PDA

View Full Version : Има ли любов от разстояние?



supernaturalxaxa
04-22-2013, 12:29
Има ли?

granger
04-22-2013, 12:38
Може и да се появи, но връзка от разстояние,освен ако не е много кратно и временно това разстояние...не се поддържа.

LadyDi
04-23-2013, 08:12
Може и да се появи, но връзка от разстояние,освен ако не е много кратно и временно това разстояние...не се поддържа.
Поддържа се, ама трудно и често с цената на много компромиси, които на такава възраст повечето не сте готови да правите. Пък и не е редно да правите.

Violenza
04-23-2013, 11:36
Поддържа се, ама трудно и често с цената на много компромиси
Това.

Въпросът е да си убеден, че си заслужава.

Chacho
04-23-2013, 11:55
Поддържа се, ама трудно и често с цената на много компромиси, които на такава възраст повечето не сте готови да правите. Пък и не е редно да правите.

Заличи ми полето за изява :/

xXxPETYAxXx
04-23-2013, 12:03
Има, в случай, че е преди не е била от разстояние. Но дори тогава е краткотрайна(според мен) и ако продължи прекалено дълго се губи.

DragonLady
04-23-2013, 12:09
Има, но да се поддържа е трудна работа. Трябва много доверие, търпение и лишения. И то само ако си струва, и има шанс подобна връзка да бъде реална.

Chacho
04-23-2013, 12:17
Кво значи "ако си струва". Във всяка връзка трябва да се наливат доверие, търпение и компромиси, и всичките изискват отдаденост. По подразбиране човек трябва да се отдава на това, което си заслужава. Ако можехме от раз да преценяваме кое си струва, щяхме да страдаме много по-малко.

Всяка любов носи толкова значение, колкото сам й придадеш. Дали ще е от разстояние или с въображаем любим, няма никакво значение, защото преживяването е истинско, колкото и да сте алергични към тая идея.

Истинският проблем е точно този, че повечето хора не са подготвени за евентуална лоша развръзка.

LadyDi
04-23-2013, 12:44
Заличи ми полето за изява :/

Скузи :cool:

vinagigotov1
04-23-2013, 16:09
любов може да има, но връзка не

LadyDi
04-23-2013, 17:18
любов може да има, но връзка не

не е вярно

granger
04-23-2013, 17:39
Окей,дори и да може е мегатрудно. Опарих се от подобно нещо. Може би поради факта,че нямаше как да пътувам и разликата в годините, която не е фрапираща. Но при други обстоятелства би ни се получило...но е адски трудно.

Rebirthing
04-23-2013, 17:44
Тъкмо онзи ден гледах едно интервю с една балерина, която от години е омъжена, но в началото връзката й е била от разстояние и то в период от 2 години...Та защо да не може ?

balu4ka
04-23-2013, 18:37
Разбира се ,стига и двамата участващи в нея да са наясно с трудностите и компромисите,които трябва да се правят.Моята най-хубава и смислена връзка,беше точно такава,продължи година и половина.Понякога разстоянието има своите както минуси,така и плюсове.

Kyisi
04-23-2013, 18:53
Разбира се ,стига и двамата участващи в нея да са наясно с трудностите и компромисите,които трябва да се правят.Моята най-хубава и смислена връзка,беше точно такава,продължи година и половина.Понякога разстоянието има своите както минуси,така и плюсове.

Ето това !! Напълно съгласна съм с мацката. Моята връзка продължава вече 2 години. Адски много го обичам, както и той мен.. и разстоянието не ни пречи. :)

marin4itu
04-24-2013, 09:17
С приятеля ми година и половина поддържахме връзка от разстояние 200 км. Сега живеем заедно.
Възможна е така връзка, но ако гледате в най-скоро време разстоянието да се стопи. Трябват и много доверие и отдаденост. Емоциите, които изпитваш, когато се изпращате и посрещате на гарата са несравними, да очакваш да минат еди си колко часа и минути, докато се видите.. Двама души се оценяват повече по този начин, защото не им е даденост да се виждат всеки ден или през ден.

