PDA

View Full Version : Относно чувството ( или както искате го наречете) за създаването на семейство.



klimatronik
04-30-2013, 15:31
Още от незнайни времена хората изпитват нужда да създават семейства и деца. Това се е превърнало като някакъв вид задължение .Дали това е първично чувство и животински инстинкт, или се присъжда в главите ни от обществото?
Според родителите ми - всеки трябвало да се стреми към създаването на връзки и семейство задължително, а хората без такива ,,полудявали''.... Вие как мислите?
Познавам възрастни хора, на които най-голямата им мъка е, че нямат внуци.
Хората се чувстват отговорни ,, за придаването техния си ген'' :Д ?!
Къжете ква е тази човешка глупост?
Защо български двойки с по 400 лв заплати в България си правят по 2,3 и повече деца, също като циганите?
Защо се раждат тези деца, за да живеят в мизерия ли?

tori
04-30-2013, 16:13
Виж сега, за това кой с колко пари ще си гледа децата, си е лично негова работа. Ако си преценява, че с 400 лева ще се грижи добре за детето си, ще му осигури храна, подслон, дрехи, играчки, топлина, образование ако щеш, нека е така. Само че жалкото е, че хорската преценка не струва по някога и детето бива оставяно в дом или гледано без достатъчно пари и в лоши условия. Или пък нещо се влошава и пак става така.
Колкото до това защо на някои пенсионери им е кофти, че нямат внуци, ами хората искат раздвижване в къщата си. Кой обича да е сам? Човекът е социално същество. Отделно самотата пък идва и момента с помощта, даже. Представи си, че се разболееш и няма кой да ти помага. Лично на моите баба и дядо ние, внуците сме им най-голямата радост. Те като всички баби и дядовци живеят за нас, чувстват се зле когато не сме с тях. С нас, младите, те живеят трето детство, нормално е да им е криво ако нямат внуци.
Напълно е нормално един човек да изпада в депресии без семейство, както казах - социални същества сме. Ама е малко прекалено чак да полудява някой.
На първия въпрос не мога да отговоря.

klimatronik
04-30-2013, 16:37
Явно хората не могат да преценяват правилно кога и как да отглеждат деца.
За самотата съм напълно съгласен , обаче има, като че ли и нещо друго..
Аз лично, ако живея със заплата от порядъка на 400-500 лв в България не виждам смисъл да правя деца. Плюс това парите не са единствената причина. Нито образователната , нито здравната ни система са в ред и тнт...
Основните училища са трагедия. Аз преди години учих в едно от ,, най-добрите'' основни училища , и в моя клас бяха такива изроди ,а на учителите и директорите не им пукаше.. както и да е .. стари спомени, но имам предвид, че правенето на деца, само заради това,за да имаш внуци и щото си социално животни - си е глупост.

tori
04-30-2013, 17:07
За някои хора не са глупости тези неща. За това казах, че всеки сам си преценява кога и как. И колко деца, всъщност.

FuCKkK13
04-30-2013, 17:37
едно време хората не са мислили като сега '' как да си намеря работа,как да изкарвам добри пари'' тогава това е било осигурено.. знаел си,че като учиш има за какво и всичко е било насочено към това да имаш семейство.. за тях е било важно като станат на 17-18-19 да се оженят/омъжат и да имат деца... последните 20-25 години вече не е така,а хората от предишните поколения мислят по стария начин и може би малко или много ни влияят върху мисленето .. и да,мисля,че хората трябва да се стремят към това да създават семейства - все пак за това живееш - да усетиш какво е да си дете/възрастен/родител/баба/дядо .... в край на сметка ако нямаш семейство,а гледаш само да изкарваш пари за какво ги изкарваш ? ок,хубаво ще живееш ами след време ? като видиш как всички покрай теб имат деца,а ти седиш сам в да кажем хубава къща ( все пак за да живееш добре ще работиш) .. а пък като се пенсионираш ? (точно тогава се усеща самота,щото съм виждала дядо,който няма деца/внуци как мисли и как съжалява) ... за предаването на гена - не мисля,че болшинството се чувства отговорно ... все пак ако беше така всички биха имали деца,а в момента все по малко хора имат деца и то по едно средностатистически ... с 400 лв. ако решиш можеш да отглеждаш дете... всеки родител се грижи за детето си и за повечето е важно,че това същество е живо,че го има,че му се радват,а не че не ходи с обувки за 80лв. (примерно) а за адската мизерия - може би хората,които живеят така са свикнали и мислят,че се справят и повечето най-вероятно подражават на ''щом има за 2 глави,ще има и за 3'' ... и най-вероятно всичко това е инстинкт ( така де,има влияние и обществото,но все пак) и самия инстинкт не е човешка глупост,а условията,които в момента са ни предоставени го правят глупост и правят едва ли не отглеждането на едно дете твърде невъзможно

klimatronik
04-30-2013, 17:50
Да, циганския инстинкт е голем.. Образованите хора са по-малко склонни да правят деца в тези условия. Но пък умните винаги успяват да забогатеят и намерят подходящите условия.

girlwithblueeyes
04-30-2013, 18:01
Аз пък мисля , че не е редно да правиш деца ако ще ги обречеш на глад и мизерея
По късно ще се включва повечко по темата .

Dagichka
04-30-2013, 19:23
аз пък за себе си знам, че един ден искам дете само защото то ще е моето дете, моята плът и кръв, най-важното човече в живота ми и искам да му дам цялата си любов и грижи, на които съм способна.. това е най-великото и истинско нещо в живота, да оставиш следа, да дадеш живот на ново същество :3 ясно е, че ще е трудно, не само ако си в България или Америка или тн., не знам какви илюзии си правите, че някъде нещата са перфектни..

klimatronik
04-30-2013, 19:27
;д майки ;д

nosferatu23
04-30-2013, 19:41
Още от незнайни времена хората изпитват нужда да създават семейства и деца. Това се е превърнало като някакъв вид задължение .Дали това е първично чувство и животински инстинкт, или се присъжда в главите ни от обществото?
Според родителите ми - всеки трябвало да се стреми към създаването на връзки и семейство задължително, а хората без такива ,,полудявали''.... Вие как мислите?
Познавам възрастни хора, на които най-голямата им мъка е, че нямат внуци.
Хората се чувстват отговорни ,, за придаването техния си ген'' :Д ?!
Къжете ква е тази човешка глупост?
Защо български двойки с по 400 лв заплати в България си правят по 2,3 и повече деца, също като циганите?
Защо се раждат тези деца, за да живеят в мизерия ли?

обществото е овце , устроено по такъв начин , един от друг да копират и да гледат кое е нормално.ако не го правиш като останалите , значи си луд.и на мен много хора са ми говорили кога съм щял да се задомя и подобни простащини , това за мен е евтина пропаганда и тия хора дори не го осъзнават
основния смисъл в живота не е да се множиш , не ми се говори много по темата защото е много сложно и никой оттука няма да го разбере
искам само да подчертая че не трябва да се потдаваме на хорския натиск и да живеем "чужд живот" само за да ни "одобрят" :smt023 може и да ме заклеймят с "полудял" , не ми пука особено какво си мисли някой чубанин на който живота прилича на лайнарка , говоря за онея камиони дето смучат от септичните ями :smt023