PDA

View Full Version : Подути зърна?



Lambda
04-22-2013, 20:56
Здравейте, аз съм момче на 13 и от повече от половин година са ми подути зърната. Първо се поду само едното и леко, след това се поду и другото леко и сега нарастват в синхрон :( Не мога да разбера какво е, защото нявсякъде в интернет пише, че може да си остане за цял живот или че е от хормоните. Даа... но пишеше, че на тези от хормоните им се оправя за 2-3 седмици, а мойте просто се влошават с времето :( Подути са към 3-4мм и ме болят само ако ги ударя (имам предвид , че ако някой ме фрасне ме болят, но иначе не ме) също като го пипна усещам като топче вътре. Имаше какви ли не неща в форумите :( 1. Гинекомастия - остава си за цял живот; 2. Натруване на мазнини - трябва да отслабна, но аз колко да отслабвам? 157см 50кг..най-много 2-3 кила; 3. Хормони- уж от хормоните минавало, ама при мен не минава от доооста време. Офф... не знам! Моля някой, ако знае нещо да ми каже! (Тези, които ще кажат отиди на лекар са излишни... Срам ме е ;д)

Fisherman
04-22-2013, 21:03
Има някаква мода момчетата да си стискат и извиват зърната като се видят по коридорите в даскало,ако е такъв случая,спират да те пипат=минава ти.

Lambda
04-23-2013, 04:39
Ти очакваш да получиш медал по остроумие ли ? Искам сериозни отговори !

magi_dark
04-24-2013, 06:18
Виновни са пубертета и хормоните...... Когато млечните жлези се развиват се получава това подуване,с течение на времето ще мине..... Ако обаче те притеснява толкова отиди на мамолог...........

r0073x
04-24-2013, 18:41
Я си пусни един хормонален профил, най-вече да ти се видят нивата на естрадиола.
Вариант 1: имаш висок тестостерон, който организма се чуди, в какво да го превърне - DHT или естрадиол и избира да ароматизира до второто (женски хормон, който води до увеличаване на гръдната тъкан. При мъжете, както е в твоя случай, най-вероятно, говорим за гинекомастия).
Вариант 2: Някакъв друг хормонален проблем, пак свързан със завишени нива на естрогени.

Върви на ендокринолог

Lambda
04-25-2013, 12:07
Еми при мен не ми растат цици, а имам нещо като топче под зърната. А за лекар не мога, защото ме е срам ;д

DENKAZ
04-25-2013, 22:05
И от какво те е срам? Да си покажеш гърдите, които ги нямаш ли?

gynecomastia
01-30-2014, 12:09
Lambda, най-вероятно говорим за първоначалните стадии от развитието на гинекомастия. Така почват нещата - зърната те сърбят, стават чувствителни, дори болезнени на допир. Под тях се оформя "топче", което е увеличаващата се млечна жлеза (момчетата също имат). След като хормоните ти се нормализират, може всичко да премине, но няма гаранция. Ако организма ти е склонен лесно на превръща мъжките хормони в женски (тестостерон в естроген), тогава почти сигурно ще си имаш малки цицки и/или подпухнали и стърчащи ареоли. За да стопираш този процес, трябва да оптимизираш хормоните си. ZaЗа целта ти трябват малко знания. Като начало ти препоръчвам да прочетеш двете ми статии.
Тийнейджър с начален стадий на гинекомастия (http://www.gynecomastia-bg.com/2009/12/teenage-gynecomastia-pain.html)
Висок естроген (естрадиол) и как да го намалите (http://www.gynecomastia-bg.com/2013/02/estrogen-detox-estrogeni-izchistvane.html)

Ако имаш въпроси, пиши ми на мейла, който съм дал в сайта.