PDA

View Full Version : iPhone 5



gone.bad
04-24-2013, 19:11
Как да убедя родителите ми да ми купят iPhone 5 ?

TheBobqk
04-26-2013, 04:20
Събери си сама парите за телефона, щом толкова го искаш.

psychopath
04-26-2013, 20:01
Колко пари е т'ва ?

anonymous895156
04-27-2013, 06:04
Събери си ги сама. Не може да очакваш хората да изпълняват всяка твоя прищявка ;)

Колко пари е т'ва ?
Около 1000 лв

psychopath
04-27-2013, 08:12
Я ми кажете как девойче 7-9 клас ще си събере около 1000 лв?

anonymous895156
04-27-2013, 08:51
Я ми кажете как девойче 7-9 клас ще си събере около 1000 лв?

Стипендии, проституиране, кражби, става дилър, издаване на книга, раздаване на листовки, грандпарентс. "Който търси - намира"
Съветвам те: ако не сте супербогати, не притеснявай родителите си с устройства по 1000 лева. Вземи си Нокия Лумия <3

kikidikiriki
04-29-2013, 16:07
няма никакъв смисъл от тоя iphone (освен за газария) аз си взех samsung galaxy s advance преди около година и искам да ти кажа че е много по добър от 4s може би и от 5 освен това ти остават около 800 лева защото няма iphone 5 за 1000 лева те почват от 1200 и със спестените пари можеш да си вземеш таблет лаптоп или там каквото ти трябва :) а и не тормози родителите си за такъв телефон щом не е за възможностите ви
П.П. Имам познати които си взеха iphone 5 на изплащане и сега не могат да си платят нито квартирата нито да си купят нещо за ядене ама висят по кафетата и се мислят за големи богаташчета

POLLINA
04-29-2013, 16:49
a що пък да се предполага,че майка ти и баща ти трябва да ти купят телефон за 1200 лв??
изработи си ги

POLLINA
04-29-2013, 16:52
тва,че си ги имала някакъв повод за гордост ли е? :lol:
Нормално е да ти нямат доверие
Още повече,че под откраднат най-вероятно се има предвид забравен някъде

gone-bad
04-29-2013, 16:55
Събери си сама парите за телефона, щом толкова го искаш.
а как се предполага, че трябва да си събера 1200 лева ?

gone-bad
04-29-2013, 16:57
тва,че си ги имала някакъв повод за гордост ли е? :lol:
Нормално е да ти нямат доверие
Още повече,че под откраднат най-вероятно се има предвид забравен някъде

мм не съм казала че е повод за гордост.

gone-bad
04-29-2013, 16:58
Събери си ги сама. Не може да очакваш хората да изпълняват всяка твоя прищявка ;)

Около 1000 лв

така съм си свикнала :)

anonymous895156
04-29-2013, 17:02
така съм си свикнала :)

Мама и тати са до един момент - това ти казвам.
Така или иначе интересът ти към iPhone-а ще секне до два дни.

anonymous895156
04-29-2013, 17:04
няма никакъв смисъл от тоя iphone (освен за газария) аз си взех samsung galaxy s advance преди около година и искам да ти кажа че е много по добър от 4s може би и от 5 освен това ти остават около 800 лева защото няма iphone 5 за 1000 лева те почват от 1200 и със спестените пари можеш да си вземеш таблет лаптоп или там каквото ти трябва :) а и не тормози родителите си за такъв телефон щом не е за възможностите ви
П.П. Имам познати които си взеха iphone 5 на изплащане и сега не могат да си платят нито квартирата нито да си купят нещо за ядене ама висят по кафетата и се мислят за големи богаташчета

АЙФОН НА ИЗПЛАЩАНЕ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
Няма нужда да се залъгваш, че s advance е по-добър от айфона.

gone-bad
04-29-2013, 17:07
АЙФОН НА ИЗПЛАЩАНЕ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
Няма нужда да се залъгваш, че s advance е по-добър от айфона.

