PDA

View Full Version : Въпроси относно Facebook.



Stray
04-29-2013, 18:54
Социалната мрежа Facebook има над 1 милиард активни потребителя месечно. По-голямата част от българите с достъп до интернет, имат регистрация. Да бъдеш активен в социалната мрежа е нещо напълно нормално, а това да нямаш профил, буди подозрението на околните. Някои работодатели не наемат работници, които нямат регистрация, защото смятат това за признак, че служителите имат проблеми в общуването. Не е очудващо, че най-голямият процент от хората, които не ползват социалната мрежа са бедната част на обществото, които нямат достъп до интернет. Някои световни медии стигат до там, че определят частта от населението, които имат достъп до интернет, а нямат регистрация като признак, че са особенни, проблемни, опасни, или дори психопати.
Преди няколко дена се запознах с момиче, което ме изгледа ужасно странно, когато й казах, че нямам регистрация във Facebook (изтрих си акаунта преди няколко месеца, защото лично за мен е загуба на време). Тя изведнъж стана много студена. По-странното беше, че това ми се е случвало и преди. Точно заради това проучвам въпроса.
Какво е вашето мнение? Какво мислите за хората, които са си изтрили акаунтите, или въобще не ползват Facebook? Какви са ви първите впечатления за тях? Бихте ли ревнували половинката си ако няма акаунт? Познавате ли нормални тийнейджъри без Facebook?

anonymous708973
04-29-2013, 19:19
Странно ми е да нямаш фейсбук. Най-малкото лично за мен това е единственият начин да се свързвам с всички хора от класа си/група на блогърки/приятели и познати, чиито номера нямам.
И е безплатно все пак.

ameli
04-29-2013, 19:20
На мен по-лошо впечатление биха ми направили хора, които са вманиачени в тоя фейсбук, отколкото ако нямат регистрация там. Аз лично го ползвам, за да си пиша предимно с половинката, което значи, че бих се дразнила ако той нямаше, щото нямаше да имаме контакт през повечето време.. и да, познавам готини хора без профили, както казах вече - даже повече им се кефя на такива :)

nevermind...
04-29-2013, 19:22
Аз познавам една наркоманка, която си изтри фейсбука.. No shit. :lol:

DisappointedDreamer
04-29-2013, 19:22
Познавам.
Някакъв процент от съучениците ми (около 15-20%) нямат ФБ. Никога не са го създавали по една или друга причина; или са го прекратили заради ученето си :Д

Не ми е странно. Това е все едно да ми е странно, че някой няма туитът. Или скайп.

HollyGolightly
04-29-2013, 20:06
Би ми било странно да разбера, че някой няма, тъй като дори баба ми и дядо ми, които са над 80 имат 8-)
Моят на няколко пъти го деактивирам, тъй като се усещам, че прекалявам и не мога да се спра по друг начин,но това е само временно.
Ако приятелят ми си изтрие неговият, мога да кажа, че бих била много по-спокойна

melany94
04-29-2013, 20:24
Аз съм на 19 години, имам доста приятели, определено не съм асоциален човек, винаги ми е било кеф да си общувам с всякакви хора, но фейсбук нямам и не ми трябва. Не знам до колко е нормално, но не ми пука някой си какво е правил или къде е ходил. Близките ми са важни а те са до мен, а ако случайно заминат някъде си ползвам все още скайп.

UniCoWN
04-29-2013, 20:42
Първоначалната ми реакция, когато се запознах с приятеля ми и той каза, че няма фейсбук, също беше такава. Останах учудена, но в крайна сметка в това няма нищо лошо, имал е преди, сега няма. Има си съвсем нормални хора, на които не им се занимава с това.
Честно казано, на мен също, даже ако не беше една-единствена игра, която играя във фейсбук, и аз щях да го изтрия. :D
И съм съгласна с едно от по-горните мнения, че много по-гадно е да си маниак в тоя фейсбук, да чатиш там постоянно и да досаждаш на хората, да заливаш всички с ненужна лична информация или глупави картинки/статии.
За ревността: бих ревнувала, ако видя нещо подозрително. Просто ще попитам коя е тази (примерно) и като ми каже ''някаква приятелка на гаджето на брат ми'' - какъв е проблема, стига да сме честни? Обратното е същото.

fenastz
04-29-2013, 20:46
Зависи как го ползваш.

