PDA

View Full Version : Дали ще се получи?



mila&sladka
04-21-2013, 12:09
Здравейте, аз съм момиче на 14 години от София. Относително общителна съм, обвързвала съм се на два пъти, но нещата не се получиха добре и "връзките" ми имаха продължителност от по месец-два.
Лятото една моя приятелка ( година по-голяма от мен, за по-ясно ще бъде И. ) ме покани да изляза с нейни познати ( две момчета на по 17 години ) и аз някак си се навих, беше ми малко притеснено. Събирахме се всяка седмица и много се забавлявахме, но по някое време се оказахме в глупав любовен многоъгълник. Едно от момчетата, ще го нарека А., познаваше приятелката ми от години, но сега започна да се задява с нея и беше отрязан. От друга страна аз хлътнах лудо по неговия приятел, нека бъде С. Той беше от типа "лош батко", много печен и забавен, лесно увлича хората около себе си. Но аз бях малко неуверена в себе си и докато се опитам да постигна нещо той тръгна с И. След бурни събития обаче те се разделиха, а по този начин - и цялата ни групичка ( която включваше още едно момче и момиче ).
Мина доста време от тогава и някъде януари месец, в малко променен състав, започнахме да се виждаме аз, приятелката ми и А. Той е като цяло срамежлив ( което прикрива със самоирония и лек хумор ) и мистериозен, чаровен е и се занимава с литература, но също така изобщо не се влияе от чуждото мнение. Почти пълна противоположност е на С. и другите момчета, по които съм си падала досега. По това време ме потърси по скайп под предлог, че имал нужда от рисунки за историите си. Още от лятото знаеше, че рисувам много добре и ме хвалеше, но както и да е. Това беше причината да започнем да си пишем редовно - прекарваме часове на линия и малко по малко се опознаваме. Той е страхотен - мил, чаровен и доста интересен като човек, можем да си говорим за абсолютно всичко, не се оплаква, изслушва ме и тн.
Ето, че минаха горе-долу три месеца и аз малко по малко осъзнах, че съм се влюбила в А., а подобни чувства не съм изпитвала досега. С радост и вълнение очаквам да ми пише, когато се видим в компания непрекъснато си засичаме погледите и ме закача. Казвал ми е, че много ме цени и е готов да ми помогне когато съм в нужда - изоставял е важни за него дейности, за да ми се притече на помощ, независимо от последствията. Когато се видим и когато ме изпраща винаги ме прегръща, а не го прави с почти никое друго момиче.
Когато съм в прегръдките му се разтапям и вече ми е трудно да сме "просто приятели". Около него има прекрасни момичета, наистина много красиви, негови връснички, и се притеснявам, че тези 3 години разлика между мен и А. ще бъдат непреодолима пропаст. Но много се колебая как да постъпя - няма да понеса любовта ми да се окаже несподелена и да си развалим отношенията с моето признание. Дайте ми съвет как да постъпя и моля без хейт и тролене.

Amore-Mio*
04-21-2013, 14:08
Разликата не е голяма, даже си е нормална.

Но някак, лично на мен, нещата ми изглеждат чисто приятелски. И бих те посъветвала по-скоро да не си даваш празни надежди.

Djenka
04-21-2013, 15:51
^ Това, въпреки че според мен можеш да му признаеш, щом сте такива добри приятели. Или пробвай да му кажеш, че си го харесвала преди, за да видиш каква ще е реакцията му и оттам нататък да решиш как да процедираш. Изглеждаш ми като свястно момиче, а той като свястно момче, така че не мисля, че признанието ще ви развали отношенията. :)

sandarma
04-26-2013, 19:55
Щом има по-специално отношение към теб вероятно сте много близки като приятели. Излезте заедно и му обясни как се чувстваш, ако и той има чувства към теб всичко ще се нареди, а и иначе не вярвам да развалите отношенията си с това признание. По-добре действай, вместо да се измъчваш напразно.