окей, кой си купува телефони или каквото и да е било на изплащане ? ;о и за мен iPhone са си нах-добрите и винаги ще си останат :)

anonymous895156
04-29-2013, 17:28
окей, кой си купува телефони или каквото и да е било на изплащане ? ;о и за мен iPhone са си нах-добрите и винаги ще си останат :)

1. Apple продуктите не са насочени към деца
2. Те са създадени за бизнес
3. iPhone е името на кутията и онова вътре. iOS е това, което е за хвалене.
4. Смешно е да си купуваш iPhone на изплащане. Самата покупка на подобен продукт означава, че си заможен и можеш да си позволиш да дадеш 1000 bgn
5. Една съученичка много искаше да ѝ подарят айфон за рождения ден. Нейните родители обаче ѝ купиха Galaxy S3 поради простата причина, че тя ще използва телефона си предимно за приложения. А и това е много по-удачен вариант откъм цена.
И как реши, че Apple са най-добрите? И в какво по-точно са най-добрите? За жалост няма продукт, който да е the best във всичко - всеки има и много минуси.
Например за мен Windows Phone 8 е най-добрата операционна система.

gone-bad
04-29-2013, 17:37
1. Apple продуктите не са насочени към деца
2. Те са създадени за бизнес
3. iPhone е името на кутията и онова вътре. iOS е това, което е за хвалене.
4. Смешно е да си купуваш iPhone на изплащане. Самата покупка на подобен продукт означава, че си заможен и можеш да си позволиш да дадеш 1000 bgn
5. Една съученичка много искаше да ѝ подарят айфон за рождения ден. Нейните родители обаче ѝ купиха Galaxy S3 поради простата причина, че тя ще използва телефона си предимно за приложения. А и това е много по-удачен вариант откъм цена.
И как реши, че Apple са най-добрите? И в какво по-точно са най-добрите? За жалост няма продукт, който да е the best във всичко - всеки има и много минуси.
Например за мен Windows Phone 8 е най-добрата операционна система.
да обаче аз искам ли нещо, в повечето случаи го получавам . ( не искам да звуча надуто )
не съм тръгнала да си купувам каквото и да е било на изплащане, камо ли iPhone. както каза самата покупка означава, че си заможен и можеш да си го позволиш.
ами ако можеш да си купуваш приложенията?
окей де, за мен Apple са си най-добрите . да, може би има минуси, но...ето за теб пък Windows Phone 8 си е най-добрата операционна система .

gone-bad
04-29-2013, 18:01
няма никакъв смисъл от тоя iphone (освен за газария) аз си взех samsung galaxy s advance преди около година и искам да ти кажа че е много по добър от 4s може би и от 5 освен това ти остават около 800 лева защото няма iphone 5 за 1000 лева те почват от 1200 и със спестените пари можеш да си вземеш таблет лаптоп или там каквото ти трябва :) а и не тормози родителите си за такъв телефон щом не е за възможностите ви
П.П. Имам познати които си взеха iphone 5 на изплащане и сега не могат да си платят нито квартирата нито да си купят нещо за ядене ама висят по кафетата и се мислят за големи богаташчета

ами това си е техен проблем. да не са си взимали като не е по финансовите им възможности. а и аз не ги тормозя :) свикнали са си да им мрънкам на главата "искам,искам" ...
аз не искам iPhone за газария. вече половината (даже повече от половината) свят има iPhone .
а и нямаше да тръгна да им искам нещо, ако мислех, че ще ги затрудни или нещо такова.
П.С. една приятелка сама си изплаща iPhone-a , малко трудничко й се вижда ама това й беше мечтата, така че нищо не е невъзможно, но аз просто не мога да пестя пари .

Nakadah
04-29-2013, 18:18
Я ми кажете как девойче 7-9 клас ще си събере около 1000 лв?

Това въобще не е трудно. Ако беше казала на тяхните, че вместо подаръци иска пари на празници, то за много-кратко време щеше да ги събереме. Да не говориме, ако не си профукваше джобните всеки ден...


а как се предполага, че трябва да си събера 1200 лева ?

А как се предполага, че твойте родителите трябва да съберът 1200 лв за да ги купят нещо което като го изпуснеш веднъж е в боклука? Ето ти 1 малка сметка...