Godzilla
04-24-2013, 09:32
Ето това !! Напълно съгласна съм с мацката. Моята връзка продължава вече 2 години. Адски много го обичам, както и той мен.. и разстоянието не ни пречи. :)

..... Ок .....

А какво става, когато ти е тъжно за нещо на момента и искаш той да е до теб? Да те прегърне и просто да чувстваш присъствието му? Говорите си по телефона? Или си пускате видео разговор по Скайп? Или пък чакате до следващата среща след месец, а понякога дори и повече? Ами какво става, когато на него му стане така, но за разлика от теб, точно на момента има някой, който да заеме тази роля? Един път може и да успее да издържи на изкушението, но дали ще издържи на четвъртия? Мъжете са много по-податливи на такива действия, защото влагат по-малко чувства в тях.

Връзката от разстояние за мен е безсмислена. Налива се емоция в нещо полу-реално без да има никаква гаранция, дори и малка, че тази връзка ще бъде изобщо изживяна, а какво остава за това дали ще бъде сериозна. При връзка от разстояние се създава едно такова изкуствено чувство за привързаност, защото реално нямаш контакта с тоя човек, който ти е нужен, за да прецениш дали той би ти допаднал или не.

За мен, връзката стига повратен момент след първите 5-7 месеца. Тогава знам дали ще я бъде или няма да я бъде. Тия 5-7 месеца при виждане по 2 дни на всеки месец (примерно), се събират в рамките на няколко години. Нужно ли е да пропилее човек няколко години, за да разбере, че се е заблуждавал и човека от другата страна не е това, за което се е представял.

И все пак, връзка от разстояние е много относително понятие. Има значение в кой етап на отношенията е. Колко е голямо разстоянието. Колко са чести вижданията и съответно, колко са дълги периодите на раздяла.

Това, което написах горе е за връзка, която от самото си начало е от разстояние. За останалото, при всеки човек си е индивидуално.

Duhast
04-24-2013, 09:49
Връзка от растояние...трудно,но ест,че може.Както вече писах в друга тема-за любовта граници няма,стига и двамата да се обичат силно.

balu4ka
04-24-2013, 15:42
..... Ок .....

А какво става, когато ти е тъжно за нещо на момента и искаш той да е до теб? Да те прегърне и просто да чувстваш присъствието му? Говорите си по телефона? Или си пускате видео разговор по Скайп? Или пък чакате до следващата среща след месец, а понякога дори и повече? Ами какво става, когато на него му стане така, но за разлика от теб, точно на момента има някой, който да заеме тази роля? Един път може и да успее да издържи на изкушението, но дали ще издържи на четвъртия? Мъжете са много по-податливи на такива действия, защото влагат по-малко чувства в тях.

Връзката от разстояние за мен е безсмислена. Налива се емоция в нещо полу-реално без да има никаква гаранция, дори и малка, че тази връзка ще бъде изобщо изживяна, а какво остава за това дали ще бъде сериозна. При връзка от разстояние се създава едно такова изкуствено чувство за привързаност, защото реално нямаш контакта с тоя човек, който ти е нужен, за да прецениш дали той би ти допаднал или не.

За мен, връзката стига повратен момент след първите 5-7 месеца. Тогава знам дали ще я бъде или няма да я бъде. Тия 5-7 месеца при виждане по 2 дни на всеки месец (примерно), се събират в рамките на няколко години. Нужно ли е да пропилее човек няколко години, за да разбере, че се е заблуждавал и човека от другата страна не е това, за което се е представял.

И все пак, връзка от разстояние е много относително понятие. Има значение в кой етап на отношенията е. Колко е голямо разстоянието. Колко са чести вижданията и съответно, колко са дълги периодите на раздяла.

Това, което написах горе е за връзка, която от самото си начало е от разстояние. За останалото, при всеки човек си е индивидуално.

