PDA

View Full Version : Какво искате да ви подарят за абитуриентския бал?



MaLkaTa_LaDy
04-26-2013, 19:10
Аз за сега съм се сетила само за парфюм и куфарче с гримове. Давайте идеи вие какво бихте искали...

Wwwooow
04-26-2013, 19:34
аз искам кученце

arsenalllbaby
04-26-2013, 21:08
Роднините, които са надалеч, започнаха да ми изпращат пари аз да си избера нещо и да си купя.. Каквото ми подарят, такова. На нашите мога да им кажа "По-добре ми дайте пари да си избера аз или да излезем заедно да си избера", ама за родата не върви. В момента нямам нужда от нищо голямо или скъпо, ще започна да си взимам малко дрешки за лятото, трябват ми 2-3 козметични неща, но за това си имам пари. Ще събера парички, пък може да си харесам нещо..

MaLkaTa_LaDy
04-27-2013, 04:39
И аз също предпочитам пари, но има роднини, които ме питат какво искам да ми купят и не знам какво да казвам...

sweet__potion
04-27-2013, 05:21
пари... аз дрехи си купувам със собствени,а от техника (микровълнова ала бала..) нямам нужда все още-като стана студентка наесен живот и здраве ще си купя сама,за сега най-удачния вариант са парите .

SurfSky
04-27-2013, 05:48
Няма притенции , каквото подарят :D Но в повечето случей предполагам ще дават пликчета ...

bloodyF
04-27-2013, 05:54
Най-вероятно никой нищо няма да ми подарява.
Баба ми отдавна ми даде пари и си купих балната рокля с тях, другата ми баба ми даде пари и си купих бижутата за бала.
Ако някой ми дава-предпочитам пари.

slynchoo
04-27-2013, 06:48
И аз предпочитам пари,искам да си накупя дрешки и някоя друга козметика.Едни роднини ме питаха какво искам и да го купят..чудех се,чудех се и реших часовник,обаче аз не харесвам много златни или пък сребърни (предпочитам да е един вид "Частично" сребърен :D ),нещо такова http://chasovnik.bg/img/products/products_6028314_1612859271qq-damski-chasovnik-m082j001y-m082j002y-m082j003y-m082j005y.jpg

SuNsEt
04-27-2013, 08:46
Много ясно,че искам пари :D
Нали от някъде трябва да си избия разходите по бала...

Cucko0
04-27-2013, 11:26
парички или часовник Hublot <3

POLLINA
04-27-2013, 11:31
^ 20 000 ? :cool:

Cucko0
04-27-2013, 11:56
^ 20 000 ? :cool:

хахах естествено ,че не говоря за оригинален ..няма кой да се изръси толкова за мен

marble
04-27-2013, 16:37
Аз искам часоник на Michael Kors, но вероятно част от родата ще се съберат да ми платят курса по гримьорство.

Hayashi
04-27-2013, 17:41
Мда, аз също събирам пари за пътуване до Полша през лятото.

anonymous708973
04-27-2013, 21:27
И ти сериозно си казала да ти купят куфарче за/с грим? Недей. Нито разбират, нито ще успеят да ти изберат нещо готино и хем няма да си ползваш подаръка, хем няма да имаш право на друг.

Пари искам, казала съм на нашите това да казват. Я на море ще отида, я ще си платя част от лаптопа сама.

ShtrudeL
04-27-2013, 21:43
лол.. само аз ли не исках нищо от никой за моя бал? лол..
Защо изобщо някой трябва да ви подарява нещо?

Разбирам роднините ви да пожелаят да ви дадат един старт към следващото 'ниво' от живота ви, като вложат пари в нещо, което ще ви бъде от полза, ама всичко друго извън това ми се струва излишно и тъпо..

Не мен близките ми ми дадоха пари (не съм искала нищо) и с тях си взех фотоапарата, който и до днес е незаменима част от хобито ми, което искам да се развие, а защо не и на професионално ниво..
но както и да е..

arsenalllbaby
04-27-2013, 22:33
Аз да не съм искала да ми дават пари или да ми подаряват неща??? Не съм отишла да ръчкам някого да ми дава пари, те сами са си преценили.
От родителите и брат ми го разбирам, те и ме питаха, казах им, че предпочитам пари, пък както преценят. От други роднини не съм очаквала. Досега пари ми дават, разбрах, че и едни семейни приятели питали нашите дали да ми дадат пари или да ми купят нещо. Аз бих сее зарадвала на всичко, бих се зарадвала просто да дойдат на бала ми, да се снимаме за спомен и да ме изпратят. Самият факт, че са се сетили за мен, ми пълни душичката. Щом искат да ми вземат нещо или да ми дадат пари - съгласна съм, нищо няма да върна ;д Нали знаеш, жестът е важен.

