PDA

View Full Version : Какво да прави...



Slobbery
04-17-2013, 18:51
Най-добрата ми приятелка е бременна. Нежелана бременност... няма как да каже на майка си,тъй като баща и почина на скоро и това ще я довърши.Гинеколога каза ,че е в седма (не запомних каква) седмица... Късно ли е за аборт и знаете ли някоя частна клиника,в която няма да я осъкатят ,но и ще запазят пълна дискретност....Няма значение от парите,които ще плати,това не е проблем. Надявам се да ме вземете на сериозно,защото милата ще полудее... и не знае какво да прави...

Romero :]
04-17-2013, 18:53
В кой град клиника?

Slobbery
04-17-2013, 18:56
Няма значение от града,стига да е добра клиниката.. И също гинеколога и каза за някакви хапчета,които са забранени в България ,но ги има в Турция..за име не помня,но изобщо ще има ли смисъл от тях в този стадий и да не стане по-лошо...Ужасени сме и двете,просто за кратък срок от време и се случват кофти неща.

iShomby
04-17-2013, 19:41
Епа във всеки град го правят това , отивате там , и питате .

Slobbery
04-17-2013, 20:03
Тези аборти са забранени попринцип и именно заради това се интересувам,от място ,където ще го направят без опасност за нея и бъдещето и.

Romero :]
04-17-2013, 20:07
шанса да има хубаво бъдеще след аборт е 50/50, едно от нещата е, че това ще и остане спомен за цял живот

На колко е години?

Slobbery
04-17-2013, 20:09
17

MarkKnight
04-17-2013, 21:04
пиши в бгмама от колкото тук...но като град София ще е най-добре :))

DragonLady
04-17-2013, 21:43
Наистина е по-добре да попиташ в бг мама, там ще намериш и доста теми за аборти. Успех и дано всичко да приключи благополучно!

Slobbery
04-18-2013, 16:00
Благодаря ви все пак.

draid
04-18-2013, 16:22
Оооо непълнолетна е. Не се надявайте сериозна клиника да си сложат главата в торбата с такъв акт. И не мислете за разни хапчета от Турция, Виетнам и род глупости. Трябва да се направи от специалист тая процедура, че може да остане осакатена за цял живот. Ако не можете да намерите, по-добре да каже на майка си, по-малко зло ще е отколкото да ходите по някакви частници и т.н.

NomNomNom
04-18-2013, 17:26
Абортите на черно ..

I love Music
04-18-2013, 17:33
;10669499']шанса да има хубаво бъдеще след аборт е 50/50, едно от нещата е, че това ще и остане спомен за цял живот

На колко е години?

И другото от нещата е че може повече да не може да зачене след аборта.............

Hidayet
04-18-2013, 18:02
Не знам какъв е този гинеколог, според него какво може тя да постигне като пие тези хапчета, забранени в България, които може да се купят от Турция. Пълна глупост. Предполагам че са, за да се умъртви плодът, но не осъзнавате ли колко сериозно ще стане ако плодът умре в нея?! За премахването му - няма какво друго да се направи освен аборт, но при правене на аборт на жена/момиче, която не е раждала има голям шанс после цял живот да не може да забременее. Може да се абортира до 12 седмица. По-добре да каже на майка си. Представи си, че в опита си да премахне бебето й се случи нещо лошо. Мисля, че тогава жената би рухнала.

Krisi7yy
04-18-2013, 18:26
Здравей! Приятелката ти се намира в 7-ма гестационна седмица, т.е месец и половина от бременността!Не е късно за аборт,дори напротив тъкмо на време ще бъде направен.Аборт се прави до 3-4 месец от забременяването. От кои град сте,ако сте от Варна мога да ви препоръчам болница,частна клиника дори и страхотни акушеро - гинеколози :))

Slobbery
04-18-2013, 18:31
Не сме от Варна ,но няма проблем да се иде до там.. Днес и донесоха въпросните хапчета Цитотек и започна да си ги слага,ако не се оправи до четвъртото тогава вече аборт..

I love Music
04-18-2013, 18:36
Здравей! Приятелката ти се намира в 7-ма гестационна седмица, т.е месец и половина от бременността!Не е късно за аборт,дори напротив тъкмо на време ще бъде направен.Аборт се прави до 3-4 месец от забременяването. От кои град сте,ако сте от Варна мога да ви препоръчам болница,частна клиника дори и страхотни акушеро - гинеколози :))

Въпроса е дали ще се навият лекарите да правят аборт на непълнолетна...

Виж тук малко е старо ама.. http://e-vestnik.bg/4039

Krisi7yy
04-18-2013, 18:44
Според мен лечението с тези хапчета ще се окаже безсмислено,въпреки че искрено се надявам да ѝ помогнат! На хапчетата пише уж, че до 9та гестационна седмица помагали за медикаментозен аборт и колкото по нарастват седмиците,толкова по шанса за успех намалява .. Дано помогнат!!! Успех!

Krisi7yy
04-18-2013, 18:50
Оле, Боже прав си .. аз не прочетох за годините, извинявам се!Но в частна клиника не ги интересува на колко години си , все пак нали си плащаш! :)

I love Music
04-18-2013, 18:56
Оле, Боже прав си .. аз не прочетох за годините, извинявам се!Но в частна клиника не ги интересува на колко години си , все пак нали си плащаш! :)

Нямат право да правят аборт без да се подпише 1 от родителите... Но с доста по-голямо заплащане се съгласявали без знанието на родителите..........

shmatarok
04-18-2013, 18:58
При толкова сериозна ситуация, по-добре кажете на майка ѝ, щото ще стане някой сакатлък и после с какви очи ще гледаш това семейство?

Krisi7yy
04-18-2013, 19:01
хаха, уча за акушерка в Медицинския университет във Варна и ако знаеш какви неща съм виждала и ще продължавам да виждам.. не е истина просто колко подкупни лекари,сестри и медицински лица има в болниците ;) Ще и направят аборта без знание,подпис и всякакви други искания от страна на майка ѝ! :)

Fisherman
04-18-2013, 19:02
;10669499']шанса да има хубаво бъдеще след аборт е 50/50,

така ще е като се бъркат в на Господ работата