PDA

View Full Version : Образование в чужбина след 12 клас?



didencetto7
04-21-2013, 13:25
Здравейте :) Обръщам се към тези, които учат в чужбина, които са учили там или просто имат някакви впечатления... Би ми се искало да споделите мненията си за образованието в чужбина- спрямо трудността, как се справяте финансово, къде финансовия стандарт е по-висок и къде по-нисък... общо взето всичко, което трябва да знае някой, който иска да учи извън България... Другата година ми предстои избора в коя страна точно искам до уча и ще се радвам ако ми помогнете, а най-вероятно темата ще е полезна и на други :) Интересувам се от програми на английски език и по възможност без семестриални такси... Който иска може да сподели опита си :)

sunrisee6
04-21-2013, 13:36
Във всяка страна е различно.
На английски има в Дания, мисля че няма такси там. В Холандия също много ходят, тоест достъпно е. Във Великобритания - там е малко по-трудно, но има адски много информация в интернет. САЩ е на английски, там не знам как стои въпросът. В другите държави май няма много програми на английски. Иначе в Австрия е безплатно образованието, в повечето провинции в Германия и във Франция също.(за Франция не съм 100% сигурна) :)

whitediamond
04-22-2013, 11:42
Трудно е в повечето случаи.
Вашите трябва да имат финансови възможности,освен това трябва да си подготвена физически и психически.
Под безплатно образование се смята,че плащаш само таксите. Освен това ти трябват пари за жилище,храна,това сигурно го знаеш. Трябва и да си много над другите,в смисъл знаеш колко ни обичат българите в Европа,а и по целият свят. Подготви се да те ритат и мачкат,нямам предвид физически,но няма да ти е лесно. Плюс това там няма да има мама и тати,които да помагат.
Не съм учила в чужбина,но познавам някои хора,дето учат там.

alisssa
05-06-2013, 16:21
Бих се радвала някой, който учи право в Германия или Австрия, да сподели информация относно таксите, как се справят с езика, с С1 ли са кандидатствали и т.н. :)

sunrisee6
05-06-2013, 19:33
Бих се радвала някой, който учи право в Германия или Австрия, да сподели информация относно таксите, как се справят с езика, с С1 ли са кандидатствали и т.н. :)

В Австрия няма такси (само едни 15 евро на семестър), в Германия вече в повечето провинции няма такси, а където има са около 500 евро на семестър. Мисля, в повечето университети В2 е достатъчно.
^не уча право