Ако предположиме, че родителите ти правят това което Българите твърдът, че е средна заплата - 500лв/месец
На месец имаш поне 200 лв за храна
Поне 150 лв за сметка
и ще предположиме, че не плащате наем/жилищна вноска, но тогава имате 1000/12= 83.33лв/месец данък

Всички тези разходи с които родителите се събуждат на всяко първо число = 433.33лв
500-433.33 = 66.67

Това са парите които на твоите родители оставят преди да ти дадът джобни, преди да ти купят дрешки, преди да ти платът обучението и там още 34329842389 разхода които имате.

Я сега ми кажи ако предположиме, че сместяват по 66.67лв на месец колко време им трябва да събират за тая кутийка която искаш? Около 18 месеца, което е 1.5 години.

И дори числата, да са малко по-различни пак не е огромна разлика...

Та, защо подяволите твойте родители трябва да събират пари за некъв боклук който след няколко месеца ще е отживелица???


така съм си свикнала :)

Време е да отвикнеш!


да обаче аз искам ли нещо, в повечето случаи го получавам .

Виждаме... В живота и думата "НЕ" съществува!!!


една приятелка сама си изплаща iPhone-a , малко трудничко й се вижда ама това й беше мечтата, така че нищо не е невъзможно, но аз просто не мога да пестя пари .

ХАХАХАХАХАХАХАХА!!! Ебати мечтата... Да имаш некъв си телефон...

anonymous895156
04-29-2013, 18:33
ами това си е техен проблем. да не са си взимали като не е по финансовите им възможности. а и аз не ги тормозя :) свикнали са си да им мрънкам на главата "искам,искам" ...
аз не искам iPhone за газария. вече половината (даже повече от половината) свят има iPhone .
а и нямаше да тръгна да им искам нещо, ако мислех, че ще ги затрудни или нещо такова.
П.С. една приятелка сама си изплаща iPhone-a , малко трудничко й се вижда ама това й беше мечтата, така че нищо не е невъзможно, но аз просто не мога да пестя пари .

Да се надяваме, че все някога ще се осъзнаеш. А щом родителите ти са свикнали да им мрънкаш "искам, искам", значи са те изпуснали при възпитанието ти.
Дам, повече от половината, само дето 70% + от смартфоните са с Андроид.
Ако това е представата ти за мечта, можем да ти го купим, да осъществиш мечтата си и => да спреш да живееш.

gone-bad
04-29-2013, 19:03
Да се надяваме, че все някога ще се осъзнаеш. А щом родителите ти са свикнали да им мрънкаш "искам, искам", значи са те изпуснали при възпитанието ти.
Дам, повече от половината, само дето 70% + от смартфоните са с Андроид.
Ако това е представата ти за мечта, можем да ти го купим, да осъществиш мечтата си и => да спреш да живееш.

на мен не ми е мечта да имам iPhone ! и споко не са "ме изпуснали при възпитанието". и " да им мрънкам " искам, искам " беше в преносен смисъл. хубаво да са си с андроид на мен ми харесва IOS.

gone-bad
04-29-2013, 19:14
Това въобще не е трудно. Ако беше казала на тяхните, че вместо подаръци иска пари на празници, то за много-кратко време щеше да ги събереме. Да не говориме, ако не си профукваше джобните всеки ден...



А как се предполага, че твойте родителите трябва да съберът 1200 лв за да ги купят нещо което като го изпуснеш веднъж е в боклука? Ето ти 1 малка сметка...

Ако предположиме, че родителите ти правят това което Българите твърдът, че е средна заплата - 500лв/месец
На месец имаш поне 200 лв за храна
Поне 150 лв за сметка
и ще предположиме, че не плащате наем/жилищна вноска, но тогава имате 1000/12= 83.33лв/месец данък

Всички тези разходи с които родителите се събуждат на всяко първо число = 433.33лв
500-433.33 = 66.67

Това са парите които на твоите родители оставят преди да ти дадът джобни, преди да ти купят дрешки, преди да ти платът обучението и там още 34329842389 разхода които имате.

Я сега ми кажи ако предположиме, че сместяват по 66.67лв на месец колко време им трябва да събират за тая кутийка която искаш? Около 18 месеца, което е 1.5 години.

И дори числата, да са малко по-различни пак не е огромна разлика...

Та, защо подяволите твойте родители трябва да събират пари за некъв боклук който след няколко месеца ще е отживелица???



Време е да отвикнеш!