Supermassive____
04-28-2013, 01:17
лол.. само аз ли не исках нищо от никой за моя бал? лол..
Защо изобщо някой трябва да ви подарява нещо?

Разбирам роднините ви да пожелаят да ви дадат един старт към следващото 'ниво' от живота ви, като вложат пари в нещо, което ще ви бъде от полза, ама всичко друго извън това ми се струва излишно и тъпо..

Не мен близките ми ми дадоха пари (не съм искала нищо) и с тях си взех фотоапарата, който и до днес е незаменима част от хобито ми, което искам да се развие, а защо не и на професионално ниво..
но както и да е..


Браво, споделям мнението ти. Много правилно мислиш :)

MaLkaTa_LaDy
04-28-2013, 05:31
лол.. само аз ли не исках нищо от никой за моя бал? лол..
Защо изобщо някой трябва да ви подарява нещо?

Разбирам роднините ви да пожелаят да ви дадат един старт към следващото 'ниво' от живота ви, като вложат пари в нещо, което ще ви бъде от полза, ама всичко друго извън това ми се струва излишно и тъпо..

Не мен близките ми ми дадоха пари (не съм искала нищо) и с тях си взех фотоапарата, който и до днес е незаменима част от хобито ми, което искам да се развие, а защо не и на професионално ниво..
но както и да е..

Имаме традиция по балове, юбилеи или други големи празници да събираме всички приятели на ресторант и да ги черпим. Даже си мислех, че това е традиция на всички. И съответно ние събираме една компания от 30-40 души, които ми подаряват нещо. Обаче понеже някои предпочитат да ми купят нещо, което ще ми хареса и ме питат какво искам да ми КУПЯТ. За това не мога да кажа пари.

Иначе за куфарчето още не съм казала още. Просто се чудя какво да измисля, че и на тях да им е по-лесно да ми изберат нещо и хем аз да получа нещо, от което имам нужда.

Violenza
04-28-2013, 07:05
Апф, подаръци, много глупаво, още повече от разни приятели на родителите ми, които бегло ме познаваха. Аз на моя бал бях инструктирала всички да ми дават пари.

seek&destroy
04-28-2013, 08:40
Самоедче искам аз :)

gabi_94
04-28-2013, 16:13
Искам парички аз :D Ще ми подаряват и злато сигурно...Няма лошо де, но все пак най-добре пари..

Hayashi
04-28-2013, 17:03
Ако има официално събиране е логично да се донесе нещо на абитуриента пък било то и символично. Но повечето роднини предпочитат да дадат пари, защото после сам си купуваш каквото ти е нужно. А много чух, че ще ги влагат и в обучението си по-нататък. Иначе е като да отидеш на сватба без подарък. Просто не се прави.

marble
04-28-2013, 20:34
Аз не бих се обидила ако някой дойде без подарък на бала ми.
Просто така сме научени, на празненства с празни ръце не се ходи. :)
Пък и подарък е по-лично от пари. Смятам, че да ми дадът пари е тактичен начин да кажат, че не са имали време да ми вземат нещо.

UniCoWN
04-28-2013, 22:23
Нашите достатъчно се изръсиха покрай тоя тъп бал, така че от тях подарък няма. Подаръка ми остават бижутата всъщност.
Иначе аз няма да правя нищо голямо, десетина човека от най-близките роднини, от които може би ще получа малко пари. В крайна сметка това е най-практично, защото после изборът е мой. Не бих се разсърдила и да не получа нищо, тъй като съм наясно с финансовите възможности (особено роднините, които са само с пенсия), пък и е важно да дойдат да ме уважат преди всичко, особено в моя случай, когато не каня Сульо и Пульо, а наистина най-близките.

j_adore2
04-29-2013, 08:14
На моя бал получих главно пари и златни обици и колие Сваровски. На обиците, освен че не ми харесваха, закопчалката им беше развалена, та ми се наложи да ходя да ги сменям. Колието си го нося и ми харесва, но определено от парите бях най - доволна.
Тази година съм на бал на момче и на момиче и още се чудя, но за сега мисля пари да им дам.

