PDA

View Full Version : Асоциален непукист



Dekal
04-24-2013, 16:51
Здравейте, аз съм едно почти нормално момче на 17 години.Искам споделя своята история, която започва още от 12 годишен когато мойте родители заминават за чужбина.Тогава бях добре на социално ниво имах повече контакти както с момчета така и с момичета, проблема е там ,че ми беше много тежко защото мойте родители ги няма и трябваше всеки ден да се оправям сам за училище и в повечето случай сам да си готвя.Живея с баба си ,която е доста възрастна и не може да се грижи за мен ,от тогава някакси се сринах психически и изведнъж всички от класа започнаха да ме отбягват и да ми се подиграват изобщо целият клас ми се подиграваше защото говоря тихо и се потдавах на всякакви обиди и закачки приемах ги по-тежко, нямах никакво самочуствие поради липсата на мойте родители бях се затворил в себе си ,тогава започнах да играя компютърни игри само там можех да усетя някакво спокойствие.Аз до 8 клас нямах нито 1 приятел точно когато трябваше да се преместя в гимназия намерих приятел с когото излизах навън ,той ме научи да пия да пуша, което беше голяма грешка но аз просто нямах избор тогава, този мой приятел изобщо не ми допада като характер и ще ви кажа защо.Тъй като много ми се подиграваха в училище ,той имаше приятелчета от тези дето ми се подиграват и ме вкарваше в тяхната компания, тогава подигравките бяха в пълна сила ,дори съм мислил да се саумобивам което беше просто глупава мисъл ,която не ме победи.Моят приятел нито веднъж не ме защити ,не говоря да се сбием или да напсува някого а просто да беше поговорил с тъй наречените негови приятели.Както казах да се сбием аз доста пъти съм се сбивал заради подигравките, който заемаха една огромна част от моето ежедневие.През тези години аз се затворих в себе си ,и с месеци съм си седял вкъщи и съм играел игри ,например 5 лета съм седял без да излизам навън защото няма с кого да изляза ,пък ако изляза може пак да ми се подиграват, което за мен си беше голям ужас.Когато всички на моята възраст си имаха гаджета отиваха на почивки,плаж аз седях в къщи пред пц-то и се опитвах да забравя всичко дори забравих за родителите си не ми пукаше ,не ги обичах вече.Тогава искаш да скъсам всякакви връзки с хора от моя град, и започнах да си пиша с момичета и момчета от други градове, което ми вдъхна малко кураж защото те ме харесваха такъв какъвто съм ,дори се бях видял с едно момиче на живо и много си пастнахме, обаче бяхме от различни градове и не се получи нищо, от тогава съм се отказал от момичетата защото виждах, че е невъзможно такъв като мен да си има приятелка.Момичетата от моят град ме смятаха за утрепка някакъв аутсайдер, заради дългогодишните подигравки.Година след година на подигравки аз бях вече в Гимназия.Тогава малко се нормализираха нещата намерих 3-ма приятели, който ме използваха да се напиваме и аз да им предоставям място, тъй като мойте родители ги няма.Аз се намразих започнах да не се харесвам визуално ,да не харесвам околните ,дори близките.Когато излизах навън ми прилошаваше, кръвното налягане ми падаше до критични граници, започваше да ми се замъгля ,все едно съм пиян.Започнах да заеквам дори ,бях се депресирал явно и започнаха да ми излизат бели косъмчета, явно от много нерви, тогава се бях затворил тотално в себе си.