PDA

View Full Version : Трябва ли/може ли да си романтичен днес?



klimatronik
04-30-2013, 17:08
И харесвате такива?
Темата е нещо кат анкета.

girlwithblueeyes
04-30-2013, 17:22
Не съм особено романтична
Обичам милите жестове и да съм с любимият
Но онази захаросана романтика с розите ме дразни

valdesbg
04-30-2013, 17:27
Въпрос на гледна точка - казало кучето и си облизало ташаците.

Иначе може.

klimatronik
04-30-2013, 17:33
Ам, значи само лъжете бе :D
Тази тема е предъфкана няколко светлинни години, но ня ко да пр.
Правите се ,че харевате мили жество , па наивно вървиете по само по шматароци :D

ameli
04-30-2013, 17:46
Не на всеки се харесва другарчето му да е романтично, но определено не е и мисия невъзможна. Ако нещото е направено спонтанно, с усет и цел да зарадва другия - защо не :)

DiDy1
04-30-2013, 18:05
За всеки е различно . въпреки че повечето днешно време нито им пука за някой друг освен себе си и за собствената им изгода .. А по темата според мен няма много много романтични , аз си падам малко , но .. ;д http://25.media.tumblr.com/tumblr_lw39ghNk2G1r790gdo1_500.gif зависи от настроението :)

AngelAntichrist
04-30-2013, 18:51
Ам, значи само лъжете бе :D
Тази тема е предъфкана няколко светлинни години, но ня ко да пр.
Правите се ,че харевате мили жество , па наивно вървиете по само по шматароци :D

Знаеш ли какъв им е проблема на романтичните мъже?

-Опитват се да използват романтиката, за да създадат привличане.
Пример: Пенчо познава Пенка от два месеца. Той нерешителен путьо, сеща се чак сега, че иска да й бърка в гащичките и тича към офиса й с букет цветя, и кутия бонбони. Като по филмите, нали. Обаче романтиката не може да създаде привличане, а само да го засили....За целта трябва да го има. И когато Пенка не оцени жеста, и не си свали гащичките тя е "кучка" и "сигурно иска някой богаташ, днешните жени не се трогват от романтика".
Сори, Пенчо, не си на прав път.

-Смятат, че е разменна монета.
Не го правят от сърце. Смятат, че техните жестове са валута за чувствата на човека отсреща. "Аз й купих цветя и я заведох на вечеря, сега трябва да ме обича. Как е обичала оня дето не я водеше на ресторант, пък мен няма..?" Но не...Тингс донт хепън дис уей, сори.

-Прекаляват поради едно от горните две или и двете. И накрая просто излиза, че ти лижат задника, за да "вземат" нещо от теб. Жалко и отегчително...

И казвам "не, благодаря" на такава романтика.

Привличането и любовта се случват заради съвсем други фактори, съвсем несвързани с романтиката. Ако ги няма първите две...Е просто трагично.

А да не говорим, че романтиката не е това от филмите, а в малките неща. Не са виновни жените, че Холивуд ни е набил изкуствените си стандарти и дефиниции.
Много мъже изкупуват цялата цветарница, макар че повечето жени мечтаят за едно цвете - ама онова любимото им, в любимият им цвят.

А в една връзка, ако мъжът всеки ден ми прави романтични жестове ест., че ще станат част от пейзажа и в един момент няма и да се замислям за тях вече. Както и обратното, разбира се. :) Трябва винаги да имаш поне един коз в себе си, да поддържаш малко мистерия и човекът да си го е заслужил (дори по някакъв малък начин). Идеята е да не позволяваш на партньора си да го приема за свише.

Романтиката е усещане. Ако имаш подход ще знаеш кога и как да създадеш успешно едно такова усещане.

FuCKkK13
04-30-2013, 19:01
трябва ли - ъм,нищо не трябва ако не го искаш
може ли - може естествено.... ама прекаляването и чак изкуствената романтика е отвратителна .. ако нещо ти идва отвътре е супер ама иначе си личи от километри

klimatronik
04-30-2013, 19:10
AngelAntichrist
има нещо истинно , но в коментара ти пише и пълни глупости..
Аз бях романтичен, когато бях влюбен и това беше по-скоро нещо подсъзнателно.
Пък и романтиката не трябва да се бърка с културата и доброто възпитание

shmatarok
04-30-2013, 19:51
вървиете по само по шматароци :D

хееееей!

