PDA

View Full Version : А вие как бихе постъпили?



ShtrudeL
04-24-2013, 04:18
http://vbox7.com/play:be3fb59872

Wax
04-24-2013, 07:04
Връщал съм 60 кинта в портмоне и пак са ме ебавали :д

nqmaznacheniee
04-24-2013, 15:01
Идея си нямам как бих постъпил, но съм сигурен, че дори и да ги върна не бих се похвалил на всички, да не говорим да се покажа по телевизията. Мамка му, добро се прави, за да помогнеш от сърце, а не за да си начешеш егото и да разправяш колко си велик след това.

Да го духа тъпата кучка, мноУ мразиМ позьори :D

ShtrudeL
04-24-2013, 15:22
ъм.. единствено ме издразни, когато я попитаха 'Очакваш ли благодарност' и почна да ги усуква някви..

Аз ако бях.. има 2 варианта ест:

Да ги взема: Да ги взема.. ще си помогна със сигурност с тях (каквато и сума да са).. ама.. ще ми е супер гузно и виновно.. много.. абе постоянно ще ме яде и ще си мисля на кой ли са тея пари.. ама дали пък на тоя човек не му трябват много повече и т.н..
Да ги върна: ..ами ще се почувствам добре от това, че съм направила добро и че ако аз самата изгубя голяма сума пари, ще се радвам да ми ги върнат.. И ест ще ми е и тъпичко, защото примерно биха ми помогнали.. ама пък ще си повтарям, че това е правилното и мисля, че ще се чувствам по-добре..

Всъщност веднъж си изгубих личните документи, вътре имаше и карта за тролей.. и едни момичета ме намериха по личната карта и ми ги върнаха, но без картата за тролей (която винаги си стои там и не я вадя и няма как да падне), което до някъде е готино, че са върнати, ама все едно да намеря портмоне с двайсЕ лева и да върна само портмонето..

weezy.
04-24-2013, 16:05
Връщал съм портмоне и телефон за 1500 лв .. мене ме няма по телевизията :D
Отивам аз в едно левче(магазин) и един човек кво гледа кво прави и си забрави телефона и портмонето на един рафт и си излиза от магазина. Излизам аз да му върна портмонето и телефона, а човека вече запалил колата и тъкмо да потегля .. махам му аз с ръце да не потегля и му отивам на прозореца и му върнах нещата, човека просто унемя, тръгна да ми дава 20 лева, аз му казах, че няма нужда .. след това пък разбрах, че били приятели с баща ми. :D

anonymous908491
04-24-2013, 16:11
Връщал съм телевизор, гадно е да те хванат.

embraceme
04-24-2013, 16:20
нищо не връщам.

EinGutesKind
04-24-2013, 16:58
Естествено, че не бих върнал нищо. Чест и морал корем не пълнят. А тоя, който се разхожда със 700 лева, със сигурност има и други.

Mary_Jane_69
04-24-2013, 17:33
Идея си нямам как бих постъпил, но съм сигурен, че дори и да ги върна не бих се похвалил на всички, да не говорим да се покажа по телевизията. Мамка му, добро се прави, за да помогнеш от сърце, а не за да си начешеш егото и да разправяш колко си велик след това.

Да го духа тъпата кучка, мноУ мразиМ позьори :D


ауу тоя мн го уважавам

Oy7ofCon7roL
04-24-2013, 18:46
Имал съм бая случаи да намирам портмоненца с пари (с незначителни суми) ако има документи ги предавам в полицията, а паричките са за мен. Ако намеря много пари ама примерно да видя, че са на някой пенсионер ще ги върна, иначе не

FuCKkK13
04-24-2013, 18:50
Идея си нямам как бих постъпил, но съм сигурен, че дори и да ги върна не бих се похвалил на всички, да не говорим да се покажа по телевизията. Мамка му, добро се прави, за да помогнеш от сърце, а не за да си начешеш егото и да разправяш колко си велик след това.

Да го духа тъпата кучка, мноУ мразиМ позьори :D

мхм ..........

FuCKkK13
04-24-2013, 18:52
Естествено, че не бих върнал нищо. Чест и морал корем не пълнят. А тоя, който се разхожда със 700 лева, със сигурност има и други.

не е сигурно и не винаги е така.... може човека да има да плаща нещо примерно.. никога не можеш да бъдеш сигурен

RagioL
04-24-2013, 19:15
Намирал съм само 20 кинта на улицата и не видях адрес върху тях.

RedArmy
04-24-2013, 19:42
Естествено, че не бих върнал нищо. Чест и морал корем не пълнят. А тоя, който се разхожда със 700 лева, със сигурност има и други.
Донякъде си прав. Сега, ако някой подскочи, че може това да са били последните пари на някой и да ги е изгубил, явно не знае как беден човек пази парите си. Така че е малък процента на нуждаещите се от парите, които биха ги изгубили. А на богат не бих ги върнал. Иначе съм връщал портмоне с 80лв на един възрастен човек преди 10-тина години, но имаше паспорт и документи. То това е и единственото, което съм намирал де.

EinGutesKind
04-24-2013, 19:53
^ Много ясно. А и няма ненаказано добро.

RedArmy
04-24-2013, 20:04
Има такова нещо...
общо взето, в днешния свят, всеки казва че "няма вече добри хора", а реално и да си такъв, няма кой да те оцени, най-много да ти теглят някоя цветиста..

machoka
04-24-2013, 20:49
Има такова нещо...
общо взето, в днешния свят, всеки казва че "няма вече добри хора", а реално и да си такъв, няма кой да те оцени, най-много да ти теглят някоя цветиста..

