PDA

View Full Version : Фентъзи книги



stanimird
04-17-2013, 19:30
Здравейте ! Аз съм още млад читател :) Много обичам да чета фентъзи... Даже и в момента чета Хрониките на Кейн от Рик Риърдън, който ми е любимец! Също така чета и Хари Потър , скоро започвам и Хрониките на Спайдъруик... Та бих искал да ви помоля да ми помогнете да си намеря интересни фентъзи книжки , които са подходящи за тинейджъри :) Чудех се за тези книги ЕРАГОН и другите :) Моля ми помогнете ми !

Entombed
04-20-2013, 18:11
Мисля, че Досиетата на Дрезден ще ти допаднат. Буреносен Фронт се казва първата книга и много бързо се развиват нещата, супер бързо ще влезеш в сюжета.
Накратко се разказва за един магьосник на свободна практика в 20 век. Без да иска се набутва в супер забутани разследвания, в които е намесена магия. Суперска е. Просто трудно се описва колко лесно унася.
Също пробвай и Джо Абъркромби - Гласът на острието. Тя е малко по-тежка, но наистина си струва.

12h
05-06-2013, 13:37
Една от любимите ми поредици е ,,Колелото на времето'' уникална поредица!!!!!
Чети и ''Чиракът на магbосника''
Иначе ЕРАГОН не е чак толкова интересно.

shusha
05-06-2013, 13:49
"Песен за огън и лед" (Игра на тронове) и "Тъмните му материи" ти ги препоръчвам.

Segmadis
05-15-2013, 08:20
Както каза колегата по-горе "Колелото на времето" и "Сага за войната на разлома" са две от най-добрите фентъзита, които съм чел. Разбира се няма как да не се спомене и Властелинът (повярвай ми, книгата е много, ама много по-добра от филма), но ако ще четеш Властелинът си намери първо "Хобит", по-лесно е да проследиш историята по този начин. Общо взето избор имаш огромен и което и фентъзи да хванеш няма да сгрешиш.

Chacho
05-15-2013, 08:29
Ерагон е стандартно, бозаво фентъзи, което разпуска, но не е кой знае кво.

Толкин и Пратчет са царете. Пробвай "Силмарилион", "Властелинът на пръстените", "Недовършени предания", "Децата на Хурин", "Хобитът" на Толкин. "Светът на диска" (Discworld) на Тери Пратчет може да те занимава много дълго време.

Колелото на времето знам, че е страхотна сага, но така и не ми е остана време да я прочета.

Amore-Mio*
05-15-2013, 14:26
Пърси Джаксън и боговете на Олимп

Auriss
05-15-2013, 16:21
Ерагон е стандартно, бозаво фентъзи, което разпуска, но не е кой знае кво.

Толкин и Пратчет са царете. Пробвай "Силмарилион", "Властелинът на пръстените", "Недовършени предания", "Децата на Хурин", "Хобитът" на Толкин. "Светът на диска" (Discworld) на Тери Пратчет може да те занимава много дълго време.

Колелото на времето знам, че е страхотна сага, но така и не ми е остана време да я прочета.

Сера ти на устата :D

Вярно е, де, но ако се кефиш на някакви книжки, в които главният протагонист / антагонист е няк'ва безбожно ОП имба нинжда ще ти допадне.
Аз като бях малък първата я изчетох в деня, в който я купих. Макар да са очевадни недостатъците и комичните опити за епичност и тъпоумните обяснения и какво ли не още, това е единствената книга, която съм минавал на един дъх.

// Можеш и Белгариад да пробваш.

DisappointedDreamer
05-15-2013, 18:57
Neil Gaiman! :333

stanimird
05-16-2013, 18:00
Blagodarq vi mnogo :) Mislq da si vzema parvo hobit :) Razbrah, spored vas, 4e e mnogo qka :) Posle i vlastelinat :) No ina4e na vsi4ki silno vi preppora4vam da 4etete knigite na Agata Kristi... Azby4ni Ybiistva, Ybiistvoto na gospoja makginki :)