Иначе не разбирам какво е това "трябва". То си е до вътрешно усещане. Като цяло съм съгласна с поста на антихриста. Мили жестове, като да ти подарят точно онова цвете, което най-много си харесваш, се оценяват тогава, когато преди това се е появила някаква основа за това.
Естествено, че ще остана очарована, ако Иван ми е купил точно оня сладолед, който знае, че най-много ми харесва, ако ще той да е и от 50 стотинки и няма да съм кой знае колко впечатлена от букета от червени рози, който ми е донесъл Димитър, при положение, че аз може би най-много обичам лилави зюмбюли 8-). (ако приемем, че имам симпатии и към двамата)
Та, няма лошо в това, стига да не е нещо натрапващо се и се случва от време на време, като един приятен жест, който подчертава това, което знаеш за партньора си.
Плюшени сърца, мечки и червени китки - не, благодаря.
Може да е написана на хвърчаща бележка фраза, свързана с любим момент,пусната в пощенската кутия, примерно, но пак ще ми стопли душичката. :)

klimatronik
04-30-2013, 19:59
:D

ledenakrasota
04-30-2013, 20:02
Да, според близките ми съм загубена на моменти, но това не ми е пречело да бъда здравомислеща. У нас е ненормално да помагаш на хората. Е,сори, но съм научена на обратното.
Има много романтици или поне аз наблюдавам доста такива постъпки. Ако някое момче хлътне, съм виждала да правят какво ли не за момичето на сърцето си. Чак да не повярваш, защото знаеш, че това не е характерно за тази особа. Няма нищо лошо. У нас се подхожда малко тъпо към това момче/мъж да ти каже колко те обича или да е по-притеснителен как ще реагираш на жеста му. Все му е в главата хорското мнение. В други страни по-лесно казват "Обичам те!", но си е до човека.
Мисля, че по-важно е разнообразието.

KuTaPa
04-30-2013, 22:01
Въпрос на гледна точка - казало кучето и си облизало ташаците.

Иначе може.

"Въпрос на вкус.." ;]

UniCoWN
04-30-2013, 22:59
Романтиката ми харесва и то много, но дотам, където опира до НЕЖНОСТ, не до лигави изпълнения.

HollyGolightly
05-01-2013, 00:43
Не, не трябва да си романтичен, ако не ти идва от вътре и не искаш, по-добре не се насилвай, резултатът просто няма да е същият.
Да, може да си, стига да искаш.
Аз не съм, приятелят ми също не е. Правили сме някои неща от време на време, оставял ми е цветя пред вратата, ходили сме на пикник в гората през нощта, измисляли сме си стихотворения с нашите имена, но всичко това го приемаме повече на шега, отколкото нещо друго. Просто не е за всеки.

anonymous708973
05-01-2013, 07:58
Знаеш ли какъв им е проблема на романтичните мъже?

-Опитват се да използват романтиката, за да създадат привличане.
Пример: Пенчо познава Пенка от два месеца. Той нерешителен путьо, сеща се чак сега, че иска да й бърка в гащичките и тича към офиса й с букет цветя, и кутия бонбони. Като по филмите, нали. Обаче романтиката не може да създаде привличане, а само да го засили....За целта трябва да го има. И когато Пенка не оцени жеста, и не си свали гащичките тя е "кучка" и "сигурно иска някой богаташ, днешните жени не се трогват от романтика".
Сори, Пенчо, не си на прав път.

-Смятат, че е разменна монета.
Не го правят от сърце. Смятат, че техните жестове са валута за чувствата на човека отсреща. "Аз й купих цветя и я заведох на вечеря, сега трябва да ме обича. Как е обичала оня дето не я водеше на ресторант, пък мен няма..?" Но не...Тингс донт хепън дис уей, сори.

-Прекаляват поради едно от горните две или и двете. И накрая просто излиза, че ти лижат задника, за да "вземат" нещо от теб. Жалко и отегчително...

И казвам "не, благодаря" на такава романтика.

Привличането и любовта се случват заради съвсем други фактори, съвсем несвързани с романтиката. Ако ги няма първите две...Е просто трагично.

