PDA

View Full Version : И сега какво да правя?



alehna
04-30-2013, 19:55
Не знам защо точно пиша тези редове, но имам нужда да чуя одобрително мнение, дори и от непознати. Е, започвам. От две години и няколко месеца си имам приятел. Всеки ден сме заедно, само двамата, правим всичко заедно. Оставих приятелите си заради него, само за да съм с него. Преди един месец бях на олимпиада в Горна Оряховица. Там след нейното спечелване, се снимах с участниците от Бургас (аз съм от София). Едното от двете момчета ме намери във фейсбук, почнахме да си пишем всяка вечер. Понеже приятелят ми обича да ми влиза в профила и да ме проверява профилактично, изтривах съобщенията, които с това момче си разменяхме. Започнахме да говорим на сериозни, но вълнуващи теми. Усетих някаква връзка. Един месец по-късно, отидох на друга олимпиада. Момчето от Бургас също беше там. И се оказа, че прекарахме 2 дена заедно и те бяха като извадени от романтичен филм. Втората вечер се събрахме цялата компания от София и Бургас, а с него заспахме заедно, на едно легло, сгушени, уморени от хилядите разменени целувки. Целувки, които сме си откраднали в скришните моменти от учителите. Сутринта в 5 часа, аз се разбудих и видях просто най-невероятното, сладко и романтично момче. Той също се разсъни, започна да ме целува, хапеше устните ми, боляха ме, но тази болка беше толкова хубава. През прозореца влизаше лунната светлина, огряваше ни, беше там само за нас. Излезнахме на терасата да пушим (аз попринцип не пуша, но с него си позволявах всичко). Бяхме сгушени един в друг, този малък град Севлиево, беше тъй пуст и тих, че само още повече ни предразполагаше да си спечелим всяка минута заедно. В другата стая даже не бяха спали, те не бяха като нас. На същата сутрин, в 8часа ние трябваше да пътуваме за София. Всички излязохме 6 часа навън, пиехме кафета, пушехме, прегръдка след прегръдка, целувка след целувка, и всяка от тях изпълнена със все повече болка, болка целяща да остави дълъг спомен. Трудно беше сбогуването. Изпратиха ни до гарата, той ми шепнеше "хайде, не се качвай, ще дойдеш с мен". Но се качих, нима имах избор. През целия път си пишехме, и от същата вечер си говорихме. Почна се с кратки разговори, 10-15 минути. Почнаха да се удължават. И за два дена се чувахме постоянно, за по 1-2 часа. А си имах приятел! С него се карахме, казах му, че искам да се разделим. Приятелят ми беше повече от чувствителен, разплака се, беше толкова уязвим, не можах да го оставя, въпреки че вече усещах как чувствата ми към него са отлетели, не го обичах вече, друг ме влечеше. Но не скъсахме. На другия ден се видяхме пак, бяхме навън, разхождахме се, а аз просто се държах толкова отчуждено. И ето, мина деня, а на следващия му казах, че искам да си постоя вкъщи, сама, на спокойствие. Той вместо да приеме моите думи, се опита да спаси връзката ни. Дойде до нас, от другия край на града, но просто не можех да съм с него. Казах му, че не искам да сме заедно. Толкова неща си казахме, той се опитваше да оправи нещата, наистина ме обича. Тръгна си. В началото се чувствах свободна, това, за което мечтаех още преди да срещна моята бургаска изгора, с която прекарвах времето си в разговори, любовни слова. Те ме караха от тъжна отново да мисля за бъдещето, което смятаме, че имаме. Не знам, да съжалявам ли, че оставих нещо толкова нужно за мен заради думи, които даже не знам ще се сбъднат ли, дадени обещания за дълго лято заедно, заради спомени от изминалите 2 дена. Какво трябва да направя? Да се върна към това, което познавам или да се гмурна в непознатото?