не е нужно някой да те оценява. ще го направиш заради личната себеоценка.

MaLyKoLiU
04-24-2013, 22:37
Връщал съм намерени портфейл и айфон преди около година... :)

nosferatu23
04-24-2013, 22:49
ще оставя портмонето и документите на някоя патрулна кола полицейска, но без парите. най тежкото е да си вадиш нови документи. ама за кинтите, признавам че нямам много морал в някои отношения,не мисля да поправям чужди грешки за невнимателност и т.н. пък и тва ще им служи като поука ;) 700 кинта добре са ми дошли

psychopath
04-25-2013, 05:36
Nema vracanje, Levskog ne plasta! :D

kalpazanka
04-25-2013, 06:59
ще оставя портмонето и документите на някоя патрулна кола полицейска, но без парите. най тежкото е да си вадиш нови документи. ама за кинтите, признавам че нямам много морал в някои отношения,не мисля да поправям чужди грешки за невнимателност и т.н. пък и тва ще им служи като поука ;) 700 кинта добре са ми дошли

Ще му тръснат глоба за неправилно съхранение на личните документи. И за капак ще е със 700 кинта на минус.
Всъщност няма да е трудно да си вземе парите обратно, имайки предвид, че ще пишеш обяснения при какви обстоятелства си намерил документите. Мини без 700 кинта, не се излагай като кифладжия.

nosferatu23
04-25-2013, 11:58
Ще му тръснат глоба за неправилно съхранение на личните документи. И за капак ще е със 700 кинта на минус.
Всъщност няма да е трудно да си вземе парите обратно, имайки предвид, че ще пишеш обяснения при какви обстоятелства си намерил документите. Мини без 700 кинта, не се излагай като кифладжия.

Като казах че ще ги оставя на някоя патрулка говорих буквално че ще ги оставя , а те ще се погрижат да върнат документите. Колко ще е глобата, 10 лв ? Заслужава си ходенето по мъките.

Ако парите са откраднати обаче, примерно някой ги е свил от колата или от чантата,и попаднат в мен ще ги върна с удоволствие. Но нека правим разлика между откраднато (насилствено отнето) и забравено , второто е по собствена вина и няма на кого да се сърдим освен на себе си !

SpiritInBlack
04-25-2013, 12:03
Имайки предвид , че на брат ми абсолютно непознат му върна портмоне с доста по-голяма сума във валута , не бих се поколебал дори за секунда как да постъпя. Ще мине време да пишем протоколи отностно предаването и получаването , но никога не бих взел чужди пари.

kalpazanka
04-25-2013, 12:08
Като казах че ще ги оставя на някоя патрулка говорих буквално че ще ги оставя , а те ще се погрижат да върнат документите. Колко ще е глобата, 10 лв ? Заслужава си ходенето по мъките.

Ако парите са откраднати обаче, примерно някой ги е свил от колата или от чантата,и попаднат в мен ще ги върна с удоволствие. Но нека правим разлика между откраднато (насилствено отнето) и забравено , второто е по собствена вина и няма на кого да се сърдим освен на себе си !
Глобата е 50 лв. минимум. Таванът е 300. Отделно, за да се разминеш с обясненията, не трябва в патрулката да има никой, иначе ще пишеш къде, как и защо. ;)

nosferatu23
04-25-2013, 12:25
Глобата е 50 лв. минимум. Таванът е 300. Отделно, за да се разминеш с обясненията, не трябва в патрулката да има никой, иначе ще пишеш къде, как и защо. ;)

муахахах кефиш ме честно :D

бих оставил 50 кинта тогава да покрия глобата, проблема е че полицаите ще отидат да изядат по 1 топла чорба с тия кинти мухах

и да, ще им почукам на прозореца да го свалят , после ще го хвърля вътре и ще офейкам като избягал арестант :D

просто ще го сложа до капака под чистачката с една лепенка изгубено и тва е

700лв може да ви се струват малко за да си прескочите моралните ценности дето сигурно ги няма
ако парите са да кажем 50 хиляди и са заебани на някое място без камери и свидетели , ще ги върнете , тъй ли ? please...

anonymous708973
04-25-2013, 13:37
^ Много ясно. А и няма ненаказано добро.

Баси тъпата логика.

Ако е портмоне с документи и пари - ще го върна. Хич няма да са ми излишни 700 лв., на кого са му излишни? Не знам кой носи 700 лв в брой, но ако ги има, значи са наскоро изтеглени и вероятно трябва да се плаща нещо с тях. Ще ми мине през ума да ги взема, но няма да го направя.
А ако намеря пари на улицата - е, то по-смислен вариант от това да ги взема, не виждам.

kalpazanka
04-25-2013, 14:36
бла бла

Ти пикая на *моралните ценности* да гепиш кинтите и да върнеш документите, че и да оставиш 50 лв за глобата.

Fisherman
04-25-2013, 14:50
Човешкото око е ненаситно.

nosferatu23
04-25-2013, 17:01
Ти пикая на *моралните ценности* да гепиш кинтите и да върнеш документите, че и да оставиш 50 лв за глобата.

Права си, поне имам честност , че нямам морал , не е ли похвална честността ми, която в днешното общество........липсва !