Виждаме... В живота и думата "НЕ" съществува!!!



ХАХАХАХАХАХАХАХА!!! Ебати мечтата... Да имаш некъв си телефон...

chill.
1.ми да трудно е да събера 1200 лева . дават ми по 8-10 лв на ден , малко трудно, но както и да е .
2. тва за разходите са някви глупости ( поне за мен )
3. аз какво да направя, че тя искаше iPhone адски много ? за нея си беше мечта.
ох, все едно вече , не ви разбирам ..попитах само как да ги убедя ...

Nakadah
04-29-2013, 19:38
chill

Не знам... Аз тоя език не го говоря..;



1.ми да трудно е да събера 1200 лева . дават ми по 8-10 лв на ден , малко трудно, но както и да е .


ХАХАХАХАХАХАХАХ!!! 16 годишната и е трудно с 10 лв на ден да спестява... АХАХАХАХАХ. Много си разглезена е истината...



2. тва за разходите са някви глупости ( поне за мен )


Права си!!! Електричеството, парното, топлата вода и тн са безплатни. Нито стотинка ти искат... И храната е безплатна... А такова нещо като данъци не съществува

Я ми кажи колко е 1 кг бяло сирене? А 1 кг месо? 1 хляб колко е? А 1 2л бутилка кока-кола? А колко от тези консумирате на месец?

gone-bad
04-29-2013, 19:52
Не знам... Аз тоя език не го говоря..;



ХАХАХАХАХАХАХАХ!!! 16 годишната и е трудно с 10 лв на ден да спестява... АХАХАХАХАХ. Много си разглезена е истината...



Права си!!! Електричеството, парното, топлата вода и тн са безплатни. Нито стотинка ти искат... И храната е безплатна... А такова нещо като данъци не съществува

Я ми кажи колко е 1 кг бяло сирене? А 1 кг месо? 1 хляб колко е? А 1 2л бутилка кока-кола? А колко от тези консумирате на месец?

на 14 съм. *
аз от къде да знам колко струват тези неща ?
нали ми трябват пари за училище, като излизам...?
и от къде ти хрумна че съм разглезена ?

anonymous895156
04-29-2013, 20:05
на 14 съм. *
аз от къде да знам колко струват тези неща ?
нали ми трябват пари за училище, като излизам...?
и от къде ти хрумна че съм разглезена ?

Имаш ли представа какво изобщо са десет лева на ден?

gone-bad
04-29-2013, 20:18
Имаш ли представа какво изобщо са десет лева на ден?

светни ме .

TheBobqk
04-30-2013, 04:38
а как се предполага, че трябва да си събера 1200 лева ?

Когато бях по-малка ми даваха по 3-4лв на ден за училище и пак си събрах достатъчно пари САМА, за да си направя ремонт на стаята, което автоматично те навежда на мисълта, че не са малко парите, които съм събрала и щом имаш желание-има и начин. Ти си глупаво, разглезено дете. Като ти дават по 10лв на ден, си отделяй 5 от тях. Можеш да събереш и половината сума и да се договориш с вашите за останалата част, което също е добре. И какво ги правиш ти тея 10лв, че не можеш да отделиш нищо от тях? Пушиш, кафета, молове? Лошо е, че си се подпряла изцяло на гърба на родителите ти, защото ще дойде момент, когато ще трябва сама да се издържаш, демек да плащаш всички "глупости", както сама ги нарече, тогава искам да те видя как ще се гърчиш, сериозно.

gone-bad
04-30-2013, 07:05
Когато бях по-малка ми даваха по 3-4лв на ден за училище и пак си събрах достатъчно пари САМА, за да си направя ремонт на стаята, което автоматично те навежда на мисълта, че не са малко парите, които съм събрала и щом имаш желание-има и начин. Ти си глупаво, разглезено дете. Като ти дават по 10лв на ден, си отделяй 5 от тях. Можеш да събереш и половината сума и да се договориш с вашите за останалата част, което също е добре. И какво ги правиш ти тея 10лв, че не можеш да отделиш нищо от тях? Пушиш, кафета, молове? Лошо е, че си се подпряла изцяло на гърба на родителите ти, защото ще дойде момент, когато ще трябва сама да се издържаш, демек да плащаш всички "глупости", както сама ги нарече, тогава искам да те видя как ще се гърчиш, сериозно.

