PDA

View Full Version : Парламентарни избори 2013



Oy7ofCon7roL
04-20-2013, 18:59
За тези, които имат право да гласуват и твърдо смятат да го направят, за кой ще гласувате и по възможност да дадете кратка, пък ако щете не чак толкова кратка аргументация, благодаря

102
04-20-2013, 19:02
За сега знам само, че няма да гласувам за последното правителство (не служебното).

102
04-20-2013, 19:03
А да...... и предизборния клип на СДС е забавно-дебилен...!.....

Oy7ofCon7roL
04-20-2013, 19:14
между другото има една програмка, с която можеш да определиш коя партия най-много се доближава/отговаря до твоите виждания за развитието ни през последните 4 години в зависимост от предизборните платформи/обещания/програми на различните партии, като можеш да си избираш приоритетни зони, копито най-много те вълнуват.
Друг е въпроса кой действа по предизборните си програми и т.н
Аз лично няма как обективно да я ползвам тая програма, тъй като знам в общи линии коя партия какво обещава, поне от по големите партии, които имат шанс да влязат

http://glasovoditel.eu/

yakuza_
04-20-2013, 19:37
Зелените
Нова Алтернатива
ДБГ
РЗС
НФСБ

Според тоя сайт :D Ма аз не мисля да гласувам за някоя от изброените, все още не съм решил за кого ще гласувам, ама 100% ще е за някоя малка партия.

sweetycherry33
04-20-2013, 19:41
За кого ще гласувам ли?

Ще гласувам за Мечтите си! А не за внушаващите отчаяние, страх и ужас Средства за Масова Дезинформация!
Ще гласувам за Пирин, Стара планина, Родопи, Средна гора, Рила и цялата българска свещена земя! А не за чуждите курорти!

Ще гласувам за баба и дядо на село, които са нашите истински корени! А не за прехвалените "бизнес"-роботи, които тичат ли, тичат... и те не знаят вече за какво...!

За Истината ще гласувам! А не за Обещаващите Лесно и Никога не спазващи думата си Слуги, облечени във власт!
Ще гласувам за Мира! А не за покупката на нови оръжия, от които България няма нужда!

За Радостта ще гласувам! А не за покварата, която се лее от екраните на повечето телевизии!

За птиците, които кацат на чистите от отрови дървета ще гласувам! А не за евро-законите, които позволяват все по-голямото отравяне на почвите ни, на храните ни, на водите ни, на душите ни.

Ще гласувам за Истинското семейство, което се крепи на взаимното уважение между мъжа и жената, на Любовта и подкрепата между всички в него! А не за съквартирантството, представящо се за "семейство"!

Ще гласувам за завръщането на пчелите и за чистия им мед! А не за претъпканите с отровени храни хипермаркети, които идват от близо и от далеч!

Ще гласувам за Свободата на Децата в училище от празните и вредни лъже-знания, които карат учителите им да се превръщат в мъчители! Няма да гласувам за Покорството и Подчинението, представяно като "Съвременно образование"!
Ще гласувам за Любовта, която тръпне за Човечност и Съзидание! А не за Похотта, която се преструва като опитна куртизантка!

Ще гласувам за Богата и Щастлива България, в която благоденствието на народа е първата грижа на държавата! А не за държава, която се стреми да измисли всякакви закони и закончета, законченченца и законища, за да задуши и унищожи всичко здраво и народополезно!

Ще гласувам за Свободата на Духа! А не за чуждопоклонничеството пред САЩ, Израел, Европейския съюз и другите империи, които искат да задушат всичко читаво и човечно!

Ще гласувам за легализирането на конопа и всички други забранени растения, което ще даде в ръцете на българите огромни възможности за честна и обилна прехрана! 1 кг коноп дава толкова целулоза, колкото 4 кг дървесина! Конопът лекува много болести! Конопът е безценно растение!

Ще гласувам за Приятелството, което устоява на трудностите и не се кланя пред заплахите и преследванията! А не за Малодушието, което следи накъде ще задуха вятърът и се пребоядисва според "силните на деня"!

Ще гласувам за идеала на Александър Стамболийски "Земята на тези, които я обработват с любов", защото само за 3 години по неговото управление България стана най-големия износител на чиста храна в Европа и това застраши плановете на тайния световен елит и затова беше направен антиконституционният преврат срещу него и управлението му!
Няма да гласувам за това, да ме оценяват посланици на чужди страни, да ми дават оценки "специалисти" от шпионски централи, да ме категоризират садисти, облечени във власт!

Ще гласувам за градината си, в която усещам Земята, че е жив организъм! А не за бетонните затвори, в които сме напъхани, за да се "чувстваме цивилизовани"!

Ще гласувам за честни, смели и обществено отговорни журналисти! А не за продажни, безсъвестни и садистични слуги, наричащи се "журналисти"!

