PDA

View Full Version : Ето ви една тема, която отдавна ме мъчи:



Vevil
04-26-2013, 21:31
Бог. Какво разбирате под това обширно понятие? Не и белобрадият старец, поне не и аз. Сътворил всичко за 6 дни, после си отворил една биричка и започнал да сее чума и потоп, защото, едва ли не, хората(които той впрочем е създал) са непочтени и трябва да умрат. Ха, извинете...! Разбира се, всеки има собствен светоглед, но не е правилно да ни бъде налагано нещо. Опитвала съм да чета Бибилята, наистина, но просто не мога. След 15-20 страници вече съм се начела на идиотщини. Защо някои хора вярват безусловно в нещо, което сами са измислили? Глупаво е, isn't it? Толкова много религии, а всички те разединяват хората. Вместо сплотеност и мир те всяват омраза. Като расизъм, но по-зле. Християнство(3 вида), мюсюлманство, атеизъм, деизъм, юдаизъм, конфуцианство, будизъм, местни религии.... Толкова много, а толкова малко умове. Има ли значение? Има ли значение как се казва Бога ти, ако ти самият не си сигурен дали вярваш в него?!

nosferatu23
04-26-2013, 21:39
ето ти ги отговорите

правителствата имат изгода от следните неща:

- простото ниско интелигентно население се контролира лесно, чрез насаждан СТРАХ от наказание. пресен пример за пропаганда от библията и божиите заповеди е "не убивай", "не кради" , "не прелюбодействай" защото ще бъдеш наказан . дори да бъде застрашен живота ти ти не трябва да убиеш , а да оставиш да те пречукат теб или някой твой близък. също така по добре да си пренебрегнеш инстинкта за самосъхранение и да умреш гладен отколкото да откраднеш.

- да има етническа омраза , предпоставка за насилие и военни интервенции , откъдето се оптимизира оръжейния бюджет и се активира икономиката

- да вярваш в това което ти казват независимо колко идиотско звучи това , по този начин контролират живота ти и посоката в която искат да тръгнеш ще бъде осъществена лесно

и много други причини за които не се сещам , а може би и няма да науча никога, но тия са основните

defender
04-26-2013, 21:58
не малко християни и мъченици са дали живота си за вярата, убити точно от царете и властниците си................. които според теб уж създали вярата за да ги управляват.

nosferatu23
04-26-2013, 22:00
не малко християни и мъченици са дали живота си за вярата, убити точно от царете и властниците си................. които според теб уж създали вярата за да ги управляват.


знаеш ли колко неща са добавени в тая библия през годините и кое е вярно и кое не ?

нацитата и червените също са избили доста защото са искали да вярват в техните религии на национал социализма примерно.това пак е тип религия изключваща КОНКУРЕНТНИТЕ ;)

така че за царете , в какво те са вярвали , надали ще ми кажеш ;)

defender
04-26-2013, 22:05
ами не, не знам колко неща са били добавени, Православната църква е запазила Библията както си е......... а Вселенските събори са изобличавали еретиците и лъжеписания.

и хайде да не ти казвам как е имало светии които въпреки че не са били чели Библията и въпреки тава са я цитирали наизуст, една от тях е Мария Египетска. ............... нима мислиш, че за Бог няма начин да запази Словото Си неизменно ли .


и т.н.




нацитата и червените също са избили доста защото са искали да вярват в техните религии на национал социализма примерно.това пак е тип религия изключваща КОНКУРЕНТНИТЕ ;)


А като е проповядвал Христос колко човека е избил за да "наложи" вярата Си ...................


ПП: а забравих, начина по който пишеш и разсъждаваш се вижда че ти не си чел и една глава от Библията (камо ли след това да разсъждаваш върху нея)............ но си професор по критики............... кой ти дава тая енергия, да се чуди човек.

nosferatu23
04-27-2013, 00:02
със студентки не обичам да споря прекалено са умни за мен , предполагам ще разбереш сама дали моята теория е вярна или не.....например следващия път като се случи нещо на теб или на някой твой близък , да кажем майка ти или сестра ти умре , тогава ще си отговориш къде е господ

също и относно войните където измират много цивилни , господ също ги пази нали ;) както е казано в твоята библия която не съм чел ........

DoctorSatan666
04-27-2013, 10:16
ето ти ги отговорите

правителствата имат изгода от следните неща:

- простото ниско интелигентно население се контролира лесно, чрез насаждан СТРАХ от наказание. пресен пример за пропаганда от библията и божиите заповеди е "не убивай", "не кради" , "не прелюбодействай" защото ще бъдеш наказан . дори да бъде застрашен живота ти ти не трябва да убиеш , а да оставиш да те пречукат теб или някой твой близък. също така по добре да си пренебрегнеш инстинкта за самосъхранение и да умреш гладен отколкото да откраднеш.

- да има етническа омраза , предпоставка за насилие и военни интервенции , откъдето се оптимизира оръжейния бюджет и се активира икономиката

- да вярваш в това което ти казват независимо колко идиотско звучи това , по този начин контролират живота ти и посоката в която искат да тръгнеш ще бъде осъществена лесно

и много други причини за които не се сещам , а може би и няма да науча никога, но тия са основните

Хаха, ти надскочи и дефендър по глупост бре...
През човешката история e имало приблизително 2800 божества, навсякъде по земното кълбо, много преди правителствата. Да обвиняваш правителство за нещо, което самите хора са създали и от което имат нужда, е повече от малоумно. Обаче по-лесно е да прехвърлиш "вината" на някакъв външен образ ("ууу, лошите правителства, ууу лошите християни") та да можеш да си го плюеш и да ти предоставя лесни обяснения за света. Иронично е, че това плюене е същото (само че в обратна посока) като това, което правят християните - те си изкарват един обобщен образ на Баща-Бог, който им дава всичко необходимо - смисъл в живота, оправдания за действия, морален кодекс, утеха, радост, чувство за принадлежност и разбира се, кратко и удобно обяснение за света. Какво повече му трябва на масовия човек? Това е и истинската причина хората да създадат Бог - той е идеализиран образ, компенсиращ всичките човешки несигурности. Бог е просто патерица, на която хората се подпират при нужда, нищо повече.
Аз не разбирам обаче защо изпитваш нужда да плюеш нещо в което не вярваш (това се отнася и за псевдо-философските напъни на авторката) ? Толкова много богове е имало през историята, всеки изпълняващ някаква функция. Според какво е било необходимо, хората са му лепвали всякакви етикети и са вярвали в това, което Бог представлява за тях. Християнският Бог пък е толкова универсален, защото достига до толкова много слоеве и дава на всеки каквото му е нужно. Всеки има възможността да се проектира върху него - от обикновените селяни до псевдо-мислители и моралисти. Затова е и толкова популярен, дори и днес. Но да приемаш "качествата" му като истински, да го възприемаш като реален, и оттам да отричаш съществуването му, е просто глупаво. Смешното е, че Бог се оказва поле и за вашите проекции, само че като "отричащи" и "атеисти"... Така де, ако го нямаше Бог, върху кое щяхте да се правите на интересни.

nosferatu23
04-27-2013, 10:26
ами не се сдържах и не прочетох мнението ти докрая , надявам се да ми е простено за небрежността...

винаги е имало жажда за власт , и винаги ще има. поинтересувай се от коя година възлизат първите тайни общества. тия масони и илюминати са сравнително нови ;)

DoctorSatan666
04-27-2013, 10:38
Аз какво пиша, ти какво четеш....Знам че нямаш желание да прочетеш до край, още по-малко пък да вникнеш в написаното. Фокусът на написаното от мен съвсем не беше върху тайните общества и конспирациите, но теб това те интересува, на това и "резонираш". Но няма лошо, продължавай да си играеш на "Ъъъ тайните общества ни контролират, брато, 9/11 е вътрешна работа, хърр дърр". И аз съм я играл тази игра, много повече от теб, вероятно.

muhtesemfan
04-27-2013, 12:01
За мен лично само слабите и простите хора вярват в Бог,промити мозъци.Баба много е вярваща,какво да я правя женичката,малко проста си пада :lol:

nosferatu23
04-27-2013, 12:17
Аз какво пиша, ти какво четеш....Знам че нямаш желание да прочетеш до край, още по-малко пък да вникнеш в написаното. Фокусът на написаното от мен съвсем не беше върху тайните общества и конспирациите, но теб това те интересува, на това и "резонираш". Но няма лошо, продължавай да си играеш на "Ъъъ тайните общества ни контролират, брато, 9/11 е вътрешна работа, хърр дърр". И аз съм я играл тази игра, много повече от теб, вероятно.