А да не говорим, че романтиката не е това от филмите, а в малките неща. Не са виновни жените, че Холивуд ни е набил изкуствените си стандарти и дефиниции.
Много мъже изкупуват цялата цветарница, макар че повечето жени мечтаят за едно цвете - ама онова любимото им, в любимият им цвят.

А в една връзка, ако мъжът всеки ден ми прави романтични жестове ест., че ще станат част от пейзажа и в един момент няма и да се замислям за тях вече. Както и обратното, разбира се. :) Трябва винаги да имаш поне един коз в себе си, да поддържаш малко мистерия и човекът да си го е заслужил (дори по някакъв малък начин). Идеята е да не позволяваш на партньора си да го приема за свише.

Романтиката е усещане. Ако имаш подход ще знаеш кога и как да създадеш успешно едно такова усещане.

Правилно от първата до последната дума, браво.

Мисля си, че хората, които се определят като неромантици, изхождат от представата за романтика, зададена от Холивуд. Смятам, че всеки е романтичен, но има различна представа за романтика.
За едно момче да обсипе леглото с розови цветенца би било ужасно мило, нежно и бла-бла, но ако за момичето до него това е проява на пълна безвкусица и унищожаване на една камара цветя?

За мен лично освен малко по-стандартните неща като букет с цветя и т.н., би било суперромантично да ме замъкне на пикник с направена от него салатка, малки кюфтенца и пр.; всякакви малки и неочаквани жестове са добре дошли.

ShtrudeL
05-01-2013, 08:55
Знаеш ли какъв им е проблема на романтичните мъже?

-Опитват се да използват романтиката, за да създадат привличане.
Пример: Пенчо познава Пенка от два месеца. Той нерешителен путьо, сеща се чак сега, че иска да й бърка в гащичките и тича към офиса й с букет цветя, и кутия бонбони. Като по филмите, нали. Обаче романтиката не може да създаде привличане, а само да го засили....За целта трябва да го има. И когато Пенка не оцени жеста, и не си свали гащичките тя е "кучка" и "сигурно иска някой богаташ, днешните жени не се трогват от романтика".
Сори, Пенчо, не си на прав път.

-Смятат, че е разменна монета.
Не го правят от сърце. Смятат, че техните жестове са валута за чувствата на човека отсреща. "Аз й купих цветя и я заведох на вечеря, сега трябва да ме обича. Как е обичала оня дето не я водеше на ресторант, пък мен няма..?" Но не...Тингс донт хепън дис уей, сори.

-Прекаляват поради едно от горните две или и двете. И накрая просто излиза, че ти лижат задника, за да "вземат" нещо от теб. Жалко и отегчително...

И казвам "не, благодаря" на такава романтика.

Привличането и любовта се случват заради съвсем други фактори, съвсем несвързани с романтиката. Ако ги няма първите две...Е просто трагично.

А да не говорим, че романтиката не е това от филмите, а в малките неща. Не са виновни жените, че Холивуд ни е набил изкуствените си стандарти и дефиниции.
Много мъже изкупуват цялата цветарница, макар че повечето жени мечтаят за едно цвете - ама онова любимото им, в любимият им цвят.

А в една връзка, ако мъжът всеки ден ми прави романтични жестове ест., че ще станат част от пейзажа и в един момент няма и да се замислям за тях вече. Както и обратното, разбира се. :) Трябва винаги да имаш поне един коз в себе си, да поддържаш малко мистерия и човекът да си го е заслужил (дори по някакъв малък начин). Идеята е да не позволяваш на партньора си да го приема за свише.

Романтиката е усещане. Ако имаш подход ще знаеш кога и как да създадеш успешно едно такова усещане.

