PDA

View Full Version : Мнение за виртуалните връзки



Obey
04-27-2013, 21:51
Винаги съм се чудела какво мнение имате останалите за виртуалните връзки, одобравяте ли ги или не, защо?

klimatronik
04-27-2013, 21:57
пълно губене на време от една страна, но е възможно и бъдещо развитие на връзката в реалния свят

Obey
04-27-2013, 22:03
Всъщност познавам хора които имат такава връзка и се срещат няколко пъти в месеца. Иначе не е пълно губене на време ако наистина има любов..

klimatronik
04-27-2013, 22:06
Всъщност познавам хора които имат такава връзка и се срещат няколко пъти в месеца. Иначе не е пълно губене на време ако наистина има любов..
samo ако са били известно време заедно в реалността

melany94
04-27-2013, 22:07
Не мога да си представя любов по интернет.

Obey
04-27-2013, 22:16
Това, че е далеч от твоята представа, не значи, че не съществува.

klimatronik
04-27-2013, 22:19
Това, че е далеч от твоята представа, не значи, че не съществува.

не съществува да се влиубиш от интернет

Stray
04-27-2013, 22:22
Удобрявам виртуалните връзки, но единствено, когато са между зрели хора. Научаваш се на наистина много неща от подобна връзка. Секс се прави по няколко начина и не писва, защото въображението няма граници. ;)

Obey
04-27-2013, 22:23
не съществува да се влиубиш от интернет

Ем всеки вярва в каквото иска според мен можеш, както казах познавам много хора които са се влюбвали и още са заедно..

Obey
04-27-2013, 22:24
Удобрявам виртуалните връзки, но единствено, когато са между зрели хора. Научаваш се на наистина много неща от подобна връзка. Секс се прави по няколко начина и не писва, защото въображението няма граници. ;)

Съгласна.

tori
04-27-2013, 22:39
Педесе на педесе са ми нещата на мен. Хем приятеля на гаджето ми има връзка с едно момиче от три години и нещата са добре. Хем пък за една връзка трябвят повече неща от скайп. По-скоро съм протиив.

marilyn
04-28-2013, 12:49
Няма такова нещо като "виртуална връзка". Една връзка няма как да е истинска с чатене и разговори по скайп. Излезте от интернет пространството и си живейте живота.

GrumpyCat
04-28-2013, 13:05
Е, ако е само по скайп, без дори никакъв физически контакт на поне няколко месеца, си е чиста загуба на време..

Obey
04-28-2013, 13:29
без дори никакъв физически контакт

Има хора, които не искат физически контакт

Stray
04-28-2013, 13:45
Има хора, които не искат физически контакт
Да... има също и хора, които поставят чувствата си към някой, пред физическия контакт с него. Копнеят да се видят всеки ден и се разбират чудесно... любов като тази остава за дълго, ако я градят и съществува взаимно разбирателство. ;)

Tsukuda_Hiroshi
04-28-2013, 13:48
Да се запознаеш с някого по интернет и после нещата да се пренесат в реалния живот - признавам, възможно е и е нормално. Но да вися пред монитора и да си пиша с някого, убеждавайки колко го обичам този човек, а после да не знам дали няма да отиде да се изчука с някого или дали аз няма да отида да го направя - това не е любов, това не е връзка. Това е просто общуване. Няма нищо нередно, но не считам, че човек е реално обвързан, ако става въпрос за нещо такова.

GrumpyCat
04-28-2013, 13:50
Значи да разбирам, че говориш за връзка, която е започнала в интернет, хората не са се срещали никога на живо, също така нямат и намерения да го направят, защото търсят някого, с когото просто да си говорят, да знаят, че го има, без евентуално на няколко месеца да се виждат? Или говориш за дистанционна връзка, в която хората в по-голяма част от времето си не са физически заедно, защото са далеч един от друг и просто нямат възможност да се виждат всеки ден/всяка седмица/всеки месец?

Obey
04-28-2013, 14:16
Дискутирайте и двете, интересно ми е, какво мислите.

