PDA

View Full Version : Счупен крак



connected
04-24-2013, 14:14
Преди 3 дена си счупих крака , около 5 пръста над външното кокалче на десния крак . Гипсираха ми крака до коляното за 35 дни . Не са ми го намерствали и заради това поне се надявам да не е толкова лошо счупването (дори може и да е пукнато не знам ) . Искам да попитам как ще е след като ми махнат гипса , дали ще мога да вървя сам , без патерици дори и бавно . Понеже е краят на учебната година и трябва да ходя да ме оформят .

vladyman
04-24-2013, 16:13
Най-вероятно ще можеш да ходиш без патерици, но ще имаш слаба болка и кракът ще се уморява лесно. Принципно обаче имаш право да бъдеш оформен по-късно ако по здравословни причини не можеш да се явиш в нормалният срок. Най-важното сега е да се възстановиш като хората. Училището няма да избяга :D

r0073x
04-24-2013, 19:37
Ще можеш. Строшена ти е фибулата (малкия пищял), а на нея пада малко натоварване. Няма страшно ;)

ameli
04-24-2013, 19:40
То ако става дума и гипса можеш да куцукаш :D

darkPaladin
04-24-2013, 22:12
като дойде време ще разбереш при всеки е различно

marin4itu
04-25-2013, 08:42
Моето счупване беше на самото стъпало от външната страна. По-миналата година първите 3 дена на лекции ходих с гипс. Като ми го махнаха оставих патериците и на лекции ходих без тях. Вървях много бавно. От вкъщи до спирката по принцип ги правя 5-7 мин, а тогава вървях 20 :D И се приготви за голяма мускулна треска на крака, който е бил счупен.