Съгласна.
И само да вметна, че наистина розата НЕ е единственото цвете на този свят. 8-)

И дъм.. аз съм някаква ужасна романтичка, но ме дразни романтиката 'с повод', букетите цветя, вечерите..
Толкова по-сладко, романтично и мило е, човечето ти да се опита да ти направи палачинки, ама да се получат толкова ужасни горките, че да ти иде да го разцелуваш заради самия опит.
А и както знаем.. истинските мъже са толкова непохватни що се отнася до романтика, но не това е важното.. важното е, че са толкова мили и очарователни в опитите си да бъдат такива.. :3

Duhast
05-01-2013, 09:05
..Но онази захаросана романтика с розите ме дразни

Правилно.Най-романтично е в леглото :)

xoxi
05-01-2013, 09:37
Много често чувам, че съм човек, който е способен да убие всякаква романтика. Не съм романтична, най-често се чувствам неловко, когато ме изненадат с нещо такова и ми е смешно и абсурдно. Оценявам жеста със закъснение, вътрешно се разтапям, външно ми идва да избягам. Правя разлика между мил и романтичен жест. Предпочитам милото отношение и държание, защото ще мога да отвърна по същия начин. Романтиката не е за мен.

klimatronik
05-01-2013, 09:44
мн се размечтахте нещо в темата ми е :Д

marilyn
05-01-2013, 09:58
Зависи какво разбира човек под романтика. Защото ако е цветя и шоколадови бонбони... еми не.

Tsukuda_Hiroshi
05-01-2013, 19:17
Не е необходимо да си романтичен или да правиш жестове. Трябва да си богат. ТОЧКА ПО ВЪПРОСА!!!

Amore-Mio*
05-01-2013, 19:43
Романтична съм и обичам да имам романтичен човек до себе си, да!
Но в никакъв случай не искам/не одобрявам тая романтика непрекъснато да се демонстрира всекидневно. Обичам я, когато се случи спонтанно или просто по повод. Иначе ми става противно, когато знам, че той примерно отново ще ми подари цвете, примерно.

Positive_SouL
05-01-2013, 20:05
Мързи ме да чета така че направо по въпроса. Ако говорим за сериозна връзка без романтика НЕ може. Който казва че може той има грешна представа за това какво е романтика във една връзка.

ForzaFelipe
05-01-2013, 22:51
Аз обичам да съм романтичен,обичам да виждам усмивката на лицето на любимата от изненадата или жеста.Няма как без романтика една връзка,дали ще е нещо дребно или нещо голямо.Всичко от сърце запалва другия :)

feikk
05-01-2013, 23:59
Лишена съм от романтични жестове четвърта година вече. :D Като цяло доста рядко ми се случва, но като стане наистина го оценявам. И аз не си представям под романтика разни листа от рози или свещи в спалнята. Става ми кеф като е запомнил кво съм искала да прочета нещо преди половин година и в някъв момент ми цъфва с това на вратата, примерно. Или пък просто да хване и да ме завлече някъде късно вечер, ей така... да се видим. Но букети, сърца без повод, шоколади и тем подобни неща не са случвали никога, и даже се радвам. Аз съм правила разни такива жестове за него като картонени сърца с налепени тъпни кво обичам в него иии от тоя род неща, но бях дълбоко недооценена. :D Като цяло и не държа много на тия неща. Лигави са ми.

hardsoultosave
07-03-2013, 21:35
на днешно време за романтика се счита момчето да те плясне по задника преди да си вдигне ципа вместо направо да си излезе.. :D

pandabear
07-03-2013, 21:44
стига да не е прекалено сладникаво и лигаво, да, харесвам романтиката, да, романтична съм, когато ми идва истинси отвътре и съм сигурна, че човекът срещу мен го заслужава и да, романтичните мъже ми допадат малко повече.
иначе аз имам доста изкривено мислене относно романтиката, от всички мили и романтични жестове, които съм получавала, а те са много... най-любим ми е този, когато за първи път изведох кученцето си на разходка заедно с един бивш и кученцето ми се изпишка върху едно камъче под формата почти на сърчице, и аз бях доста развълнувана, че от първото излизане свикна да си върши работата навън, и бях супер радостна- два три дни след това правихме 1 месец, и той ми подари въпросното камъче, сложено в една стъклена кутийка и доста симпатично пожелание към него: БЕСТ ГИФТ ЕВЪР!