Ще гласувам за Щастието, което идва от Решимостта да отстояваш себе си, семейството си, рода си, Родината си! А не за Нещастието, което идва от Предателството на всичко свято заради одобрението на "господарите"!

Ще гласувам за Светлия Образ на Благоденствието, който вече все повече надделява в душите на все повече хора! А не за Лъже-духовния образ на Страданието, "което сме били длъжни да понасяме", с който ни заливат от различни лъже-възвишени "учения"!

Ще гласувам за възстановяването на българския държавен суверенитет, предаден подло с подписването на Лисабонския договор! А не за още по-голямото заробване с "влизането ни в Шенген"! Дано никога не влезем в този капан!

Ще гласувам за Здравето, което идва от Дружбата с Природата! А не за Болестите, които идват от Невежеството, представяно като "наука"!

Ще гласувам за Вярата, която дава сила да продължиш да живееш вдъхновено! А не за Безверието, което ти внушава, че "от теб нищо не зависи"!

Ще гласувам за Търпението, което ми казва, че днес няма такава Партия, която да изпълни моята мечтана Програма за Спасение на България! А не за Припряността, която ми внушава, че "Само ....... може да ни изведе от кризата!" Видях десетки пъти тази измама! И от доста отдавна не я допускам до себе си!

Ще гласувам за Образа, който ще възроди Духа на Българина! Но не за ден или два, а - завинаги!

Сега ми предстои Конгрес "партиен" :), в който "делегат" съм си само аз :) :) :) и на конгреса ще обсъждам редица "точки"... :) :) :) Ведически ... За онзи, който разбира що е "ведическо" :)
Дневният ред и решенията на конгреса не са отворени за наивници и подлеци! Шпиони също не са добре дошли! Само онези, които Душата си са склонни да послушат - нека заповядат! Заседанието ще бъде "излъчено" по невидими лъчи! :) :) :) Почувствайте го! :) :) :)
Лека нощ и прекрасни сънища! Очакват ни велики и прекрасни времена! :)

ParadOx
04-20-2013, 19:53
не мисля да гласувам...

ЕДИТ: Горният сайт ми показва Зелените, Нова Алтернатива, ВМРО-БНД, ГОРДА България, ДСБ..., но въпреки това мисля да не гласувам.

LovEsIckk
04-20-2013, 20:00
НФСБ
Зелените
ВМРО-БНД
НДСВ
Атака
според сайта..

Oy7ofCon7roL
04-20-2013, 20:28
Ами нали си има опция и от там може да включите само по-големите партии с реален шанс да минат бариерата

ма тоя сайт не е толко важен, важно е вие какво мислите

yakuza_
04-20-2013, 20:30
Предпочитам за някоя малка, която няма шанс да влезе, така винаги ще мога да обвинявам правителството за всичко, вкл и за ниската ми реализация в живота, мързела ми, рака на матката и каквото др се сетите :D

Oy7ofCon7roL
04-20-2013, 20:36
така винаги ще мога да обвинявам правителството за всичко

нали знаеш, тройната коалиция е виновна за всичко, в частност станишката :D

Chrizz
04-20-2013, 20:59
Глас Народен : )

yakuza_
04-20-2013, 21:13
да не забравяме и Костов :D макар, че наистина първите 2 години от едно правителство са резултат от предното, ако има честни избори, а такива няма да има и по някаква случайност съберат пак там 40% и ги подкрепят още малко за правителство, ми е интересно, кой ще е виновен :D

Supermassive____
04-20-2013, 21:13
Аз винаги съм гласувал за партия Атака и пак ще пусна гласът си за нея. Волен е единствения политик с ясен и бистър ум. Политик с визия за бъдещето на България. И дано народа се събуди най-накрая от този летаргичен сън и да помисли трезво.

yakuza_
04-20-2013, 21:33
Волен Сидеров е най-щедър към българите, обещавайки им 1000 лв. минимална заплата и 500 минимална пенсия. Според него това обещание е реално и парите могат да се осигурят като се съкрати голямата и раздута администрация, прекрати се контрабандата и се прекратят неизгодните концесии за добив и износ на злато от България.

Отпреди 5 дни. 1-во ако минималната заплата е 1000 лева, ти като частник ако имаш 4 работника които в момента работят на минимална заплата, как ще им я осигуриш като стане 1000 лева ? Ще остави 1 макс и ето ти 3ма безработни. Като съкратиш администрацията ? Ето ти нови безработни. Контрабандата да се прекрати не може, има я във всяка държава, винаги ще я има. Да се намали по - вероятно. А тия концесии нали имат договори, това злато има технология за добиване, кой ще заплати неустойките ? Машини, техника ? А и златото не е неизчерпаемо. Късмет с АТАКА и бистрата глава на Волен.

