PDA

View Full Version : За или против кръвосмешението?



Chacho
04-25-2013, 15:39
Какво мислите по въпроса с кръвосмешението, трябва ли да се табуизира такава връзка? Аргументът за децата на подобна двойка е ясен, но гей двойките дори нямат възможност да имат свои деца, а за тях осиновяването е решение. Какво прави една такава връзка ненормална?

ubuntureload
04-25-2013, 15:47
Гей или не гадна картинка е :D Яко съм против! Въпреки че имам братовчедки на които бих посегнал остро :D

girlwithblueeyes
04-25-2013, 15:51
Ами аз лично смятам,че е нормално ако се отнася за 2,3 и т.н братовчеди . Иначе ми изглежда ненормално и противоестественно . Роднините са за да ги обичаш , но не по интимният начин иначе би било странно . Не знам не ми се струва нормално да обичам някой от братята си по онзи начин или пък баща ми и дори историите за любовта между братя и сестри и т.н са ми измислени и нереални . Виж ако става дума за доведени деца тогава съм ЗА любовта им , но иначе е доста извратено .
Имам приятелак която ходи с 3 -ят си братовчед и въпреки,че не са толкова близки като кръвна връзка все още има хора ,които ги обивиняват и оплюват връзката им . В такъв случай съм либерална и нямам нищо против такива отношения . Но любов с брат,сестра , майка и т.н според мен става дума за някакво душевно изкривяване .
А по въпросът за децата нали се раждали изродчета от подобни отношения а осиновяването е по добрият вариант .

П.П Впрочем доста интересна тема :)

vladyman
04-25-2013, 15:52
Оставяйки настрана имането на деца, самият факт, че искаш да правиш секс със сетстра си/братовчедка си/майка си е ясен показател, че имаш някакъв сериозен проблем със сексуалността си. Обикновено хората които практикуват инцест са с много дълбоки сексуални комплекси и/или са с ментални отклонения (или са деца които тепърва откриват своята сексуалност).

А и в края на краищата, на Земята има 3 милиарда същества от противоположният пол. Толкова пък да не можеш да си харесаш някоя...

girlwithblueeyes
04-25-2013, 15:57
Виж за братовчедите стига не са първи съм малко по добре настроена ,тяхната кръвна връзка не толкова силна какот е при първите или при братята и сестрите .

Chacho
04-25-2013, 16:02
@ubuntureload: Хубаво де, но дебелите хора също са грозна гледка. Тях някак си ги приемаме.

@vladyman: Какъв е проблемът със сексуалността, който би ме спънал да имам връзка със сестра си? При условие, че днешните модели на възпитание като цяло ни учат да третираме братята и сестрите си като отделни личности, защо не и в това отношение? То има 3 милиарда същества от другия пол, този аргумент може да го извадим за всяко едно момиче. Но търсим причина да се откажем от роднината.

TheNormalGuy
04-25-2013, 16:04
Ако иде реч за някакви далечни братовчеди(4+), не го смятам за ненормално.

klimatronik
04-25-2013, 16:10
Единствената и основателна причина за нежеланите кръвосмешения и създаването на поколения е вероятността от предаване на специфични болести.
Иначе е имало периоди в минали епохи, когато това се е считало за нормално.
Иначе двама бащи-хомосексуалисти не бива в никакъв случай да отглеждат дете, защото то може да придобие гейски чарти..
същото е и с децата на лезбийките , където мъжкото присъствие отсъства

anonymous708973
04-25-2013, 16:42
Това с гейските черти е голям предразсъдък.

По темата: Въпрос на възприятие е. На мен ми е гадна мисълта, мозъкът ми не го позволява. Ако ще 3-ти братовчед да ми е... не.
Да не си открил някоя неизвестна братовчедка? :д

sofityoy
04-25-2013, 16:52
Аз съм Против! Втория ми братовчед,който е на 16 и винаги съм го обичала като брат на нова година така яко ми налетя да ме съблича и още какви ли не гнусотий да прави с мен,при положение,че не беше и близнал алкохол...
Провали и деня и ноща ми! Ужасен е. Има намерения (интимни) към мен,не ме обича като братовчедка и си е доска изврътено. Едвам го понасям,а той продължава...какво да кажа! Против съм си.

Chacho
04-25-2013, 17:25
Това с гейските черти е голям предразсъдък.

По темата: Въпрос на възприятие е. На мен ми е гадна мисълта, мозъкът ми не го позволява. Ако ще 3-ти братовчед да ми е... не.
Да не си открил някоя неизвестна братовчедка? :д

Не, просто преди време бях стигнал до извода, че толко са ми набили в главата, че е неправилно, та бих дискриминирал некви хора.

gabi_94
04-25-2013, 17:33
Не го намирам за нормално...Поне до 3ти братовчеди за мен лично е извратено. Пък и нали знаеш защо в Англия за грозновати хората? - Било е нормално да се женят за братовчеди. При едни такива кръвосмешения се раждат деца с недъзи - това е най-простият пример защо са недопустими тези връзки.

Violenza
04-25-2013, 18:44
И за мен е извратено. Дори не знам как е възможно да погледнеш на роднина по този начин.
Но факт, че всички тези възприятия идват именно от възпитание и общество. Така че, при други обстоятелства, можеше да ми се вижда най-нормалното на света.

ПП. Не одобрявам осиновяването на деца от гей двойки.

tori
04-25-2013, 19:14
И за мен е извратено. Дори не знам как е възможно да погледнеш на роднина по този начин.
Но факт, че всички тези възприятия идват именно от възпитание и общество. Така че, при други обстоятелства, можеше да ми се вижда най-нормалното на света.

ПП. Не одобрявам осиновяването на деца от гей двойки.
Ами да, нещо такова.

draid
04-25-2013, 19:21
Да бе, хората си се привличат по между си, единствено знанието че имате роднинска връзка възпира много хора. Ама ако не знаете ? По-принцип съм против не само заради децата, има много неща които възпрепятстват такива връзки. Иначе това педали да осиновяват деца съм толкова против , че няма на къде повече.

feikk
04-25-2013, 19:26
Ми не го одобрявам. Дори не мога да си го представя.
За гей двойките не искам да коментирам.. умопомрачаващи неща се случват по тоя свят. xD

Amore-Mio*
04-25-2013, 19:31
Против съм.
Независимо втори, трети, десети. Противна ми е самата мисъл, че деля легло и всичко останало с човек от рода ми.

DENKAZ
04-25-2013, 21:25
То хубаво ще се пълните, ама шайките после недъгави, с други думи - против съм.

Ivaaaaa
04-25-2013, 21:37
абее всеки да живее както иска
мене лично не ми допадат тези неща
братовчедите са ми хубави, но само до тук
не гледам по различен начин на тях, просто нещо като братя, а пък за брат ми или баща ми не искам и да помислям
това ми звучи извратено и гнусно
за гей двойките ами по-скоро съм за осиновяването
все пак и те искат да имат деца
това, че имат различна сексуална ориентация според мен не е основание да им се откаже да осиновят дете
какви по лоши родители има..

