PDA

View Full Version : Булимия- успях ли да я преборя?



nuance
04-28-2013, 11:04
Здравейте. :)
От три години се боря с булимията, ходих на психолог, опитвах какво ли не и в крайна сметка разбрах, че ако не впрегна волята си и не си помогна сама няма кой друг да ми помогне.
Прибрах се преди близо две седмици в държавата, в която следвам ,с идеята, че точно този път ще успея да изляза от ямата... и реално резултат има. :)
2 седмици строго спазван, добре балансиран хранителен режим, спортуване, движение, упорита мисловна дейност, която да държи съзнанието ми далече от ужасните мисли- 2 седмици без повръщане, разхлабителните ги изхвърлих, хладилникът ми е пълен с месо, плодове, зеленчуци...за да стигна до тези две седмици естествено минах през много, нещата звучат много лесно, написани така, но не са. :) Появяват се разни нездрави мисли от време на време, но тези дни на успехи ме държат силна и мотивирана.
Има един малък детайл, който ужасно ме притеснява, въпреки неизмеримото ми щастие в момента.
Закупих си хапчета за потискане на апетита и редуциране на теглото. Избрах измежду всички тези, които ми се сториха най-безвредни : Инхуа слим.
Пия по едно на ден.
Въпросът ми е ако спра приема дали ще се възвърне онзи ужасен глад, който ме превръща в робот? Ще мога ли да продължа да се храня нормално ако откажа и последното нещо, което ме свързва с булимията в момента?
Благодаря много. :)

vladyman
04-28-2013, 18:05
Имайки предвид, че това което пиеш най-вероятно е плацебо, то нищо съществено няма да се промени на физиологично ниво ако спреш да ги пиеш. Виж, дали ще се промени нещо на емоционално/психологическо ниво, това вече не мога да кажа.

Моят съвет е да го даваш бавно. Години наред си страдала, сега изглежда си на път да се излекуваш. Давай смело напред, но без да пришпорваш нещата. Мисля, че ще усетиш когато си готова да спреш хапчетата.

Поздравления за дисциплината и волята, още съвсем малко ти остава докато пресечеш финала.

nuance
04-29-2013, 09:29
Благодаря страшно много. :)
И аз се надявам да е плацебо, но все още малко ме е страх да пробвам без тях.
Имайки предвид мнението ти ще изчакам да отмине страха, който имам в момента и след това лека по лека ще почна да ги спирам.

scrooper
04-29-2013, 11:14
Страхотно! Най-вече, че си осъзнала разрушителната сила на определени мисли и че ги заместваш със съзидателни такива. Продължавай в същия дух. А хапчетата са ти само за психо-опора, затова не ги спирай още. След 2 месеца обаче няма да имаш проблеми и без тях :)
Успех, момиче! Ще се пребориш напълно, само трябва да действаш както напоследък.

scrooper
04-29-2013, 11:19
да допълня: ако се случи да преядеш, направи всичко по силите си да не се "очистваш". Приеми внасянето на повече храна в тялото като едно засилване на метаболизма. То наистина е такова и се препоръчва в много режими веднъж седмично човек да си позволява отпускане. Но в никакъв случай - очистване след това. Просто се настрой да изпитваш ужас от този навик.

tjgirl
04-29-2013, 21:06
Преди всичко поздравления за огромния успех! Две седмици не са никак малък период и ти пожелавам да продължаваш само така. Хубаво е, че си започнала да се храниш здраволовно (месо, плодове,зеленчуци, както каза) и мисля, че изобщо нямаш нужда от тези хапчета. Имай предвид, че в по-добрия случай не вършат нищо, а в по-лошия само си тровиш организма с излишни химии. Най-добре ги спри. Когато се храниш редовно и здравословно, спортуваш, няма как да напълнееш. Хапчета не са ти нужни, за да си регулираш апетита - всичко е в главата ти. ;) Успех! :)

Verminaard
05-02-2013, 17:56
Честито,да почерпиш.
http://i.imgur.com/4m4YHpN.jpg

tori
05-02-2013, 23:06
Честито,да почерпиш.
http://i.imgur.com/4m4YHpN.jpg
Гнусно и не на място. Иначе успех на авторката. Дано да продължиш в същия дух! Хапчетата ги остави, още недей да ги спираш. Макар че може би товарят, вероятно благодарение на тях се дължи не малка част от успеха ти.

gugenceto2
05-03-2013, 10:57
Браво!!! Хапчетата за сега си ги взимай, след известно време няма да имаш нужда от тях :) И още веднъж - БРАВО!

nuance
05-10-2013, 23:15
Ъх, Verminaard, доста просташко...
На всички останали благодаря отново страшно много за подкрепата и за съветите.
Имам вече един цял здравословен месец зад гърба си.

fakesmiles
05-12-2013, 11:19
Браво за положените усилия,искрено ти пожелавам успех и за напред!
И аз преминах през нещо подобно и е вярно,че ако не го искаш наистина отвътре,е много трудно :)
Продължавай така