PDA

View Full Version : Светодиоди



i.veselinov95
04-18-2013, 18:34
Здравейте,можете ли да ми разисните как може да се направи така , че когато се удря по тъпана да мигат светодиодите.Знам ,че е напълно възможно това да се направи но ми трябва идея!Благодаря предварително!

psychopath
04-18-2013, 22:41
ами ще направиш така, че при удар да се получава контакт между батерията и проводника... :D

i.veselinov95
04-19-2013, 13:16
Случайно това го знам...Въпросат е как ?

psychopath
04-19-2013, 13:50
Ще запоиш поставка за батерията от вътрешната страна и от вътрешната страна на самата кожа (за самата нея), ще залепиш жичката, която ще прави контакт, на няколко мм разстояние, с диодите ще се оправиш. Аз поне така го виждам, знам ли.
Трябва да е много изпипана работата.

i.veselinov95
04-19-2013, 14:29
Мерси

dest18
05-02-2013, 08:25
С микрофон и микрофонен усилвател от тези дето ги продават като китове (или нещо фабрично)ще стане, и един транзистор на изхода да пали диода през 5 или 12В, като за 5в слагаш 470 ома резистор на 12в 1кОм и готово.

prosto_chovek
05-02-2013, 11:26
Скъп начин - с електроника - ударен датчик, когато се осъществи удар с нещо върху плоскостта на тъпана, подава сигнал до малко контролерче, което подава ток към диодите и ги кара да светкат.
Евтин начин (трябва да се прави внимателно) - връзваш всички светодиоди на един общ пръстен, която е жица, като им осигуряваш и постоянно токоподаване - батерия, която, обаче е на друга плоскост или просто сложена така, че да е нормално отворена спрямо плоскостта с диодите. На тъпана слагаш отдолу симетрични проводникови плоскости на разстояние такова, че и при лек удар да осъществяват контакт между батерията и кръга с диодите.
Хипотетичен начин - връзваш диодите на общ кръг, осигурваш им батерия. На палката на барабана слагаш магнит, а на прекъсвача - метал. Като удряш с палката, хипотетично, веригата трябва да се затваря под действието на магнитните сили.
Прост начин - метализираш готната част на тъпана, както и палката, от палката излиза жичка, като удариш с палката се затваря веригата.

При всеки един от тези начини звукът ти ще се развали.

prosto_chovek
05-02-2013, 11:31
А да попитам аз каква е целта на упражнението, като можеш да направиш да свети постоянно и да не се занимаваш с глупости, защо трябва да премигва само? После ти, за да свети като хората и да се вижда наистина, няма да сложиш обикновени светодиоди, като лампичката на телевизора, а трябва да сложиш от плоските диоди, дето са на ленти.