TheBobqk
04-30-2013, 04:29
За мен е нормално. Предполагам, че бих се учудила за момент, ако някой ми каже, че няма фейсбук. Но не бих се отдръпнала от човек заради такова нещо. Аз също рядко ползвам моя, просто нямам какво да правя там, стана ми скучно. Попринцип го ползвам предимно за чат с няколко човека. Познавам хора, които нямат, както и такива, които често си деактивират профилите.

Wednesday666
04-30-2013, 08:13
Фейсбук тотално ни е превзел ежедневието, което е доста тъпо, защото много голяма част от хората не могат без него.
Не съм се чудила в моменти, в които някой ми каже, че няма акаунт там, нито пък може да е причина да се откажа от този човек.
Т'ва е една социална мрежа, всеки си решава дали да я използва.
На мен лично ми е писнало от нея и искам да я премахна, но заради групите от университета не мога, но и няма голямо значение.
По-скоро бих си имала едно на ум за човек, който виси по цял ден във фейсбук, отколкото ако няма или не ползва.

Chacho
04-30-2013, 08:35
Приемам го съвсем нормално. Но очаквам от хората да са запознати с него.

valdesbg
04-30-2013, 08:38
Ползвам го изключително рядко, при това не по предназначение - за да ми пращат или аз да пращам снимки когато човека не е на линия, а аз няма да мога да го изчакам, за да пазя интересни линкове, които намирам в нета, ползвам го като склад за различни файлове, и да гледам практически полезни DIY съвети от няколко групи/страници/както се казват. Ако ме питат казвам че нямам. Не ме гледат странно, по скоро питат защо нямам. За мен е загуба на време освен ако маркетинга не ти е част от професията или правиш статистическо проучване.

Azoria
04-30-2013, 08:45
Странно ми е,че на някого му е странно да някой да няма... :lol:

kammi
04-30-2013, 23:21
От много време насам искам да си го изтрия,но винаги се отказвам.
Не публикувам нищо,не харесвам нито картинки нито статуси,не пиша статуси за мен е голяма щуротия ;)
Ползвам го основно да си пиша с няколко човека.
Познавам хора,които нямат за мен не е странно да нямаш фб.
Не бих ревнувала,ако половинката ми няма даже бих се радвала,защото сайта създава ненужно напрежение в една връзка.

AngelAntichrist
05-01-2013, 02:00
Чувствам се като слон в сладкарница, когато кажа, че нямам такова. Гледат ме все едно съм ги напсувала до девето коляно. Което реално е много тъпо. 'Щото знам, че фейсбук е боклук. Да си част от фейсбук е доброволно да приемеш да си роб на евреите. Това е просто...машина за зло.
Имало едно момченце, което седнало на компютър - тогава се родило злото. Злото последвало момченцето и заедно създали фейсбук.
Кой нормален човек би си предоставил личните данни, кореспонденция, снимки и етц. ИНТИМНИ неща, едва ли не, на правителството.
Веднъж влезнал никога не можеш реално да изчезнеш или изтриеш тези неща...
Замислете се...
И онова момче от притчата за злото, виждали ли сте му досието?
Звучи ми нездравословно.

Duhast
05-01-2013, 09:13
Чувствам се като слон в сладкарница, когато кажа, че нямам такова. Гледат ме все едно съм ги напсувала до девето коляно. Което реално е много тъпо. 'Щото знам, че фейсбук е боклук. Да си част от фейсбук е доброволно да приемеш да си роб на евреите. Това е просто...машина за зло.


Фейсбук е полезен стига да знаеш как да го използваш

Mary_Jane_69
05-01-2013, 09:16
Аз познавам една наркоманка, която си изтри фейсбука.. No shit. :lol:

и двете нямат връзка, така че няма нищо парадоксално в тва :Д

marilyn
05-01-2013, 10:03
Странно ми е да нямаш фейсбук. Най-малкото лично за мен това е единственият начин да се свързвам с всички хора от класа си/група на блогърки/приятели и познати, чиито номера нямам.
И е безплатно все пак.