Не отивах на училище. 7,8,9,10 клас имах средно годишен успех 3.00.До 7-ми клас бях най-добър по математика в цялото училище.Дори сега знам много повече от някой съученици, който се хвалят с успех 6.00 и съм го доказал ,дори да съм пропуснал толкова години обучение.И така стигнахме до днешно време, и това което ме провокира да напиша тази тема е ,че повечето хора на моята възраст си нямат идея на къде отиват и какво правят изобщо.Имам си старите "приятелчета" ,също така имам няколко познати.Проблема е ,че дори сега подигравките да са свършили и да мога да си отдъхна ,защото всички заминаха да учат в друг град ,или просто забравиха и надраснаха детинщината си, разбирам колко консервативни са хората около мен коментират всеки недостатък на човека, когато някой си хване гадже и започват да коментират колко е дебела,грозна и т.н.Веднъж си седяхме на една беседка ,с няколко момичете и момчета, което за мен е страшен ужас почвам да се потя и т.н както казах аз съм асоциален или просто казано имам "социална фобия", да премина към същинското на темата ,беше се разлял чай минаха 2-3 пчели и те започнаха да ги убиват, след това дойдоха още пчели и аз им казах ,че не е хубаво да убиваме пчелите защото са много важна част от природата , но те не ме послушаха и се правеха на готини ,като убиха около ~20 пчели.Когато кажа нещо ,защото аз обичам да казвам различни неща ,от това къде ще се напием,ае да цъкаме сварка брат, например аз обичам да говоря за неща а от рода ,ще кандидатстваш ли след гимназията, или да коментирам разни неща от света или живота, или дадена игра примерно, те ми казват, ходи се разходи някъде,тихо ве професор и тем подобни простотий, всяка втора дума да ти е глупост та това е да си готин.Един пичага от моя клас винаги се прави на умник ,например аз казвам неща от ,който се интерсувам и съм прочел, научил и той веднага да ми каже от къде си толкова сигурен ,глупав ли си?И аз му отговорих когато иска да ме прекъсва или да оспорва мойте разсъждения, да си подготви по-добра информация от моята и да спре да ми отговаря като простак, затъпи се малко и повече не ми отговаря ,ние сме си г/д приятели с него обаче е полуидиот за мене.Преди нямах пари да си позволя нищо ,но мойте родители имат сега работа и ми пращат пари ,имам хубави дрехи и всичко нужно приятелите ,вече ги отблъсквам и те свикват с мен ,но в мене има много дълбока рана от предходните години.Проблема е там ,че аз съм свикнал да съм затворен в себе си, не излизам навън дори да ме канят, мойте приятели.Вече както казах не ми се подиграват ,не съм от типа хора ,който са найстина малко по назад с материала, просто така се стекоха обстоятелствата ,че станаха тези неща.Всеки ден се чуствам все по самотен и чакам утрешния ден с още по-голяма самота.Много искам да си намеря приятелка ,която може да ме разбере и да ме харесва такъв какъвто съм ,обаче не знам как да направя първата стъпка.Моля за съвети и помощ от ваша страна как да започна ,как да се науча да общувам така ,че да ме харесват?
За мен е много важно да си намеря приятелка ,както с подразбира нямам никакъв опит с момичетата ,точно за това моля за помощ.
Искам да започна едно ново начало ,моля за съвети!
За първи път споделям моята история изобщо на някого ,дано проявите разбиране.

