PDA

View Full Version : Не помня нищо..



DeniseWallace
04-19-2013, 05:18
Здравейте, от много време имам следния проблем - не мога да си спомня скорощните събития, не помня какво съм говорила с даден човек, кога точно е станало. Когато чета книга прочитам няколко изречения и миналите вече не ги помня. Не помня какво съм правила преди половин-един, два часа. Губят ми се спомени, не мога да се концентрирам, постоянно ми се спи. Правиха ми над 10 изследвания на кръвта, глюкоза, хемоглобин, щитовидни хормони и нищо. Всичко си е в границата.
Наистина имам нужда от съвет. Ужасно мъгляво ми е, все едно ме е обвила някаква мъгла и не виждам и не чувам нищо около мен.
Вече чувствам, че никой не ми вярва, защото когато вляза в кабинета буквално ми се смеят а на мен ми иде да се разплача. :(
Не искам да съм така :( Нямам никакво желание за живот, хобитата ми вече не ми доставят удоволствие. Не съм щастлива. Искам да си върна човека който бях преди.. години. Дори не помня от кога съм така. Помогнете ми..някак. :с

DoubleDMG
04-19-2013, 06:40
И аз бях така, но почнах да излизам малко повече да се храня по добре и някак си почнах поне да помня вчерашните глупости. Иначе докато чета и аз като тебе немога да запомня по горните текстове но когато чета даден и се опитам да помисля над него го запомням за по дълго време.

besso
04-19-2013, 06:52
Депресирана си просто. Намери си добър психолог, за да ти помогне да излезеш от това състояние по-бързо :)

vladyman
04-19-2013, 07:59
Не е непременно депресия. Става дума за лоша кондиция, която понякога се дължи наистина на депресия, но при съвременните хора се дължи много по-често на нездравословен начин на живот, в резултат на който тялото(в този случай мозъка, ерго проблемите с паметта) не функционира на 100%. Подкрепям мнението на ДабълДМГ, като добавям следното - пробвай също-така известно време (да кажем 2 седмици) да не гледаш телевизия и да не сядаш пред компютъра. Дългото зяпане на екрана също натоварва много мозъка и при немалко хора води точно до разсеяност и липса на концентрация. Но преди всичко се фокусирай върху физическата си активност и правилното хранен. И не се шашкай, нищо страшно ти няма.

Tyler The Creator
04-19-2013, 08:01
http://www.youtube.com/watch?v=ZacBksI7g1U Как си на тая тема ? :D

DeniseWallace
04-19-2013, 15:33
Ами то аз по принцип не включвам телевизора често, дали има 2-3 пъти в месеца. Същото се отнася и за лаптопа. Повече с телефона се занимавам за интернет, чат, но не смятам, че той е фактора за тези ми проблеми.

Tyler The Creator, такива неща не използвам изобщо. :д

Мислила съм вариянта за психолога, но просто не знам какво и как да говоря с такъв човек. Личната ме прати веднъж при психиатър и той каза, че не съм за него. :д

bloodyF
04-19-2013, 16:45
Явно е нещо от времето 8-)
И при мен го има тоя момент, чета 2 реда, на третият съм забравила какво съм прочела, какво съм говорила с хората, какво съм правила вчера/днес, какво съм си говорила с хората...
Пий гинкобилоба и зелен чай.

Зайче..
04-19-2013, 16:54
и аз съм същата, няма да се притесняваш
сигурно е пролетна умора ;д

Slobbery
04-20-2013, 20:21
Психолог определено. И горе главата . :)

icametopay22
04-21-2013, 08:40
Много бързо се справям с подобни състояния... За жалост просто не мога да обясня как. Според мен е важна здравословната храна, повече време навън и да мислиш за хубави неща.

ddany
10-15-2013, 12:45
Всъщност има техники, за трениране на паметта, за сега само съм чувал за тях и ги издирвам.Намерих всъщност един продукт, с техники за запомняне без забравяне, но човека който го предлага иска 80лв за него.Изглежда обещаващо.
http://powermemoryformula.com/?rdt_09d43=dmFyYXNnaQ==

Като малък запомнях като робот.Ако се бях запознал с някого и той си отиде, след 1 година като го видя пак, веднага се сещах кой е, заедно с името му.По скоро веднага се сещах за момента в който сме се запознали и от там правя връзка с това кой е той.Тоест, помнех какво се случва.
Сега това ми е притъпено, защото не съм го използвал.Също както би се случило с един атлет, който е спрял да тренира и е излязъл от форма, така и мозъка трябва да се тренира.

Сега просто търся начините за тренировка, но тъй като не искам да си губиш времето и да ходиш на психолог ти пиша това.

Но поне намерих едни неща за начини с които можем да учим по-лесно.Каквото и да е.
Една от тях сега изпробвам е "умствените карти"
ето клипче за пояснение
http://www.dnevnik.bg/dnevnikplus/2011/08/25/1144983_mind_mapping_narisuvai_karta_na_ideite_si_ video/

И още други които, в които още не съм започнал да използвам, но скоро ще го направя.

И ако знаеш английски, в youtube намерих лекции по темата как да учим по-лесно.
LBCC - Memory Tricks
http://www.youtube.com/watch?v=Ulk9BCRA83Y

muhatacece
10-15-2013, 17:48
Психолог ?
А за забравянето е от стреса ... Когато бях 7ми клас, в очакване къде ще вляза, времето в което не знаех, къде съм влязъл не помнех нищо ... Какво съм говорил със сестра ми преди 2-3 часа и т.н :) А за мъглата и т.н не съм имал проблеми ..

marilyn
10-16-2013, 09:44
Недоспиване? Стрес? Умора?

NissaN
10-16-2013, 12:31
Спри да се напиваш и да пушиш трева