не прочетох всичко докрай защото мамка му , не знам дали съм прекалено добър , преценявам как мислят останалите много бързо , та спирам да се хабя , декстър ;)

npp
04-27-2013, 12:30
Бог. Какво разбирате под това обширно понятие? Не и белобрадият старец, поне не и аз. Сътворил всичко за 6 дни, после си отворил една биричка и започнал да сее чума и потоп, защото, едва ли не, хората(които той впрочем е създал) са непочтени и трябва да умрат. Ха, извинете...! Разбира се, всеки има собствен светоглед, но не е правилно да ни бъде налагано нещо. Опитвала съм да чета Бибилята, наистина, но просто не мога. След 15-20 страници вече съм се начела на идиотщини. Защо някои хора вярват безусловно в нещо, което сами са измислили? Глупаво е, isn't it? Толкова много религии, а всички те разединяват хората. Вместо сплотеност и мир те всяват омраза. Като расизъм, но по-зле. Християнство(3 вида), мюсюлманство, атеизъм, деизъм, юдаизъм, конфуцианство, будизъм, местни религии.... Толкова много, а толкова малко умове. Има ли значение? Има ли значение как се казва Бога ти, ако ти самият не си сигурен дали вярваш в него?!


проблема през всички тези хилядолетия от седмият ден досега беше че Бог Отец се намираше в състояние на полусън и поради това не беше в състояние да се погрижи веднъж завинаги за всички човеци/одушевени

"И на седмия ден, като свърши Бог делата, които беше създал, на седмия ден си почина(т.е. от седмият ден нататък Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън) от всичките дела, които беше създал. И благослови Бог седмия ден и го освети, защото в него си почина(т.е. защото от седмият ден нататък Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън) от всичките си дела, от всичко, което Бог беше създал и сътворил." Битие 2: 2-3,

"Помни съботния ден(т.е. винаги взимай/имай предвид времето, през което истинският Бог се намира в състояние на полусън), за да го освещаваш(т.е. за да освещаваш Божието Създание/Творение докато Той се намира в това състояние на непълна състоятелност да се погрижи съвършено за всички човеци/одушевени веднъж завинаги). Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела(т.е. принципно сте напълно свободни да вършите всичко, с което не се причинява каквото и да е зло на който и да е от човеците); а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог(т.е. обаче докато Бог се намира в състояние на полусън), да не вършиш никаква работа(т.е. да не пропускате да пазите и възстановявате Мирът, Чистотата, Неприкосновеността, Здравето, Добродетелта, Целостта и въобще Благодатта, които Бог е положил в Създанието/Творението така щото всички човеци да имат живот и да го имат изобилно), ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти(т.е. нито в дейностите си), нито чужденецът, който е отвътре вратите ти(т.е. в вярата); защото в шест дни Господ направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина(т.е. но от седмият ден нататък Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън); затова Господ благослови съботния ден и го освети(т.е. за това Той (съз-)даде вярата така щото духовниците/духовните служители да освещават Създанието/Творението докато Той се намира в състояние на полусън)." Изход 20: 8-11

поради тази причина дявола е могъл да прелъсти човеците превръщайки ги в духовни/религиозни беззаконници и по този начин да въведе системата на духовното/религиозното беззаконие("грехът") в света

"А змията беше най-хитра от(т.е. и ето дявола дойде от "тъмнината" и (той) беше по-хитър в сравнение с) всички полски зверове, които Господ Бог беше създал. И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината(сиреч, от "дървото", което за човека е "дърво" за придобиване на окултни/езотерични (по-)знания), Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. в вас ще се появявт трансцендентални/йогически/окултни възприятия/сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото(т.е. и ще станете вездесъщи като самият Бог, бидейки всезнаещи и всемогъщи като Него). И като видя жената, че дървото беше добро за храна(т.е. че на пръв поглед изглеждаше подходящо за човека), и че беше приятно за очите(т.е. и че на пръв поглед изглеждаше благонадеждно за човешкият ум), дърво желателно, за да дава знание(т.е. за да дава всезнание и всемогъщество), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. тогава в тях се появиха трансцендентални/йогически/окултни възприятия/сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от онзи момент нататък те започнаха да възприемат Божиите Творения като грешни/греховни); и съшиха смокинови листа та си направиха препаски(т.е. и изнамериха множество лъжливи/неправедни духовни/религиозни познания и си направиха човешка(666) духовност/религия, започвайки по този начин да сквернят Божиите Творения)." Битие 3: 1-7,

"чрез един човек(т.е. чрез родът на неправедните духовни служители/работници) грехът(т.е. духът на духовното/религиозното беззаконие) влезе в света, и чрез греха смъртта(т.е. и чрез него системата на влошаванията/болестите/страданията), и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха(т.е. понеже много човеци се оказаха под системата на духовното/религиозното беззаконие, някои като нейни служители, а други като нейни жертви), - (защото и преди закона(т.е. защото и преди явлението на човешката духовност/религия) грехът беше в света(т.е. "тъмнината" съществуваше в вселената), грях, обаче, не се вменява, когато няма закон(т.е. там където няма неправедна духовна/религиозна дейност); при все това от Адама до Моисея смъртта царува и над ония, които не бяха съгрешили според престъплението на Адама(т.е. дори и над такива хора/одушевени, които не вършат духовно/религиозно беззаконие)" Римляни 5: 12-14

npp
04-27-2013, 12:42
така през времето преди Новият Завет дяволът е могъл да се явява като част от самият Бог държейки вярващите под робството на греха, ето защо в библейските книги на старият завет могат да се видят множество лоши неща, като например: ритуално колене на животни(Левит 1:1-17), възмездяване и отмъщаване(Второзаконие 19:16-21, Левит 24:19-20), убиване на човеци с камъни(Второзаконие 22:13-22) или с нож(Второзаконие 13:13-15), проклинане(Числа 5:12-30, Второзаконие 27:21), мразене/презиране/изоставяне/пренебрежение (Второзаконие 24:1, 23:1-3), и пр., но после Бог изпратил своят първороден и единороден Син - Господ Исус Христос, и чрез Него всичката вътрешна власт на дявола, която той имал през онези времена(Йов 1: 6-12, Йов 2: 1-6), му била отнета веднъж завинаги, поради което вече било възможно поставянето на Нов Завет, в който няма заповеди за убиване или причиняване на каквото и да е зло на друг човек

"Аз няма вече много да говоря с вас, защото иде князът на този свят. Той няма нищо в Мене;" Йоан 14: 30,

"Сега е съдба на този свят; сега князът на този свят ще бъде изхвърлен вън. И когато бъда Аз издигнат от земята, ще привлека всички при Себе Си." Йоан 12: 31-32,

"А Исус, като извика пак със силен глас, издъхна. И, ето, завесата на храма се раздра на две от горе до долу(т.е. всички несъвършени/лоши постановления в Божият Завет бяха веднъж завинаги анулирани), земята се разтресе(т.е. духовните сили се разклатиха), скалите се разпукаха(т.е. всичката вътрешна власт на дявола му бе отнета безвъзвратно), гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени, (които, като излязоха от гробовете след Неговото възкресение, влязоха в светия град, и се явиха на мнозина). А стотникът и ония, които заедно с него пазеха Исуса, като видяха земетресението и всичко що стана, уплашиха се твърде много, и думаха: Наистина тоя беше Син на Бога. Там бяха още и гледаха отдалеч много жени, които бяха следвали Исуса от Галилея, и Му служеха; между които бяха Мария Магдалина, и Мария майка на Якова и на Иосия, и майката на Заведеевите синове." Матей 27: 50-56,

"и като изличи противния нам в постановленията Му закон(т.е. Бог анулира чрез Исус всички несъвършени/лоши постановления в Завета), който беше враждебен нам(т.е. които бяха враждебни против човеците), махна го отсред и го прикова на кръста; и като ограби началствата и властите(т.е. и като отне всичката вътрешна власт на неправедните духовни/религиозни системи и сили), изведе ги на показ явно(т.е. Той ги изобличи чрез Своето Слово), възтържествувайки над тях чрез Него." Колосяни 2: 14-15