RedArmy
04-20-2013, 21:45
Чрез избори нищо не се променя - изборите са само за симулиране на демокрация и възможност за избор. http://neoconversation.files.wordpress.com/2012/10/the-illusion-of-free-choice.jpg

Промяната може да дойде само с осъзнати хора, неподдали се на пропагандата, която ни залива. За съжаление бошинството са пълни малоумници, особено младите, които са пълни дебили, неадекватници и напушляци. Не само в България, навсякъде. Дори на протестите имаше 2-3% хора, които знаят какво искат и какво трябва да се промени и 97% малоумници, водени от стадното си чувство, тоест "ае щом тука са се събрали толкова хора, ше взема да ида и аз, да не остана по-назад". С нетърпение чакам целият театър да свърши и ЕС да се разпадне. След това най-вероятно ще има масови протести в целия свят и главно в Европа. Няма по-демократичен начин на управление и организация на държавата от комунизма - работиш това, в което си най-добър и което ти харесва, и взимаш от държавата това, което ти е нужно. Безплатно. Ако ти, който четеш това, се съмняваш в тези твърдения и ги смяташ за пълна глупост - честито! Ти си от 99-те процента, които нямат собствено мислене, а възприемат това, което са чули по телевизията/чели в учебниците, за свое.

yakuza_
04-20-2013, 21:53
Аз съм казал, че тука нещата ще се оправят само с диктатор :D

RedArmy
04-20-2013, 21:58
Волен Сидеров е най-щедър към българите, обещавайки им 1000 лв. минимална заплата и 500 минимална пенсия. Според него това обещание е реално и парите могат да се осигурят като се съкрати голямата и раздута администрация, прекрати се контрабандата и се прекратят неизгодните концесии за добив и износ на злато от България.

Отпреди 5 дни. 1-во ако минималната заплата е 1000 лева, ти като частник ако имаш 4 работника които в момента работят на минимална заплата, как ще им я осигуриш като стане 1000 лева ? Ще остави 1 макс и ето ти 3ма безработни. Като съкратиш администрацията ? Ето ти нови безработни.
Пари в България има предостатъчно. Дори повече отпреди 89-та. Просто са неравномерно разпределени - 80-90% от парите в България са в ръцете на 5-10% от населението, останалите кретат с другите 10-тина процента. Парите са в ръцете на наркотрафиканти, честни мултимилионери, хора, приближени до властта, собственици на телевизии, вестници, списания, дискотеки и т.н. Една минута реклама по национална телевизия е 5-6 хиляди лева, а може би и повече. По време на всеки филм/ предаване има по 3-4 прекъсвания за реклама, всяко от по 15-тина минути. Средно 300 000лв. Сложи ги 100 000. За 60 минути рекламно време. С тези пари могат да се вдигнат заплатите на 1000 човека с по 100лв. И това за 1 час. А за ден? А за месец? Та, пари има. Но на никой не му пука, че някой взима по 300лв на месец, а Марешки си купува кола за 2 000 000. Поредното доказателство, че когато парите съществуват като разменно средство, съществуват и проблеми. Единственото решение на проблема е - всички богати в трудови лагери, отнемане на цялото им имущество в полза на държавата и да работят по 12 часа на ден тежък физически труд. Няма нужда от разстрел - половината ще умрат още на втория ден като започнат работа, защото са паразити и пиявици, хранещи се с кръвта на народа.

А на Волен единственото му добро качество е това, че казва точно кой и как експлоатира българският народ и богатствата на България. За съжаление той нищо не може да направи, и той самия го знае, но предпочита да хвърли въдицата - може и някой шарен да клъвне. И както се вижда бая кълват..

yakuza_
04-20-2013, 22:21
Марешки си е келеш :D една позната работеше в негова аптека и заплатата беше 370 нещо от сорта, а почиваха само в неделя. А като падна правителството плащаше по 50 кинта да ходят да викат пред общината в подкрепа на Борисов :D

102
04-20-2013, 22:32
Забравила е да ти каже, че на хартия е 300, а на ръка е 500.

RedArmy
04-20-2013, 22:33
Това, че ги е мобилизирал в подкрепа на Бойко и аз съм го чувал и със сигурност е вярно :D
Скоро го слушах по някоя телевизия и го питаха как е забогатял и почна да говори глупости от сорта на "започнал съм с една стара лада с ремарке, с които обикалях да зареждам аптеките с лекарства и с течение на времето се издигнах". По-лошото е че го слушахме с едни приятели и много от тях вярваха, че наистина е започнал точно така :(

yakuza_
04-20-2013, 22:41
аз не говоря със сиг, че е вярно, аз знам, че е
тоя дето събираше хората ходи в един бар дето бачка един авер, даже търсеха и хора като имаше протести, ма там плащаха по 20 лв.