1. аз не мога да спестявам пари , дори и да искам! просто не мога все се намира нещо за което да ги похарча...
2.не пуша! ходя на кино, по моловете, храна..
3. и да, може би разбрах защо хората ме наричат разглезена, може би наистина съм
4. и може би наистина е лошо, че както ти каза "си се подпряла изцяло на гърба на родителите си" ...не знам какво ще правя и да аз съм глупава ...аз съм просто момичето на тате което получава всичко, а в същото време има хора които няма какво да ядат , къде да живеят. Позамислих се , наистина, което е малко странно за мен да мисля за такива неща, но... и все пак мерси, че до някъде може би ми "отворихте очите" .

anonymous929647
04-30-2013, 17:56
Ти си поредното разглезено момиченце... На мен ми дават по 2 лева на седмица!!!!!!! И освен това имам около 350 лева закътани!!!! Осъзнай се, момиченце! Като ти дават по 10 лева на ден, спести част. Примерно, харчи по 2-3 лева на ден за храна или пък не ги харчи, прави си сандвич вкъщи и го носи на училище! По 50 лева на седмица стават 200 лева месечно ... и така след 5-6 месеца сама ще си купиш телефона! Ето ти една идея!

gone-bad
04-30-2013, 20:06
Ти си поредното разглезено момиченце... На мен ми дават по 2 лева на седмица!!!!!!! И освен това имам около 350 лева закътани!!!! Осъзнай се, момиченце! Като ти дават по 10 лева на ден, спести част. Примерно, харчи по 2-3 лева на ден за храна или пък не ги харчи, прави си сандвич вкъщи и го носи на училище! По 50 лева на седмица стават 200 лева месечно ... и така след 5-6 месеца сама ще си купиш телефона! Ето ти една идея!

по 2 лева на седмица?
и между другото вече започнах да събирам пари... но няма сама да си купя телефона сама.
не мога да си правя сандвич в нас, странно е ...

teen.idle
04-30-2013, 20:31
Разглезена си и това си е ! И да сигурно родителите ти ще ти купят iPhone-a, но това нищо не променя. Не е трудно да събираш пари, а 10 лева не са много малко. А и за рождени дни от роднини, не мисля че ти дават по- малко от 200 лева. Така че... Явно си има причина да те наричат разглезена. Имаш ли желание, има и начин. :)
п.с. аз съм момичето на което открадна името и темата :)

Nakadah
05-01-2013, 01:14
Мноу тролове у тая тйема

anonymous929647
05-01-2013, 08:25
Не е странно да си носиш храна от вкъщи, много деца го правят! И освен, че пестиш пари, не се тъпчеш с тия чипсове и т.н.

skornex
05-03-2013, 10:03
много мразя ей така като някой чака наготово

strawberry88
05-03-2013, 14:13
не мога да си правя сандвич в нас, странно е ...

Ще ми кажеш ли кое е странното, че ми е много интересно?

Gret1ty
05-03-2013, 16:45
При положение, че ти дават по 10 лв. на ден и при положение, че си свикнала да получаваш това, което искаш отиваш тръшваш им се и готово. Явно отдавна са те разглезили и най-вероятно ще го получиш, както получаваш и всичко останало наготово. Надявам се един ден да разбереш, че нещата не стават така!

Supermassive____
05-07-2013, 09:52
Според мен няма смисъл от скъпи телефони, а и никога не съм изпитвал нужда от телефон наблъскан с куп екстри простотии :д Телефона се ползва с една цел - за разговори. И не мога да ги разбера хората, които изсипват една торба пари за някаква си играчка.

ledenakrasota
05-07-2013, 09:54
За 89 лв мога да си купя китайско копие. На всичкото отгоре ми е разкодирано....

skornex
05-07-2013, 21:31
При положение, че ти дават по 10 лв. на ден и при положение, че си свикнала да получаваш това, което искаш отиваш тръшваш им се и готово. Явно отдавна са те разглезили и най-вероятно ще го получиш, както получаваш и всичко останало наготово. Надявам се един ден да разбереш, че нещата не стават така!


\\:D/