ето защо в библейските книги на Новият Завет няма лоши постановления, но в него всички те са изобличени и анулирани:

"Чули сте, че е било казано: "Око за око, зъб за зъб". А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза(сиреч, ако някой ти причини зло), обърни му и другата(сиреч, ти му прави добро). На тогава, който би поискал да се съди с тебе и да ти вземе ризата(сиреч, всеки, който иска да се съди с тебе търсейки си правата), остави му и горната дреха(сиреч, ти му показвай съвършена милост/правда). Който те принуди да вървиш с него една миля(сиреч, който иска да вършиш добро заедно с него), иди с него две(сиреч, отиди давайки най-доброто от себе си). Дай(т.е. давай добри неща) на оногова, който проси от тебе; и не се отвръщай от оногова, който ти иска на заем. Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си". Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си, благославяйте тия, които ви кълнат, правете добро на тези, които ви ненавиждат, и молете се за тия, които ви правят пакост и ви гонят; за да бъдете чада на вашия Отец, Който е на небесата; защото Той прави слънцето Си да изгрява(сиреч, Той дава Благодат) на злите и на добрите, и дава дъжд(сиреч, и прави да има Очистване) на праведните(т.е. както за вярващите) и на неправедните(т.е. така за невярващите). Защото, ако обичате само ония, които обичат вас, каква награда ви се пада? Не правят ли това и митарите(т.е. неправедните)? И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и митарите(т.е. неправедните)? И тъй бъдете съвършени(т.е. бъдете съвършено добри/любящи) и вие, както е съвършен вашият небесен Отец." Матей 5: 38-48,

"И книжниците и фарисеите доведоха при Него една жена уловена в прелюбодейство и, като я поставиха насред, казаха Му: Учителю, тази жена биде уловена в самото дело на прелюбодейство. А Моисей ни е заповядал в закона да убиваме такива с камъни; Ти, прочее, що казваш за нея? И това казаха да Го изпитват, за да имат за какво да Го обвиняват. А Исус се наведе на долу и пишеше с пръст на земята(сиреч, за да им припомни че истинският Господ Бог е написал само Десет Заповеди, които в същност са единствените заповеди на Завета - виж. Изход 34:28, Второзаконие 4:13). Но като постоянствуваха да Го питат, Той се изправи и рече им: Който от вас е безгрешен нека пръв хвърли камък на нея(сиреч, който не е нарушил и не иска да наруши написаните с Божият Пръст заповеди на Завета, от които едната е "не убивай."). И пак се наведе на долу, и пишеше с пръст на земята(сиреч, и продължи да им напомня за единствените десет заповеди на завета написани лично от самият истински Господ Бог). А те, като чуха това(т.е. а те като разбраха за какво им намеква) разотидоха се един по един, като почнаха от по-старите и следваха до последните; и Исус остана сам, и жената, гдето си беше, насред. И когато се изправи, Исус й рече: Жено, къде са тези, които те обвиняваха? Никой ли не те осъди? И тя отговори: Никой Господи. Исус рече: Нито Аз те осъждам; иди си, отсега не съгрешавай вече(т.е. но би било добре ако ти също да не нарушаваш Божиите Заповедите)." Йоан 8: 3-11

упражняването на вяра може да събуди Бог и Той да реши всички проблеми веднъж завинаги, ето защо тя трябва да бъде само в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, а целта на вярата е да се работи за пълното спасение и осигуряване на изобилен живот за всички човеци така щото онези от тях, които все още живеят в този свят да получат/имат изобилен живот още тук (в този живот)

"Внимавайте да не презирате ни едно от тия малките(сиреч, нито един от човеците), защото ви казвам, че техните ангели на небесата винаги гледат лицето на Отца Ми, Който е на небесата. Защото Човешкият Син дойде да спаси погиналото. Как ви се вижда? Ако някой човек има сто овце и едната от тях се заблуди, не оставя ли деветдесетте и девет, и не отива ли по бърдата да търси заблудилата се? И като я намери, истина ви казвам, той се радва за нея повече, отколкото за деветдесетте и девет незаблудили се. Също така не е по волята на Отца ви, Който е на небесата, да загине ни един от тия малките." Матей 18: 10-14

defender
04-27-2013, 13:05
Бог няма физическа потребност да спи.

nosferatu23
04-27-2013, 13:09
Бог няма физическа потребност да спи.

да предположим че има бог , защото всички знаем......хаха.........че не сме произлезни от приматите. е това важи за някои хора от форума де , но не за всички , както и да е. съмнява ме твоят бог да е избрал да пази теб от общо 7 милярда човека от планената. ;) доста наивно

defender
04-27-2013, 13:13
кое, какво, как да ме пази, ............ най-малко съм достоен да бъда пазен........... заслужавам си всяка гадост която ми се случва................... ако е угодно на Бог нека ме пази, ако не е угодно да не ме пази, дето се вика нека бъде Божията воля.

defender
04-27-2013, 13:52
Аз какво пиша, ти какво четеш....

то и ти това дето го пишеш не можеш сам да си го разчетеш, и дори като го пишеш не му предаваш и смисъл............... сам си го казвал. ..................... ти си "безмисления философ с претенциите за неразбраност." .............. и за тази твоя неразбраност естествено събеседника ти е винаги виновен.

ПП: ако си видиш какво си говорил, ще видиш че почти винаги ти си бил този, който е бягал и е отричал смисъла, разума и разбирането....................... а не събеседника ти

npp
04-27-2013, 14:24
Бог няма физическа потребност да спи.


не става въпрос за потребност, Той е изпаднал в състояние на полусън защото не е имало достатъчно човеци, които да вярват правилно в Него - всъщност това е единствената причина

"Гледах догдето се положиха престоли(т.е. видях че когато числото на истинските Светии се попълни), и Старият по дни седна(т.е. тогава истинският Бог се събуди напълно и безвъзвратно от хилядолетният полусън)" Данаил 7: 9

defender
04-27-2013, 14:40
не става въпрос за потребност, Той е изпаднал в състояние на полусън защото не е имало достатъчно човеци, които да вярват правилно в Него - всъщност това е единствената причина

Нали причината беше че си починал в седмия ден, а сега си смени философията .............................

ами че то тогава Бог когато създал света е имало само 1 човек - Адам.

npp
04-27-2013, 14:43
Нали причината беше че си починал в седмия ден, а сега си смени философията .............................

ами че то тогава Бог когато създал света е имало само 1 човек - Адам.


не сме променяли истинското Божие Слово, винаги сме свидетелствували Него като божие слово, това че ти не си разбрал е защото не си вярвал правилно, а и ти сам виждаш как в началото е имало само един мъж и една жена, и не е имало достатъчно истински Светии

defender
04-27-2013, 14:47
мда ..................... ако Бог е бил изпаднал в хилядолетен сън в седмия ден, как после е създал Ева? .................

klimatronik
04-27-2013, 17:34
маймуни бе хора.... а може и от извънземни... Бог е извънземен...

Obey
04-27-2013, 17:51
Под това понятие аз разбирам някаква невидима сила ( енергия ) която си мислим, че ни контролира и която я наричаме с различни наименования и създаваме различни правила, аз лично не вярвам в тази сила, според мен по-висшите са измислили това понятие за да сплотят хората и съответно да ги контролират, после се сформирали и другите религии и с тях се създадоха разногласията, расизма и омразата.. Наистина не виждам никакъв смисъл да вярвам в ''Бог''.