NqkfaNikakva21
04-29-2013, 10:00
При положение, че едно 80% от празнуващите ще са студенти, да им подариш подарък е супер малоумно според мен. Нали все пак трябва да има няква полза, а каква по-голяма от пари, вложени в образование или неща за споменатото.
На баловете се канят най-близките, как не можете да им кажете, че искате пари о.о Нали са ви близки, уж ...

anonymous708973
04-29-2013, 11:47
При положение, че едно 80% от празнуващите ще са студенти, да им подариш подарък е супер малоумно според мен. Нали все пак трябва да има няква полза, а каква по-голяма от пари, вложени в образование или неща за споменатото.
На баловете се канят най-близките, как не можете да им кажете, че искате пари о.о Нали са ви близки, уж ...

Ъъъъ, тя питаше за роднинското събиране.

girlwithblueeyes
04-29-2013, 11:49
Аз пък предпочитам подаръци а и роднините ми от Германия 100 % няма да минат с пари а с подаръци . Честно казано не знам какво искам или знам ама по-добре да не казвам :D
Пари не искам да си подаряват

SpiritInBlack
04-29-2013, 11:50
Бахти меркантилните боклуци, дори и ако приемем , че имате нужда от пари. Ако на мен ми дадат пари по какъвто и да е повод , изключвайки трудови взаимоотношения , ще го приема като обида , особено в случай , че имам празник.

girlwithblueeyes
04-29-2013, 11:53
Бахти меркантилните боклуци, дори и ако приемем , че имате нужда от пари. Ако на мен ми дадат пари по какъвто и да е повод , изключвайки трудови взаимоотношения , ще го приема като обида , особено в случай , че имам празник.

Ами като цяло съм съгласна с тебе ,но пък за някой тези пари ще се вложат в учене :)

anonymous708973
04-29-2013, 12:00
Бахти меркантилните боклуци, дори и ако приемем , че имате нужда от пари. Ако на мен ми дадат пари по какъвто и да е повод , изключвайки трудови взаимоотношения , ще го приема като обида , особено в случай , че имам празник.

Пхахаха!
А какво да ми подарят, бе?!
От септември ще съм в друга държава студентка, имам нужда от лаптоп, например, не от една купчина непотребни вещи - поредното златно нещо, дето струва един куп пари, а баба ми не разбра, че аз жълто злато не нося; скъп парфюм, който не ми харесва и няма да сложа никога... Какво?!

За пари ще се сети всеки разумен човек, който не е в близки отношения с мен, за да знае какво ми трябва в действителност. Би преценил, че щом не ме познава толкова добре, най-добрият вариант е да ми осигури възможността да си избера нещо важно за мен сама.

girlwithblueeyes
04-29-2013, 12:06
Пантерке като цяло и ти си права при мен просто нещата стоят по друг начин и затова не искам пари . Дори май не знам какво искам най-големият подарък вече си го получих

П.П А ти къде ще бъдеш студентка съжалявам аз спама ?:)

anonymous708973
04-29-2013, 12:48
Германия :)

NqkfaNikakva21
04-29-2013, 12:51
Ъъъъ, тя питаше за роднинското събиране.



Прочетох си поста поне 10 пъти, и пак не схванах какво не съм разбрала правилно :D

Hayashi
04-29-2013, 14:52
Аааа Пантерке ти ще си ми почти по съседски. xD
Това не е рожден ден, че да речеш, че някои си отбива номер. По един бъдещ студент има толкова разходи и дори учебниците да си купиш само с тези пари пак си е нещо.

anonymous708973
04-29-2013, 14:58
Прочетох си поста поне 10 пъти, и пак не схванах какво не съм разбрала правилно :D

Оф, аз съм виновна. Пак съм чела по диагонал, реших, че се възмущаваш, че бъдещите студенти искат пари от приятелите си, пък нали темата е за роднински събирания :д

Goddess
04-29-2013, 16:43
Аз на моя бал събрах около 2 000 лв и не ги вложих в нищо смислено, за което сега съжалявам. Единствено морето може би...Така че парите в действителност са по-практичния вариант, но не и за прахосници като мен. Въпреки че сега ако бях, нямаше да е така.