AliceSw
07-04-2013, 08:07
не съм романтична, не мога, по характер съм си циник, нямам нужда да го отричам

разтапял ме е един единствен букет през живота ми - цветя от Витоша, от човек, не подарявал цветя на момиче никога, ако мама не му ги е бутнала в ръцете, но много вода изтече оттогава

r0073x
07-04-2013, 09:49
Радвам се, когато видя усмивката на любимото ми момиче, защото съм я зарадвал с нещо, независимо с повод или без :)
Нещо ме чопли отвътре да я изненадам, да видя усмивката ѝ и същевременно да знам, че причината за нейната усмивка съм аз и моите действия :)

За мен романтиката не е рози, бонбони и подобни неща, а някакви малки и спонтанни (освен ако не е по някакъв повод - рожден ден, навършване на брой месеци, годишнина & etc) неща/действия :)

ShtrudeL
07-04-2013, 13:36
Първо искам да отбележа, че темата е тъпа и не очарователна. ^
Второ - ест че искам романтика и ми е нужна. Но моите представи за романтика не са червени рози, парфюмчета за подаръчета, вечери на свещи и 'Обичам те' на 100 езика.

Chacho
07-04-2013, 13:53
Нищо не трябва на тоя свят, но ако си решил да бъдеш романтичен, бъди заради себе си, а не заради човека до теб.

ShtrudeL
07-04-2013, 14:01
романтичен не се става

SweetPassionF
07-04-2013, 14:04
Нищо не трябва на тоя свят, но ако си решил да бъдеш романтичен, бъди заради себе си, а не заради човека до теб.

о.О не че нещо ама да си романтичен заради самия себе си!? малко няма смисъл...... :D
А по темата - лично аз не съм от романтичните и не си падам по лигавите "нещица", предпочитам уважението един към друг:)

Chacho
07-04-2013, 14:09
романтичен не се става

Да, чел съм я тая приказка. Всичко се става, стига да си наумиш - от романтик до психопат.

@SweetPassionF, смисълът, който вложих, е че сам трябва да чувстваш и оценяваш романтиката, която може да е насочена към някого, но не трябва този някой да носи смисълът й. Трябва сам да го откриваш. Иначе не говорим за романтика, а говорим за двулични действия.

SweetPassionF
07-04-2013, 14:31
Да, чел съм я тая приказка. Всичко се става, стига да си наумиш - от романтик до психопат.

@SweetPassionF, смисълът, който вложих, е че сам трябва да чувстваш и оценяваш романтиката, която може да е насочена към някого, но не трябва този някой да носи смисълът й. Трябва сам да го откриваш. Иначе не говорим за романтика, а говорим за двулични действия.

Романтика...двулични действия..........;)
Е, все пак всеки е с различно виждане :)

SweetPassionF
07-04-2013, 14:32
Да, чел съм я тая приказка. Всичко се става, стига да си наумиш - от романтик до психопат.

@SweetPassionF, смисълът, който вложих, е че сам трябва да чувстваш и оценяваш романтиката, която може да е насочена към някого, но не трябва този някой да носи смисълът й. Трябва сам да го откриваш. Иначе не говорим за романтика, а говорим за двулични действия.

Романтика...двулични действия..........;)
Е, все пак всеки е с различно виждане :)

klimatronik
07-05-2013, 19:28
ко ми отваряте умрелите теми

Chacho
07-05-2013, 20:40
ко ми отваряте умрелите теми

Ма тя умряла ма

Glamour92
07-07-2013, 05:24
Зависи кой какво влага в понятието романтика. :)
Ако това значи да поднасяш на обекта на ухажванията си плюшени дупета с повод и без повод , ноуп. :D

heartsdesire
07-07-2013, 05:35
Да, хубаво е понякога да има такива мили жестове, все пак да не се стига в другата крайност - да не ѝ подарява нищо, да я кара тя да плаща сметката в ресторанта например. :D Но аз лично се изнервям, когато си подаряват по 50 плюшени меченца, които казват 'Обичам те' на 15 езика.

klimatronik
07-07-2013, 13:30
Ма тя умряла ма
на системи е още

SpiritInBlack
07-07-2013, 17:54
Хубаво е изненадаш любимия за момента човек приятно. Букет цветя съм давал само на 1 момиче , 2р0 няма да има. Обаче много обичам, когато някое момиче ми харесва и се отнася към мен по по-различен начин. Тази част от опознаването ми беше любима.

Rebirthing
07-08-2013, 14:29
След като прочетох темата осъзнах, че май аз съм най-романтичната тук ;д.
Обичам свещи и хубава обстановка. Иначе не харесвам претруфени букети, една роза е достатъчна. Харесва ми, когато инцидентно съм заспала и той ме завива, харесват ми и закуски в леглото като по филмите :D. Кутии с бонбони не ми подарява, но иначе ми готви и винаги се грижи за хубавата атмосфера :).