DoctorSatan666
04-27-2013, 19:49
Какво толкова плюете по расизма? Да, слагането на човек в стереотип е глупаво и може да изкриви погледа върху определени хора, но това не значи че самия стереотип е грешен. Все пак стереотипите не са измислени случайно - те изразяват принципни закономерности. Принципна закономерност е че негрите имат ниска интелигентност и ниско-културно поведение. Подобно е и при циганите, които имат IQ колкото 12 годишно дете и манталитет на народ от 13 век. Колкото и да си кривите душата, няма как да не го забележите. Вярно, има доста изключения, но това не прави самия принцип недостоверен, понеже всеки принцип си има изключение. Самата цел на принципа е да направи обобщение, и в качеството си на обобщение, расизма е съвсем оправдан. Вече друг е въпросът че много хора използват този принцип за свои си цели, за да се подиграват, за да мразят и т.н., което е глупаво. Но това няма нищо общо с валидността на принципа. Затова според мен е неправилно расизма да се отъждествява с омраза - Расизмът е научно обоснован факт. А иначе последствията от него - омразата и дискриминацията са съвсем различни неща, в които аз лично не намирам смисъл. Все едно да се подиграваш на една мравка, задето има по-просто устройство, че чак и да извличаш самочувствие от това.....

klimatronik
04-27-2013, 20:32
Какво толкова плюете по расизма? Да, слагането на човек в стереотип е глупаво и може да изкриви погледа върху определени хора, но това не значи че самия стереотип е грешен. Все пак стереотипите не са измислени случайно - те изразяват принципни закономерности. Принципна закономерност е че негрите имат ниска интелигентност и ниско-културно поведение. Подобно е и при циганите, които имат IQ колкото 12 годишно дете и манталитет на народ от 13 век. Колкото и да си кривите душата, няма как да не го забележите. Вярно, има доста изключения, но това не прави самия принцип недостоверен, понеже всеки принцип си има изключение. Самата цел на принципа е да направи обобщение, и в качеството си на обобщение, расизма е съвсем оправдан. Вече друг е въпросът че много хора използват този принцип за свои си цели, за да се подиграват, за да мразят и т.н., което е глупаво. Но това няма нищо общо с валидността на принципа. Затова според мен е неправилно расизма да се отъждествява с омраза - Расизмът е научно обоснован факт. А иначе последствията от него - омразата и дискриминацията са съвсем различни неща, в които аз лично не намирам смисъл. Все едно да се подиграваш на една мравка, задето има по-просто устройство, че чак и да извличаш самочувствие от това.....

оф теб те знаем..... хал хитлер.

defender
04-27-2013, 20:49
оф теб те знаем..... хал хитлер.

не е хал хитлер, той си ги сменя кат прани гащи.

DoctorSatan666
04-27-2013, 21:35
оф теб те знаем..... хал хитлер.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m4jbfgJkdI1rve55xo1_500.gif

Chacho
04-27-2013, 21:45
Бъзикате се, ма си ви казва нещата прямо и точно.

npp
04-27-2013, 21:54
мда ..................... ако Бог е бил изпаднал в хилядолетен сън в седмия ден, как после е създал Ева? .................


човека е създаден на шестият ден, а Бог изпада в състояние на хилядолетен полусън от седмият ден нататък, ето:

"И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята. И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде. И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята..... И Бог видя всичко, което създаде; и, ето, беше твърде добро. И стана вечер, и стана утро, ден шести." Битие 1: 26-31,

"Така се свършиха небето и земята и цялото тяхно войнство. И на седмия ден, като свърши Бог делата, които беше създал, на седмия ден си почина от всичките дела, които беше създал. И благослови Бог седмия ден и го освети, защото в него си почина от всичките си дела, от всичко, което Бог беше създал и сътворил." Битие 2:1-3

defender
04-27-2013, 21:55
Какво толкова плюете по расизма? Да, слагането на човек в стереотип е глупаво и може да изкриви погледа върху определени хора, но това не значи че самия стереотип е грешен. Все пак стереотипите не са измислени случайно - те изразяват принципни закономерности. Принципна закономерност е че негрите имат ниска интелигентност и ниско-културно поведение. Подобно е и при циганите, които имат IQ колкото 12 годишно дете и манталитет на народ от 13 век. Колкото и да си кривите душата, няма как да не го забележите. Вярно, има доста изключения, но това не прави самия принцип недостоверен, понеже всеки принцип си има изключение. Самата цел на принципа е да направи обобщение, и в качеството си на обобщение, расизма е съвсем оправдан.
има и хора, които са произлезли от нискоинтелигентните маймуни ............ що не им праснеш и на тях един оправдан расизъм...........

defender
04-27-2013, 22:02
човека е създаден на шестият ден, а Бог изпада в състояние на хилядолетен полусън от седмият ден нататък, ето:

"И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята. И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде. И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята..... И Бог видя всичко, което създаде; и, ето, беше твърде добро. И стана вечер, и стана утро, ден шести." Битие 1: 26-31,

"Така се свършиха небето и земята и цялото тяхно войнство. И на седмия ден, като свърши Бог делата, които беше създал, на седмия ден си почина от всичките дела, които беше създал. И благослови Бог седмия ден и го освети, защото в него си почина от всичките си дела, от всичко, което Бог беше създал и сътворил." Битие 2:1-3

а след като Бог е изпаднал в хилядолетен сън, как тогава говори с Каин:

" И рече Господ (Бог) на Каина: где е брат ти Авел? "

npp
04-27-2013, 22:15
а след като Бог е изпаднал в хилядолетен сън, как тогава говори с Каин:

" И рече Господ (Бог) на Каина: где е брат ти Авел? "


Той не е изпадал в сън, а в полусън, което означава полузаспал-полубуден, при това за някои може да се окаже че е бил по-буден, докато за други по-заспал, ето например как е бил по-буден за Исус и Апостолите, понеже е изгонвал бесовете, изцелявал болните и възкресявал мъртвите чрез тях

defender
04-27-2013, 22:20
при това за някои може да се окаже по-буден, докато за други по-заспал, ето например как е бил по-буден за Исус и дванадесетте Апостоли, понеже е изгонвал бесовете, изцелявал болните и възкресявал мъртвите чрез тях
Тука пак почваш да си менкаш философията

айде ок, ами тогава щом Бог е бил буден за Апостолите защо те са страдали.................. как Бог е допуснал това.


не става въпрос за потребност, Той е изпаднал в състояние на полусън защото не е имало достатъчно човеци, които да вярват правилно в Него - всъщност това е единствената причина

А след като твърдиш това, то как тогава Бог е бил буден първите 5 дни и е творил, когато все още е нямало никакви хора, които да го събудят.

от друга страна излиза, че Бог е зависим от човеците ......... какъв е тоя твоя бог.


ПП: също Каин не е бил гонил бесове, нито е възкресявал мъртви, а е бил убил брат си. ............ а Бог си е говорил с него като пич, дори без да се прозява.

klimatronik
04-27-2013, 22:50
от една година ви чета постовете.... никакво развитие...

npp
04-27-2013, 23:44
Тука пак почваш да си менкаш философията

айде ок, ами тогава щом Бог е бил буден за Апостолите защо те са страдали.................. как Бог е допуснал това.

А след като твърдиш това, то как тогава Бог е бил буден първите 5 дни и е творил, когато все още е нямало никакви хора, които да го събудят.

от друга страна излиза, че Бог е зависим от човеците ......... какъв е тоя твоя бог.

ПП: също Каин не е бил гонил бесове, нито е възкресявал мъртви, а е бил убил брат си. ............ а Бог си е говорил с него като пич, дори без да се прозява.


виж само как докато Исус е бил с учениците Си на тях нищо лошо не им се е било случвало, но как накрая когато Бог изпаднал в по-дълбока фаза на полусъня си най-малкото за дванадесетте и Исус, дявола придобил по-голяма власт над тях, вследствие на което юда искариотски се оказал подведен да предаде Исус, а пък Той се оказал наклеветен и хванат натясно, и когато бил заловен учениците Му се разбягали, след което юда искариотски посегнал на живота си, а пък Исус бил разпънат на кръст и убит, и след като възкръснал и се възнесъл дванадесетте ученици станали жертви на гонения впоследствие, от което си личи че въпреки всичко дори и с някой от истинските Светии може да се случи не-дай-Си-Боже да се окаже в ситуация на по-дълбока фаза на Божия полусън за него, а колкото за първите шест дена на сътворението, тогава Бог е бил в напълно будно състояние, но пише че е изпаднал в състояние на полусън от седмият ден нататък, понеже не е имало достатъчто свидетели на Светлината, и затова Той се оказал принуден да изпадне в полусън, тъй като такава е системата в вселената, а що се отнася до каин, както вече казахме и по-горе Бог е бил полубуден, понеже става въпрос не за пълен дълбок сън, а за полусън-полубудност, от една страна поради липсата на достатъчно свидетели на Светлината, но от друга страна неговия полусън може да продължи не повече от около 5-6 хилядолетия независимо от обстоятелствата т.е. дори и никой да не го събуди въпреки това Той ще се събуди от само себе си

Obey
04-28-2013, 09:36
npp, останах с впечатлението, че си с промит мозък.

klimatronik
04-28-2013, 09:43
npp, останах с впечатлението, че си с промит мозък.