KuTaPa
04-30-2013, 21:56
На колко години си?
Питам за да знам как да ти отговоря...

girlwithblueeyes
04-30-2013, 22:27
Пише ,че е на 18 :)

Ами мацка какво да ти кажа историята ти е много хубава с второто момче ако имаш чувства опитайте . Но преди това скъсай с приятелят си да ще го боли ,но по-добре да го поболи 2-3 дни вместо да живее в заблуда .
Аз съм да опиташ с непознатото ако наистина има някакво превличане между вас на по-високо ниво тогава давай смело

kammi
04-30-2013, 22:50
От личен опит казвам,че няма смисъл да си насила с човек само,за да не го нараниш.
Според мен е по-добре да пробваш с другото момче,ако не се получи с него живота продължава,но щом си стигнала до
там,че да си пишеш с друг,да триеш съобщенията, да се целувате т.н като цяло щом си стигнала до там,значи нещо
във връзката ти куца.
Ако това момче те кара да се чувстваш добре пробвай ;)

HollyGolightly
05-01-2013, 01:18
Така и така вече си му изневерила, не виждам причина да продължаваш да си играеш с него. По-добре сега да го заболи, отколкото да ходиш зад гърба му и да се натискаш с другият. :?

alehna
05-02-2013, 09:39
Ние скъсахме на другия ден, в който се върнах. Беше много тежко, не можех да го гледам как страда, но не можех и просто да му кажа "добре, всичко е наред, отново сме заедно" само и само, за да е добре. Малко ме е страх да не извърши някоя глупост, защото наистина ме е грижа за него. И аз като всяко момиче се чудя дали с това момче ще имаме бъдеще, дали няма да му писна само от нашите среднощни разговори.

r0073x
05-02-2013, 11:00
Малка к*рва...
Да си оставиш приятеля, който очевидно те обича силно, за да бъдеш с някакъв мухльо, с когото си се запознала случайно и е на стотици километри от теб и надали ще имате особено бъдеще заедно. След време ще попаднеш на някой като настоящия ти приятел, който вече е бил жертва на подобна раздяла, ще се отнесе зле с теб и ще чакаме темата "защо всички мъже са толкова гадни ? той ме изостави :( "

xToxiic
05-02-2013, 11:20
Малка к*рва...
Да си оставиш приятеля, който очевидно те обича силно, за да бъдеш с някакъв мухльо, с когото си се запознала случайно и е на стотици километри от теб и надали ще имате особено бъдеще заедно. След време ще попаднеш на някой като настоящия ти приятел, който вече е бил жертва на подобна раздяла, ще се отнесе зле с теб и ще чакаме темата "защо всички мъже са толкова гадни ? той ме изостави :( "


+

Защо изобщо си го разигравала 2 години? Как така всичките ти чувства към този човек се изпариха ей така с едно мигване на окото?

marilyn
05-02-2013, 11:20
Оставих приятелите си заради него, само за да съм с него.


Грешка!




Понеже приятелят ми обича да ми влиза в профила и да ме проверява профилактично

Грешка!


По темата иначе... щом чувстваш, че трябва да прекратиш връзката с приятеля си, направи го. А и е кофти постъпка да отидеш за 2 дена в друг град и да се занимаваш с някакъв си там...
Дали да се хващаш с бургазлията? Не бих те посъветвала, ако ще трябва да поддържате връзка от разстояние. А и се замисли, че не се познавате, виждали сте се като хората 2 дена, може изобщо да не си паснете и да не ви се получи нищо. А и не знам на какви години сте...

balu4ka
05-02-2013, 16:10
За мен това е жалко и грозно оправдание,но нали хората сме свикнали да казваме "Всеки прави грешки и след това се учи от тях"..бля,бля..Била си с този човек доста дълго време,предполага се ,че сте имали сериозна връзка,която само за 2 дни се е изпарила,айде де...Според мен си била с този човек ,само от собствена изгода,да ти е добре на теб и да не си сама.В един момент си намерила приятно оправдание,за да можеш да се изтръгнеш от него,повече от ясно ми е .Когато човек обича -не постъпва така.Само не мога да разбера,защо 2 дни си го държала в невидение за изневерите ти.
Трудно ще се получи между теб и другият,а ако той знае за изторията ти ще си има едно напредвид с теб,че един ден би била способна да повториш и тогава да нараниш него.

Amore-Mio*
05-02-2013, 16:42
Когато имаш възможност да се докоснеш до нещо, което е непознато за теб - усещаш, че всъщност нещата са били съвсем различни и тая връзка, която си имал до момента, и чувствата в нея, не са били толкова силни, колкото някога си мислил.