LadyDi
04-26-2013, 07:10
Защото човекът е стадно животно. Живеем в общество и колкото и да искаме да сме модерни, освободени и без предразсъдъци, в това общество съществуват норми, налагани през годините - морални ценности, правни ограничения и прочие, може да се сетите и сами.
Фактически, нашият закон забранява сключване на брак между роднини до четвърта степен (т.е. до първи братовчеди, включително). Но той забранява единствено създаването на обществената единица "семейство". Никой не може да те спре, ако желаеш да имаш връзка със сестра си.
Психологическата нагласа е следствие на години насаждане, че това не е морално и не е правилно. И дори тя се корени в чисто практическия аспект, че двама души обикновено се свързват, когато целят да създадат семейство и деца. От медицинска гледна точка, вероятността за малформации на бебе при нормална двойка е 3-4%, докато при кръвосмешение, този процент скача на 30. Това се обяснява с натрупването на мутирали гени в човешкия организъм. Рискът от наследствено заболяване при децата се увеличава, когато и двамата родители носят един и същи мутирал ген, т.е. когато ДНК-то им е близко.
Не че не се е случвало. Особено често е било в Средновековието, когато бракът между роднини е гарантирал запазването на имотите и богатствата. Но заради тези израждания от кръвосмешение, цели династии са погивали.
От там години наред се избягва тази практика и се стига до заклеймяването ѝ като порочна дори от църквата.
С две думи - срещу кръвосмешението стоят години и години насаждане на стереотипи, докато те не биват узаконени в светските и църковните закони.
Тва достатъчно ли е като отговор? :cool:

Chacho
04-26-2013, 07:25
Защото човекът е стадно животно. Живеем в общество и колкото и да искаме да сме модерни, освободени и без предразсъдъци, в това общество съществуват норми, налагани през годините - морални ценности, правни ограничения и прочие, може да се сетите и сами.
Фактически, нашият закон забранява сключване на брак между роднини до четвърта степен (т.е. до първи братовчеди, включително). Но той забранява единствено създаването на обществената единица "семейство". Никой не може да те спре, ако желаеш да имаш връзка със сестра си.
Психологическата нагласа е следствие на години насаждане, че това не е морално и не е правилно. И дори тя се корени в чисто практическия аспект, че двама души обикновено се свързват, когато целят да създадат семейство и деца. От медицинска гледна точка, вероятността за малформации на бебе при нормална двойка е 3-4%, докато при кръвосмешение, този процент скача на 30. Това се обяснява с натрупването на мутирали гени в човешкия организъм. Рискът от наследствено заболяване при децата се увеличава, когато и двамата родители носят един и същи мутирал ген, т.е. когато ДНК-то им е близко.
Не че не се е случвало. Особено често е било в Средновековието, когато бракът между роднини е гарантирал запазването на имотите и богатствата. Но заради тези израждания от кръвосмешение, цели династии са погивали.
От там години наред се избягва тази практика и се стига до заклеймяването ѝ като порочна дори от църквата.
С две думи - срещу кръвосмешението стоят години и години насаждане на стереотипи, докато те не биват узаконени в светските и църковните закони.
Тва достатъчно ли е като отговор? :cool:

Общо взето. То и на мен ми е това мнението. Надявах се да накривя мнението и на други хора или да преустановя собственото, та чакам жарки дискусии. :D

LadyDi
04-26-2013, 07:31
Интересна би била такава дискусия, ама до момента виждам само "гнусно ми е, не го възприемам", пък защо... никой не знае :cool:

LadyDi
04-26-2013, 07:34
Макар че... сетих се за едно друго нещо.
Да вземем древен Рим, например. Тогава е било модерно, едва ли не, да бъдеш хомосексуалист. Любовта е процъфтявала между мъжете, докато жените са ползвани за продължение на рода.
След това се намесва Църквата и години наред, хомосексуализмът е бил заклеймяван като грях.
А сега каква е тенденцията?...

Ivaaaaa
04-26-2013, 07:44
Интересна би била такава дискусия, ама до момента виждам само "гнусно ми е, не го възприемам", пък защо... никой не знае :cool:

е как защоо
не е нормално да имаш връзка с баща, брат, майка, сестра и там други роднини
отговора не изисква стотици редове и много обяснения
просто както каза това са едни стереотипи, които сме ги възприели като закон

LadyDi
04-26-2013, 07:48
е как защоо
не е нормално да имаш връзка с баща, брат, майка, сестра и там други роднини
отговора не изисква стотици редове и много обяснения
просто както каза това са едни стереотипи, които сме ги възприели като закон
аз обясних защо не се възприема за нормално
и второ, отдавна това не са стереотипи, а са си закони...

girlwithblueeyes
04-26-2013, 07:49
Абе не знам ама виж ако са братовчеди и не са 1 може . Ама иначе си извратено и ненормално . За мен подобни отношения говорят за някакво умственон изкривяване . И все пак в миналото това е било редовна практика особено в големите династии .

Chacho
04-26-2013, 07:50
е как защоо
не е нормално да имаш връзка с баща, брат, майка, сестра и там други роднини
отговора не изисква стотици редове и много обяснения
просто както каза това са едни стереотипи, които сме ги възприели като закон

Колко често приемаш неща, само защото така са ти казали?

Не е нормално, щото много хора казват, че не е нормално. Но всъщност, ако задълбае човек, не открива нищо нередно.

Може да е адски трудно да приемеш нещо такова, но ако не се осъмняваме в най-очевидното, никога няма да се поучим. Съмнението е майка на знанието.

Казваш, че отговорът не изисква стотици редове. Дай ми един отговор, колкото и да е дълъг, но да не съдържа в себе си "защото така" или "защото обществото го предполага". Мисля, че всички сме съгласни, че подчинението на стереотипите е пагубно.

Ivaaaaa
04-26-2013, 07:52
аз обясних защо не се възприема за нормално
и второ, отдавна това не са стереотипи, а са си закони...

нещо не можем да се разберем няма значение 8-)

Ivaaaaa
04-26-2013, 08:00
Колко често приемаш неща, само защото така са ти казали?

Не е нормално, щото много хора казват, че не е нормално. Но всъщност, ако задълбае човек, не открива нищо нередно.

Може да е адски трудно да приемеш нещо такова, но ако не се осъмняваме в най-очевидното, никога няма да се поучим. Съмнението е майка на знанието.

Казваш, че отговорът не изисква стотици редове. Дай ми един отговор, колкото и да е дълъг, но да не съдържа в себе си "защото така" или "защото обществото го предполага". Мисля, че всички сме съгласни, че подчинението на стереотипите е пагубно.

знам абсолютно си прав
обществото ни ги е наложило и затова не го възприемам
да едно е примерно, че обществото е казало, че наркотиците са вредни, забранени и тнт
на някои хора им помагат и на някои места са разрешени
обаче това с роднините нз нз и аз просто не мога да го възприема и аз не знам как да се аргументирам 8-)

Chacho
04-26-2013, 08:02
Абе не знам ама виж ако са братовчеди и не са 1 може . Ама иначе си извратено и ненормално . За мен подобни отношения говорят за някакво умственон изкривяване . И все пак в миналото това е било редовна практика особено в големите династии .