не е .. Добър човек е, просто малко по-религиозен е..

Rebirthing
04-29-2013, 12:44
npp, останах с впечатлението, че си с промит мозък.

Бог и Исус го съживили след като умрял при практикуване на някакви източни практики. Прави сметка колко е наред с главата.

Иначе по темата...

Защо някои хора вярват безусловно в нещо, което сами са измислили?

Първо, едва ли смятат, че бог и боговете като цяло са плод на човешкото въображение, да се принизяват така божествените същности за тях е недопустимо. Второ, предпочитат да се уповават на нещо божествено, дори магическо, нещо, което граничи едва ли не с фантастиката. Иска им се да вярват, че там горе има някой, който бди над тях, някой към който да се обърнат, когато имат нужда. И най-вече, някой, който ще ги дари с ВЕЧЕН ЖИВОТ ако са били послушни. Най-вече с последното. Хората искат да мислят, че след смъртта има нещо повече от пръст и червеи. Назови ми една религия, която не говори за отвъден живот ???

За мен бог е плод на човешкото его, его което не иска да се примири със смъртта.

npp
04-29-2013, 12:53
Бог и Исус го съживили след като умрял при практикуване на някакви източни практики. Прави сметка колко е наред с главата.

Иначе по темата...

Защо някои хора вярват безусловно в нещо, което сами са измислили?

Първо, едва ли смятат, че бог и боговете като цяло са плод на човешкото въображение, да се принизяват така божествените същности за тях е недопустимо. Второ, предпочитат да се уповават на нещо божествено, дори магическо, нещо, което граничи едва ли не с фантастиката. Иска им се да вярват, че там горе има някой, който бди над тях, някой към който да се обърнат, когато имат нужда. И най-вече, някой, който ще ги дари с ВЕЧЕН ЖИВОТ ако са били послушни. Най-вече с последното. Хората искат да мислят, че след смъртта има нещо повече от пръст и червеи. Назови ми една религия, която не говори за отвъден живот ???

За мен бог е плод на човешкото его, его което не иска да се примири със смъртта.


не практикувам окултни/езотерични практики ако това имаш предвид, нито съм практикувал такива през времето когато ми се случиха онези неща, и откъде знаеш какво има след смъртта та бързаш да я посочваш за безобидна?!

Rebirthing
04-29-2013, 13:55
не практикувам окултни/езотерични практики ако това имаш предвид, нито съм практикувал такива през времето когато ми се случиха онези неща, и откъде знаеш какво има след смъртта та бързаш да я посочваш за безобидна?!

Сори, но до колкото помня преди пишеше, че си пробвал да медитираш и си УМРЯЛ ?! Даже беше написал, че някакви демони са те преследвали ! Много бързо забравяш.
И къде съм писала, че смъртта е безобидна ? И какво значение има дали смъртта е безобидна или не ? Това е естествен завършек. Твоя си работа щом не можеш да се примириш със смъртта.

defender
04-29-2013, 14:05
Иначе по темата...
Защо някои хора вярват безусловно в нещо, което сами са измислили?

Ами за мен атеизма е измислен от хората................


За мен бог е плод на човешкото его, его което не иска да се примири със смъртта.[/B]

За мен атеизма е плод на човешкото его, което не иска да се примири с това че трябва постави себе си под Бога (егото смята това за някакъв вид принизяване на себе си, то винаги се е величало в себе си, че представлява нещо повече от Бога)............

npp
04-29-2013, 14:18
Сори, но до колкото помня преди пишеше, че си пробвал да медитираш и си УМРЯЛ ?! Даже беше написал, че някакви демони са те преследвали ! Много бързо забравяш.
И къде съм писала, че смъртта е безобидна ? И какво значение има дали смъртта е безобидна или не ? Това е естествен завършек. Твоя си работа щом не можеш да се примириш със смъртта.


абсолютно никъде не съм писал че съм умрял след като съм медитирал, иначе наистина умрях само че бях убит от духовната армия на сатана, след което истинският Бог - Отца и истинският Господ - Исус ме съживиха, обаче армията на сатана продължи да ме преследва и след това, но Бог и Исус пак ме опазиха - ако не бяха Те Двамата досега вече да съм умрял и да са ме погребали хиляди пъти, наистина не мога да се примиря с смъртта защото Божията Правда го изисква, тъй като смъртта е едно от явленията на "тъмнината", което трябва да бъде премахнато веднъж завинаги, понеже всички явления на "тъмнината" трябва да бъдат премахнати до краят на вечността, и това е тъй нареченият процес "свършек" познат от Библията, за който Исус говори в Евангелията(Матей 24:14), понеже "тъмнината" е негативната страна на божественото и тя се явява под формата на такива духове като: сатана(-та), звяра(666), смъртта, ада, бесовете и пр., всички те съвсем скоро ще бъдат затворени и заключени в т.нар. съоръжение "огнено езеро", което е приготвено от истинският Бог специално за тази цел:

"И звярът биде уловен, и с него лъжепророка, който бе извършил пред него знаменията, с които измами ония, които бяха приели белега на звяра, и които се покланяха на неговия образ; те двамата бяха хвърлени живи в огненото езеро, което гори с жупел(т.е. което функционира с Сила от Бога)." Откровение 19: 20,

"И дяволът, който ги мамеше, биде хвърлен в огненото жупелно езеро, гдето са и звярът и лъжепророкът; и ще бъдат мъчени(т.е. и ще бъдат държани там заключени) денем и нощем до вечни векове(т.е. до краят на вечността)." Откровение 20: 10,

"И смъртта и адът бидоха хвърлени в огненото езеро. Това - присъдата за в огненото езеро е втората смърт(т.е. окончателната смърт на явлението на "тъмнината"). И ако някой не се намери записан в книгата на живота, той биде хвърлен в огненото езеро." Откровение 20: 14-15

defender
04-29-2013, 14:36
иначе наистина умрях само че бях убит от духовната армия на сатана,

а какво точно представляваше това убийство от духовната армия на сатаната...........и как беше извършено. ............. .

Rebirthing
04-29-2013, 14:40
Атеизма е съществувал много преди обожествяването.
По-голям парад на егото от желание за вечен живот НЯМА ! Атеизма е примирие и приемане на видимата реалност. Атеиста не вярва в богове, затова няма как да се смята за нещо повече от нещо, което за него не съществува. Повечето атеисти няма да се обидят ако им кажеш, че хората произлизат от маймуните, за разлика от християните, които ще скочат и ще почнат да ти обясняват как хората имаме душа, разум и божествена същност, как сме върха на пирамидата и всичко останало в природата е създадено едва ли не с единствената цел да ни се подчинява. Да ама не.


наистина не мога да се примиря с смъртта защото Божията Правда го изисква, тъй като смъртта е едно от явленията на "тъмнината", което трябва да бъде премахнато веднъж завинаги, понеже всички явления на "тъмнината" трябва да бъдат премахнати до краят на вечността

Смъртта, както вече казах е естествен завършек. За да има ново начало, трябва да има и край. Смъртта е част от цикъла на Вселената. Всичко умира и се разрушава, но това не значи, че нищо ново не се случва и създава.
А краят на вечността само по себе си звучи като парадокс.

defender
04-29-2013, 14:51
Атеизма е съществувал много преди обожествяването.


хихи, мда ............ вярата в Бога е съществувала от самото създаване на първите хора........... след греха вярата в хората е била потъмнена, появяват разни вярвания в идоли и атеизъм ............. изглежда твоя датчик е започнал да отчита от тогава когато вярата е била потъмнена.


По-голям парад на егото от желание за вечен живот НЯМА !
Че християнството никога не е отричало смъртта .................. само казва че първо има смърт за тялото, после може да има и смърт за душата (втора смърт) .................. това зависи дали душата в земния си живот се е стремила към единение с Бога или към разединение..................

