PDA

View Full Version : ИНТЕРНЕТ РАБОТА?



PLEYGIRL
04-24-2013, 14:40
Здравейте имам едно запитване към запознатите по темата НАДОМНА/ОНЛАЙН РАБОТА. Ако някой се е занимавал или да се занимава с подобен тип дейност би ли споделил опита си?

Chacho
04-24-2013, 15:04
Ми работех нещо такова. Качвах новини в един сайт. Работата е приятна, нямаше фиксирано работно време, изисква малко усилия и почти никакви умения, не работех на трудов договор, плащаха ми честно (без последния месец), срещах се с работодателя и колегите, плащаха ми прилични пари спрямо количеството работа, бешеш месец за месец заплатата.

Съветът ми е да търсиш нещо добре документирано. Да си на трудов договор, с ясни условия и ясна работа. И е препоръчително да си търсиш нещо, което да не е с процентен доход, за да можеш да разчиташ на него.

В jobs-а има периодично обяви за подобна длъжност на тази, която аз работех. Модератор/редактор на сайт обикновено се водят. Има и други най-разнообразни, особено в ИТ сферата, които позволяват работа от вкъщи и действително се предлага такава. Но като цяло в БГ няма много опции. Дори и за фрийланс.

PLEYGIRL
04-25-2013, 15:52
Благодаря! :) Случайно попаднах на сайтове които плащат за кликване по реклами. Да си бъда честна ми звучи доста странно и все още се чудя дали да опитам. Но определено ще проверя в jobs.bg за някоя такава обява ...

Ahcy
05-02-2013, 16:34
Има възможности. Подобно на това, което е споменал Чачо има и търсене за поддръжка на facebook страници, пак не кой знае каква работа.

Имам един приятел който ми говореше, че е попълвал анкети, но мисля, че не бяха на български, беше изкарал нещо от сорта на 70 лв. за около 20 часа цъкане на компютъра(лично на мен не ми се вижда особено яко).

Доколкото знам статии се продават за около 1лв на 100 думи( става дума за неграмотни, глупави, банални статии)
За изработка на логото (тук все пак трябва някаква квалификация - графичен дизайн или нещо подобно) съм виждал всякакви цени от 20лв. до 200лв. че и повече.

Но и трябва да се внимава с какво точно се захващаш, защото има и много "хиени" както аз ги наричам, които само чакат да прецакат някого (особено това с анкетите и рекламите).

PLEYGIRL
05-02-2013, 21:23
Да попадах вече на тези реклами във facebook и никак не ми изглеждаха реални нещата. Надявам се ,че ще изникне нещо. Това за статиите е добра идея от доста време се занимавам с писане. Ще потърся тук там. Благодаря! :)