PDA

View Full Version : Книги на английски



monroe999
04-24-2013, 05:21
Когато започнахте да четете на английски, с кои книги започнахте? Препоръчайте ми някои по-леки, но не и чак някоя детска. :D

nevermind...
04-25-2013, 13:04
Аз първоначално пчнах да чета комикси на английски, тъй като бях принуден :D Иначе една от любимите ми книги е A Million Little Pieces, също и The Catcher in the Rye- те не са лекички.. Впрочем кой клас си?

thesunteddy
05-09-2013, 08:41
Ако имаш Android на телефона, може да си инсталираш Wattpad. Има суперски книги на английски. :3

tori
05-14-2013, 13:04
^Аз съм със 10000+ Free ebook reader на таблета и е доста добър. Иначе в момента чета Хари Потър и философския камък и като че ли това ми е първата книга. Можеш и ти да почнеш с нея примерно. Малко ми е кофти, щото трябва да се спирам, да се замислям и после пак да чета ама се свиква сигурно.

M37_Unseen
08-05-2013, 16:51
Четенето на книги е един от най-добрите варианти да напреднете с езика.За тези, които все още не могат да четат в оригинал препоръчвам да си вземат адаптирани книжки към тяхното ниво.Има за всяко ниво, дори elementary.Може да ги изтеглите от нета или да ги купите от книжарницата.

perry_the_platypus
08-06-2013, 05:37
Донякъде е логично да четете първо по-детски книги, защото те са написани на по-прост език от останалите, така че да може децата, които още не са толкова на "ти" с езика да могат да ги четат. По-късно, като овладеете езика - ще четете по-трудни книги.