GrumpyCat
04-28-2013, 14:31
В случая, когато нямат намерения да се виждат, не виждам защо трябва да се обявяват и чувстват като двойка. За мен не са, защото не виждам каква ще разликата между това да са двойка в този случай без физически контакт и това да са просто добри приятели, които си споделят, подкрепят се и т.н. Второто просто няма да е загуба на време, както и ще се избегнат евентуални излишни драми, ако единия от двамата си намери някого, който е наблизо.

Що се отнася за връзка от разстояние, в която хората се виждат рядко, НО все пак се виждат, и има изгледи някога да се съберат заедно на едно място, заставам плътно зад такава. Аз не мога да си контролирам чувствата до такава степен, че да се спра да се влюбя в някого, който е надалеч. Когато намериш даден човек, който е прекрасен, изпълва те, допадате си => имате предпоставки за бъдеще на успешна двойка, но просто ви делят километри, си струва да направиш този компромис с дистанцията, но трябва да си наясно какво те очаква и да не всяваш напрежение с мрънкане, че милото е далече и т.н.

Amore-Mio*
04-28-2013, 16:17
Няма такова животно като "виртуална връзка".
Губене на време е.
Одобрявам го само, ако двамата са има реална и сериозна връзка, но се е наложило да се разделят за известно време.

Няма "влюбване" в интернет.
В какво де влюбваш?
В начина на писане ли?

Obey
04-28-2013, 16:39
В какво де влюбваш?
В начина на писане ли?

В характера, не е задължително само да пишат.. съществува и видеоконтактът

klimatronik
04-28-2013, 18:05
В характера, не е задължително само да пишат.. съществува и видеоконтактът

Това е харесване ....

adelinaa_
04-28-2013, 18:37
Най-вече си зависи от това дали може да се виждат и в реалния свят, но ако приемем че "връзката" е само виртуална пак не е лошо стига и двамата да приемат тези отношения като не толкова сериозни и ангажиращи

Obey
04-28-2013, 18:50
съгласна съм с тебе

FuCKkK13
04-28-2013, 19:03
Удобрявам виртуалните връзки, но единствено, когато са между зрели хора. Научаваш се на наистина много неща от подобна връзка. Секс се прави по няколко начина и не писва, защото въображението няма граници. ;)
всъщност да... ама под виртуални връзки не разбирам да се виждат един път на 5 месеца.. ами да кажем всеки месец поне

Obey
04-28-2013, 20:35
Колкото е възможно :)

valdesbg
04-28-2013, 22:38
(връзка = общуване на живо + смислени разговори + физически контакт) > индиректни комуникации

Дискутирано е поне 47 пъти. Да, знаеш че съм един от основните противници на виртуалните връзки, връзките от разстояние и проечее дебилщини.

Опознаваш човек на живо. По скайп/телефон опознаваш един аспект от човека, докато всички останали минават по допирателната(сещай се защо). И представата е изключително розова, илюзорна и нереална. Така че индиректните комуникации предразполагат към самозаблуди и последвали от това разочарования.

diegoo
04-29-2013, 05:40
това не е никаква любов... за да усетиш един човек трябва да го докоснеш.. да усетиш топлината му.. аз лично не бих създал нищо сериозно с човек който лично не познавам.. откъде да знам каква е .. по скайп ще е една а в реалността друга... нямам доверие на човек койт не моа видя с очите си и да преценя какъв е ;)

Obey
04-29-2013, 10:28
@valdesbg
Ако са се запознали по интернет, общуват по телефона и се срещат няколко пъти в месеца тогава пак ли е илюзия?

@diegoo
Съгласна съм с това, че ако връзката е изцяло виртуална, наистина може да крие същността си, но пък ако се срещат (не често, но все пак да се срещат) ?

valdesbg
04-29-2013, 10:31
Да. Няма значение къде са се запознали, ако ще и на Марианската падина. Въпроса е колко време прекарват заедно сравнено с това, което прекарват в индиректни комуникации. Първото е добре да ма сериозен превес над второто. В противен случай.. всеки си мисли че познава другия.. но е все едно дали ще се виждат един, два или пет пъти месечно.