Имаш първи братовчед в Щатите, за когото никога не си знаела. Отиваш там след години, запознавате се, без да знаете, че сте рода, влюбвате се, жените се и заживявате заедно. 10 години по-късно, щастливо женени, разбираш, че сте първи братовчеди. Какво ще направиш?

girlwithblueeyes
04-26-2013, 08:07
Ами не знам честно казано най-вероятно бих останала с този човек достат по либерална настроена съм към любовта между братовчеди .
Според мен един от основните проблеми на кръвосмешението освен това че е анормално и заклеймявано от църквата .Е от генитична гледна точка защото подобни деца обикновенно са изродчета най-вече ако са родени от братя ,сестри баща .

Chacho
04-26-2013, 08:08
Ами не знам честно казано най-вероятно бих останала с този човек достат по либерална настроена съм към любовта между братовчеди .
Според мен един от основните проблеми на кръвосмешението освен това че е анормално и заклеймявано от църквата .Е от генитична гледна точка защото подобни деца обикновенно са изродчета най-вече ако са родени от братя ,сестри баща .

Осиновяване. Предполага се, че двамата знаят риска и не биха се изгаврили с детето си.

Децата на пушачите също ги грози риск.

girlwithblueeyes
04-26-2013, 08:09
Ами да но обикновенно повечето подобни връзки започват на сексуална основа поне според мене .
И да и за тях има риск и за алкохолиците но вес си мисля,че при кръвосмешението е много по-голям.

Chacho
04-26-2013, 08:12
Ами да но обикновенно повечето подобни връзки започват на сексуална основа поне според мене .

Е ще се пазят. Твоята връзка предполагам не й липсва секс, пък все още нямаш дете. Да разделим желанието за секс от желанието за поколение.

А и не всички двойки искат деца. Да кажем, че искам да бъдем бездетна двойка със сестра ми.

girlwithblueeyes
04-26-2013, 08:15
Ами да така е прав си но самият факт че изпитваш подобнич увства към брат си или сестра си не е нормален . И мойте братя са много готини ама никога не съм гледала на тях по онзи начин.

Chacho
04-26-2013, 08:20
Ами да така е прав си но самият факт че изпитваш подобнич увства към брат си или сестра си не е нормален . И мойте братя са много готини ама никога не съм гледала на тях по онзи начин.

Не разбирам. В смисъл, никой не те задължава да ги харесваш. Но ако ги харесваш, какво трябва да те спира.

За някои хора не е нормален аналния секс или поне не ги кефи и не биха го правили. Това значи ли, че практикуващите го са ненормални?

Ivaaaaa
04-26-2013, 08:22
Не разбирам. В смисъл, никой не те задължава да ги харесваш. Но ако ги харесваш, какво трябва да те спира.

За някои хора не е нормален аналния секс или поне не ги кефи и не биха го правили. Това значи ли, че практикуващите го са ненормални?

логиката ти е съвсем права, но този случай е отделен

LadyDi
04-26-2013, 08:23
Всъщност, в изпитването на подобни чувства няма нищо нередно. Нередно е консумирането им, ще ме прощавате за терминологията :cool:

girlwithblueeyes
04-26-2013, 08:23
Абе има разлика да не одобряваш нещо като аналният секс и връзката между роднини .

Chacho
04-26-2013, 08:25
Не я разбирам разликата. Окей, зарежи аналния секс и погледни лесбийките.

Какво е лошото в консумацията, Калпазанке?

LadyDi
04-26-2013, 08:27
Не я разбирам разликата. Окей, зарежи аналния секс и погледни лесбийките.

Какво е лошото в консумацията, Калпазанке?

Аз не съм Калпазанка :(

И не използвах думата "лошо", а "нередно", която означава, че не съответства на реда. Редът, който се определя от законите :cool:

Chacho
04-26-2013, 08:30
Аз не съм Калпазанка :(

И не използвах думата "лошо", а "нередно", която означава, че не съответства на реда. Редът, който се определя от законите :cool:

Опа, соре. Видях, че си ти, ма явно Калпазанка ми е нещо в главата. Калпазанкеее... :D

Темата цели да оспори както обществената нагласа, така и законовите уредби.

girlwithblueeyes
04-26-2013, 08:33
А на мен като цяло са ми интересни фактите защоот големите династии са сключвали брак между роднините за продължаване на поколенията ? Нали ако един крал иам син и той сключи брак с принцеса от друга род нали пак ще се продължи рода ?

LadyDi
04-26-2013, 08:34
Да, обаче докато не внесеш проекто-закон, изменящ Семейния кодекс, това консумиране пак ще си остане "нередно".
На мен не ми се иска да задълбавам, защото знам, че не търсиш точно мойта гледна точка :cool:

kalpazanka
04-26-2013, 08:34
Гледах темата и умувах да пиша, затва Чачо ми е засякъл присъствието в темата. :D

LadyDi
04-26-2013, 08:35
А на мен като цяло са ми интересни фактите защоот големите династии са сключвали брак между роднините за продължаване на поколенията ? Нали ако един крал иам син и той сключи брак с принцеса от друга род нали пак ще се продължи рода ?
За да запазят имуществото в семейството. Когато и двамата произхождат от една фамилия, няма опасност децата им да разпокъсат имението и богатството.

LadyDi
04-26-2013, 08:35
Гледах темата и умувах да пиша, затва Чачо ми е засякъл присъствието в темата. :D

Вие двамата да нямате някаква психическа връзка? :lol:

Chacho
04-26-2013, 08:36
А на мен като цяло са ми интересни фактите защоот големите династии са сключвали брак между роднините за продължаване на поколенията ? Нали ако един крал иам син и той сключи брак с принцеса от друга род нали пак ще се продължи рода ?

Щото предполага и делене на имущество, мир и т.н. Когато си от "по-имащата" страна, ожениш ли се за някого, може да ти заграби имането. Говорим за бракове по изгода, не по любов.

kalpazanka
04-26-2013, 08:36
Чачо, пиле, ето го и повода да засечеш волния ми дух да присъства в темата.

Имаш първи братовчед в Щатите, за когото никога не си знаела. Отиваш там след години, запознавате се, без да знаете, че сте рода, влюбвате се, жените се и заживявате заедно. 10 години по-късно, щастливо женени, разбираш, че сте първи братовчеди. Какво ще направиш?

Ще се усети, че са първи братовчеди, когато в поколението лъсне автозомно-рецесивно заболяване.

Ама ти, хитрецо, много хитро си се застраховал в следващите постове с тва осиновяване и пазене.


Вие двамата да нямате някаква психическа връзка? :lol:

И на мен ми беше странно, че си засякох ника, без да съм писала, ама явно... истината е някъде там и Скъли ще я разкрие.


Когато си от "по-имащата" страна, ожениш ли се за някого, може да ти заграби имането.

Я ела го кажи тва и в раздел Секс, че се боря с вятърни мелници.

Chacho
04-26-2013, 08:37
Вие двамата да нямате някаква психическа връзка? :lol:

Пращаме си ментални факсове. :D

Chacho
04-26-2013, 08:39
Я ела го кажи тва и в раздел Секс, че се боря с вятърни мелници.

