PDA

View Full Version : Тампони (само за момичета)



velislava23
04-27-2013, 20:49
На два пъти съм пробвала да слагам тампони, но и двата пъти не можах (може би е от притеснение не знам ). На много места четох, но така и не разбрах как се слагат. Аз съм на 14 и съм девствена чувала съм , че не трябва да се използват ако си девствена , но също че няма никакъв проблем . И се чудех каква е истината и как се слагат.

PullMeCloser
04-28-2013, 12:25
Няма никакъв проблем да си ги ползваш, няма значение дали си девствена. Пробвай с мини първо, аз ползвам O.B.(те имат и обяснение как се слага, че даже и картинки :Д). Ти как ги поставяш, какво не ти се получава? Няма как да не влиза, бутай смело, не би трябвало да боли. Трябва да влезе малко повече от половината ти пръст, целия тампон тоест да е възможно най-навътре, а кончето остава вън.

Djara
04-28-2013, 18:48
Когато го поставяш не се стягай, а и ако ти е слабо течението е мн трудно, дори и да натискаш, най-малкото ще е болезнено. Тампони за началния и последния ден не мисля, че е подходящо. ОБ са най-добре, заради онова покритие, защото се случва да се отдели памук от тампона и да остане във влагалището, а това е мн опасно.
Ти защо си решила да ги ползваш и редовно ли или само по конкретни поводи?

Your.Passion
04-29-2013, 17:55
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/328684-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D0%B8-%D1%82%D1%8F%D1%85%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0!

:)
При използването на тампони трябва задължително да се съблюдават следните правила:

Старайте се да използвате тампони с такава степен на попиване, която е подходяща именно за вас и избягвайте тези с особено голяма степен.
Не ползвайте тампони постоянно, а само при необходимост.
Сменяйте ги на всеки 2-3 часа.
Непременно мийте ръцете си преди и след поставяне на тампон.
Не използвайте тампони за обичайните течения извън цикъла.
Не е нужно да се сменя тампонът след всяко посещение на тоалетната.
Не ползвайте тампони по време на сън. Това е най-доброто време за заздравяване на влагалищните раздразнения, които могат да се получат при използването на тампони.