Същото. така общувам с колегите ми много лесно, имаме група, в която споделяме информация относно университета и тн. Ако нямам фейсбук означава да ходя на всяка лекция, която са отменили, защото няма да съм разбрала, че нямаме. :D

Най-добрият ми приятел няма фейсбук, изтри го преди повече от година и така му е по-добре.. но с него се свързвам по скайп или по телефон. Аз лично не искам да си трия профила и така се чувствам много по-свързана с хората, най-лесно е и е безплатно.

И да, странно ми е ако даден човек няма фейсбук профил...
Нито една крайност не ми харесва, нито тези, които отричат социалните мрежи, нито тези, които са вманиачени и пишат статуси през 5 минути, едва ли не и докато са в тоалетната...

3oPuTy
05-01-2013, 10:03
Няма нищо странно в това някой да няма профил във фейсбук.
Познавам доста хора,които нямат профил там или имат,но не влизат.Аз самата също не бих си губила времето ако не беше групата на специалността ни в унито,както и 3-ма мои близки приятели,които са в чужбина с по-кофти телефони (без скайп,без вайбър :?) ...
По принцип не обичам да комуникирам с хората през някакъв си чат ... Не случайно съм с 3 телефона с по много безплатни минути към всеки оператор,но понякога просто се налага да използвам и социалната мрежа.
Относно мацката - ако наистина й е такъв проблем,че нямаш ФБ си представям колко умствен багаж има ... :lol:

Lovedream
05-03-2013, 12:51
Около 4 месеца и аз не позлвах Facebook т.е махнах си профила,защото наистина е огромна загуба на време,всички изливат комплексите си там,качват около 50 снимки на минута.. Беше ми в повече,но не само това са причините..Приятелят ми е много ревнив и постоянно проверяваше профила ми за харесвания и коментари..Не беше голяма загуба мога и без Facebook,но хората около мен го приеха странно .

Amore-Mio*
05-03-2013, 18:44
Приемам го за нормално и никога фейсбук не ми е било като критерий, за да определя що за човек е този срещу мен. Всеки сам, все пак, решава дали да се включи в тая социална мрежа или не.

Иначе аз имам.
Влизам си, за да комуникирам с тези, с които нямам кой знае каква връзка или с роднини, които са далече. В това лошо не виждам. Както казаха преди мен: фейсбук е полезен, стига да знаеш как да го използваш.

feikk
05-03-2013, 19:09
Гаджето ми няма и никога не е имал. И аз никога не съм го гледала странно. Даже се радвам. Не смятам, че да нямаш дадена регистрация някъде е края на света.
Аз лично преди висях доста често, сега само си цъкам покер и следя групите от университета. :D Приятелите ми все още имат телефони, които ползват за наше щастие. С никой почти не си пиша там, нито пък пускам статуси кой знае кви. Може би като избухна някой път пред компютъра, фб ми е кошчето за простотия. :D Друго май няма... :lol:

Ambiguous
05-03-2013, 22:28
Булшинството от приятелите ми нямат фейсбук като и аз влизам в това число.

Не бих казал, че са най-добросърдечните хора които съм срещал някога, но има достатъчно начини да комуникираш с хората които са от значение за теб, аз лично не намирам никаква стойност във фейсбук. Не съм на ясно как предпочитането на контакт лице в лице те прави асоциален, докато висенето във фейсбук с часове в очакване на нечий статус на твоята стена се счита за социално поведение.

ForzaFelipe
05-04-2013, 01:13
Имам познати който нямат фейсбук и нищо им няма :D И аз се учудвам като ми кажат "ами аз нямам фейсбук" ,но не фейсбука е единствения начин за комуникация..Познатите ми който нямат ФБ имат скайп,да не говорим нали за телефони :D Фейсбук просто е най-лесния начин за комуникация,нищо повече.Ей сега примерно една позната ще заминава за чужбина,еми във фейса много по лесно може да разбереш как е що е,я да качи снимка,да и пишеш...просто е по-лесно,но нито е задължително,нито ти зависи от него живота :)