Ма ти в телепатията ни ли се съмняваш. Вече писах след мачо. :D

girlwithblueeyes
04-26-2013, 08:39
За да запазят имуществото в семейството. Когато и двамата произхождат от една фамилия, няма опасност децата им да разпокъсат имението и богатството.


Ам добре ами ако се разделят и възкникнат някакви конфликти ?

LadyDi
04-26-2013, 08:40
Ам добре ами ако се разделят и възкникнат някакви конфликти ?

Тва да не ти е 21 век? :lol:
Няма раздяла там. Няма развод. Има изгонване, изгнание, но бракът фактически си съществува.

kalpazanka
04-26-2013, 08:41
girlwithblueeyes, стига разводнява темата с хипотези и вадене на вода от 999 кладенеца. Я кажи, каза ли на твойта дружка, че гаджето й те зарибява? :D

Chacho
04-26-2013, 08:42
Ам добре ами ако се разделят и възкникнат някакви конфликти ?

Ползвай идеята от темата. Наложен ни е някакъв модел на мислене. Тогава любовта е била на по-заден план. Хората са се карали, мъжът е бил глава на семейството, отношенията я излезнат здрави, я не, но имуществото.. хохо... бая по-важно е от тия ежедневия. Трябва да почакаш ренесансовия човек, за да заговориш за раздели. Поне това е било мисленето на мнозинството.

girlwithblueeyes
04-26-2013, 08:46
Абе конфликт за власт и пари винаги може да възкникне :lol: мисълта ми беше друга но явно не си задох въпроса правилно

Като цяло си е табу тая тема за кръвосмешението и най-вероятно има защо .

Chacho
04-26-2013, 08:47
Като цяло си е табу тая тема за кръвосмешението и най-вероятно има защо .

Ако така доказваше теореми в час... :D

girlwithblueeyes
04-26-2013, 08:49
Математиката не ми e силна :D

Нещо расъжденията ми не се получават по-късно може да се включва малко по смислено .:lol:

kalpazanka
04-26-2013, 08:51
Ма и пунктуацията не ти е силна страна май :D

girlwithblueeyes
04-26-2013, 08:52
Българският ми е зле затова .

minchorna
04-26-2013, 09:00
Българският ми е зле затова .

+1 Подкрепям това мнение.

xXxPETYAxXx
04-26-2013, 09:28
Лично аз съм против тези връзки. Не мисля, че трябва да има аргументация, просто не го намирам за нормално.
Имаше едно момче, което много харесвах като малка, после разбрах, че има шанс да се падаме някакви роднини(стари клюки за любовна афера...дори не знам дали е била вярна мълвата) и просто ми стана адски тъпо.

paradosou
04-26-2013, 09:35
Я, пак със закъснение виждам темата. Готино би било NomNomNom да се включи. ;р

Chacho
04-26-2013, 10:15
Лично аз съм против тези връзки. Не мисля, че трябва да има аргументация, просто не го намирам за нормално.

На теб какво ти е мнението за лесбийските двойки?

weezy.
04-26-2013, 10:17
Твърдо против ..

granger
04-26-2013, 10:24
Чардафоне, да не си забил някоя братчедка? :D

Chacho
04-26-2013, 10:25
Чардафоне, да не си забил някоя братчедка? :D

Питаха ме. ^^

Не съм, намирам се на каузи/дискусии.

granger
04-26-2013, 10:37
немах нерви да чета всички словоизлияние...сореим
Ми...да си кажа и аз. По принцип имам резерви , все пак от биологична гледна точка от такава връзка могат да се пръкнат малки ,сладки , кривогледи, еднокраки изродчета, но... самото отношение към фамилията би ми било странно. Има го момента , в който всички ще те сочат с пръст, затова че чукаш братовчед си , брат си ...кръвен роднина ,какъвто и да е, просто защото сте от едно котило. Вярно е,че пред средновековието,както и Рокфелерови са го правили , за да държат богатството е семейството си.
Тези порядки не са просто морални, животинките,които се онождат и са кръвни роднини са изключения от правилото. Та , не ми е странно просто ,защото мама и тати са ме инструктирали да не барам фастъчетата на роднините, а защото е нещо извън нормалните биологически среди.

Тук идва и въпроса за гейовете и лесбиките , тъй като при тях няма как да се получи поколение, не ми пука толкова. Щом се обичат хората нек' се вземат. Не мисля ,че е двоен стандарт.

И в заключение на обърканата ми мисъл: Ако нямат намерения да си правят генномодифицирани бебоци , да живеят дълго и щастливо 50 годисни/аре...възможно е/ и не им пука от хорското мнение, коя съм аз да кажа,че брат не може да чука сестра си?!?!?
Мех.
Винаги съм знаела,че съм чалната.

xXxPETYAxXx
04-26-2013, 11:30
На теб какво ти е мнението за лесбийските двойки?

За роднинските връзки съм против, било то и в такъв вариант. Иначе, ако не са роднини нека да си се събират хората, какво като са обратни. Докато не ми пречат, нямам нищо против хомосексуалните двойки. Дразнят ме, ако започнат да парадират с това, но мен по принцип си ме дразнят и всички парадиращи и прекалено показни двойки. А, за осиновяването на деца от тях - не съм аз човека, който да решава. Има си институции, които да решават на кого може или не да се даде възможността да осинови дете. Но не смятам, че едно малко дете, отраснало с подобно семейство би било като другите. Вероятно ще има доста различен мироглед и би било доста объркано. Не мисля обаче, че би задължително би последвало примера на родителите си.

Chacho
04-26-2013, 11:31
Ами нека да си се събират хората, какво като са обратни. Докато не ми пречат, нямам нищо против хомосексуалните двойки. Дразнят ме, ако започнат да парадират с това, но мен по принцип си ме дразнят и всички парадиращи и прекалено показни двойки.

Но си против кръвосмешението...

xXxPETYAxXx
04-26-2013, 12:23
Амии да, по-извратено ми се вижда да спиш с братовчед/ка си, отколкото с човек от твоя пол.
Това си е моя гледна точка разбира се. И колкото и да е си е повлияна и от пола, защото, ако бях момче едва ли щях да предпочитам да изчукам някой гей, пред това да спа с яката си братовчедка.

valdesbg
04-26-2013, 13:01
Чаче не останаха ли 'убави невести, та братчедките подхвана? Че може - може, ама трябва ли?

Chacho
04-26-2013, 13:08
Чаче не останаха ли 'убави невести, та братчедките подхвана? Че може - може, ама трябва ли?

Хахаха :D Аз нямам такива намерения. Въпросът не е "трябва ли", а "не трябва ли". Говорим за хора, които не се насилват да харесат роднините си.

onelove
04-26-2013, 13:14
По принцип съм твърдо против. Така съм възпитана.. Така е общовъзприето.. Но ако можем да вярваме на глупавите разни религии и т.н., всички ние сме братя и сестри и кръвосмешението по тази логика е незизбежно. ;дд

Chacho
04-26-2013, 13:17
После по другите теми да не ми разправяте, че някой не трябва да се съобразява с общественото мнение. :D

granger
04-26-2013, 13:18
То е почти неизбежно.