Доста може да се поспори,защото това,че връзката не е от разстояние не ти дава гаранция дали тя е истинска,дали тя е сериозна и колко дълго би могла да издържи.Това са неща ,които ги показва и доказва времето,не случайно хората опитват и не си поставят някакви ограничения,когато са влюбени.Не мисля,че е по-различно.Тъй като може една връзка от един град да трае и 2 седмици,сещаш се.Това си е до характер и до упоритост.Както казах и по-горе всичко си има своите плюсове и минуси.Понякога не е нужно физическо присъствие,за да можеш да се почувстваш по-добре.Аз съм имала нужда просто да го чуя,да му споделя и да знам,че той е там и винаги мога да му се доверя...Това е.

AnarchyBoy
04-24-2013, 16:05
Ако е временно, тогава ДА има!
Ако времето е прекалено дълго, трудно, особено ако сте деца. Да кажем, че е почти невъзможно.
Разстоянието отдалечава хората твърде много, не само физически, но и на психическа основа.

gabi_94
04-24-2013, 17:38
Ех, тия връзки от разстояния...много зависи от човека. Според мен има любов от разстояние! И не само че я има, ами сигурно точно тя е най-истинската, защото който устои на разстоянието и е верен на човека до себе си, той изпитва любов..
Тия банални фрази от сорта на "ами ако ти е тъжно и искаш да го/я гушнеш?", "ама ако срещнеш друг?" и т.н. могат да ги кажат само хора, които не са държали истински на човек, който не е близо до тях, поне така смятам аз и не ми обяснявайте колко греша и как не разбирам... Друг е въпроса обаче, дали има желание и от двете страни за поддържане на връзка от разстояние - обикновено няма! Изисква се много сила. Другото, което е, аз лично вярвам, че има ли желание, има и начин...

AnarchyBoy
04-24-2013, 17:43
Ех, тия връзки от разстояния...много зависи от човека. Според мен има любов от разстояние! И не само че я има, ами сигурно точно тя е най-истинската, защото който устои на разстоянието и е верен на човека до себе си, той изпитва любов..
Тия банални фрази от сорта на "ами ако ти е тъжно и искаш да го/я гушнеш?", "ама ако срещнеш друг?" и т.н. могат да ги кажат само хора, които не са държали истински на човек, който не е близо до тях, поне така смятам аз и не ми обяснявайте колко греша и как не разбирам... Друг е въпроса обаче, дали има желание и от двете страни за поддържане на връзка от разстояние - обикновено няма! Изисква се много сила. Другото, което е, аз лично вярвам, че има ли желание, има и начин...

Ако не е твърде много времето окей, съгласен съм с теб, но ако е прекалено, има 2 варианта:
Не живеят пълноценно, защото след работа/училище - забиват пред компа/телефона, за да прекарват заедно времето и да не се ревнуват.
Или на единия спира да му пука, и да си трови нервите, започва да вижда "дефектите" у половинката си, започват да се карат, той започва нов живот, излиза забавлява се, а другият все още обича, и агонизира в адски болки, за другия, който obvious не го ебе за случващото се. Тези отношения са сложни, като цяло, и зависи от хората,времето и още ред други фактори.

SuNsEt
04-24-2013, 17:46
И да има, и да няма, аз не си падам по такъв тип връзки.

klimatronik
04-24-2013, 17:50
Има, но влюбване от разстояние - няма!

Kyisi
04-24-2013, 17:54
..... Ок .....

А какво става, когато ти е тъжно за нещо на момента и искаш той да е до теб? Да те прегърне и просто да чувстваш присъствието му? Говорите си по телефона? Или си пускате видео разговор по Скайп? Или пък чакате до следващата среща след месец, а понякога дори и повече? Ами какво става, когато на него му стане така, но за разлика от теб, точно на момента има някой, който да заеме тази роля? Един път може и да успее да издържи на изкушението, но дали ще издържи на четвъртия? Мъжете са много по-податливи на такива действия, защото влагат по-малко чувства в тях.