П.П Ако не намеря решение на проблема, ще емигрирам при родителите си ,като избягам от проблемите си като страхливец.

notlike
04-24-2013, 17:02
Дай си един последен шанс и виж какво ще стане - смело напред, направи някоя радикална промяна по себе си, тренирай и почни да излизаш с хора, ходи по барове и кафенета, запознавай се. Бъди с нагласата, че ако не стане, заминаваш. Така ще ти е по-лесно ;)

Tsukuda_Hiroshi
04-24-2013, 17:23
1: От цялата история ми става ясно, че трябва да подобриш правописа си. Не те нападам, просто пишеш като интелигентно момче. Би следвало да пишеш грамотно.
2: Наистина разказа ти звучи... трогателно от една страна и едва ли не измислено, от друга. Предпочитам да вярвам, че не си трол. До някъде те разбирам, но не изцяло. Имам предвид - родителите ти са заминали. Оставили са те, дори. Това не винаги означава, че не те обичат. Депресирал си се, защото...? Не разбрах. Не си ли говорил с тях да те вземат при тях, ако ти липсват толкова много? Ако не, то тогава не мисля, че трябва да обвиняваш само тях за самотата си.
3: Подигравали са ти се. Да, гадно е. Знаеш ли кое е по-гадно? Да покажеш на тези, които ти се подиграват, че ти пука! Сложи си ги на х*я и майната им! Така като прочетох целия текст ми стана ясно едно нещо: разсипал си си живота и си прекарал част от най-хубавите си години пред компютъра, заради кретенията и тесногръдието на заобикалящите те идиоти. Това не те прави по-малко глупав, да ме прощаваш.
4: Искаш приятелка, която да те харесва такъв, какъвто си. А какъв си, искам да попитам аз? Харесваш ли се? ТИ си съвкупност от външност, характер, самосъзнание, емоции... Харесваш ли се? Какъв си? Искаш ли да промениш нещо в себе си? Задавам всички тези въпроси, защото, за да те хареса КОЙТО И ДА Е заради самия теб, трябва първо ти сам да харесваш себе си. За тази цел, трябва да знаеш кой си, от къде си тръгнал, къде си в момента и на къде вървиш. Също така и кой и какъв искаш да си. Ако не си отговориш на тези въпроси или ако не харесваш това, което си и собствения си живот, няма шанс някой друг да те хареса и да те оцени!
+ това: търсиш си приятелка, но продължаваш да стоиш пред тъпата машина. Твоето не е бягство от действителноста, това е вече самоосакатяване. Няма да намериш момичето си в тийнпроблем-а...

tireheb
04-24-2013, 17:30
не си много непукист, щом се жалваш тъй
и все пак - ходи там, поизлез, понапий се с разни ора, ако те кефи - окей, ако не - не..

Dekal
04-24-2013, 18:13
За правописа се извинявам писах го това нещо 3 часа и не съм го редактирал, или просто съм неграмотен.
Говорил съм с родителите си да уча при тях, обаче баща ми не иска да прати пълномощно защото са разделени с майка ми, пък без пълномощно не може да се пътува.Проблемите ми преди 12 са още по зле.
Не можех си ги сложа на хуя защото те бяха моето ежедневие, но вече е различно поне успях да се измъкна от глупостите с подигравките.
Момиче не съм тръгнал да търся тук, ако си прочел внимателно искам момиче от моя град.
Просто исках малко съвети от по напреднали и малко кураж ,мерси за хубавия отговор!

YoUcANNOtiMaGiNe
04-24-2013, 18:33
Тва за асоциалното ти поведение ми е познато. Добре, не си попаднал в подходяща среда, но след като се имаш за по-различен от масата (четеш и се интересуваш от разни неща), тогава защо си позволил да те смъкнат до нивото си и защо изобщо излизаш с хора, които считаш за простаци и полуидиоти? Ще кажеш, че нямаш друга алтернатива, но нека погледнем реално върху нещата - не може никъде в града ти да няма и свестни хора, с които да общуваш. Възможността да се запознаеш с всички тях не е особено голяма, но поне 2ма, 3ма не е изключено да срещнеш. То и без тва в днешно време истинските приятели не надвишават тази бройка.... Заради тези изминали години самочувствието ти никво го няма, което е обяснимо, но започни да правиш неща, които ще ти помогнат да натрупаш поне малко, неща, които ти харесват и които те карат да се чувстваш добре. Нали се сеш, че няма как да си фанеш приятелка докато самооценката ти е на ниво 0. Ако не си отказал пиенето и цигарите, те съветвам да го направиш по най-бързия начин. Запиши се на спорт, там би могъл да намериш приятели, тъй като спорта възпитава и пак зависи де. Ако пък хич не си спортна натура помисли за някое хоби, което би искал да пробваш, и което те влече. Всички тези неща биха ти били от полза към промяната, която ти е нужна. И нямаше смисъл да ни убеждаваш, че си непукист, защото дълбоко в себе си ти си един наранен и огорчен от хорската злоба човек. Обаче винаги можеш да станеш такъв, стига да си готов за промяна и да загърбиш старите навици и начин на живот.

iziskanmladej88
04-24-2013, 18:37
до тук 4ма се вързаха, ще видим още колко ще клъвнат...

много слаб трол, между другото ;д

ameli
04-24-2013, 18:47
до тук 4ма се вързаха, ще видим още колко ще клъвнат...

много слаб трол, между другото ;д

Много деца са в неговото положение, независимо дали той самият е трол или не.