Chacho
04-29-2013, 14:56
Че християнството никога не е отричало смъртта .................. само казва че първо има смърт за тялото, после може да има и смърт за душата (втора смърт) .................. това зависи дали душата в земния си живот се е стремила към единение с Бога или към разединение..................

Какви качества притежава душата? В смисъл, когато сме живи, кое от нас е тялото и кое душата?

defender
04-29-2013, 14:59
......... след смъртта на материята (тялото), душата съществува на интелектуално ниво (разум, воля).

Chacho
04-29-2013, 15:12
Защо тогава ни се повлиява приживе разума, ако засягаме тялото ни? Ако двете системи са автономни, не би ли трябвало разума ни да се запази при повреда на носителя?

defender
04-29-2013, 15:16
душата и тялото в материалния свят са свързани по между си, ако в тялото има повреди, това оказва влияна на проявленията на душата в материалния свят ................... ако ти се счупи радиото дори и да има перфектен сигнал, то сигнала пречупен през устройството на счупеното радио ще бъде възпроизведен като бръждене.

Chacho
04-29-2013, 15:20
душата и тялото в материалния свят са свързани по между си, ако в тялото има повреди, това оказва влияна на проявленията на душата в материалния свят ................... ако ти се счупи радиото дори и да има перфектен сигнал, то сигнала пречупен през устройството на счупеното радио ще бъде възпроизведен като бръждене.

Всъщност, бая добър аргумент.

Rebirthing
04-29-2013, 15:28
хихи, мда ............ вярата в Бога е съществувала от самото създаване на първите хора........... след греха вярата в хората е била потъмнена, появяват разни вярвания в идоли и атеизъм ............. изглежда твоя датчик е започнал да отчита от тогава когато вярата е била потъмнена.


Можеш ли да докажеш думите си ? С факти например ? Искаш да ми кажеш, че има исторически доказателства, че при появата на първия хомо сапиенс, т.е преди 200-300 ХИЛЯДИ години е имало християнство ?! Ти сериозно ли ? Това от кой пръст си го изсмука ?

npp
04-29-2013, 15:44
а какво точно представляваше това убийство от духовната армия на сатаната...........и как беше извършено. ............. .


по духовен път - чрез могъщи сатанински сили, които можеха да ме изпепелят, понеже температурата, която тялото ми излъчваше след като антихристите ме връхлетяха беше над 300'C, точно както от метри можеш да усетиш високата температура на нажежен стоманен блок, обаче Бог и Исус ме опазиха жив въпреки че онази сатанинска огнена сила въздействуваше на тялото ми

"Навуходоносор се изпълни с ярост, и изгледът на лицето му се измени против Седраха, Мисаха и Авденаго, та проговаряйки заповяда да нагорещят пещта седем пъти повече отколкото обикновено се нагорещяваше. И на някои силни мъже от войската си заповяда да вържат Седраха, Мисаха и Авденаго и да ги хвърлят в пламенната огнена пещ. Тогава тия мъже бидоха вързани с шалварите си, хитоните си, мантиите и другите си дрехи, и бяха хвърлени всред пламенната огнена пещ. А понеже царската заповед бе настойчива, и пещта се нагорещи премного, огненият пламък уби ония мъже, които дигнаха Седраха, Мисаха и Авденаго. А тия трима мъже, Седрах, Мисах и Авденаго, паднаха вързани всред пламенната огнена пещ. Тогава цар Навуходоносор ужасен, стана бърже, и като продума рече на съветниците си: Не хвърлихме ли всред огъня трима мъже вързани? Те отговаряйки рекоха на царя: Вярно е, царю. В отговор той рече: Ето, виждам четирима мъже развързани, които ходят всред огъня, без да имат някаква повреда; и по изгледа си четвъртият прилича на син на боговете. Тогава Навуходоносор се приближи до вратата на пламенната огнена пещ, и проговаряйки рече: Седрахе, Мисахе и Авденаго, слуги на всевишния Бог, излезте и дойдете тук. Тогава Седрах, Мисах и Авденаго излязоха изсред огъня. И като се събраха сатрапите, наместниците, областните управители и царските съветници, видяха, че огънят не бе имал сила върху телата на тия мъже, косъм от главата им не бе изгорял, и шалварите им не бяха се изменили, нито даже миризма от огън не бе преминала на тях. Навуходоносор продумайки рече: Благословен да бъде Бог Седрахов, Мисахов и Авденагов, който изпрати ангела Си и избави слугите си, които, като уповаха на Него, не послушаха думата на царя, но предадоха телата си за да не служат, нито да се поклонят на друг бог, освен на своя си Бог(т.е. освен само на истинският Господ Бог)." Данаил 3: 19-28

defender
04-29-2013, 15:45
^
^
ами тука вече е въпрос на вяра, доверие, .............. ние вярвам на фактите от Библията, ти вярваш на някакви не знам си какви факти. ...................

defender
04-29-2013, 15:48
по духовен път - чрез могъщи сатанински сили, които можеха да ме изпепелят, понеже температурата, която тялото ми излъчваше след като антихристите ме връхлетяха беше над 300'C,

ами тялото не е предназначено да съществува при 300 градуса........

да не би просто да си имал температура............... аз по някога като съм имал температура и съм имал усещане че все едно горя отвътре.

npp
04-29-2013, 16:09
Атеизма е съществувал много преди обожествяването.
По-голям парад на егото от желание за вечен живот НЯМА ! Атеизма е примирие и приемане на видимата реалност. Атеиста не вярва в богове, затова няма как да се смята за нещо повече от нещо, което за него не съществува. Повечето атеисти няма да се обидят ако им кажеш, че хората произлизат от маймуните, за разлика от християните, които ще скочат и ще почнат да ти обясняват как хората имаме душа, разум и божествена същност, как сме върха на пирамидата и всичко останало в природата е създадено едва ли не с единствената цел да ни се подчинява. Да ама не.

Смъртта, както вече казах е естествен завършек. За да има ново начало, трябва да има и край. Смъртта е част от цикъла на Вселената. Всичко умира и се разрушава, но това не значи, че нищо ново не се случва и създава.
А краят на вечността само по себе си звучи като парадокс.


изобилният вечен живот е най-доброто нещо на вселената, а душите са онези, за които той е приготвен за да го наследят, тъй като такъв е вселенският закон, и именно в това се състои истинската Божественост, докато най-големият егоизъм е когато някой се опитва да отлъчи другите души от вечният живот, както най-болните диктатори са предпочитали цялото човечество да бъде унищожено само защото не им се е струвало за справедливо другите да живеят след като те умрат, обаче законът на вечният живот е да не се причинява зло на когото и да е от човеците/одушевените, иначе той би бил невъзможен, или как за някой човек би имало вечен живот в рая без никакви смущения ако там има макар и едно същество, което му причинява зло?!, ето защо е писано:

"И в него никак няма да влезе нещо нечисто, нито оня, който върши мерзост и който лъже, а само записаните в книгата на живота на Агнето." Откровение 21: 27

ето защо смъртта няма как да продължи да властва над човеците, нито което и да е от явленията на "тъмнината", иначе не би имало безпроблемен вечен живот за тях, плюс това смъртта не е просто кончина, но всякакъв вид влошаване на състоянието на човека, което истинският Бог е положил да има в него при 6-дневното сътворение в началото на вечността, а такива влошавания са появата на: напрежение, стрес, страх, униние, депресия, помрачение, немощ, скръб, мъка, страдание, болка, и т.н., така че мнозина досега са срещали смъртта не веднъж дори и приживе, ето защо смъртта не е добро нещо и защо не трябва да има смърт

npp
04-29-2013, 16:15
ами тялото не е предназначено да съществува при 300 градуса........

да не би просто да си имал температура............... аз по някога като съм имал температура и съм имал усещане че все едно горя отвътре.


не беше внушение, от тялото ми наистина се излъчваше много висока температура, понеже като поставях дланта си изпъвайки ръката (си) докрай пред тялото усещах високотемпературно лъчение както от нажежен стоманен блок, дълго време живака на термометъра се изкачваше догоре когато си мерех температурата, поради което така и не можах да я премеря с точност, но с сигурност беше над 100-200'C

defender
04-29-2013, 16:18
^
^
да, смъртта на душата не представлява, че душата ще спре да съществува, а че ще съществува, но в състояние на пълно разединение от Бога, а тъй като Бог е източникът на любовта т.е. ще съществува в състояние без никаква любов (като любов е много обширна дума и включва в себе много неща).