LadyDi
04-26-2013, 13:25
После по другите теми да не ми разправяте, че някой не трябва да се съобразява с общественото мнение. :D

Няма такъв филм.
Всички го плащаме този данък "обществено мнение", колкото и да ни се иска да е другояче.

Chacho
04-26-2013, 13:26
Няма такъв филм.
Всички го плащаме този данък "обществено мнение", колкото и да ни се иска да е другояче.

Ще се включа и на тая тема после.

Ivaaaaa
04-26-2013, 13:29
защо толкова целиш да обориш нещата, наложени ни от обществото?

valdesbg
04-26-2013, 13:31
Чаче... интерпретирай си го като.. "нужно ли е?" "Има ли смисъл от упражнението?"

Щото по тая логика... и козата на село е хубава.... в известен смисъл.

LadyDi
04-26-2013, 13:35
Щото по тая логика... и козата на село е хубава.... в известен смисъл.
пхахахахха

Chacho
04-26-2013, 13:50
Чаче... интерпретирай си го като.. "нужно ли е?" "Има ли смисъл от упражнението?"

Щото по тая логика... и козата на село е хубава.... в известен смисъл.

:D

Едно е да сравняваме човек-човек, друго е човек-животно. Един чаршаф може да изпишем за неща, които козата не може да ти даде, а човекът може.

Та въпросът "нужно ли е" важи толкова за кръвосмешението, колкото и за една обикновена връзка.

@Ivaaaaa, защото не се съгласявам с тях.

@LadyDi: Понякога се съобразяваме с общественото мнение, за да не ни е зле. Когато ни е зле от това, че се съобразяваме, си губи смисъла да го правим.

Ivaaaaa
04-26-2013, 13:53
представи си, ако ги нямаше тия принципи, норми и тнт
кво ли щеше да бъде?
щеше ли това общество да бъде по-добре?
едва ли, а и въобще възможно ли е да ги няма тези неща?
винаги изниква някой, който идва и казва какво е правилно и какво не..

Chacho
04-26-2013, 13:57
представи си, ако ги нямаше тия принципи, норми и тнт
кво ли щеше да бъде?
щеше ли това общество да бъде по-добре?
едва ли, а и въобще възможно ли е да ги няма тези неща?
винаги изниква някой, който идва и казва какво е правилно и какво не..

И според теб всички норми са в услуга на обществото? Нормите в обществото трябва да осигуряват живота, свободата и имуществото на всеки човек. Тъй като светът се мени, нормите трябва да се оспорват, за да може да се актуализират.

valdesbg
04-26-2013, 14:01
Ми чаче.. за мен е по прагматично... що да чукам сестра ми.. като има още хиляди други девойки. Не виждам вопиющата нужда да се съсредоточа точно върху сестра ми... просто.. смисъла ми убягва на подобно упражнение.

Не виждам някакъв практически смисъл от въпроса ти. Ще представя като аргумент това - http://www.youtube.com/watch?v=Z86V_ICUCD4

Да може да бъде построено и е реално съществуващо... но кому е нужно?

Ivaaaaa
04-26-2013, 14:03
не говоря за тези норми, знаеш
говоря за това, което ни е заложено като правилно държание, как да си живеем едва ли не угодно на това общество в това число и темата ти за това може или не може да изчукаш брат си/сестра си
може би съм консервативна или и аз не знам каква, но ако ги нямаше тези неща може би светът щеше да е твърде ммм извратен

LadyDi
04-26-2013, 14:05
@LadyDi: Понякога се съобразяваме с общественото мнение, за да не ни е зле. Когато ни е зле от това, че се съобразяваме, си губи смисъла да го правим.
А понякога ни е зле, ако не се съобразяваме. Смисълът на цялото съобразяване е безпроблемно съществуване на индивида в обществото.

Chacho
04-26-2013, 14:07
Ми чаче.. за мен е по прагматично... що да чукам сестра ми.. като има още хиляди други девойки. Не виждам вопиющата нужда да се съсредоточа точно върху сестра ми... просто.. смисъла ми убягва на подобно упражнение.

Ето как се пренася въпроса за нормалните връзки. Защо да чукаш коя да е от 3-те милиарда девойки на планетата, като има още 2 999 999? Ми щото пътищата ви с тази девойка са се събрали, искате го и двамата, и ще ви достави удоволствие. Едното може да стане на момента и няма причина да се спираш, а другото - изисква усилията да търсиш друга и да живееш известно време в лишение.

Ако нямаш влечение, никой няма да те насилва да се обвързваш със сестра ти. Но ако, както винаги се случва, влечението се създаде у теб несъзнателно, то тогава защо да се лишаваш?

И все пак подчертавам, че повече се съсредоточавам върху пълноценната връзка, а не върху самото чукане.

Chacho
04-26-2013, 14:14
А понякога ни е зле, ако не се съобразяваме. Смисълът на цялото съобразяване е безпроблемно съществуване на индивида в обществото.

То вече се е получил конфликта. Безпроблемното съществуване, ако не идилия, е най-много моментно изживяване. Ако връзката с любимия те прави по-щастлив от чуждата оценка, какво е по-логично да изберем?

@Ivaaaaa, говориш за едни норми, сякаш са единствени и еднозначни. Но границата на "извратеността", освен че варира от човек до човек, варира и от нация до нация, и от религия до религия, и въобще за каквито и социални групи да говорим. За много мюсюлмани е извратено и пошло да се срещаш с някого, за когото не си женен. За някои момичета е извратено да духат на гаджетата си. Всеки си има мнение, но с течение на времето хора и събития оспорват мнението ти и щеш-нещеш, преобмисляш нещата, за да си затвърдиш позицията.

valdesbg
04-26-2013, 14:17
Въпросите са ти изцяло теоретични без практическа полза и непочиващи на някакви реални аргументи... губиш ме като участник в дискусията.

А ако баба беше мъжка?

Ivaaaaa
04-26-2013, 14:19
ок ами ти би ли изчукал сестра си или братовчедка си, ако нямаш
представи си влюбваш се жестоко и просто не виждаш друга
ще ти пука ли от това как ще реагира семейството ти?
какво ще кажат другите?
имаш много силно сексуално влечение към нея и много я обичаш
какво правиш тогава?

Chacho
04-26-2013, 14:29
Въпросите са ти изцяло теоретични без практическа полза и непочиващи на някакви реални аргументи... губиш ме като участник в дискусията.

А ако баба беше мъжка?

Не разбирам, кое е нереалното на аргумента, но ето една често срещана реалност. В циганските квартали се ебат братя със сестри и така се и женят. А хората масово ги плюват. Правилно ли е да ги плюват? Тези двойки се събират по същата причина (в повечето случаи), поради която аз и ти си намираме момиче, с което нямаме родствена връзка. Като изключим тези, които раждат за социални помощи. Тва им е социалният кръг, събират се по семейно, затова и така си намират изгорите.

Пък въпросът нужно ли е можем да го опъваме до много далече. Нужно ли е да съществуваме изобщо?

