PDA

View Full Version : Тениска подарък , но прекалено малка



Valencianist
04-29-2013, 20:49
Здравейте . Става въпрос за следното . Получих като подарък тениска , чийто размер за съжаление не е този , който ми трябва . От плика , в който ми беше подарена , стигам до извод , че е закупена от магазин , който е близо до мен . Както се досещате , нямам касова бележка , защото не е логично да се сложи тя в подаръка . Точно тук идва и проблема .

Не искам този човек , който ми е подарил подаръка , да разбира , че не ми е уцелил размера , нито пък мога да й поискам касова бележка . Интересува ме , ако отида във въпросия магазин , без да имам у себе си касовата бележка от покупката , ще мога ли да се договоря с продавачите да сменя тениската за абсолютно същата , но по-голяма ?

TheBobqk
04-30-2013, 05:42
Няма да можеш, трябва ти касова бележка. Случвало ми се е в малко магазинче, където се познавам с продавачките да мога да си сменя стоката и без касова бележка, но ако е по-голям магазин е просто абсурдно. По-добре кажи на човека, че не ти е уцелил номера, надявай се да пази касовата бележка. Не виждам място за притеснение, за нещо дребно.

Valencianist
04-30-2013, 06:56
Ами той и този магазин , за който става въпрос , не е голям . Не е примерно в мол или нещо такова . Обикновен квартален магазин . Ще гледам днес да ида до там да си пробвам късмета , пък ако не стане , здраве да е .

Относно касовата бележка , не я е запазила . От т'ва следва , че не мога да й кажа , че не ми е уцелила размера , понеже се сещаш как ще се почувства ..