DieselBlood
04-20-2013, 23:29
Кур за изборите!

psychopath
04-21-2013, 00:19
Не съм напълно наясно какъв по-точно да бъда избора ми, защото за пореден път ще бъде "по-малкото зле", вместо това, което съвпада с вижданията ми за по-добро бъдеще, ама и на практика, защото празни думи слушам цял живот. Колебая се дали да гласувам "по съвест", доколкото е възможно или да гласувам за имащите някакъв шанс противници на тези, за които не искам да видя.
Знам за кого няма да гласувам. Знам къде се коренят проблемите на българите (въпреки че много от тях не ги осъзнават). Знам какво искам да се промени.
Но предвид цялостната ситуация, манталитет и интелект на средностатистическия българин (особено на младия)... всичко ми изглежда прекалено утопично.
Утопия, която се превръща в апатия...и егоизъм.

Oy7ofCon7roL
04-21-2013, 08:35
Волен само демагогства, повечето от нещата, които обещава на практика са невъзможни. Вярно е, че има някои добри виждания, но те са неизпълними. Да речем много добре звучи да си върнем всички концесии, които на практика ощетяват държавата, да развали договорите с ерп-тата тоест да изгони всички псевдо инвеститори, които печелят на гърба на нископлатения работник и след това изнасят парите в чужбина. АЗ не виждам как тия неща могат да се случат без да изгоним и останалите чужди инвеститори, а ние като малка държава, на която производството и е сринато, имаме много малко вътрешни инвестиции сме зависими от външни инвеститори, пък и все пак ако почнем да национализираме всичко на ред от европа най-вероятно ще ни спрат кранчето, пък и не си мислете, че кой знай кви пари ще спечелим от добива на злато, то не излиза на килчета.
Другото, което Сидеров предлага и звучи добре е семейното подоходно облагане или както той казва ако на член от семейството доходите не превишават примерно 400 лв то тва семейство да не се облага с данъци, НО и да не им се плащат социални надбавки, така на практика да спре тва източване на държавата от циганите за които отиват от 3 до 5 милиарда годишно. Звучи добре, но няма как да стане поне според мен
Иначе якуза е казал останалото

IncendiaSanctus
04-23-2013, 00:02
Твърде вероятно ще отида и ще зачеркна всички партии, или ако реша евентуално ще дам шанс на някоя малка партия да вземе 1-2 места в парламента...

LovEsIckk
04-23-2013, 00:04
кандидатирай се тогава

LovEsIckk
04-23-2013, 00:05
Твърде вероятно ще отида и ще зачеркна всички партии, или ако реша евентуално ще дам шанс на някоя малка партия да вземе 1-2 места в парламента...
сега място-две, като се поразшуми около тях до другите избори - повече

IncendiaSanctus
04-23-2013, 00:14
Интересно беше това с партиите, ето ги и моите виждания, според сайта :

ВМРО-БНД
НФСБ
Атака
Зелените
НДСВ
Нова Алтернатива
СДС
Коалиция за България
ДБГ
ГЕРБ
РЗС
ДПС
ГОРДА България
ДСБ

Знаех си, че съм националист !!!
ХАЙЛ !

LovEsIckk
04-23-2013, 00:16
Хахаха..Ах,Македония, Македония.
Тия ВМРО с друго не можаха да се наложат, толкова години..

IncendiaSanctus
04-23-2013, 00:20
Нали трябва да са интересни с нещо ?
Пък аз лично там ги подкрепям в някаква степен...

Пък и както е казал Бай Ганьо - "И едните, и другите са маскари"...

LovEsIckk
04-23-2013, 00:26
не участвам в такива неща
имам други амбиции за себе си и бъдещето си

LovEsIckk
04-23-2013, 00:33
далеч съм от нея, и тя от мен

darkPaladin
04-23-2013, 07:48
хубави протести бяха сега всичко си е по старо му

Wax
04-24-2013, 07:24
^ тей, тей...
Иначе аз ще гласувам или за ВМРО или за ГЕРБ

Mary_Jane_69
05-01-2013, 08:23
Господари на ефира:
"С какво ще приканите хората да гласуват за вас?"
Меглена: За мен ще гласуват уважаващи себе си хората, целеустремени и борбени и тн и тн
Прошко: Гласувайте за мен,плс.
http://media.tumblr.com/tumblr_m6ybmkVc9x1rs645f.gif

prosto_chovek
05-01-2013, 12:22
37

darkPaladin
05-01-2013, 22:20
сякаш ще виждаме различни муцуни в тоя парламент

ledenakrasota
05-01-2013, 22:23
Аз съм подготвила специална картинка вместо глас.

prosto_chovek
05-01-2013, 22:25
И аз си мислих за един заоблен тричлен, но Светльо Витков ме кефи от хиподил :D