Chacho
04-29-2013, 16:22
не беше внушение, от тялото ми наистина се излъчваше много висока температура, понеже като поставях дланта си изпъвайки ръката (си) докрай пред тялото усещах високотемпературно лъчение както от нажежен стоманен блок, дълго време живака на термометъра се изкачваше догоре когато си мерех температурата, поради което така и не можах да я премеря с точност, но с сигурност беше над 100-200'C

Ако си имал време да изпънеш ръката си, тялото ти би трябвало да има трайни щети от такава температура. Всъщност, общо взето всичко по него би трябвало да се е преебало.

npp
04-29-2013, 16:24
Ако си имал време да изпънеш ръката си, тялото ти би трябвало да има трайни щети от такава температура. Всъщност, общо взето всичко по него би трябвало да се е преебало.


да, не мен тогава също ми хрумна че може да съм получил увреждания на мозъка и други органи, но благодарение на Бог и Исус не само че оцелях, но и се оказа че нямам никакви увреждания

Rebirthing
04-29-2013, 16:24
дълго време живака на термометъра се изкачваше догоре когато си мерех температурата, поради което така и не можах да я премеря с точност, но с сигурност беше над 100-200'C

http://media.tumblr.com/942249e9ba2e51471d09f8ad1571224d/tumblr_inline_mly3n7xBDz1r9ixyz.gif

DoctorSatan666
04-29-2013, 16:26
Всъщност, общо взето всичко по него би трябвало да се е преебало.

Мозъка най-вече....

Chacho
04-29-2013, 16:28
Мозъка най-вече....

Е тва сме го установили от преди температурния феномен. :D

klimatronik
04-29-2013, 17:00
той ще опари слънцето

defender
04-29-2013, 17:13
^
той Е слънцето

физически е слънце, а духовно е спасител и свидетел........ алилуя ...............

ПП: абе, то всъщност и доктора е не по-малко мистериозен извънбариерен феномен.

klimatronik
04-29-2013, 17:31
Бе ние сме се събрали великолепната четворка ..

Auriss
04-29-2013, 18:02
http://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=309210&dateline=1367144908&type=thumb

Почувствах се много странно като влязох в темата хаха

DoctorSatan666
04-29-2013, 18:30
Npp, много ми е интересно как реши, че си имал температура над 200 'C, при положение, че термометрите за подмишницата имат скала само до 42, а стайните - до 50? И имай предвид че при температура над 42 градуса настъпват сериозни мозъчни увреждания, понеже се нарушава обмяната на веществата в мозъка....

Извод: Следващия път като си болен с температура - недей да друсаш с гъби!

klimatronik
04-29-2013, 18:51
ветеринаре ... да си чувал за пара-нормални явления ?
Има и паралелни светове..
Аз един път, докато си седях на терасата през нощта, видях НЛО! Една жълта точка се спусна и няколко минути беше в застой. После изчезна. Не знам дали е бил npp, но нищо чудно , дори да съм бил отвлечен.

DoctorSatan666
04-29-2013, 20:01
ветеринаре ... да си чувал за пара-нормални явления ?


Да бе, мамка му... забравих.

nosferatu23
04-29-2013, 21:55
сектанти , дали сте такива или се правите на такива , вземете се спрете , ще ви чупя

DoctorSatan666
04-29-2013, 22:19
сектанти , дали сте такива или се правите на такива , вземете се спрете , ще ви чупя

Хаха, върви да се бориш с лошите правителства и илюминатите, смешко. И не забравяй да си изпиеш млякото преди лягане.

defender
04-29-2013, 23:24
сектанти , дали сте такива или се правите на такива , вземете се спрете , ще ви чупя

объркал си се нещо, тука в тоя раздел сме само вярващи православни християни (ама някои са още неосъзнати).

виж само как романтично звучи фразата: "православния християнин DoctorSatan666" ............. хихи ..

nosferatu23
04-30-2013, 02:03
объркал си се нещо, тука в тоя раздел сме само вярващи православни християни (ама някои са още неосъзнати).

виж само как романтично звучи фразата: "православния християнин DoctorSatan666" ............. хихи ..

християнството също е секта (сектантско общество)

колкото до хлапака отгоре , нямам намерение да се боря с тях понеже не съм особено морален

Chacho
04-30-2013, 08:35
Npp, много ми е интересно как реши, че си имал температура над 200 'C, при положение, че термометрите за подмишницата имат скала само до 42, а стайните - до 50? И имай предвид че при температура над 42 градуса настъпват сериозни мозъчни увреждания, понеже се нарушава обмяната на веществата в мозъка....

Извод: Следващия път като си болен с температура - недей да друсаш с гъби!

Той термометъра не е могъл да измери. :D

При тая температура кипва кръвта, денатурират квито белтъци имаш по тебе, въобще си е ебало майката. Може да мязаш на всичко, но не и на човек после.

NomNomNom
05-02-2013, 19:52
Ако имах пенис, щях да го извадя и да се изпикая върху темата.

Ahcy
05-03-2013, 14:06
Ако имах пенис, щях да го извадя и да се изпикая върху темата.

:D:D:D

RagioL
05-03-2013, 15:40
Jokers remanebit!

BloodyDreamer
05-08-2013, 20:34
Най-общо казано религиите възникват поради нуждата на хората да си обяснят как и защо стават нещата в природата. Защо сега, когато науката вече е дала правдоподобно обяснение на дъждовете и е доказала, че Земята е кръгла, все още има толкова много религиозни хора? Защото или са слепи, или ги мързи да гледат. Който си е блъскал главата да търси логика и справедливост в религиите, винаги е оставал разочарован.

dreamwalker
05-11-2013, 19:36
^ Така ли мислиш?
Защо тогава някои от най-великите учени са били религиозни? Били са слепи? Мързяло ги е да гледат? Били са душевноболни? Мозъкът им е бил промит?
Най-общо казано, не е много удачно да се прави такава генерализация по въпроса с религиите. (Ричард Доукинс би се възпротивил на това, най-вероятно.)
Защо фактът, че Земята е кръгла да противоречи на религията? Религията е наука, науката е религия.
Как така Вселената се е създала от нищо?
Ние сме създадени от нещо си, някак си...?
Щом няма Творец, всичко, което се случва случайно ли е?
Има ли случайности изобщо?
Такива и много други въпроси.
Въпроси за 'философите'.

nosferatu23
05-11-2013, 20:01
^ Така ли мислиш?
Защо тогава някои от най-великите учени са били религиозни? Били са слепи? Мързяло ги е да гледат? Били са душевноболни? Мозъкът им е бил промит?
Най-общо казано, не е много удачно да се прави такава генерализация по въпроса с религиите. (Ричард Доукинс би се възпротивил на това, най-вероятно.)
Защо фактът, че Земята е кръгла да противоречи на религията? Религията е наука, науката е религия.
Как така Вселената се е създала от нищо?
Ние сме създадени от нещо си, някак си...?
Щом няма Творец, всичко, което се случва случайно ли е?
Има ли случайности изобщо?
Такива и много други въпроси.
Въпроси за 'философите'.

