PDA

View Full Version : Ако имахте възможност...



yakuza_
04-19-2013, 13:24
... да видите добрите или лошите неща които ще ви се случат в живота, кое бихте избрали да разберете ? Възможен е само единия от 2-та варианта.

Ivaaaaa
04-19-2013, 13:40
лошите, за де пазя после ;д

yakuza_
04-19-2013, 14:29
Така няма ли да мислиш обаче само за тях, в стремежа си да се пазиш от тях, ще си в постоянно напрежение ?

li0n
04-19-2013, 14:31
Добрите! За три месеца достатъчно помии видях, ако имах възможността винаги бих избрала да видя хубавите неща, които ми предстоят.

Tyler The Creator
04-19-2013, 14:45
лошите есте. хубавите ако ги видя, после няма да са толко хубави ^^

EinGutesKind
04-19-2013, 15:06
Хубавите, разбира се. Иначе бих се побъркал, ако знам, че ме чака нещо супер гадно

Ivaaaaa
04-19-2013, 15:07
Така няма ли да мислиш обаче само за тях, в стремежа си да се пазиш от тях, ще си в постоянно напрежение ?

може да си прав, но предпочитам лошото ;д

Mary_Jane_69
04-19-2013, 15:19
а опция баланс, няма ли ?

Mary_Jane_69
04-19-2013, 15:20
а опция баланс, няма ли ?

но иначе хубавите, все пак кой иска черен живот. :) колкото до тия за `лошите`....и те искат да се радват на хубавите след тва, да видят контраста, а гаранция ли е, че ще имат шанса да го видят ?

LovEsIckk
04-19-2013, 15:48
Лошите.
Добрите ще са по-приятни ако не ги знам. А за лошите..тъкмо ще мога да се подготвя психически.

RedArmy
04-19-2013, 16:26
добрите, за да видя дали изобщо ще имам такива през живота си и дали ще си заслужават

RedArmy
04-19-2013, 16:27
лошите, за де пазя после ;д
и как ще се пазиш, след като щом можеш да ги видиш, значи така или иначе ще се случат? :D

Ivaaaaa
04-19-2013, 18:15
и как ще се пазиш, след като щом можеш да ги видиш, значи така или иначе ще се случат? :D

омгг ;д

Mary_Jane_69
04-19-2013, 18:59
омгг ;д

затапиха те а? аре бегай да спиш

Ivaaaaa
04-19-2013, 19:05
затапиха те а? аре бегай да спиш

в интерес на истината бях написала половин страница, но какъв е смисъла да го поствам в кофата и кой изобщо би се занимавал с моите обяснения
простотията ви няма граници, защо се заяде?

102
04-19-2013, 19:07
Защото простотията няма граници....?

Ivaaaaa
04-19-2013, 19:10
maybe here yes

ShtrudeL
04-19-2013, 19:25
Не бих се възползвала от офертата.

102
04-19-2013, 19:36
@ShtrudeL, не така де... впусни се в обяснения за добрите и лошите неща.... добро, зло, ад, рай, едно друго....

Chrizz
04-19-2013, 19:40
Нито едните.
Ще е прекалено безинтересно -.-

NaOH
04-19-2013, 19:57
и как ще се пазиш, след като щом можеш да ги видиш, значи така или иначе ще се случат? :D

Горе-долу си прав, ама не точно. Това е в неопределеното бъдеще, пред което си оставен пред дилема. Теоретично, според ефекта на пеперудата, когато променяш някакво събитие в миналото и знаеш какво ще се случи в бъдещето, точно промяната на въпросното събитие може да доведе до непредсказуеми резултати и промяна на крайния изход от събитието. Т.е. веднъж разбереш ли какво става в твоето бъдеще, ти несъзнателно ще го промениш само заради знанието ти, но не можеш да си сигурен дали крайния резултат от тази промяна ще бъде позитивен или неутрален в дългосрочен план.


Затова бих избрал да се откажа от възможността да видя какво става в бъдещето ми. Предпочитам да си изживея всичко и да се радвам или страдам истински, без да знам какво се случва. А ако нямам избор, бих избрал да знам за щастливите моменти, защото тях има по-малък шанс да променя.

vankovvv
04-19-2013, 21:15
Горе-долу си прав, ама не точно.

Какво значи прав в такава ситуация.. Как ще решиш дали греши или е прав ?

Supermassive____
04-19-2013, 22:44
Добрите разбира се :д

RedArmy
04-20-2013, 08:05
Горе-долу си прав, ама не точно. Това е в неопределеното бъдеще, пред което си оставен пред дилема. Теоретично, според ефекта на пеперудата, когато променяш някакво събитие в миналото и знаеш какво ще се случи в бъдещето, точно промяната на въпросното събитие може да доведе до непредсказуеми резултати и промяна на крайния изход от събитието. Т.е. веднъж разбереш ли какво става в твоето бъдеще, ти несъзнателно ще го промениш само заради знанието ти, но не можеш да си сигурен дали крайния резултат от тази промяна ще бъде позитивен или неутрален в дългосрочен план.


Затова бих избрал да се откажа от възможността да видя какво става в бъдещето ми. Предпочитам да си изживея всичко и да се радвам или страдам истински, без да знам какво се случва. А ако нямам избор, бих избрал да знам за щастливите моменти, защото тях има по-малък шанс да променя.
Не знам как да го обясня точно, но не мислиш ли че "съдбата" ще е взела предвид и това, че ти евентуално ще се опиташ да избегнеш лошите неща, които ще ти се случат? Понякога не може да се избяга от някои неща, които са ти предначертани. А и, притивно на логиката, не всичко в живота е следствие от нашите решения и пътя, по който ще поемем.

Mary_Jane_69
04-20-2013, 08:42
Не знам как да го обясня точно, но не мислиш ли че "съдбата" ще е взела предвид и това, че ти евентуално ще се опиташ да избегнеш лошите неща, които ще ти се случат? Понякога не може да се избяга от някои неща, които са ти предначертани. А и, притивно на логиката, не всичко в живота е следствие от нашите решения и пътя, по който ще поемем.

Мдам. Според мен, пътя ни в живота, не е точно взимане на наши решения. По-скоро начертан маршрут, през който ние се движим, без дори да осъзнаваме кой е този, който ни го е начертал и каква е ползата. Но ако сме достатъчно умни, можем да извлечем ползата от всяко изминало нещо, дори постването на един пост, в тая тема.
За тея, които твърдят "ти си съдбата ти", смятам, че реално можем да променяме част от нея, но с леко кривване от самото трасе, а не цялостно отклоняване и създаване на друга линия. Тоест, когато интуицията ти подсказва да избереш буркана със сладкото от ягоди, вместо от праскови, ти избираш именно прасковите, но в последствие разбираш, че после искаш ягодите все повече и повече, което те кара да ги предпочиташ малко повече след време.

yakuza_
04-20-2013, 14:17
Както казва мъдреца - има логика, но няма смисъл.

ShtrudeL
04-20-2013, 14:28
Ако знаете, че ще се разболеете от рак на белия дроб заради цигарите, ще спрете ли да пушите? ^^
Ако знаете, че ще умрете при катастрофа поради ваша вина, заради това, че карате бързо, ще внимавате ли повече на пътя?
Ако знаете, че нещо много хубаво ще ви се случи и ще живеете добре до края на живота си, ще занемарите ли сегашното си съществуване, ще го раздавате ли по-лежерно и спокойно?

И ако отговора е 'да', то защо сте толко' зле и не цените това, което имате докато го имате?