Revenge_
07-08-2013, 16:46
Аз обичам да съм романтичен,обичам да виждам усмивката на лицето на любимата от изненадата или жеста.Няма как без романтика една връзка,дали ще е нещо дребно или нещо голямо.Всичко от сърце запалва другия :)
Ето това е винаги съм искала приятелят ми да е романтичен все нямам този късмет :Д

klimatronik
07-08-2013, 17:53
Не се ли замисляте,че преди поколения е било много по-романтично и музиката и разходките. а ся в дискотеките само див танц и бумтене :Д

Georgi.M
07-08-2013, 18:38
Ами трябва да ,уникално е чувството да направиш нещо мило за приятелката си и да видиш ,колко много ще се зарадва и как ще се разплаче от щастие.Уникално е чувството и за двамата.Да направиш нещо хубаво за човека до себе си ,без повод ,а просто за да го накараш да се усмихне.Преди време носех на приятелката си например всеки ден по една роза и всеки път се радваше,дори когато ми беше сърдита.За последната си приятелка отидох на плажа и събрах страшно много миди и ги наредих из стаята с няколко свещи ,чаках я да се върна от работа и просто чувството за мен беше уникално когато видя какво съм направил.Усмивката на човека с когото искаш да бъдеш е нещо прекрасно,а още повече когато се усмихва заради теб.

ShtrudeL
07-08-2013, 20:01
След като прочетох темата осъзнах, че май аз съм най-романтичната тук ;д.
Обичам свещи и хубава обстановка. Иначе не харесвам претруфени букети, една роза е достатъчна. Харесва ми, когато инцидентно съм заспала и той ме завива, харесват ми и закуски в леглото като по филмите :D. Кутии с бонбони не ми подарява, но иначе ми готви и винаги се грижи за хубавата атмосфера :).

аа молиМ 8-) Може да поспорим за първото място ^^

ge6aaaa3
07-08-2013, 20:05
Знаеш ли какъв им е проблема на романтичните мъже?

-Опитват се да използват романтиката, за да създадат привличане.
Пример: Пенчо познава Пенка от два месеца. Той нерешителен путьо, сеща се чак сега, че иска да й бърка в гащичките и тича към офиса й с букет цветя, и кутия бонбони. Като по филмите, нали. Обаче романтиката не може да създаде привличане, а само да го засили....За целта трябва да го има. И когато Пенка не оцени жеста, и не си свали гащичките тя е "кучка" и "сигурно иска някой богаташ, днешните жени не се трогват от романтика".
Сори, Пенчо, не си на прав път.

-Смятат, че е разменна монета.
Не го правят от сърце. Смятат, че техните жестове са валута за чувствата на човека отсреща. "Аз й купих цветя и я заведох на вечеря, сега трябва да ме обича. Как е обичала оня дето не я водеше на ресторант, пък мен няма..?" Но не...Тингс донт хепън дис уей, сори.

-Прекаляват поради едно от горните две или и двете. И накрая просто излиза, че ти лижат задника, за да "вземат" нещо от теб. Жалко и отегчително...

И казвам "не, благодаря" на такава романтика.

Привличането и любовта се случват заради съвсем други фактори, съвсем несвързани с романтиката. Ако ги няма първите две...Е просто трагично.

А да не говорим, че романтиката не е това от филмите, а в малките неща. Не са виновни жените, че Холивуд ни е набил изкуствените си стандарти и дефиниции.
Много мъже изкупуват цялата цветарница, макар че повечето жени мечтаят за едно цвете - ама онова любимото им, в любимият им цвят.

А в една връзка, ако мъжът всеки ден ми прави романтични жестове ест., че ще станат част от пейзажа и в един момент няма и да се замислям за тях вече. Както и обратното, разбира се. :) Трябва винаги да имаш поне един коз в себе си, да поддържаш малко мистерия и човекът да си го е заслужил (дори по някакъв малък начин). Идеята е да не позволяваш на партньора си да го приема за свише.

Романтиката е усещане. Ако имаш подход ще знаеш кога и как да създадеш успешно едно такова усещане.

Още с това се изчерпва темата. ;)