PDA

View Full Version : Искам да помогна на най-добрия си приятел! :(



wanq1998
04-20-2013, 11:13
Здравейте!
Първо искам да се извиня, ако ще допусна някъде грешки при писането. Не съм в България и не ми се е налагало от доста време да пиша на български.
Та сега към въпроса ми...
Той е най-добрия ми приятел (казва се Марти), но от както баща му почина, Марти се чувства наистина мноого зле. Опитвах да му помогна да се оправи и сякъш почти бях успяла да го накарам да забрави за всичко.... и приятелката му скъса по ужасен начин с него. Това наистина го съсипа. :( Започна да пие, да си реже вените... Опитвах да му помогна по всякакви начини, но нищо не даде резултат. Не иска да говори с семействоо си или със специалист.. Страхувам се да не си посегне на живота. :( Той е много специален човек за мен..не мога да си представя живота без него... Моля ви кажете ми как бих могла да му оправя настроението, да си бъде същият весел и усмихнат човек от преди 2 години?

Enchanting
04-20-2013, 16:37
Поговори със семейството му над неговото състояние.
Заедно се опитайте да му помогнете.
Ако трябва да посети и специалист, но трябва да се вземат мерки.

Your.Passion
04-20-2013, 16:46
Излезте някъде,поразходете се,забавлявайте се.
После отидете у вас да сте сами и гледайте филм и поговори с него насаме.Кажи му,че трябва да продължи да гледа напред колкото и трудно да му е.Кажи му ,че баща му го гледа и не иска той да е нещастен.Ти си му приятелка ако трябва с часове говорете просто му кажи да ти каже всичко що му е на сърцето.Дай му съвет.Покажи му ,че има на кого да се довери.Просто говорете.Да си каже всичко и да му олекне.
Бягайте сутрин заедно,спортувайте.Бъдете двамата.Кино,разходки,дори и на батут се качете 8-) Може да е детско ,но пък знаеш ли,може да го развесели.
Ако малко се пооправи и реши да отиде при специалист още по-добре. :)
Късмет!

wanq1998
04-20-2013, 17:29
Ок мерси! Още утре ще излезем и се надявам да стане:).. Но имам един въпрос: ние сме си момичета и обичаме да споделяме и т.н. точно така както Your.Passion го описа (благодаря ти за съветите), но той е все пак момче, а всички знаем че те не са много по споделяне и филми и такива... :( не искам да съм негативна, но това сигурна ли си че ще го "поосвежи"?

Your.Passion
04-20-2013, 17:40
Просто се съберете у вас.
Кажи му да ти разкаже всичко което чувства.
И аз съм се чувствала така.Смисъл да ти тежи и да няма на кого да кажеш. Накарай го да проговори.
Докато гледате филм просто някак си започни темата - питай го как се чувства след всичко това,кажи му ,че това което прави застрашава живота му и ,че трябва да спре. Ти си приятелката му и наистина трябва да му ''удариш'' едно рамо.
Питай го какво чувства
Знам,че ще е трудно момче да си признае ,ама ..

А щом не е по филмите ,ами не знам .. Някой по-страшен ,че да го грабне 8-) По-често бъдете заедно. :)

wanq1998
04-20-2013, 17:54
Няма ли да е малко не много на място, защото точно като искам да го накарам да забрави и да се успокои, аз го карам да говори точно за случилото се? А и аз така или иначе вече знам историята.. п.с. незнам защо но станах с впечатлинието, че мислиш че сме гаджета.. ние сме си just friends... ;d

Your.Passion
04-20-2013, 18:00
Знам ,че сте просто приятели. Не съм писала никъде ,че сте заедно :lol:

wanq1998
04-20-2013, 18:03
В последното ти мнение беше казала "приятелката му" и не бях сигутна какво точно имаш в предвид.. :D Да не помислиш, че съм нагла ама те бях попитала нещо ;D