PDA

View Full Version : Не знам какво ми става...



Supraf
04-22-2013, 12:12
Не знам защо но вече много ме е страх да се бия тренирам бокс но днес като се спречках с един мой съученик който е от другият клас и някак си де а знам нещо ми казваше недей не може да пострадаш и той ме удари в лицето аз се надъхах но тогава един друг ни разтърва не успях да го ударя започнах на бокса когато ми посягат да си затварям очите а това е МНОГО лошо има някакъв насаден страх в мен не знам защо един друг ме плюеше петъка много и ме удряше а аз търпях защото ме беше страх...Просто не съм себе си нямам увереност не вярвам в възможностите...Кажете ми какво да направя не искам да го има този страх във мен утре сигурно ще се сбия с този който ме удари днес ... До сега нали като преди 1-2 седмици мисля се сбих с един дето уж силен беше и го набих и имаха нали малко респект към мен но до тук не знам трябва да се сбия за да не стана някоя шматка а това няма да позволя да стане.

antineutral
04-22-2013, 16:28
Страхът ти няма чак толкова общо с това дали се биеш или не, нито с това колко си силен, а просто когато стане напечено, някои хора са склонни да изграждат психическа бариера един вид инстинкт за самосъхранение, и от друга страна - да не нараниш опонента. На този бокс дето го тренираш не ви ли учат как чисто психически да се каляваш за бой - как да понасяш нанесените удари и как да нанасяш?
На първо време ако питаш мен гледай да си спестиш боя утре, пробвай с думи, с мирни средства, с всичко каквото е по-добре от това да се биеш - спечели време, докато се научиш, че боят не е тъй страшен и невинаги така наложителен, както си мислиш(а за това ще ти е необходимо време :)). Ако се стигне до там обаче - действай смело и да не ти пука от няколко тупаника в нечия глава.

nosferatu23
04-25-2013, 17:59
Не знам защо но вече много ме е страх да се бия тренирам бокс но днес като се спречках с един мой съученик който е от другият клас и някак си де а знам нещо ми казваше недей не може да пострадаш и той ме удари в лицето аз се надъхах но тогава един друг ни разтърва не успях да го ударя започнах на бокса когато ми посягат да си затварям очите а това е МНОГО лошо има някакъв насаден страх в мен не знам защо един друг ме плюеше петъка много и ме удряше а аз търпях защото ме беше страх...Просто не съм себе си нямам увереност не вярвам в възможностите...Кажете ми какво да направя не искам да го има този страх във мен утре сигурно ще се сбия с този който ме удари днес ... До сега нали като преди 1-2 седмици мисля се сбих с един дето уж силен беше и го набих и имаха нали малко респект към мен но до тук не знам трябва да се сбия за да не стана някоя шматка а това няма да позволя да стане.

дръж си очите отворени или поне опитай
и като те е страх от публично унижение тоест да не те набие пред момичетата в училище го хвани след часовете когато се прибира и го смачкай необезпокояван ;) успех

Stray
04-25-2013, 18:21
Гледай това -> http://www.youtube.com/watch?v=S9MiYflfkeo и ще се оправиш! :)

vladyman
04-25-2013, 18:32
Недей да се биеш извън тренировките. Колкото и добре да се биеш и колкото и да си зъл, винаги има някой който се бие по-добре и е по-зъл. И ако му скочиш ще съжаляваш. Много.

Казвам ти го съвсем сериозно. Когато бях ученик имахме в съседният клас един бияч - голям, як, смел. Тренираше нещо (бокс май, не помня) и постоянно си търсеше с кого да се бие. Е, накрая си го намери в лицето на група скинари. Оставиха го осакатен и оттогава нататъка тоя същият бияч е в инвалидна количка. И в нея ще си остане докато пукне.

Така, че не се прави на голям мъж и не скачай да се биеш освен ако живота ти не е в опасност. Иначе си тренирай бокс, в това няма нищо лошо, напротив даже.

whitediamond
04-25-2013, 19:45
Добре де,нали тренираш,защо не направи защити или поне някакви отклони,за да избегнеш удара ?
На какво изобщо ви учат на тези тренировки...

По темата: най-добрият вариант е да говориш с него,от личен опит го казвам. Преди не го вярвах,смятах,че тези работи с приказки не се оправят. Но след като поговорихме с този човек нещата се оправиха.
Вероятно няма да ми се вържеш и на другият ден ще се сбиете пак,но си помисли, дали си струва да се биете ? Ти ще го биеш,той ще те бие и докога така ? Докато не си счупите нещо или единия не влезе в болницата...

mgdream
04-26-2013, 18:15
Опитай първо с разговор. Шматка от това няма да станеш. Шматка ще станеш, ако много се надъхваш, а след това не смееш да направиш нищо, както е в твоя случай, и си изядеш боя. Ако не се получи с думи, давай на принципа "бий, за да те уважават".