PDA

View Full Version : Проблем с лаптопа



BeHappy^^
04-29-2013, 19:18
Проблема е следният. Много често екрана на лаптопа избелява..т.е от маслинено зелено става бяло и след това трябва да се изключи лаптопа на цяло. Следващ проблем е, когато рисувам с таблета за рисуване с фотошоп- след известно време при някакво мърдане с писалката, екрана става син с някакви букви, които не мога да прочета, защото нямам нужното време за това.
Хайде още един проблем...Водихме компа на сервиз и кво стана- започнаха да падат гайчета и т.н и оригинални части на MSI да изчезват.. А от това панела на екрана се разтваря.. Жестоки проблеми имам с този лаптоп ;д. Но 6 година здравата държи при условието, че аз съм с две леви ръце и имам малка сестра, която много обича да си "играе с него" и така.
Някакви решения на поне един проблеми или да препоръчате някой добър сервиз?

Auriss
04-29-2013, 19:48
Не попитахте ли в сервиза какъв е бил проблемът ?
За синия екран милион причини може да има - от неизправен хардуер до проблеми с операционната система и софтуера.

Няма как и да ти се препоръча добър сервиз ако не казваш от кой град си :D

Stray
04-29-2013, 20:52
Предполагам си на Windows Xp.
Рестартираш компютъра, преди да зареди екрана на XP натискай F8, докато не ти излезе меню. Избираш “Last Known Good Configuration (your most recent settings that worked)”.
После за да не се рестартира компютъра автоматично при син екран:
Start Menu -> Run
Пишеш вътре regedit, давaш ОК и отиваш тук:
HKEY_LOCAL_MACHINE>SYSTEM>CurrentControlSet>Control>ContentIndex>CrashControl
От дясната страна намираш AutoReboot, дясно копче и избираш Modify. Сменяш Value Data на 1, кликваш Ok и рестартираш компютъра отново. Дори това да не го оправи, ще можеш поне да препишеш грешката, която ти дава. Сигурно ще се наложи да го преинсталираш, но и това няма да помогне за дълго.