А ти мислил ли си да се преместиш в друг клас или училище? Да се запишеш на някакъв спорт, хоби? Или просто да си смениш компанията, която очевидно те дърпа надолу и не е за теб?

vladyman
04-24-2013, 19:17
Сякаш чета преразказ на моят живот... Честно, направо дежа вю получих към краят...

Както и да е, добрата новина е, че съм минал по твоят път и - по-важно - съм успял да се поправя и да си вкарам живота в релси. Ще се опитам да ти помогна с няколко най-общи съвета и насоки:

1)Първо, забележи в горното изречение израза "да се поправя". Това не е грешка на езика. Нещо при теб в момента не функционира нормално и трябва да се поправи, за да имаш шанс да почнеш да се движиш нагоре. Колкото и да звучи странно, всичкото обиждане и унизение през което си минал се е дължало на някаква конкретна причина. Нещо, което те е правило по-слаб от останалите ти съученици. Понякога това нещо не зависи от теб. Аз да кажем съм роден частичен инвалид. Никой не ме е питал дали искам да бъда такъв, но това не пречеше на другите деца да ме тормозят. И защо да не го правят ? Аз бях слаб, болен и беззащитен, еми естествено, че ще ме тормозят. Това е и съвет номер едно - намери това което те различава от останалите и те поставя в по-слаба позиция от тях.

2). Говорейки за слаба позиция в живота, има едно важно житейско правило което трябва да знаеш - на никой, НА НИКОЙ не му пука за теб. Ти си просто един от седемте милиарда човека които щъкат по Земята в момента. От ТЕБ зависи да накараш хората да им пука за теб. Искаш да имаш приятелка ? Ок, а има ли причина поради която да избере точно теб ? Популярен ли си ? Хубав ли си ? Имаш ли пари ? Гигантска ли ти е пишката ? Дай някаква конкретна причина горкото момиче да тръгне точно с теб. Казваш, че си "добър човек". Е, и ? Бил си възпитан и си много лоялен ? Сори, тези неща са много надолу в списъка с нещата които момичетата търсят. Затова момичетата се редят пред тъпият ти, но за сметка на това мускулест съученик. Или пък пред още по-тъпият, но пък за сметка на това с богат баща. Което не значи, че трябва да си непременно мускулест или богат. Можеше примерно да се научиш да свириш на китара - пред вратата ти щяха да се редят опашки от девойчета. Или като толкова обичаш да седиш пред компютъра защо не усвои някое полезно компютърно умение. Можеше да изучиш фотографията (колко лесно само се свалят мацки с фотоапарат майчице...).

3). Но не. Вместо това ти си решил да избягаш от околните хора и да се затвориш в себе си, обвинявайки околните за това колко са лоши, несправедливи и така нататък и мислейки си, че някой ден хората изведнъж ще осъзнаят колко ценен и качествен индивид си всъщност. Само че 1 - този ден няма да дойде и 2 - към днешна дата ти изобщо не си ценен и качествен индивид.

4). ЧЕТВЪРТАТА И НАЙ-МАДАФАКИН-ВАЖНА ТОЧКА -> Нищо в живота не е константа (освен смъртта и данъците). ВСИЧКО ПОДЛЕЖИ НА ПРОМЯНА !!! Това, че си живял еди-колко-си години като последна дупка на кавала по абсолютно-категорично-никакъв начин не значи, че трябва да прекараш остатъка от живота си по същият начин. Било каквото било. Имал си кофти детство ? Познай какво - това важи за повечето днешни деца. Но някой се справят, други не.

