PDA

View Full Version : TOEFL и съвети за подготовка



I'd Fake it
04-29-2013, 17:18
Здравейте,

Тъй като кандидатствам в чужбина, ми предстои да държа следния изпит (TOEFL). Започнал съм подготовката си към него самостоятелно и надявам се да се справя. Реших да се обърна към някой форум с цел някои ,държали изпита, да ме посъветват на какво по-основно да обърна внимание по време на подготовката си (като казвам да обърна внимание нямам предвид да зарежа останалото). Нивото ми на английски е към ниво B2+ (предсертификатно - FCE) - казвам го като допълнителна информация за себе си и да дам някаква представа на какво ниво се намирам. Взимал съм си учебника на BARRON's и като цяло съм приключил с основните неща там,които са дадени като self-preparation и в момета единствето правя тестове по дисковете на учебника и тези на Longman.
Ако някой желаещ се включи все пак, имам няколко по-конкретни въпроса, които бих желал да попитам вследствие.

Поздрави.

tireheb
04-29-2013, 17:38
кажи горе-доле към какъв резултат се целиш (ако не се лъжа, навремето бяха максимум 120, и различните университети ти искат различно ниво)
ама общо взето беше трудно да изкараш над 110, а никой не ти иска чак толкова.

I'd Fake it
04-29-2013, 17:48
Като цяло, 90 точки мисля че ще бъдат достатъчни.
Изискванията на университетите са - 82 за единия и 80-87 за другия, въпреки че ако искарам над 100 ще съм още по-доволен.

tireheb
04-29-2013, 17:57
е, немаш грижи
до 90 е cartoon network ниво

I'd Fake it
04-29-2013, 21:27
Благодаря за успокоението :D .
Ако някой все пак е запознат и има някакви съвети няма да са излишни :)

iziskanmladej88
04-30-2013, 02:23
е, немаш грижи
до 90 е cartoon network ниво
по-точен коментар не съм чел в тоя форум, заклевам се ! :D аз го взех с 88 точки с едно минаване на barron's book колкото да се запозная със същността на теста, англиийския съм го учил от cartoon network :D
успех на теста, нищо сложно няма, чети за тънкостите в writing и гледай да не се панираш на speaking, аз там имах най-много проблеми. запиши се в благоевград ако имаш възможност, не те знам откъде си, но там залата е най-хубава и рядко има повече от 4-5 човека. аз бях в НБУ и стана лудница когато повече хора започнаха с говоренето...
и предполагам знаеш, че изкараш ли <20 точки на writing или speaking, теста се брои за провален, дори и да имаш 30/30 на останалите части.