Chacho
04-26-2013, 14:32
ок ами ти би ли изчукал сестра си или братовчедка си, ако нямаш
представи си влюбваш се жестоко и просто не виждаш друга
ще ти пука ли от това как ще реагира семейството ти?
какво ще кажат другите?
имаш много силно сексуално влечение към нея и много я обичаш
какво правиш тогава?

Ако и тя иска, и аз наистина искам, тогава да. Следва едно "майко, дядо, приятели, тва съм аз, правя го защото така и така, прав съм за себе си, оставям на вашия морал да прецените отношенията си с мен". Няма да ме е страх да го заявя и няма да се крия, щото когото е нужно, няма да ми е трудно да го оборя. Ако въобще държа да го правя, тъй като не давам много да ми се държи сметка за действията.

anonymous708973
04-26-2013, 14:35
Няма да ме е страх да го заявя и няма да се крия, щото когото е нужно, няма да ми е трудно да го оборя. Ако въобще държа да го правя, тъй като не давам много да ми се държи сметка за действията.

Звучи хубаво и напълно откъснато от действителността.

Chacho
04-26-2013, 14:36
Звучи хубаво и напълно откъснато от действителността.

Кажи го на хората, които се подлагат на операция за смяна на пола.

Ivaaaaa
04-26-2013, 14:38
тогава ти се възхищавам, ако наистина си честен в отговора
щото на хомосексуалистите им трябва толкова много време да го признаят първо пред себе си, после пред другите
аз обаче си мисля, че ако имаш връзка с роднина е доста по-трудно да се признае пред другите и е по-голямо табу от хомосексуалността

Chacho
04-26-2013, 14:43
Ми аз със тия хора си говоря откровено. Признал съм им за пушене, прекъсване на университет, проститутки, пиянски истории, бой, хазарт. Но ме уважават като човек, щото въпреки всичките ми "пороци", мисля, че съм си го заслужил това уважение пред тях.

Auriss
04-26-2013, 14:44
Не разбирам, кое е нереалното на аргумента, но ето една често срещана реалност. В циганските квартали се ебат братя със сестри и така се и женят. А хората масово ги плюват. Правилно ли е да ги плюват? Тези двойки се събират по същата причина (в повечето случаи), поради която аз и ти си намираме момиче, с което нямаме родствена връзка. Като изключим тези, които раждат за социални помощи. Тва им е социалният кръг, събират се по семейно, затова и така си намират изгорите.

Пък въпросът нужно ли е можем да го опъваме до много далече. Нужно ли е да съществуваме изобщо?

Кви са тия теми бе чоко ;д

Мен мисълта да правя секс с роднина ми е противна. Не за друго, ами 'щото гледам на роднините си като на 'противни' в сексуално отношение. Както и повечето от нас. Като ти зачетох темата реших да пусна един сърч в гугъл и се оказва, че е що-годе застъпена теорията, че чисто биологично развиваме отвращение (в секс. контекст) към хората, които са ни отгледали.
Това обаче не важало в случай, че не сме отраснали с въпросния роднина. Което пак съвпада с мнението ми - откровено казано обаче не знам как бих постъпил в подобна ситуация.

На - https://www.mcgill.ca/sociology/sites/mcgill.ca.sociology/files/2012_--_ajs.pdf ;д

Иначе да си се взимат хората - т'ва че аз вероятно не бих го направил не виждам що трябва тях да ги бърка.

Chacho
04-26-2013, 14:47
И мен ми бяха интересни тия резултати (макар че друго проучване четох). Пише, че и мишките си отбягвали родата, пък един от хамстерите ми си направи поколение с майка си, та се чудих къде да ги дена после тия 10 мишлета, дето развъдиха.

Ivaaaaa
04-26-2013, 14:49
И мен ми бяха интересни тия резултати (макар че друго проучване четох). Пише, че и мишките си отбягвали родата, пък един от хамстерите ми си направи поколение с майка си, та се чудих къде да ги дена после тия 10 мишлета, дето развъдиха.

дори като прочетох това за хамстерите и ми стана гадно.. ;д

valdesbg
04-26-2013, 14:51
Нормите осигуряват съществуването на определена прослойка от хора, изграждат идентичност, стабилност и културата на тази прослойка от хора. Съответно служат като бариера прослойката да се разруши и да се превърне в хаос. Пречи и на безразборното променяне и липса на независимост и самосъзнание. И затова нормите при различните общества и дори прослойки хора в тия общества са различни и се наричат по различни начини. А разнообразието и е смисъла на всичко това. Защото разнообразието увеличава приспособимостта на групата. А приспособимостта.. нали.

В прослойката която ти живееш нормите са еди какви си. При циганите са други, при африканските племена са трети, при маите са четвърти. При хан Крум са били пети. Ако не ти харесват нормите в които живееш - напусни прослойката в която си и иди в друга прослойка, където нормите отговарят на твоите желания. Или вдигни революция.

Нормите осигуряват оцеляването и просперитета на прослойката, оцеляването и просперитета на конкретния индивид е задача на конкретния индивид. Просто е - идентифицирай се с определена група от хора и вярвания които ти допадат. И започни да живееш като тях в съжителство с тях. Различните никога не се приемат радушно. И е нормално да е така.

Duhast
04-26-2013, 14:57
За смешението съм,но не кръво... :)

Chacho
04-26-2013, 15:17
Нормите осигуряват съществуването на определена прослойка от хора, изграждат идентичност, стабилност и културата на тази прослойка от хора. Съответно служат като бариера прослойката да се разруши и да се превърне в хаос. Пречи и на безразборното променяне и липса на независимост и самосъзнание. И затова нормите при различните общества и дори прослойки хора в тия общества са различни и се наричат по различни начини. А разнообразието и е смисъла на всичко това. Защото разнообразието увеличава приспособимостта на групата. А приспособимостта.. нали.

В прослойката която ти живееш нормите са еди какви си. При циганите са други, при африканските племена са трети, при маите са четвърти. При хан Крум са били пети. Ако не ти харесват нормите в които живееш - напусни прослойката в която си и иди в друга прослойка, където нормите отговарят на твоите желания. Или вдигни революция.

Нормите осигуряват оцеляването и просперитета на прослойката, оцеляването и просперитета на конкретния индивид е задача на конкретния индивид. Просто е - идентифицирай се с определена група от хора и вярвания които ти допадат. И започни да живееш като тях в съжителство с тях. Различните никога не се приемат радушно. И е нормално да е така.

Развитието на културата в обществото цели да развие усет на индивидите към по-висшите наслади, за които са нужни образованост и житейски опит, че да се изпитат, но след това стават предпочитаните пред низките. Културата възпитава морал, който осигурява стабилност на обществото. Но с оглед на същата тази стабилност, тъй като винаги ще има хора, които да се свързват с по-низките наслади, трябва да им се осигури и тяхното щастие, защото търсенето на насладата е точно това, било то за човек с богата или бедна култура.

