бележки със надпис "Никакъв шоколад!" или нещо такова. Нещо, което да те подсеща, че всъщност не трябва да ядеш шоколад. То е малко като цигарите - трябва да ги спреш от раз, не да ги намаляш. Сподели с родителите си и приятелите си, те ще ти помогнат. Започни да се храниш по-здравословно. Даже си имаме и тема в този подфорум, можеш да вземаш идеи от там. Няма да е лошо да говориш и със психолог или някой, който е преминал през такова или подобно хранително разстройство. Той/тя ще ти помогнат доста.
Промяната на настроенията не е от шоколада, но пъпките са. Помисли дали ще си по-щастлива с хубаво и чисто лице или кофичка шоколад. И такива надъхвания от твоя страна. Успех.

capka_vodka
04-20-2013, 15:58
мерси на всички все пак..от 2 дни не съм яла нищо сладко и ми е супер криво,но стискам зъби! :)

BonnieandClyde666
04-20-2013, 16:28
Аз пък от месеци не съм яла, а съм на седмото небе от щастие!

FuckingFreak
04-20-2013, 18:51
^ И какво, ако яде момичето, нищо няма да ѝ стане? Тук не визирам масовия купешки шоколад, ами като за начало такъв без маргарин и захар, каквито са повечето. Ако е домашен, би било още по-добре, но излиза и доста солено. :)

BonnieandClyde666
04-21-2013, 06:20
И домашен да е, тя пак ше го налапа като крокодил. Пристрастил ли си се веднъж към сладките боклуци, трудно може да ги забравиш (напълно)!

BeautyBeast
04-21-2013, 09:28
FuckingFreak би ли ми казала някакви марки шоколад без маргарин и захар и как се прави домашен ?

FuckingFreak
04-21-2013, 11:57
Отиваш в магазина и търсиш. Има био варианти, които са с агаве, има и такива с нерафинирана тръстикова захар. От масовото производство Милмекс имат доста прилични, а вече имат и със стевия.

Annabeth
04-21-2013, 14:06
Аз вече от 3 седмици не съм яла шоколад, реших че ще спра. Не че съм яла много, но доста го обичам. Просто трябва сама да си наложиш и да го спазваш, а не най-накрая да ти причернее и да налапаш де що има сладко. Първата седмица ми беше кофти, но издържах и сега не изпитвам никаква нужда да го ям. Пробвай всеки път като ти се прияде да взимаш някакъв плод (ябълка, ягоди, банан или каквото и да е) и ще видиш, че ще ти размине. :)