4 и 1/2 - Знаеш ли какъв е единственият ИСТИНСКИ проблем който имаш ? Само един е, колкото и да не ти се вярва и, още по-важно, е много, ама наистина много лесен за решаване. Изградил си около себе си една стена от отчаяние и себеотрицание и именно тази тъничка и крехка стена ти пречи да бъдеш щастлив. Решиш да искаш нещо (искам да имам приятелка) и главата ти веднага се блъсва в стената и решаваш, че няма как да стане. В момента в който някой реши да се приближи до теб (ситуацията с компанията момчета и момичета която си описал) и мигновено се блъска в стената и се отказва да се приближава до теб. Ти си си я направил тази стена мой човек и от теб си зависи да я събориш. Лесно е, просто трябва да действаш. Да престанеш да се отказваш, да престанеш да бъдеш пасивен, да престанеш да се оправдаваш. Като искаш нещо, просто го направи бе ! Казваш, че искаш приятелка, но не правиш нищо по въпроса. Е какво точно очакваш ? Някоя мацка да ти опре пистолет до главата и да те накара да станете гаджета ли ? Като искаш приятелка отиваш на място където има момичета, харесваш си някоя и я заговаряш. Ако те отсвири, теглиш й една майка и си харесваш някоя друга. Какво толкова страшно има ? Момичетата не хапят. В най-лошият случай някоя може да ти се изсмее. И какво от това, те и в момента ти се смеят. Само, че като се опиташ да зарибиш десетина момичета ще претръпнеш, ще свикнеш и единайстата ще те хареса. Нали знаеш как за да се научиш да караш колело първо трябва няколко пъти да паднеш от него ? Същото е и с жените. Не може от първият път да стане, иска се опит. Същото е и с намирането на приятели и с придобиването на самочувствие и изобщо с решаването на всичките "проблеми" които си мислиш, че имаш.

5). Знам със 100% сигурност какво си мислиш в момента - "Лесно ти е на теб да говориш, Владимен". И знаеш ли какво - наистина ми е лесно. Защото съм си превъзмогнал повечето ми проблеми и слабости, а малкото които са ми останали в момента ги отстранявам. За първи път ядох бой когато бях на 13. Когато завърших училище бях 50 кила. За първи път бях с момиче когато бях на 20. В момента съм в дълготрайна връзка, след около година ще правим бебе, имам немного, но за сметка на това верни до смърт приятели и получавам повече пари от 3/4 от онези които навремето ме тормозиха. Но всичко това съм си го направил аз. Нищо не ми е паднало от небето. И знаеш ли кой беше най-големият майтап ? Изобщо не беше трудно ! Наистина. Веднъж след като а)схванах, че всичките ми проблеми съм си ги направил аз самият б)разбрах, че на всички им е през оная работа за мен и в)осъзнах, че само от мен зависи да променя точки а) и б) и ах - изненада - нещата изведнъж тръгнаха главоломно нагоре. Почнах да спортувам и - изненада - хората около мен започнаха да ме забелязват. Заминах да следвам в добър университет и - изненада - впоследствие успях да си намеря хубава работа. Започнах да излизам навън и да прекарвам време с други хора и - изненада - си намерих приятели. Нищо сложно няма, просто човек трябва да почне да ДЕЙСТВА. Та така - действай. Вместо да се самосъжаляваш - действай. Вместо да униваш от това колко е нечестен света (който е доста нечестен между другото) - действай. Когато решиш, че искаш нещо конкретно от живота - действай.

И ще видиш, че малко по малко нещата ще започнат да се подреждат по начина който искаш !




пс: Поста ми е умишлено арогантно написан. Това не е за да се правя на задник (макар, че понякога съм) а за да се опитам да събудя емоция в теб с надеждата, че тази емоция ще те накара да ДЕЙСТВАШ ! Иначе от все сърце ти пожелавам успех. Минал съм по този път и знам колко е гадно, но повярвай ми, лесно е да бъдеш щастлив. Просто трябва да действаш. Изяж ги :D