Културата учи на нещо важно - толерантност. Толерантността прави процеса на адаптация двустранен. От една страна адаптиращият се трябва да отговаря на дадени морални норми, от друга - групата трябва да преценява моралната праведност на убежденията на адаптиращият се, без да ги идентифицира със собствените си. Тоест, може да отсъди вижданията на този човек, че са правилните за него, макар и групата да остане със собствените си, които са правилни за самата група. И така го приема. Така много непушачи приемат пушачите.

Още повече, че групи се сформират на базата на определени разбирания, като игнорират други. Ако вършиш добро за другите, те ще бъдат много по-склонни да си затворят очите за някой твой визуален порок. А най-често срещаният пример е, че хората масово пропагандират да се поставя интелектът над визията.

След казаното дотук, мисля че е ясно как една роднинска двойка може да се намести в едно културно общество.

Stray
04-26-2013, 15:22
Стига да не става въпрос за педофилия, или изнасилване нямам нищо против хората с различна сексуална ориентация.

girlwithblueeyes
04-26-2013, 16:50
Чачо напълно ли си убеден , че ако имаш сестра или братовчедка и я обичаш като жена би признал пред роднините си за тази любов? Доста нереално ми звучи поне на мен .:D
В обществото има норми ,независимо дали ни харесва ,или не ни харесваи те трябва да са спазват . Щом подобни отношения са забранени очевидно има защо . И не само от биологична гледна точка ,ами и от напълно нормалнa духовна такава .Не знам сигурно аз съм старомодна ,но подобни отношения са ми непонятни .
За гейовете и лесбийките ще си спестя мнението ,защото рискувам всички да ми скочите колко съм ограничена .

klimatronik
04-26-2013, 16:53
общите правила са за малкитее, най-богатите индивиди живеят по свои правила и закони

Ivaaaaa
04-26-2013, 17:03
Чачо напълно ли си убеден , че ако имаш сестра или братовчедка и я обичаш като жена би признал пред роднините си за тази любов? Доста нереално ми звучи поне на мен .:D

и на мен

Chacho
04-26-2013, 17:25
Чачо напълно ли си убеден , че ако имаш сестра или братовчедка и я обичаш като жена би признал пред роднините си за тази любов? Доста нереално ми звучи поне на мен .:D

Не ме мислете в това отношение. ^^


В обществото има норми ,независимо дали ни харесва ,или не ни харесваи те трябва да са спазват . Щом подобни отношения са забранени очевидно има защо . И не само от биологична гледна точка ,ами и от напълно нормалнa духовна такава .Не знам сигурно аз съм старомодна ,но подобни отношения са ми непонятни .

Добре, назови я тая причина, като я има.

Ivaaaaa
04-26-2013, 17:27
щото просто не е нормално да изчукаш роднина

Auriss
04-26-2013, 18:22
Чачо напълно ли си убеден , че ако имаш сестра или братовчедка и я обичаш като жена би признал пред роднините си за тази любов? Доста нереално ми звучи поне на мен .:D
В обществото има норми ,независимо дали ни харесва ,или не ни харесваи те трябва да са спазват . Щом подобни отношения са забранени очевидно има защо . И не само от биологична гледна точка ,ами и от напълно нормалнa духовна такава .Не знам сигурно аз съм старомодна ,но подобни отношения са ми непонятни .
За гейовете и лесбийките ще си спестя мнението ,защото рискувам всички да ми скочите колко съм ограничена .

Аз имам един много простичък въпрос - като казваш 'трябва да се спазва' имаш предвид, че трябва да се спазва от теб или от всички ни ?
Въпросът е и към останалите.

Stray
04-26-2013, 18:24
Понеже няма да стане спора иначе...
При условие че, участниците са пълнолетни и е по взаимно съгласие, ще бъде полезно за обществото, да се разрешат:
а) Връзките между еднополови роднини (Дядо и внук, Майка и дъщеря и пр.)
б) Връзките между разнополови роднини при условие, че нямат взаимно поколение.
Малката част от обществото, която има такива сексуални влечения ще е щастлива и спокойна впоследствие. Това от своя страна ще има благоприятни ефекти върху икономиката на страната, защото те ще бъдат по-продуктивни, когато са задоволени.
Предложението ми в случаите, когато жената забременява е да се отказват всякакви видове социални помощи, понеже децата ще са лош генетичен материал. Родителите ще имат правото да избират между:
1. Ако искат да го задържат:
а) Висока парична глоба (да речем 125 000 лева на дете).
б) Кастрация на детето, ако нямат възможност, или не желаят да заплатят "1.а)", естествено и тук ще има парична глоба, по-малка от "1.а)", но с включена прогресия (да речем 25 000 лева на първо дете, 50 000 на второ, 75 000 на трето).
2. Ако не искат да го задържат имат право на един аборт по взаимно съгласие. За всеки следващ ще има същата глоба с прогресия каквато и "1.б)".
Естесвено съм предвидил и наказания за укриване на деца от такива връзки (за родителите) и установен аборт несъгласно измислените ми закони (за родителите и доктора), но по-добре въображението ми да спре до тук. :D

Auriss
04-26-2013, 18:33
Кастрация на детето :( Грубооо. Направо от боянския водопад фърр , цоп и е решен въпросът :D

Stray
04-26-2013, 19:19
Кастрация на детето :( Грубооо. Направо от боянския водопад фърр , цоп и е решен въпросът :D
Това не е толкова грубо. На родителите, които укриват подобни деца от закона съм им намислил обща глоба от 250000 лева. Стига да не я платят - кастрираме всичките и детето става собственост на държавата. При положение че, няма видими дефекти го пращаме на обучение в армията, а родителите за 5 години уранодобив. В случай че, детето има недъзи държавата поема грижите за детето, а родителите се пращат за 10 години уранодобив. Имам и други идеи, но за тяхното изпълнение, трябва да сме легализирали смъртната присъда, защото не съм голям фен на затворите като цяло - прекалено са християнски за моя вкус.
При укриване на аборт ще глобяваме родителите 100 000 лева, или ако не могат да платят ще ги кастрираме и ще ги пратим за 2.5 години уранодобив. Отделно, ако има лекар, който им е помогнал може да избира между 50 000 лева глоба и отнемане на медицинското, или 2.5 години уранодобив и отнемане на медицинското.
P.S. Знам, знам... тука ще ме помислите за болен, но в Пхенян ще ме сметнат за гений! :D

muhtesemfan
04-27-2013, 10:27
Ей това религията е гадно нещо.Що за болен мозък трябва да си да вярваш в Бог и да позволява да те контролира?
Не възприемаме гейовете,защото църквата през вековете така е искала.
Нямам нищо против да си имат деца,и те са хора и имат право на това.
Имам полубрат и не бих могла да го погледна с друго око.Или пък братовчедите си.
При всеки е различно,нямам против,щом хората се обичат да бъдат заедно,ако ще да са 1-ви братовчеди,само да не им се роди някакво мутирало бебенце :lol:

babity
04-27-2013, 10:34
Против. Твърде дълбоко вкоренен стереотип, освен че мъжките ми роднини имат гадни гени и са смотаняци. 8-)

granger
04-27-2013, 17:21
Не ме мислете в това отношение. ^^
Все пак искаш мнение, изкажи и ти такова по точно този въпрос. Би ми било интересно да го видя, please!