Duhast
04-29-2013, 11:41
Хора,вземете малко оправете правописа!Иначе по темата-виртуална връзка е възможна,тя се изразява в следното:Пускаш камерата сваляш гащите,съответно дамата отсреща и тя си сваля дрехите и започвате да се самозадоволявате,това е.

fakesmiles
04-29-2013, 17:22
Допреди един месец сигурно щях да напиша,че това са глупости и че няма как да се влюбиш в някой,който не си виждал.
Обаче май ми се случи/случва се в момента.
Чак ми е странно на самата мен,но все още си държа на мнението,че трябва да се видите възможно най-скоро(ако не се познавате) или възможно най-често(ако вече се познавате),иначе няма как да стане :)
Аз нямам търпение "моя" човек да се върне в България,за да видя дали това,което си мисля за него е правилно,или пък жестоко съм се объркала ;д

fakesmiles
05-03-2013, 19:17
Някой няма ли да сподели опит,разкажете какво се случи с вашата виртуална връзка :D

klimatronik
05-03-2013, 19:40
Някой няма ли да сподели опит,разкажете какво се случи с вашата виртуална връзка :D
Веднъж и аз имах много хубава виртуална връзка. Беше голям кеф. Правихме виртуален секс. После си направихме виртуални деца и семейство. Живяхме като в приказка. Виртуалните ни деца те пораснаха. И те тръгнаха по живота, но преди видим и виртуалните ни внуци... се разделихме... Красиво беше

fakesmiles
05-03-2013, 19:53
За какво въобще си направи труда да го напишеш това?

prosto_chovek
05-03-2013, 19:59
Не може да има връзка по интернет, която да е истинска. Не можеш да опознаеш човек по това, което ти разказва за себе си. Не е връзка нещо без физически контакт.

fakesmiles
05-03-2013, 20:15
Тук включваме и връзките,които са започнали така,но впоследствие сте се видяли.
Нека да не гледаме само от едната страна на монетата,иначе и аз съм на мнение,че ако е САМО виртуално няма никакъв шанс :)

Tsukuda_Hiroshi
05-04-2013, 16:07
Само искам да отбележа, че до колкото познавам хората на живо и... примерно от facebook, има тотална разлика, когато си чатиш с някого и когато си говориш с него. От тук идва логичното (за мен) заключение, че хората са различни като характер във виртуалното пространство и в реалното такова. Следва да се замислим и над факта - в случай, че Х започне виртуална връзка с У, то когато и ако връзката им прерасне в реална, би ли била тя същата?

fakesmiles
05-04-2013, 22:45
Да,понякога е така,но пък аз имам познати,с които като си пиша във фб няма никаква разлика от това как говорят :D
пишат по абсолютно същия начин ;д
Но естествено има и различни хора,абе като цяло хора всякакви,въпроса е да ги опознаеш и то най-вече наживо

fUcKsMiLe
05-06-2013, 10:43
Загуба на време, ако не се видите. (личен опит =) )
Със сегашния ми приятел си пишем от дъжд на вятър във ФБ.
Предпочитам да го усещам и виждам, докато си говоря с него.. иначе е все едно говоря на стената.
Нашето се равнява малко на връзка от разстояние, което включва и виртуалния свят/телефоните, за да комуникираме, докато не сме заедно. Обаче, ако не се виждахме, изобщо нямаше да се хабя само за през интернет.
Вече направих тази грешка и сега не помня от кога не съм говорила с това момче.

UniCoWN
05-06-2013, 20:41
Не ги одобрявам. Вероятно не бих опитала.
Консервативна съм явно.
А и в повечето случаи нищо не излиза.
Разбира се има и изключения, едни познати, започнали в интернет няколко години по-късно сложиха халките.

againstyou
05-11-2013, 15:57
ако не са се виждали и нямат такова намерение понеже са далеч един от друг въобще не си струва и никва любов не е..тва е за 12 годишните