Логика има някой да е създал всичко и да има творец , но цялата работа е че той отдавна не е на земята , и не се грижи за нея ;) Не се надявай че някой ще ти пази дупето ;)

DoctorSatan666
05-11-2013, 21:13
Логика има някой да е създал всичко и да има творец , но цялата работа е че той отдавна не е на земята , и не се грижи за нея ;) Не се надявай че някой ще ти пази дупето ;)
Няма нищо логично в твореца. Просто на някой хора са им удобни лесните обяснения - Бог е създал птичките и пчеличките, създал е и нас хората да сме *insert random religious bullshit here* и с това въпроса приключва. В действителност, ако човек погледне еволюцията от по широк ъгъл, всичко си идва на мястото. Ако примерно хвърлиш един камък в морето, морето се променя под въздействието на камъка. Обратното се отнася и за самия камък, който с годините ще се промени. Тук си говорим за обмен - взаимодействие. Същото се разгръща само че в много по-голям мащаб и в живата природа, но е много по-усложнено, защото живите организми са съставени от много взаимносвързани системи и по-малки градивни елементи на различни нива, но накрая пак се стига до атоми, обмен на йони, електрони и т.н. И така, ако падне метеорит на Земята, цялата Земя ще се промени, на всички свои равнища на организация. Релефа ще се промени, атмосферата и магнитното поле също, птичките и пчеличките ще мутират. Настъпва коренна промяна на много нива едновременно. Това не е ли пак вид жив организъм?
Във всяка система, било то жива или нежива при настъпване на промени се задействат механизми, които компенсират тези промени. Това е фундаментален принцип навсякъде. И това обуславя еволюцията. Не виждам какво толкова мистериозно има. Живата материя е просто усложнен модел на неживата, която функционира на собствено ниво. И понеже всичко в природата в крайна сметка се стреми да запази и обособи собствените си граници, то в един комплексен жив организъм е нормално да настъпят промени, които да компенсират външни влияния. Което пък води до еволюция в научен смисъл. В крайна сметка разликата между човека и камъка не е толкова голяма. Ако вземеш един чук да удряш по камък, камъка ще се деформира и това е най-простия вид реакция към външно влияние. Но камъка е съставен от прости частици, докато човека е система. А във всяка система при външни влияния се задействат компенсаторни механизми, които поддържат баланса на системата. Просто така функционира природата... Вече защо е така, не знам. Но подобни въпроси водят отново до идеята с Бог. Затова и повечето велики учени са били религиозни. Но да се използват великите учени като доказателство за истинността на религията, моля ви се.... Още повече, че никой от споменатите учени не е бил догматично вярващ идиот, иначе не би открил нищо....

ПП: "Теорията" ми за еволюцията да не се приема твърде сериозно. Давам я просто като собствено разсъждение върху проблема с твореца.

defender
05-11-2013, 22:18
в камъка няма живот, когато деформираш камъка той се деформира, но не умира, когато деформираш тялото на човека, тялото му се деформира но човека умира. Ако на умрелите хора им казваш че са еволюирали, тогава ок.
Та то тогава защо и учените все търсят лекарства за лечение на разни болести, ами просто да нарекат болестите еволюция да пуснат една нова по-серт бактериика и да чакат хората да еволюират преди да измрат. Ако не бяха антибиотиците и други лекарства досега да сме измрели като популация много преди да сме еволюирали. ....................а и като гледам в света направо "гъмжи" от междини форми на еволюция на различните видове животни................

ПП: моля думите ми да не бъдат приети твърде на съриозно........... просто това ми дойде на акъла, без дори и да съм разсъждавал

DoctorSatan666
05-11-2013, 22:46
в камъка няма живот, когато деформираш камъка той се деформира, но не умира, когато деформираш тялото на човека, тялото му се деформира но човека умира. Ако на умрелите хора им казваш че са еволюирали, тогава ок.
Та то тогава защо и учените все търсят лекарства за лечение на разни болести, ами просто да нарекат болестите еволюция да пуснат една нова по-серт бактериика и да чакат хората да еволюират преди да измрат. Ако не бяха антибиотиците и други лекарства досега да сме измрели като популация много преди да сме еволюирали. ....................а и като гледам в света направо "гъмжи" от междини форми на еволюция на различните видове животни................


Само дето камъка не е система, докато човека е. И като всяка система, всяко "ниво" на организация зависи от предходните нива. Иначе неделимите частици (атоми) от човека никога не умират.
Затова и ако примерно изчезнат пчелите, животът на Земята ще загине след 4 години (според Айнщайн поне). Това е защото при системите, елементите зависят взаимно. Наруши ли се елемент от пирамидата, всичко рухва.
И все пак, човекът и камъкът, погледнати като самостоятелни елементи, взаимодействат със средата. Различието в реакциите им е обусловено изцяло от различията в същностите им. Но принципа си остава един и същ - обмяна на енергии, действие-противодействие....

defender
05-11-2013, 22:50
Само дето камъка не е система, докато човека е. И като всяка система, предното "ниво" на организация зависи от предходното. Иначе неделимите частици (атоми) от човека не умират. Затова и ако примерно изчезнат пчелите, животът на Земята ще загине след 4 години (според Айнщайн поне). Това е защото при системите, елементите зависят взаимно. Наруши ли се елемент от пирамидата, всичко рухва.

ами това потвърждава че системата не еволюира, а умира................ т.е. наруши ли се нормите и баланса, които е вложил Твореца в творението, тогава творението тръгва по скоро към самоунищожение а не към еволюция.


ПП: а и нали по-горе каза, че между камъка и човека нямало голяма разлика ............... кво сега, измекияриш ли се.

DoctorSatan666
05-11-2013, 23:06
Всъщност защо изобщо реши, че искам да споря с теб?

npp
05-12-2013, 08:21
не може да няма разумен Творец - никога не е имало нещо от нищо, в началото бе Словото, а То е най-изначалното нещо на вселената - живата позитивна страна на божественото, именно То е живият корен, който израства(се превръща) в Бог Отец, изначалната/първичната природа и субстанция на божественото, вселената, душите, времето като непрестанно протичащ константен период - всичко това са неща, които нямат нито начало нито край на своето съществуване - те наистина са абсолютно безкрайно-съществуващи, макар и (поне някои от тях) да преминават от една форма в друга - Бог от зародиш израства в зряла форма на вселенски Администратор, душите биват обличани от Него в тела на човеци и други живи същества, времето от неопределено впоследствие бива отмервано в мерни единици(секунди, минути, часове, и пр.), изначалната субстанция на вселената бива използвана от страна на Твореца за създаване на градивна субстанция(елементарни частици като атомите, от които са съставени молекулите), и т.н., така че няма как от нищо да стане нещо - все трябва да има нещо, а нещото, от което произлиза всичко сътворено е именно Администраторът на живота - истинският Бог, нищо от доброто не е станало без Него, но всяко добро нещо произлезе от Него, защото Той го създаде, дори и "тъмнината" нямаше да може да се яви в висшата си форма без Него, понеже за да го постигне тя трябва да паразитира от Неговото творение

"В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог. То в начало беше у Бога. Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало. В Него бе животът и животът бе светлина на човеците. И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана." Йоан 1: 1-5

dreamwalker
05-12-2013, 09:12
Логика има някой да е създал всичко и да има творец , но цялата работа е че той отдавна не е на земята , и не се грижи за нея ;) Не се надявай че някой ще ти пази дупето ;)

Как така отдавна не е на Земята? Искаш да кажеш, че Творецът е създал само Земята, а Марс, Венера и останалата част от Вселената е била създадена от други Творци? В такъв случай те сигурно периодично се събират за да обсъдят вселенската политика. :lol:
Ако следваме твоите разсъждения, излиза, че всичко се движи от само себе си.
Следователно, това мое твърдение би изглеждало смислено:
Един ден се разхождах из гората, когато видях една брадва да се създава от нищото. След това брадвата отсече едно дърво. Дървото падна и над реката се образува един мост, който се доусъвършенстваше пред очите ми.

Ако някой все още се чуди, това, което написах е "истина". ;]

defender
05-12-2013, 09:32
Логика има някой да е създал всичко и да има творец , но цялата работа е че той отдавна не е на земята , и не се грижи за нея ;) Не се надявай че някой ще ти пази дупето ;)

В Библията (която сигурно и dreamwalker ще потвърди че е единственото Божие писание - хихи, закачка) ясно е казано: "Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога."
Следователно който човек със свободна си воля не се старае да са очисти злото в сърцето си, а напротив го храни, той толкова повече се отдалечава от Бога, а колкото повече се отдалечава от Бог (отдалечаване на духовно ниво), той толкова по-малко започва да не го чувства и да не разпознава действията и проявите Му. На него всичко му изглежда гадно и безбожно, започва да му се струва че Бог го няма, но всъщност просто Бог го няма единствено за самия него и за негова вселена която си е създал, защото като човек пречупи вселената през себе си т.е. когато я пречупи според вътрешното си състояние (неочистено от злото в сърцето му), тогава човек създава една своя безбожна вселена, но която се отнася единствено за самия него.

klimatronik
05-12-2013, 11:40
С религиозен човек не може да се спори за еволюция...
Сега ще ми кажете, че Бог създал само нас. Нямало други цивилизации? :Д