Dekal
05-01-2013, 19:27
Здравейте пак съм аз :)..
Предприех мерки за моето състояние и започнах да тренирам вкъщи защото имам гири и щанга.Всеки ден излизам с един приятел на кафе и започнах да си търся момиче.Стига се до там ,че една ме отряза но разбрах ,че едно момиче ме е харесвало обаче аз не съм разбрал защото по цял ден си висях в къщи пред пц-то.Имам фейсбоок обаче аз наскоро започнах да влизам в него имам 20 приятели и 4 снимки на него и като цяло е пуст не съм едитвал нищо по него.Добавил съм я в фейсбоок тя има 1500 приятели и още не ми е приела поканата за приятелство, явно има работа и не влиза в фейсбоок-а.Проблема е там ,че това момиче е адкси красиво и някакси не ми се вярва ,че ще мога да успея с нея защото самочуствието ми е на много ниско равнище, не знам как да се забавлявам дори как да се смея, винаги се смея на сила за да не изглеждам тъпо ,искам да попитам как да се държа какво да направя за да ме хареса това момиче като се има впредвид ,че в момента някакси изглеждам адски зле и искам това да се промени по накакъв начин ,но аз съм сдухан и нямам никакъв опит.
Предполагам ,че все някога ,ще се срещнем навън или ще ми приеме поканата за приятелство но искам да съм подготвен моля за съвети ,че доста съм се сдухал.
Благодаря за добрите съвети.

Ospi
05-02-2013, 00:14
Слушай кво, не е момиче дето ти трябва най-много. Момичето е добавка, яко си е, но на теб ти трябва промяна в самия характер. Първо, по-добре тренирай някой спорт. Заеби тия упражнения вкъщи, понеже ефекта няма да е толкова голям, а също така не можеш да срещнеш разни хора. Трябва ти самочувствие, доста. Просто погледни начина, по който мислиш: "Проблема е там ,че това момиче е адкси красиво и някакси не ми се вярва ,че ще мога да успея с нея". Ти сам си втълпяваш, че няма да успееш. Абе аз знам една книга, How to be an Alpha Male by John Alexander. Прочети я, казва ти как да изградиш такова и не само. Идеята е да събереш самочувствието и да почнеш да правиш социални контакти. С времето тоя страх от говоренето с хората ще изчезне, ще станеш по-отпуснат и ще имаш опит в разговорите. Също така недей говори за игри и подобни глупости, не бъди нърд. :D От къде си, между другото?

DENKAZ
05-02-2013, 21:04
Даже няма да си направя труда да го прочета.

Dekal
05-02-2013, 21:14
Слушай кво, не е момиче дето ти трябва най-много. Момичето е добавка, яко си е, но на теб ти трябва промяна в самия характер. Първо, по-добре тренирай някой спорт. Заеби тия упражнения вкъщи, понеже ефекта няма да е толкова голям, а също така не можеш да срещнеш разни хора. Трябва ти самочувствие, доста. Просто погледни начина, по който мислиш: "Проблема е там ,че това момиче е адкси красиво и някакси не ми се вярва ,че ще мога да успея с нея". Ти сам си втълпяваш, че няма да успееш. Абе аз знам една книга, How to be an Alpha Male by John Alexander. Прочети я, казва ти как да изградиш такова и не само. Идеята е да събереш самочувствието и да почнеш да правиш социални контакти. С времето тоя страх от говоренето с хората ще изчезне, ще станеш по-отпуснат и ще имаш опит в разговорите. Също така недей говори за игри и подобни глупости, не бъди нърд. :D От къде си, между другото?

Отказах се да се занимавам с търсенето на приятелка ,защото освен некоя еблива и глупава друга няма да намеря ,аз искам да намеря свястно момиче ,обаче и да намеря което е мега хард ще трябва да остана без приятели защото ще почнат да се подиграват, нямам идея как да си намеря свестни приятели който да не се интерсуват само от празници и време за напиване.Попринцип вече съм решил къде да уча след средното и какво ще работя пък 90% от мойте връстници мислят като неарденталците ден за ден.Интерсувам се от научна фантстика и история ,не знам защо не мога да срещна човек като мен ,междо другото съм левичар може би на това се дължи ,че съм толкова различен.
Ще ти кажа защо искам приятелка не е за секс ,просто искам да намеря човек който да ме разбира.Книгата сега ще я проверя.В градът ми живеят 30 хил население има 5 кафета и 2 дискотеки ,това е като цяло не искам да се припозная с някой от моя град ,тъй като градът е малък и всичко се клюкари и по добре да не го споменавам.

Dekal
05-02-2013, 21:19
Даже няма да си направя труда да го прочета.

Защо си хабиш ценния труд да коментираш?
Не прося за мнение ,който иска да коментира но нека коментарите да са по темата.