PDA

View Full Version : Мога ли да успея?



boxich
04-24-2013, 11:42
Здравейте , аз съм в 11 клас паралелка - информатика , математика , английски.Доста ме е яд за избора си , защото не това ми е в кръвта.До 11 клас много мързелувах , попринцип като седна да уча и изкарвам само добри оценки , но ме мързи.Та от 1 месец вече сериозно се замислих какво ще правя след 12 клас. Попринцип Биологията ми харесва като предмет също така и детската ми мечта е да стана лекар. Но с химията съм скаран , не че немога да я разбера просто не уча , понякога като седна да видя за какво става въпрос и слушам в часа разбирам всичко. Та се питам ако се стегна много и тръгна 12 клас на уроци по химия дали ще мога да се подогтвя за медицина. Знам , че е трудно всеки ми вика , че трябва да стане чудо за да влезнеш в МУ , но аз все си давам някакви надежди. Въпросът ми е че имам само 1 година и незнам дали ще мога да се подготвя добре за тази 1 година , защото ако не ме приемат ще ме е много яд за всички усилия.

Chacho
04-24-2013, 12:16
Все едно чета за себе си. Макар че се отказах за медицината, щото бяха скъпи семестрите, а и не се навих да уча химията, та влязох информатика.

1 година е предостатъчно да научиш училищните химия и биология.

kalpazanka
04-24-2013, 12:42
^Не са училищни. :)

Chacho
04-24-2013, 12:49
Има нещо извън профилирания материал?

kalpazanka
04-24-2013, 13:18
Понеже и аз съм била на положението на автора с информатика, БЕЛ и езици, нямахме профилиран материал. Само ЗП. А МУ тва не го е*е. Отделно да не ти говоря какви са ми смешни хорариумите от дипломата за средно по биология и химия.

Amore-Mio*
04-24-2013, 13:20
По принцип няма невъзможни неща.
Ако се стегнеш здраво и започнеш уроците още от сега, да кажем, вероятно, ще успееш.
Всичко си зависи от тебе!

Chacho
04-24-2013, 13:50
Понеже и аз съм била на положението на автора с информатика, БЕЛ и езици, нямахме профилиран материал. Само ЗП. А МУ тва не го е*е. Отделно да не ти говоря какви са ми смешни хорариумите от дипломата за средно по биология и химия.

Да, за това съм съгласен. Мисълта ми е, че не се изисква повече от профилираната подготовка и една година ще стигне.

boxich
04-24-2013, 17:53
Даже и да не ме приемат първата година ще продължавам с уроците и ще се опитам пак по добре да изпусна 1 година , но да уча нещо , което искам (лекар) въпреки , че химията ми е слаба , отколкото да запиша нещо ,което няма да ми харесва и да се каже, че имам само някакво образование.Но във никакъв случай не трябва да лежа на тая кълка , че ако не ме приемат първата ще опитам втората-трябва да се стегна и да влезна още първата година.

Chacho
04-24-2013, 18:55
Даже и да не ме приемат първата година ще продължавам с уроците и ще се опитам пак по добре да изпусна 1 година , но да уча нещо , което искам (лекар) въпреки , че химията ми е слаба , отколкото да запиша нещо ,което няма да ми харесва и да се каже, че имам само някакво образование.Но във никакъв случай не трябва да лежа на тая кълка , че ако не ме приемат първата ще опитам втората-трябва да се стегна и да влезна още първата година.

Добър хъс.

Violenza
04-25-2013, 11:52
От теб си зависи. Желанието го имаш, стягаш се и даваш всичко от себе си. :)