Била съм в подобна ситуация, като разликата беше, че момчето беше от моя град и просто казах на приятеля си, че нещата между нас не се получават и скъсахме. И без това до този момент, се карахме доста и чувствата лека - полека бяха отшумели. И не знам защо го казвам, но просто те съветвам да му кажеш истината и да не го заблуждаваш. Гадно е. Понякога нещата не се получават, както някога си мислила. И тъкмо затова е нужно да сложиш край и на мъченията и на двамата, и да продължиш напред.

И бих те посъветвала да пробваш непознатото, щом то те кара да се чувстваш щастлива и такава, каквато не си била и неща, които не си чувствала. Но би било безсмислено, ако трябва да поддържате някаква фалшива връзка, а именно връзка от разстояние.

askadas
05-03-2013, 08:48
Две години и "няколко" месеца?
Спомени, любов, целувки защо не се опиташ да възвърнеш нещата със приятеля ти. :?

Спомени.. Спомени? и накрая заради едно състезание да захвърлиш всичко, отивайте там бутаите се във гъзовете на хората на който не ги интересува за вас.
Та ти си на 18, и от шестнадесет годишна имаш приятел, да кажем петнадесет годишна?
:) Момиче излагаш се, това си е мое мнение, но да оставиш приятеля си, заради един пиклю който се прави на дон жуан, за да си легне със теб. Не си струва, аз съм момче, и аз имам проблеми, но аз ти давам мое мнение по това което написала.


За това никога не бих пуснал приятелката си ейтака да си ходи където си иска, защото ще има шамари :D :))

NomNomNom
05-03-2013, 09:05
tl;dr;, някой да съмаризира

Прочетох ---
Единственото тъпо в историята е, че сега ще умираш по онзи тип, дето го няма.
Иначе, гаджето ти не може просто ей така да ти влиза в профила

Sweet Cupcake
05-03-2013, 09:35
Според мен трябва да направиш това, което сърцето ти казва. Послушай го, ако си сигурна, че второто момче наистина те обича, и че искаш да си с него, тогава бъди. Но първо изясни нещата с приятеля си. Вярно, ще страда, но по-добре така и за теб, и за него. Защото ще страда още повече, ако разбере, че го лъжеш... Успех.

feikk
05-03-2013, 11:06
Остави приятеля си да те преживее и не му се вясвай пред очите. Няма смисъл да е с момиче като тебе. Как за два дни забрави за връзката си, не знам. Смисъл.... точно пък тва, че сте се хапали, целували и тем подобни до болка, можеш да го получиш от всяко момче, че дори и най-елементарното. Ако тва са ти критериите да заради които да зарежеш някой - давай ! Да не говорим, че онзи може и да не се появи повече или най-малкото просто да разказва някъде в момента пред приятелите си, че е забил неква там от олимпиадата в Севлиево.
Не знам кво питаш всъщност, направила си вече нужното. Пробвай с този, дано греша в горните си редове, но силно се съмнявам. Само остави бившия си приятел намира... долно е да си мислиш, че го заслужаваш.

alehna
05-06-2013, 16:08
Не знам защо чак толкова рязко реагирате, както казах, аз скъсах с приятеля си веднага след това като му обясних нещата. И вероятно, за да се стигне до развръзката с бургазлията, има защо. Приятелят ми толкова ме ограничаваше, че ето когато го оставих осъзнах, че съм оставила всичките си приятели и роднини, и за какво? За да може той да си налага мнението над мен, иска да водя неговия затворен начин на живот, правех го и ето докъде се стигна. Той не ме оценяваше достатъчно, имаше ме за даденост. Обсъждахме теми, които вълнуват само него, просто всичко ми беше дошло до гушата. От месеци тази мисъл, да го оставя, ми беше в главата. И може би най-накрая момчето от Бургас ми е дало смелост и причина. Дори и причина, която може да не е основателна. Аз знам как изглежда отстрани, момиче с с дългогодишна връзка заради нищо изоставя приятеля си, но вероятно ако някой от вас беше на моето място, не бих чакал дори и месеци обмисляне преди да скъса половинката си. И моля, не ме обиждайте.

alehna
05-06-2013, 16:26
А колкото до Бургазлията, опознах го доста добре, и да, момчето си струва. И не се хвали, че е забил една софиянка, щях да чуя, прекарваме си часовете в разговори ;д Когато в началото си сложи наша обща снимка на профила, малко се изненадах, но сега се радвам, че всички я виждат, и приятели му по цял ден ни слушат как си говорим ;д Ще се виждаме този месец с него, имаме планове за няколко дневна екскурзия