PDA

View Full Version : Мистерия и други истории



ladybug101
04-28-2013, 13:40
Моля без хейт.

МИСТЕРИЯ
1 глава
Навън бе студено.Валеше, а едно момиче се скиташе само по улиците на Лондон.Момичето беше Катрин Смит-избягалата от сиропиталището.Тя не знаеше какво ще и се случи.Стигна до една къща и плахо почука на вратата.Чу се тежко дишане зад нея.Когато вратата се отвори Катрин вече я нямаше.От нея беше останала само златната и гривна.Жената която отвори я видя,наведе се и я повдигна.Катрин вече беше в колата на едрия мъж.Той и каза:
-Катрин познавах майка ти.Тя беше най-добрия човек когото бях срещал.Беше от ФБР в САЩ.Тя те остави в сиропиталище защото искаше да имаш хубав живот, а не само да се укриваш.Тя беше отвлечена 2 години след като те остави.Ще живееш с моята дъщеря в къщата на майка ти.
-Благодаря господин ...........-каза Катрин.
-Просто Фил.

За първи път пиша история така че ако не ви харесва ви моля не хейтвайте.

anonymous895156
04-28-2013, 15:43
Твърде бързо се развива сюжетът ти - едва ли си виждала в някоя книга подобно нещо. Изобщо не съм фен на използването на баналните английски имена, градовете и т.н. Няма конфликт в случката (бил той и вътрешен). Можеше да използваш пейзажа по-широко, та да ни покажеш какво се случва в душата на героинята. Всичко е претупано. Поставяй се на мястото на героите си - едва ли ще кажеш "Благодаря", когато разбереш, че майка ти е била от FBI и те е изоставила /освен това причината за изоставянето е абсолютно нереална, едва ли сиропиталището би ѝ помогнало да има "хубав живот"/. Дори Хари-Потъровите парентс не са го направили :5

ladybug101
04-28-2013, 18:20
Твърде бързо се развива сюжетът ти - едва ли си виждала в някоя книга подобно нещо. Изобщо не съм фен на използването на баналните английски имена, градовете и т.н. Няма конфликт в случката (бил той и вътрешен). Можеше да използваш пейзажа по-широко, та да ни покажеш какво се случва в душата на героинята. Всичко е претупано. Поставяй се на мястото на героите си - едва ли ще кажеш "Благодаря", когато разбереш, че майка ти е била от FBI и те е изоставила /освен това причината за изоставянето е абсолютно нереална, едва ли сиропиталището би ѝ помогнало да има "хубав живот"/. Дори Хари-Потъровите парентс не са го направили :5

Ще го преработя.

ladybug101
04-28-2013, 18:51
1 глава
Навън бе студено.Валеше, а едно момиче се скиташе само по улиците на Лондон.Момичето беше Катрин Смит-избягалата от сиропиталището.Тя вътрешно беше уплашена постоянно искаше да разбере кои са родителите и,идеше и да се разплаче.Беше и трудно да разбере , че няма родители.Стигна до една къща и плахо почука на вратата.Чу се тежко дишане зад нея.Когато вратата се отвори Катрин вече я нямаше.От нея беше останала само златната и гривна.Жената която отвори я видя,наведе се и я повдигна.Момичето беше в колата на мъжа.Той я бе парализирал.Тя чуваше постоянно "Коя е тази ?...Откъде идва?...На колко години е?...Къде я намери?...".В този момент и се искаше просто да умре.Една сълза се търкулна от окото и.Тя усети, че вече може да се раздвижи.
-Събужда се!-извика някакво момиче и и помогна да стане.
-Къде съм?Пусни ме веднага!-извика Катрин.
-Ти как се казваш?Само се опитвам да ти помогна.Идиотка.-каза момичето.
-Първо ми кажи къде съм?-каза Катрин.
-Ти си в къщата на ФБР.Ние всички сме деца на агенти от ФБР и ги търсим,Катрин.-каза едно момче.
-Нека да позная ти си компютърният гений.-каза Катрин.-Гривната ми!?Къде е тя?Беше единствения спомен от родителите ми!Мразя ви!Ще ми се въобще да не ви бях срещала!
-Хей!Не говори така на Джейк и Ана!-извика друго момче.-Какво да направят че си си загубила тъпата гривна?
-Тъпа е,ама друг път бе кретен.-извика Катрин и се разплака.Тя стана и отвори вратата да излезе.Постоянно си мислеше как да се измъкне.