Връзката от разстояние за мен е безсмислена. Налива се емоция в нещо полу-реално без да има никаква гаранция, дори и малка, че тази връзка ще бъде изобщо изживяна, а какво остава за това дали ще бъде сериозна. При връзка от разстояние се създава едно такова изкуствено чувство за привързаност, защото реално нямаш контакта с тоя човек, който ти е нужен, за да прецениш дали той би ти допаднал или не.

За мен, връзката стига повратен момент след първите 5-7 месеца. Тогава знам дали ще я бъде или няма да я бъде. Тия 5-7 месеца при виждане по 2 дни на всеки месец (примерно), се събират в рамките на няколко години. Нужно ли е да пропилее човек няколко години, за да разбере, че се е заблуждавал и човека от другата страна не е това, за което се е представял.

И все пак, връзка от разстояние е много относително понятие. Има значение в кой етап на отношенията е. Колко е голямо разстоянието. Колко са чести вижданията и съответно, колко са дълги периодите на раздяла.

Това, което написах горе е за връзка, която от самото си начало е от разстояние. За останалото, при всеки човек си е индивидуално.

Дори не изчетох всичко. Писнало ми е от такива писания!! Ако си намерил точния човек.. тея неща с изкушението не са интересни. Говорили са ми ги тея милиард пъти. При мен няма нищо такова. :)

girlwithblueeyes
04-24-2013, 18:21
Има.

Duhast
04-24-2013, 21:47
Добър отговор...

gabi_94
04-25-2013, 05:15
Ако не е твърде много времето окей, съгласен съм с теб, но ако е прекалено, има 2 варианта:
Не живеят пълноценно, защото след работа/училище - забиват пред компа/телефона, за да прекарват заедно времето и да не се ревнуват.
Или на единия спира да му пука, и да си трови нервите, започва да вижда "дефектите" у половинката си, започват да се карат, той започва нов живот, излиза забавлява се, а другият все още обича, и агонизира в адски болки, за другия, който obvious не го ебе за случващото се. Тези отношения са сложни, като цяло, и зависи от хората,времето и още ред други фактори.

Мдаа...всъщност не написах най-важното - да има изглед, че ще са заедно в бъдещето. Примерно, че единия ще се премести и т.н. И да, прав си, че доста често чувствата не са двустранни...

AnarchyBoy
04-25-2013, 11:02
Аха, в повечето случай не са двустранни, за съжаление, но к'во да се прави живот, такъв е искаш не искаш.

feikk
04-25-2013, 19:41
Познавам такива хора. Имат връзка преди тя да замине, но и двамата са прекрасни. Доста години вече той я чака на летището на всеки 6 месеца и тия 10 дни тука си ги правят незабравими. Не казвам, че не страдат, че не им е гадно и че не са били много пъти на ръба. Но са заедно. Те са ми живия пример, че такова нещо може да съществува. Аз например надали ще мога да преживея такова нещо. Независимо от етапа на връзката ми. Всеки човек има нужда от различни неща, така че не може да се каже точно кое съществува и кое не, а и на кому е нужно... ?

UniCoWN
04-26-2013, 17:27
Имам приятелка, която се запознава с момче от чужбина на едноседмична екскурзия. И тази една седмица е единственото време, в което са били физически заедно.
Вече са ''заедно'' около 7-8 месеца, което фактически погледнато не е много за връзка. Уж всичко е прекрасно, уж все търсят възможност пак да се видят.(Непълнолетни са, трудно ще им е.)
Това не беше най-добрия пример, но май е единствения, който знам около мен.

Мисля, че любовта от разстояние може да просъществува, но остане ли с тази дистанция тя няма бъдеще. Което ме кара да мисля, че такава любов не би продължила много време.

Далеч от очите, далеч от сърцето. Рано или късно.

atiyana
04-27-2013, 12:51
Има любов от разстояние, ако обичаш разстоянието не е от значение вече една година сме разделени с приятеля ми той е в Англия, а аз в България и сме в отлични отношения. Обичам го и той ме обича, разбира се, че е трудно трябва да си имате доверие и силна обич, за да бъде възможно. Дано съм била полезна :)