Chacho
04-27-2013, 18:47
Все пак искаш мнение, изкажи и ти такова по точно този въпрос. Би ми било интересно да го видя, please!

Е то няма какво толкова за казване. Просто не се притеснявам да говоря пред роднините си.

DisappointedDreamer
04-27-2013, 20:16
Stray, открий един конц лагер, бе, Хитлер.

Stray
04-27-2013, 20:24
Stray, открий един конц лагер, бе, Хитлер.
Защо да откривам концентрационен лагер и кой ще пускам в него?

DisappointedDreamer
04-27-2013, 20:27
Защо да откривам концентрационен лагер и кой ще пускам в него?

Кой ли? Тези, които искаш да кастрираш.

Апф. Болен мозък.

Stray
04-27-2013, 20:41
Кой ли? Тези, които искаш да кастрираш.

Апф. Болен мозък.

Не виждам защо да убивам някой, който може да ми бъде полезен. Вярвам, че колкото са по-строги наказанията, когато не се спазват законите, толкова по-малко хора ще ги нарушават.

DisappointedDreamer
04-27-2013, 20:41
Апф. Болен мозък.

.

granger
04-28-2013, 06:03
Къде намесвате сега законите.

Nakadah
04-28-2013, 06:21
На кой си метнал окото чачо?

anonymous708973
04-28-2013, 08:17
Само да вметна нещо:


Ми аз със тия хора си говоря откровено. Признал съм им за пушене, прекъсване на университет, проститутки, пиянски истории, бой, хазарт. Но ме уважават като човек, щото въпреки всичките ми "пороци", мисля, че съм си го заслужил това уважение пред тях.

Изброените са обичайните келешлъци на тамън излязъл от пубертета. Роднинска любовна връзка е нещо коренно различно и живееш в розов сапунен мехур, ако смяташ, че ще се приеме и/ли уважи.

Ivaaaaa
04-28-2013, 08:25
Изброените са обичайните келешлъци на тамън излязъл от пубертета. Роднинска любовна връзка е нещо коренно различно и живееш в розов сапунен мехур, ако смяташ, че ще се приеме и/ли уважи.

именно

bloodyF
04-28-2013, 08:30
Извратено ми се струва, въпреки че имам един много секси първи полу-кръвен братовчед, на когото съм мислила нехубави неща :lol:

Chacho
04-28-2013, 08:32
Само да вметна нещо:

Изброените са обичайните келешлъци на тамън излязъл от пубертета. Роднинска любовна връзка е нещо коренно различно и живееш в розов сапунен мехур, ако смяташ, че ще се приеме и/ли уважи.

Окей. Ще говорим пак, когато спрете да търсите одобрението на родителите си, щото изхождаме от различни гледища.

bloodyF
04-28-2013, 08:32
Само да вметна нещо:



Изброените са обичайните келешлъци на тамън излязъл от пубертета. Роднинска любовна връзка е нещо коренно различно и живееш в розов сапунен мехур, ако смяташ, че ще се приеме и/ли уважи.


МХМ!

Не мисля, че нормален родител би приел децата му да правят секс едни с други или с роднините си.

//съжалявам за двойния пост

Supermassive____
04-28-2013, 08:35
Против съм. Даже звучи адски гнусно и извратено. Но има всякакви болни мозъци..

anonymous708973
04-28-2013, 08:42
Окей. Ще говорим пак, когато спрете да търсите одобрението на родителите си, щото изхождаме от различни гледища.

Разбира се. Сигурна съм, че ще ти е безкрайно приятно да си доживот скаран с родителите си.

Stray
04-28-2013, 09:15
Различните сексуални ориентации не са забраняват в днешно време, заради това че, по-голямата част от обществото ще ги сметне за гнусни, или извратени. Според мен проблема на кръвосмешението е в децата от тези връзки и има защо да е забранено. Никой не би искал децата му да създадат поколение с друго дете идващо от такава връзка, защото е твърде вероятно потомството им да е болно, или с деформации. Възможно е много хора да са потърпевши от такава връзка. Нормално е обществото да се притеснява, заради това темата е такова табу. Стига да беше обратното, хората щяха да оплюват връзките между различните родове. Естествено, че трябва да е забранено.
Хомосексуалните двойки на които е разрешено да осиновят дете са много по-добри родители от по-голямата част на хетеросексуалните, заради стотиците изисквания към тях.

Chacho
04-28-2013, 09:26
Разбира се. Сигурна съм, че ще ти е безкрайно приятно да си доживот скаран с родителите си.

Да се обзалагаме ли, дали ще сме доживот скарани, или след малко възражения ще се примирят?

anonymous895156
04-28-2013, 09:28
аз съм дете на кръвосмешение
нещо да ми има?

Stray
04-28-2013, 09:34
аз съм дете на кръвосмешение
По скоро на Сатаната... :D

sneering
04-28-2013, 10:18
Против,не се смятам за консервативен даже напротив,просто не мисля че е нормално след като имаш друг избор.

Ivaaaaa
04-28-2013, 12:44
охххх Чачиии не си прав :Д точка :Д

againstyou
05-11-2013, 16:02
как ще е нормално бе,вие болни ли сте ? има 7 милиарда хора във света защо точно с своя братовчед/братовчедка трябва да тръгнеш ? а и освен това ако се оженят недай си боже и имат деца те ще са с увреждания,ама тва ае друг въпрос

ledenakrasota
05-11-2013, 16:11
Против съм за брат със сестра.

lipecek
05-11-2013, 16:57
Ако имах сестра и е готина бих правил секс с нея :D а за братовчедки ако имах гаранция ! Говорил съм с приятели по въпроса със сестритеи наистина е така.

kristAa
05-11-2013, 18:46
отчаях се от мнения като "просто така трябва" или "сигурно си има причина" и дълго търсих конкретен аргумент против кръвосмешението.. защото "просто така го чувствам, все пак ми е брат" не ми стига.. ами ако не е твое това чувство? ако е просто нещо отдавна заучено и прилагано по подразбиране? Ето защо мразя стереотипи, хорско мнение, традиции.. губиш представа за собственото си мнение и чувства.. Да, безспорно е имало причина да го измислят.. аз не знам каква..може да е било за наше добро.. тип "от опит ти казвам".. или пък не

поправям се след мнението на LadyDi.. да, да намирам нещо за правилно, "така да го чувствам" Е достатъчно. Напълно съм съгласна. Това което ме притеснява е дали хората се замислят какво им се струва редно или автоматично приемат че не е защото "сигурно си има причина"...
все пак го има и обратния случай - обществото ти поощрява нещо което за теб не е редно

lipecek
05-11-2013, 20:42
Абе от 2ри братовчет на там е добре. Все пак в помашките региони които обхващат половин България го има много това.

LadyDi
05-11-2013, 20:46
Но да позволиш нещо неаргументирано да контролира собствения ти живот е недопустимо.

Човек има глава на раменете си да контролира сам собствения си живот според собствените си вярвания и разбирания. Не е задължително всичко да е аргументирано, достатъчно е ти самият да го намираш правилно за себе си.

kristAa
05-12-2013, 11:26
съгласна :)