PDA

View Full Version : СМГ Кандидатстване след 7 клас



joro4747
04-17-2013, 16:49
Здравейте, търсих такава тема, но не открих. 7 клас съм и искам да кандидатствам в СМГ. Знаете ли кога ще бъде конкурсният им изпит. Не можах да открия информация. Благодаря предварително.

irrationalDecision
04-17-2013, 20:09
За СМГ сигурно от години няма отделен изпит. Ходиш си на този общия, с който кандидатстваш и за езиковите. Ходиш си и на БЕЛ , формира ти се бал и с него кандидатстваш в СМГ. Разликата е само в балообразуването. За СМГ ще ти утроят оценката по математика и веднъж ще вземат тази по БЕЛ. Ще прибавят оценките ти от дипломата по математика и БЕЛ и си готов. За езиковата е с удвояване на оценките БЕЛ и по математика от изпитите + същите балообразуващи предмети от дипломата.
Четете, има си наредби за тая работа. Отделен изпит по математика има в НПМГ, но не и в СМГ.Служебна оценка за кандидатстване там ( В НПМГ) можеш да имаш и без да си се явил въобще на техния изпит, но само ако имаш достатъчен брой точки от 2 кръг (които те си трансформират по някаква си тяхна скала в оценка) или направо си стигнал и до трети. Но дори и така, пак трябва да се регистрираш при тях ( ако помня правилно какво правих в 7 клас).

joro4747
04-18-2013, 16:45
Ама в сайта им пише, че балът се образува от 1*НВО БЕЛ + 3* Конкурсен изпит + Дипома(Мат + БЕЛ)

irrationalDecision
04-18-2013, 18:38
Именно. Явяваш си се на НВО по БЕЛ, на НВО по математика и толкова. Друг изпит за СМГ не ти трябва.А вече като си подаваш заявлението за участие в класирането, балът за СМГ ще ти е един, а този за езикова - друг.

Bojidarr
06-22-2014, 10:09
Имам желание да вляза в СМГ , 6-ти клас съм.Добър съм по БЕЛ.Не се знае дали ще ме приемат.Но ако ме приемат,ще дам всичките си сили да завърша,защото това ми е мечтата и съм готов на всичко.Не знам какво да правя.Само 7-ми клас ми е в главата.Дайте надежда моля ви

Madness.
06-22-2014, 14:11
Първо - леко стара тема. Второ - в мнението ти никъде не са споменати уменията ти по математика, които определено ти трябват, защото точно хора с такива умения се насочват към СМГ. От това заключвам, че не си човек с особен талант.
Моят съвет е да решаваш много задачи от всички видове (като се започне от елементарните сметки, и се стигне до PISA). По този начин ще развиваш малко или много едно качество, което ти е необходимо - рационалното мислене. Ще се сблъскваш с всички видове задачи, и това ще ти е от полза. Когато решаваш по много, накрая откриваш, че техниката е една и съща, само цифрите и условията - различни. Не виждам как по друг начин ще успееш да влезеш в училище, което носи завиден брой медали по математика всяка година. Късмет!