PDA

View Full Version : Искам да свиря на цигулка.



yoniaw
04-23-2013, 18:24
Здравейте, tulips.Имам огромно желание да свиря на цигулка.Сега съм на тринадесет години и всичко е толкова трудно...Знам, това изкуство се учи от по-рано.Когато бях четвърти клас аз исках да започна да свиря на китара.Споделих на родителите си.Те отказаха.Решиха че нямам достатъчно време.И аз се отчаях...винаги каквото кажеха те аз замълчавах и не упорствах.
От доста време знам че моят пра-пра дядо е свирел на цигулка.Дори е останала тук...няма струни, нито косъмчета по лъка.Било е емоционален момент за него и той я оставил на страна...завинаги.
Намирам този музикален инструмент за нежен и красив.Аз самата обичам нежни неща и бих искала да стана част от нещо красиво и нежно.Искам просто така в чест на този човек и за самата мен да започна да свиря.Не искам да бъда професионалист, но ако ми се отдаде възможност- Защо не?Въпреки че закъснях.Реших да закупя евтина цигулка, с помощта на която да усвоя материяла лесно, а когато порастна да реставрирам тази и да я запазя като, ценна за мен вещ, тези хора тук нямат желание да се занимават с реставрации :D Кажете ми някоя хубава марка на удобна цена и свестен учител и колко горе долу се плаща на час.От София съм.

prosto_chovek
05-02-2013, 18:11
Никога не е късно да започнеш да се занимаваш с изкуство. Цигулката е трудна, научи малко музикална теория първо, виж в интернет, 100% ще има поне 10 музикални школи, от които поне 5 ще са на известни музиканти. Успех с цигулката ;)

ledenakrasota
05-02-2013, 18:15
Ще те изръсят за парички. Ако ти преподава някой студент от консерваторията, може да ти вземе по-малко отколкото учител. При цигуларите не знам как са цените. Но ти препоръчвам а отидеш в музикалното. Там учителите на по-малките деца могат да те посъветват добре. Отпускат и инструменти под наем на добри цени. Ще ти трябва доста време да упражняваш само вибратото, но щом е за удоволствие, не му мисли. Важното е да бъдеш информирана, за да прецениш всичко.

anonymous929647
05-25-2013, 15:22
Винаги упорствай!!! И аз като бях на 11-12г. реших, че искам да свиря на китара, но родителите ми не ме взеха на сериозно. След време, започнах да говоря само за това, купих си китара, намерих си учител/доста евтин/ и сега ходя на уроци/родителите ми ги плащат/. Така че, ако искаш нещо много силно, НИКОГА не се отказвай!!! :)